Şimdi Ara

Cam Filmi Serbest Diyenler Bilginize (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _999_

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

bende bugünlerde film çektirmeyi dşünüyorum ama vazgeçecem gibi ama benim çektirme sebebim aracımın camında çizikler var aracı çok kötü gösteriyor dışarıdan ona bir çözüm yok mu acaba film çektirmeden

Camdaki problemleri daha çok gösterir muhtemelen film.

aracııma pasta çektirecem usta camlarada çekerim dedi en azından kaybolur bundan çok iyi bir görüntü çıkar dedi bayramdan sonra yaptıracam kısmet olursa
  • GokhanAtas kullanıcısına yanıt
    Filmsiz dehşeti vahşet araba eksik kalır tabi:D

En azından elinde kalan küçük parça filmi yapıştırıp deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • filmden ceza yiyenler göz göre göre yiyor bence 3 yıldır filmli arabayla dıolasıyorum suanda ön camda bile film var ama polislerin haberi olmuyor tabiki :)
    1-polis gördümmü uzak geciyorum görse bile cevirmeye fırsatı olmuyor.
    2- kacıcak yer yoksa camları indirip ısıgı yakıyorum.

özellikle geceleri iç ışıkları yakmanın cok faydası var. Ama gene de bu şans işi biri heran takabilir cezayı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qxN

filmden ceza yiyenler göz göre göre yiyor bence 3 yıldır filmli arabayla dıolasıyorum suanda ön camda bile film var ama polislerin haberi olmuyor tabiki :)
    1-polis gördümmü uzak geciyorum görse bile cevirmeye fırsatı olmuyor.
    2- kacıcak yer yoksa camları indirip ısıgı yakıyorum.

özellikle geceleri iç ışıkları yakmanın cok faydası var. Ama gene de bu şans işi biri heran takabilir cezayı :)

camı açsana aç
  • bazı araçlar (düşük modellerde de var) fabrikasyondan renkli cam. aynı film çekilmiş gibi. ruhsatlarında da renkli cam diye de yazmıyor. onlara yasak olmuyorsa ve resmi yoldan da kullanabiliyorlarsa ceza kesilmesi tamamen küçük bir kanun maddesinin yorumunun kendilerine göre yapılmasından kaynaklanıyor. çözümü ise kanunda net bir şekilde şu numara cam filmi yaptırıla bilir diye eklemek olacak.
    benim tavsiyem formdaki arkadaşlardan bimere veya TBMM dilekçe komisyonuna bunu iletmeleri olacak. dikkate alacaklarını umarak.
  • polis hangi konuda cevirirse cevirsin yazarsan yaz diom tepkim standart polisi gorunce bana biseyler oluo abi niye bilmiom sonrada kendimi anlayamiom az sakin dursan tm abi he abi desem belki bi şansim olur

eskidem film icin bu skntlri yasadim 4 seneden beri film cektirmiom ama bu arada dusunmuom deil hani filmi

polislerle karsi karsya gelmemek icin film cektirmeyi brakmstim hic de filim den ceza yemedim hep tirnakladilar
    bu da ilginc demi yazmadi kimse yani..

• Aralık ayında 4 cam sonuna kadar açık sigarayı yakıp çevirmeye girdigimi bilirim. (duman koku bahane olsunda camlar ile ilgili soru sormasın diye)
  • Polisler ruhsatta yazmayan herşeye ceza kesiyorlar. Ford araçlarındaki koyu camlar için emniyetten aldığı izin belgesini, müşterilerine dağıtmış durumda.. Olayın artık iyice şeyi çıkmış durumda, öyleki sivil trafik polisleri araçları fotoğraflayıp ceza kesiyorlar artık. İlle uygulamalarda yakalanmak gibi bir durum da kalmıyor böylece !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Polisler ruhsatta yazmayan herşeye ceza kesiyorlar. Ford araçlarındaki koyu camlar için emniyetten aldığı izin belgesini, müşterilerine dağıtmış durumda.. Olayın artık iyice şeyi çıkmış durumda, öyleki sivil trafik polisleri araçları fotoğraflayıp ceza kesiyorlar artık. İlle uygulamalarda yakalanmak gibi bir durum da kalmıyor böylece !

ee devletin en büyük gelir kaynağı arabalar, alırken koyduğu vergi, yürütürken yaktığı yakıttan aldığı vergi, attığı her adımda üretilen bahanelerle kesilen cezalar
  • Yıl boyunca sıkıntı yok , yıl sonu gelince film cezaları çıkıyor ortaya sadece tesadüf mü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet-UA

Şu cam filmi cezası bana tamamen devletin ceza kesmiş olmak için kestiği bir ceza gibi geliyor. Anlamadım gitti araç benim aracım özel mülk yani. Evime perde taktığımda nasıl karısamıyorsa,cam filminede karışamaz. Cam filmi takmanın birçok sebebi var. Güneşten korunmak,eşinizle veya sevgilinizle yolculuk ederken hanzoların bakışlarından korunmak vs vs. Anlamadığım nokta koyu renk cam olunca sorun yok. Cam filmi takınca sorun var.

