Şimdi Ara

Plakadan dolayı muayeneden geçmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
20.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın ön ve arka plakasında vida delikleri olduğu için muayeneden geçemedi.
    Yeni plaka al yoksa bu şekilde muayeneden geçmez dediler.
    Şimdi ne yapmam lazım emniyetten randevu almam mı gerekiyor plakanın yenisini çıkartmak ne kadara mal olur?

• Bunun yasaklanma sebebi yine biziz

Adam vidayı tam sıfırın ortasına takıyor 8 gibi görünsün diye,aynı şekilde 6 veya 9 un kenarına yapıyor 8gibi dursun diye.Devlette yasakladı.

Silikon şart değil,plakalık alın onu tampona vidalayin plakayı ona takın,plastik olanları var ama güzel dursun derseniz krom olanlar var ondan alın linkteki gibi

https://www.hepsiburada.com/paslanmaz-krom-plakalik-ince-2adet-p-OTSUS5168774944201
    Plaka yüzünden muayeneden kaldığınızı gösteren tüvtürk kağıdını alıp plaka basılan bir yere gidiyorsunuz (genelde şoförler odası olur). Orada muayene kağıdına bakıp 32 lira gibi bir ücret alacaklar. Daha sonra plakayı bastırıp aracınıza takacaksınız. Kalabalık yoksa bir saate bütün iş biter.
  • https://plaka-kodlari.com/plaka-yenileme-degistirme-nasil-yapilir-ucreti-belgeler.html

Burda yazmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plaka yüzünden muayeneden kaldığınızı gösteren tüvtürk kağıdını alıp plaka basılan bir yere gidiyorsunuz (genelde şoförler odası olur). Orada muayene kağıdına bakıp 32 lira gibi bir ücret alacaklar. Daha sonra plakayı bastırıp aracınıza takacaksınız. Kalabalık yoksa bir saate bütün iş biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Plaka yüzünden muayeneden kaldığınızı gösteren tüvtürk kağıdını alıp plaka basılan bir yere gidiyorsunuz (genelde şoförler odası olur). Orada muayene kağıdına bakıp 32 lira gibi bir ücret alacaklar. Daha sonra plakayı bastırıp aracınıza takacaksınız. Kalabalık yoksa bir saate bütün iş biter.
    Yeni plakayı şoförler odası benim aracıma takar mı yoksa kendim mi takmak gerekecek?
    Ayrıca vida olmadan plaka nasıl takılacak kimisi çift taraflı bant diyor kimisi silikon diyor kafam karıştı.
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Takma isi size ait. Ben bos plakalik aldim gecmeli olanlardan. Plakanin arkasına silikon sıkıp o şekilde taktım. Bir sıkıntı olmadı

• abi adam plaka takmaktan bi haber ama ehliyeti var ve araba kullanıyor

• Arkadaşım çiğnediği sakızı deliklere doldurdu muayeneden direk geçti.Silikon sıkan var oralara keşke bu tür bişey deneseydin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 29 Temmuz 2018; 18:18:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Arkadaşım çiğnediği sakızı deliklere doldurdu muayeneden direk geçti.Silikon sıkan var oralara keşke bu tür bişey deneseydin
    Benim anlamadığım vidalı plakalar neden yasaklandı sonuçta plakayı araca vidalamak daha pratik ve daha sağlam.
    Ben şimdi yeni plakayı silikonla yapıştırdığımda yarın birgün aracı sattığımda sahibi plaka değiştirmek istese onu nasıl sökecek belkide kaporta hasar görecek kulaklarımı çınlatacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Benim anlamadığım vidalı plakalar neden yasaklandı sonuçta plakayı araca vidalamak daha pratik ve daha sağlam.
    Ben şimdi yeni plakayı silikonla yapıştırdığımda yarın birgün aracı sattığımda sahibi plaka değiştirmek istese onu nasıl sökecek belkide kaporta hasar görecek kulaklarımı çınlatacak.

Alıntıları Göster
    Bunun yasaklanma sebebi yine biziz

Adam vidayı tam sıfırın ortasına takıyor 8 gibi görünsün diye,aynı şekilde 6 veya 9 un kenarına yapıyor 8gibi dursun diye.Devlette yasakladı.

