Şimdi Ara

Calistigi firmanin modellerini bile takip etmeyen Renault satis temsilcisi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaslar.Gectigimiz gunlerde kullandigim arac olan Renault scenic`e arka silecek almak icin evime yakin olan bir yetkili servise ugradim.Servis ve showroom Kartal`da ve oldukca is yapiyor gozukuyor.2 Dakikada silecegi alip taktiktan sonra Kadjar`i tekrar incelemek icin showroom kismina gectim.Yasli bir amcayla arabanin sagini solunu mincikladiktan sonra hem hendi arabama ne kadar fiyat biceceklerini ogrenmek hem de fiyatlari ogrenmek icin satis temsilcilerinden birinin yanina goturuldum.Odasinda cansiz bir sekilde beni karsilayan orta yasli arkadas once mevcut otomobilimi incelemesi icin ikinci elci arkadasini yonlendirdi sonrasinda ise benim renk ve opsiyon isteklerimi bilgisayara girip fiyatlar hakkinda bilgi verdi.Neyse ikinci elci vatandasi beklerken yeni megane ve talisman`dan muabbet acip Mart/Nisan`da tanitilacak yeni scenic`e konuyu getirdim.Asagidaki diyaloglar o konusmadan.

Ben : Showroom`da scenic goremedim.Yenisi ne zaman geliyor biliyormusunuz?
    st : Ha evet o modelin uretimi durduruldu.
    Ben : Yenisi yuzundenmi durduruldu?O zaman yakin zamanda piyasaya cikacak demekki (bilmemeze yatiyorum)
    st : Yok hayir.Kadjar nedeniyle o model artik uretilmeyecek.
    Ben : Nasil olur canim.Casus fotograflari internet`de cokca var.Cenevre fuarinda tanitilacakmis diye okumusdum.
    st : Siz espace`i gormussunuzdur.Renault kadjar`i satabilmek icin o modeli bitirdi.
    Ben : Iyide bunlar farkli sinif arabalar.Scenic, mpv sinifinin en eski modellerinden biri.Renault boyle bir modelini niye bitirsin? (adama kil oldum uzerine uzerine gidiyorum)
    st : Tamamda siz olsaniz kadjar gibi yepyeni bir model varken otekini alirmisiniz?(mantiga bak)
    Ben : Neden almayayim?Mpv`lerin kullanisliligini seven benim gibi cok insan var.
    st : Tabi siz de haklisiniz.Ama gelirsede epey pahali olur.Espace getirilmiyor mesala (kivirtmalar basladi)
    Ben : Iyi bakalim.Araba tanitildiginda beni hatirlarsiniz.

Sonucta cogunuzun bildigi gibi showroom`lar da isini layikiyla yapan, kendi firmasinin yaninda calistigi sektorude yakinen takip eden satis temsilcisi bulmak samanlikta igne bulmaktan zor.Bildikleri tek sey baska firmalara pok atmak.Az bucuk otomobillerle ilgilenen hepimiz onlardan kat ve kat fazla bilgiye sahibiz.Ama bu ornegini verdigim gibi yaptigi meslege en ufak saygisi olmayan sahislar benim sinirimi tavan yaptiriyor.Gunde 20 dakika calistigi sektorle ilgili haber ve testleri takip etse isinin primasi olur ama nerede o ozveri.

Selametler.

• İşini iyi yapan %10'luk bi kesimi tenzih ederim kim işini iyi yapıyor ki memlekette. Bilgili, mesleğiyle ilgili güncel durumu takip eden ST çok çok az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu firmada böyle olan modeller hakkında bile tam bilgili değilken gelicek modelleri bilmemeleri şaşırtmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Showroomlarin en tehlikeli tiplerisiniz yemin ederim Allahtan alıcıyla bakıcının farki cok acik belli oluyor

• Killer_Elite kullanıcısına yanıt
    Satış Temsilcisi misin ?

Eğer öyleyse senin aldığın para gelen herkese 'hizmet etmen' için veriliyor. Adam hakaret etmemiş, rencide etmemiş sadece soru sormuş. Zaten satış temsilcisine soru sorulur o da cevaplar. Ben sadece gran tuvalet giyimli parası bol hanzoların önünde düğmemi iliklerim diyorsan senin bileceğin iş.

