Şimdi Ara

Cam Filmi Serbest Diyenler Bilginize

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
2.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul'un göbeğinde Dolmabahçe'nin orada tünel çıkışı ve Taksim inişinde trafik polisi yaklaşık 10 dakika içinde gözümün önünde en az 6 arabayı cam filminden çevirip cezayı kesti, üstelik bu araçların çoğunun ön yan camlarında film yoktu, serbest diyenlerin bilgisine...

• 2 gün öncede E5 yanyolda(cennet mah) durdurdu beni.Polisle aramda gecen diyalog aynen şu.

P:Polis
    B:Ben

P: iyi günler.Ehliyet ruhsat
    B:buyrun
    p:cam filmi var ceza keseceğiz
    b:Cam filmi yasak mı ki ? (Yalanlarla beraber korku baslıyor)
    P: tabikide yasak önünde ki minibusede kestik , herkese kesiyoruZ
    B:Memur bey inanın bilmiyordum yasak olduğunu.Yoksa neden yapayım filmleri ? Zaten kış geldi söktüreceğim.
    P:166 tl ceza keseceğim yapacağım birşey yok.bu 2.ise men edilecek.
    B:memur bey gerçekten bilmiyordum ya inanın.Birdaha örürseniz 2 defa 166 tl yazın.Bu seferlik mazur görün
    P:Ne iş yapıyosun ?
    B:tekstil
    P:Ödersin ya gel sen benimle
    B:Memur bey ödeme mesele değil gercekten bilmiyrdum
    P:5 saniye baktı bana , ehliyete rıhsata bakmadan iyi git hadi.

Olay bundan ibaret ne dil doktum arkadas ya ama iyi yırttım ikna kabiliyetime guveniyodum bu seferlikle bosa cıkartmadı beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle çevirmelerde aracın iç ışığını yakın faydası oluyor ayrıca bende o kadar çevirmeye girdim ne cam filmi ne emniyet kemeri soran oluyor, sadece alkol kontrolü yapıyor gönderiyorlar
  • Gecen hafta 166 tl ceva yedim. Pztsi söktürdüm ve iki gündür güneş cok rahatsız etti.

• gündüz vakti yapılan çevirmede iç ışığın bir faydası yok, zaten cam filmli araba kabak gibi belli oluyor, üstelik çevirenler de 1-2 polis değil adamlar baya konvoy halinde gelmişler Dolmabahçe'nin önüne hadi balık tutalım bugün kıvamında çıkmışlar yolun ortasına gördüklerini çekiyorlar, öyle dil döken çoktu da gidebilen hiç olmadı, herkes elinde ceza makbuzuyla arabasına dönüyordu en son, ha o sırada simsiyah camlı manda kasa mercedes ler audi ler geçti oradan gıklarını çıkarabildiler mi çıkaramadılar tabi, orası ayrı mesel
  • Mevcut yasal süreçte yasak, kullanmamakta fayda var ama bana göre bu işin standart bir kanuna bağlanması lazım. 1 Numara cam filminin güvenlik açısından engeli olmaz mesela, bunun üzerindeki cam filmlerine bende karşıyım.
  • Pazar günü kardeşim gaziantep otogar a giden yolda sadece arka camdaki filmden dolayı 166tl ceza yemiş.oda bilmiyordum falan demiş ama sonuç değişmemiş.

• 3 numara filmle 5 ay gezdim tek bir polis dokunmadı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: conquête

böyle çevirmelerde aracın iç ışığını yakın faydası oluyor ayrıca bende o kadar çevirmeye girdim ne cam filmi ne emniyet kemeri soran oluyor, sadece alkol kontrolü yapıyor gönderiyorlar

+1

polise yaklaşmadan iç aydınlatmayı açın.
  • o bir şey mi geçen gündüz farını sisleri kapatın diye uyarıyor beni, diyorum bu araçların gündüz farı ile sis farı yanyana onlar gündüz farı...hayır olmaz öyle şey aracınızı servise gösterin diye inatlaştı benimle
  • arkadaşlar filmden ceza yerseniz söktürmeyin ve bağlamayı da dşürmeyin ben öyle yaptım

cezadan sonra 1 senedir bağlamalı geziyorum 2 kez denetime girdim birinde yanımda kız arkadaşlar vardı memur bey vallahi bilmiyordum emniyete gidileceğini bilsem gitmem mi bakın arkadaşlar var mağdur komayın bizi buralarda yol ortalarında diyip yırttım diğerinde memur bey yapmayın gözünüzü seveyim ben naparım yalnız başıma yol ortasında yarın söktürüp getircem isterseniz çakı bıcak tornavida falan verin kendim sökeyim burda diyip yırttım paçayı :D :D

ceza da yazamıyorlar haliyle çünkü ceza yazarsa bağlaması da gerekecek bağlamayla da uğraşmıyo yol ortasında madur etmek istemiyor bidaha böyle görmiyim diyerek salıyo :D :D
  • bende bugünlerde film çektirmeyi dşünüyorum ama vazgeçecem gibi ama benim çektirme sebebim aracımın camında çizikler var aracı çok kötü gösteriyor dışarıdan ona bir çözüm yok mu acaba film çektirmeden
  • Şu cam filmi cezası bana tamamen devletin ceza kesmiş olmak için kestiği bir ceza gibi geliyor. Anlamadım gitti araç benim aracım özel mülk yani. Evime perde taktığımda nasıl karısamıyorsa,cam filminede karışamaz. Cam filmi takmanın birçok sebebi var. Güneşten korunmak,eşinizle veya sevgilinizle yolculuk ederken hanzoların bakışlarından korunmak vs vs. Anlamadığım nokta koyu renk cam olunca sorun yok. Cam filmi takınca sorun var.
  • Ceza tamamen bir saçmalık arabayı ikinci el olarak aldık ön hariç tüm camlarda film vardı. Kötüde bir film değil kesinlikle görüşünüzü engellemiyor. Muayenede hafif kusur olarak geçiyor. Eğer yasaksa muayeneden de geçirme.
  • Soktursem mi bilemedim on cam dahil magara benim araba hani ankara falan patlamsak

• Belirli bir derecelendirmesi var mı yoksa bütün derecelere mi yasak bunun hakkında bilgisi olan var mı?
  • ne zaman cadde de trafik polisi görsem ön ve arkada ki tavan lambalarını yakarım (mavi) içerisi cam da film yokmuş gibi gözükür hiç problem yaşamadm şimdiye kadar :)
  • İyide sıfır araba alırken arabayı bize satanlar bile arka çamlarda karartma yapıyolar hemde üst modellerde.
  • Hocam bu aralar cam filmine takılmış. Polislerin yanından geciyorum hep camlara bakıyorlar.

• YASAKMI DEĞİLMİ???

EN AZINDAN 1 NUMARA TAKTIRSAK ???

TAKMATIK PERDE YAPTIRSAK NASIL OLUR???

Cam Filmi Serbest Diyenler Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom058 -- 9 Ekim 2013; 22:43:36 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.