Silikon şart değil,plakalık alın onu tampona vidalayin plakayı ona takın,plastik olanları var ama güzel dursun derseniz krom olanlar var ondan alın linkteki gibi

https://www.hepsiburada.com/paslanmaz-krom-plakalik-ince-2adet-p-OTSUS5168774944201

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 29 Temmuz 2018; 18:46:40 >

• Daha geçen hafta yaptım.. ben polis tescil e gittim ordan eski plakalari aldilar bana belge verdiler sonra şoförler cemiyetine gittim o belge ile yeni plakalarimi aldim ama ben Adana da 55tl verdim plakalara ... Muaneden geçti araç

• Trafik cevirmesinde eger ki plakaya dikkat ederseler cok guzel ceza yaziyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • plakaları halletmeden giderseniz muayene ücretini tekrar ödersiniz şöförler odasına gidin plakaları sökün muayene kağıdı ile verin yenisi basıp beriyorlar tek plaka için ayvalık 30 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Alıntıları Göster
    Benim aracımda plaka vidalı değil. Plakalık vidalı. Plakada vidalığa geçmeli ve yıllardır bir problem olmadı. Bu uygulamayı destekliyorum çünkü bizim milletimiz aşırı zeki. Kırmızıda geçenler kazaya karışıp kaçanlar bu vidalar sayesinde tespit edilemiyor.

• Arkadaşlar merhaba. Tekrar aynı konuyu açmak istemedim. Bugün plaka vidası yüzünden muayeneden kaldım. Plakaları değiştir yenisini bastır, tekrar randevu al gel dediler. Şimdi bazı yerlerde emniyetten randevu aldım diyenler var, kimisi de doğrudan şoförler odasına gittim elimdeki tüvtürk belgesiyle hallettim diyenler de var. Bunun hangisi doğru? Bir de fotokopi-belge isteniyor mu? Ruhsat sahibinin gelmesi şart mı? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 3 Kasım 2018; 15:9:52 >
  • Ben de plaka kalın yazılı diye kaldım. 1 saat içinde ş. odasına gidip yeni plaka bastırdım. O sırada telefonla TUVTURK'ü arayıp bir saat sonrasına tekrar randevusu aldım. Sorun bitti. 2 saat zaman kaybı ve plaka ücreti kaybım oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gezen Tavuk

Ben de plaka kalın yazılı diye kaldım. 1 saat içinde ş. odasına gidip yeni plaka bastırdım. O sırada telefonla TUVTURK'ü arayıp bir saat sonrasına tekrar randevusu aldım. Sorun bitti. 2 saat zaman kaybı ve plaka ücreti kaybım oldu.
    Ben maalesef cumartesi olduğundan bastıramadım şoförler odası kapalıydı. Haftaya kaldı benim iş. Ama teşekkür ederim yorumunuz için demek ki trafik şube ile işimiz yok. Peki tekrar tüvtürke gittiğinizde araba muayenesini en baştan mı yaptılar yoksa sadece plakaya bakıp bıraktılar mı?
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    O ne ki, 1990'larda ehliyet alan bir tanıdığım aynaların hiçbirini ayarlamayı bilmiyor. Bizim polis de bunlarla hiç uğraşmaz boş yere trafiği sıkıştırıp çevirme yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am I Evil ?

Ben maalesef cumartesi olduğundan bastıramadım şoförler odası kapalıydı. Haftaya kaldı benim iş. Ama teşekkür ederim yorumunuz için demek ki trafik şube ile işimiz yok. Peki tekrar tüvtürke gittiğinizde araba muayenesini en baştan mı yaptılar yoksa sadece plakaya bakıp bıraktılar mı?

Alıntıları Göster
    Mevzuatı bilmiyorum ama sadece plakaya baktı.

• Dogudaki kacak elektrik kullanimini batililarin odemesi gibi bir sey bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Arkadaşım çiğnediği sakızı deliklere doldurdu muayeneden direk geçti.Silikon sıkan var oralara keşke bu tür bişey deneseydin
    2017'de yasanın ilk çıktığı sene sakız yapıştırarak geçtim muayeneden. geçen eylül ayında muayenede yine sakız yapıştırdım, bu sefer yemedi. paşa paşa şoförler odasına gidip yeni plaka bastırdım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.