Kim alıcı kim bakıcı ayırt etmek senin HADDİN değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 6 Şubat 2016; 20:53:47 >
  • Okurken aklıma 10cm için 10 milyar mı muhabbeti geldi

• Bahsedilen bayi muhtemelen asf bende 1 kere geçen sene gittim alıcıyım dayı reyiz kılıklı sakallı bi satış temsilcisi gözünün ucuyla fiyatları verdi 1 kuruş indirmedi bende çıktım
    İstanbulda özellikle anadolu yakasında en düzgün bayi kemal tepretoğulları

• Tezgahtarligi kim severek yapar ki ? Adam uniyi bitiriyor,askerligi yapiyor okudugu bolum uzerinden is bulamiyor.Ne yapacak ? Bosta evde oturup baba parasi yiyecegine bari tezgahtarlik yapayim olurda kader yuzume gulerse sektor degistiririm der.Adam insanla ugrasmaktan bikmistir,verdikleri net maas asgari ucrete yakin,araba satarsa para kazaniyor kota derdiydi dogru duzgun sektor hakkinda egitim,seminer verilmez sadece sat senir.Bos beles insanlar saatlerce sohbete gelir,psikologa gitmektense buralara gelirler.Disardan davulun sesi kulaga hos gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Okurken aklıma 10cm için 10 milyar mı muhabbeti geldi

Hocam olayın linkini atar mısınız

• aracı en iyi tanıyan stler nissan'da karşıma çıktı, her donanımı tek tek anlatınca şaşırmıştım
  • Bu dediğim olay 1 sene önceydi şimdi malesef bulamam

• RS in ne olduğunu bilmeyen, daha dün kırmızı bi jazz type-r sattım diyen, yeni tam otomatik Peugeot a yarı otomatik diyen... Mercedes harika çocuklarla gidiyorum, çocukları gezdiriyorum diyorum hiç karismiyorlar, güler yüzlüler, S500 ler, amg ler içinde vakit geçiriyoruz,çocuklar da çok seviyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dddr -- 6 Şubat 2016; 22:26:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Okurken aklıma 10cm için 10 milyar mı muhabbeti geldi

ne o mevzu ?
  • Düşük maaştan dolayı umutsuZluktan Knka onlar napsin yazıkk

• Satış temsilcileri ile uğraşılmaz arkadaşlar. Bunların % 90 ı otomobillerden bi haber insanlar.

• Forumdan biri polo almaya gitmiş st ile test sürüşüne çıkmışlar bizimki sormuş golf kaç para diye 10 milyar cevabını almış
    Sonra st ye demiş arada ne fark var diye 10cm daha uzun bizimkide 10cm için 10 milyar mı demiş

Aklıma o geldi de bir an

• SHIHAD kullanıcısına yanıt

Passat ile oran orantı bozuluyor sanırım.

Bu arada konuya gelirsek st leri kaale almayın böyle konularda. Mevcutlar hakkında bilgi almaya çalışın. Burasi tr. Burada her şey farklı

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Hepsi böyle değil ama.

Leon için fiyat öğrenmeye gitmiştim tek başıma. Haziran ayıydı. Saçma sapan kıyafet üstümde bi pantolon bi tişört zaten genç adamım yani dışardan bakanın bana bu kesin alıcı demesi mümkün değil.

İçeri ilk girdiğimden itibaren satış temsilcisi ilgilendi. Sorduğum saçma sorulara bile cevap verdi. Hemen fiyatları çıkardı. Bilemediği yerde saçmalamadı, bilmiyorum bakmam lazım diyip baktı söyledi.

Arabayı almadan 3 kere gittim yanına. Üçünde de aynı olumlu tavrı devam etti. Daha 150 ACT FR Manuel Türkiye'de yokken belki ilk siparişler girilmiştir bakayım dedi ve kısmet mi dersin kader mi dersin 2 tane üretim aşamasına geçmiş araba buldu. Sağolsun kapora vermemiş olmama rağmen benim için opsiyonladı. O günlerde hangi bayiyi ararsan ara 125 DSG var diyip kapatıyordu hemde.

Satış yapıldı. Arabayı aldığımın 3. ayı felan kurban bayramı galiba. Bi numara arıyor. Bi açtım bizim st. Bayramımı kutluyor. Helal olsun sana dedim. Bakım randevusu için aradım geçen, yine aynı 10 numara adam. Hem de muhabbeti geçmişti Türkiye'nin en kaliteli Teknik Üniversitesini bitirmiş adam. Buna rağmen ego sıfır. Yaşı benden büyük olmasına rağmen Tıp 5. Sınıfım dediğimde hocam diye hitap etti bana. Utandırdı bile beni.

İnsan çiğ süt emmemiş olacak dostum. Aldığı paranın hakkını verecek.

Doğuda mecburi hizmete giden doktor-hemşire-polis-asker canını sermaye edip çalışıyor da, Ankara'da İstanbul'da sıcacık plazada akşama kadar oturan ST'mi maaşını beğenmiyor ?

Versin istifasını çeksin gitsin o zaman. Kimse mecburen çalıştırılmıyor.

• iihs güvenlik testleri için ben böyle kaza yapmıyorum çok çok tamponu kaptırırım diyen bir kafayla tartışabiliyor musun yoksa?tebrik ederim seni
  • Passat ile baya bi bozuluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.