Cam filmi camın parçalanmasını engelliyor. Hani yan cama felan kafan çarpınca parçalanacağına duvar etkisi yaratıyor. Bundan dolayı karartılmış camlarda sorun olmaz. Filmlilerde sorun olur.
  • Benim iki aracımında cam filmleri 4 numara, duvar misali içeriyi göremiyorsun şu ana kadar kimse ceza kesmedi kessede umrumda değil. Benim takma amacım tamamen güvenlik aracın içinde ne olduğunun görünmemesi, klasik yıl sonu polis çalışkanlığı 20 gün sonra bir şey kalmaz.
  • cam filmi cezası yedim, dava açtım paramı geri aldım. hakim kararında orijinal camlı filmlere ceza kesilmediğinden hakkaniyete uymuyor yazıyordu.
    tabi yukarda arkadaşın bahsettiği filmli camların parçalanmama mevzusu güvenliği tehdit ediyor mu o konuda ben de endişeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanmt

cam filmi cezası yedim, dava açtım paramı geri aldım. hakim kararında orijinal camlı filmlere ceza kesilmediğinden hakkaniyete uymuyor yazıyordu.
    tabi yukarda arkadaşın bahsettiği filmli camların parçalanmama mevzusu güvenliği tehdit ediyor mu o konuda ben de endişeliyim.

avukat masrafları daha fazla tutmadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Benim iki aracımında cam filmleri 4 numara, duvar misali içeriyi göremiyorsun şu ana kadar kimse ceza kesmedi kessede umrumda değil. Benim takma amacım tamamen güvenlik aracın içinde ne olduğunun görünmemesi, klasik yıl sonu polis çalışkanlığı 20 gün sonra bir şey kalmaz.

valla işte istanbul da özellikle de köprü kullanıyorsan kesiyorlar, ister istemez polisin kucağından geçiyorsun çünkü, hele bir de yıldız sapağından giriyorsan 1. köprüye değmeyin polisin keyfine, sonra altunizade gold un aradan girerken garanti bankamatiğinin orada pusuya yatarlar genelde, anadolu yakasında e-5 ten bostancı ya dönünce aşağıda minibüs caddesine bağlanmadan son ışıkta özellikle akşamları hava bir de güzelse ki bu genelde yaz olur yol 2 şerittir yolun ortasında durur sağından solundan geçeni yoklarlar hepsini çekerler kenara, dolmabahçe nin önü zaten klasik mekandır bazen de yukarı çıkarlar biraz taksim çıkışının orada oluyorlar, başka illerde ya da istanbul da evi işi arası 3-5 km yol gidenlere yaparım ederim kimse de ceza kesmedi demek kolay da istanbul için yol yapıyorsan bir yerde kucağa düşmemek mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 14 Aralık 2013; 3:31:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

quote:

Orijinalden alıntı: ozanmt

cam filmi cezası yedim, dava açtım paramı geri aldım. hakim kararında orijinal camlı filmlere ceza kesilmediğinden hakkaniyete uymuyor yazıyordu.

avukat masrafları daha fazla tutmadı mı?

avukat tutmuyorsun, internetten hazır bir dava dilekçesi, kazanılmış bir dava örneği, bir de gazete haberini koydum adliyeye gittim teslim ettim, 5 kuruş bile masraf yok.
    1 ayda da sonuçlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Benim iki aracımında cam filmleri 4 numara, duvar misali içeriyi göremiyorsun şu ana kadar kimse ceza kesmedi kessede umrumda değil. Benim takma amacım tamamen güvenlik aracın içinde ne olduğunun görünmemesi, klasik yıl sonu polis çalışkanlığı 20 gün sonra bir şey kalmaz.

valla işte istanbul da özellikle de köprü kullanıyorsan kesiyorlar, ister istemez polisin kucağından geçiyorsun çünkü, hele bir de yıldız sapağından giriyorsan 1. köprüye değmeyin polisin keyfine, sonra altunizade gold un aradan girerken garanti bankamatiğinin orada pusuya yatarlar genelde, anadolu yakasında e-5 ten bostancı ya dönünce aşağıda minibüs caddesine bağlanmadan son ışıkta özellikle akşamları hava bir de güzelse ki bu genelde yaz olur yol 2 şerittir yolun ortasında durur sağından solundan geçeni yoklarlar hepsini çekerler kenara, dolmabahçe nin önü zaten klasik mekandır bazen de yukarı çıkarlar biraz taksim çıkışının orada oluyorlar, başka illerde ya da istanbul da evi işi arası 3-5 km yol gidenlere yaparım ederim kimse de ceza kesmedi demek kolay da istanbul için yol yapıyorsan bir yerde kucağa düşmemek mümkün değil

İzmir'de de baya fazla denetim yapıyorlar ama genelde radar uygulaması olarak karşımıza çıkıyorlar. Polis güvenliğimi sağlasın takmam.

• Yıl sonu yaklaştıkça, denetimler yoğunlaşıyor .
  • renkli camlara da ceza yazılıyor mu ya da renklendirilmiş camlara?
  • Onlara da kesmeye kalkışıyorlar, neymiş ruhsat ta yazmıyormuş.... Sanki aracın tüm donanımları yazıyor da ruhsat ta ! Yok şu kadar hava yastığı yok abs, esp hepsi yazar, bir camlar yazmıyor.. Haa yazıyorlarsa yazdırmaya dünden razıyız, kaç para istiyorlar ondan haber versinler yeter

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.