Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.516
Cevap
100
Favori
476.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _conscript_

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Burun kemiği eğriliği ameliyatı olmayı bende çok isterim.17 yaşında lisede maç sırasında top mu tekme mi geldi hatırlamıyorum ama burnum kırılmıştı.Küçük bir ameliyat yapmışlardı eski tekniklerle tam olarak düzeltilmemişti.2 hafta burnumda alçıyla evde oturmuştum o fitiller burnumdan çıkarılırken canım çok acımıştı.Burnu hem eğri hemde yüzüme göre büyük.Sürekli burnum tıkanıyor, ağızdan nefes alıyorum.Ameliyatta düzeltme,biraz küçültme ve nefes yollarını açma hepsi bir arada olur mu?

aynı benim durumum gibi. hepsi oluyor aynı anda. fakat burnu küçültme işlemi estetiğe giriyor. normal ameliyattan daha tuzlu oluyor doğal olarak

Estetik olunca ameliyata kbb doktorunun yanında birde plastik cerrah giriyormuş.Ücret artacaksa artsın ne yapalım bir kere yaptıracağız.
  • quote:

Arkadaşlar pazartesi günü rinoplasti ve septum deviasyonu ameliyatı oluyorum Allahın izniyle. 1 gün hastanede yatıcam sonra taburcuyum inşallah. Deneyimlerimi paylaşırım burada

nereye baswurdun lan hemen bole yapalım dedıler bende oraya gıdım :D capa ya gıdcem ıns yaparlar benıde ya of:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Arkadaşlar pazartesi günü rinoplasti ve septum deviasyonu ameliyatı oluyorum Allahın izniyle. 1 gün hastanede yatıcam sonra taburcuyum inşallah. Deneyimlerimi paylaşırım burada

nereye baswurdun lan hemen bole yapalım dedıler bende oraya gıdım :D capa ya gıdcem ıns yaparlar benıde ya of:S

Bi tanıdık vasıtasıyla prof. bi doktor bulduk cerrahpaşada. o adam hem estetik hem kbb doktoruymus halletcek bakalım.
    Ameliyatı başka hastanede yapacak, eğer cerrahpaşayı beklerseniz 2011 e anca gün verirler dedi :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Bi tanıdık vasıtasıyla prof. bi doktor bulduk cerrahpaşada. o adam hem estetik hem kbb doktoruymus halletcek bakalım.
    Ameliyatı başka hastanede yapacak, eğer cerrahpaşayı beklerseniz 2011 e anca gün verirler dedi :)

La tanıdık olmassa olmuo bu dewrde ya of bna smdi amelyt karari werselrr bile kmblir ne zmna gün werrlrr off off cıldırcm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Ağustos 2010; 19:37:48 >
  • bende egri kemigi aldıranlardanım lakin burun ameliyatım 20dklık bir zamanda gerçekleşti ve hiç bir sıkıntı yaşamadım içerden burnun egri olan kısmı sola ya da saga dogru solumayı güçleştirdiginden alınır ama burnunun şeklinde bi degişme olmaz.o estetik ameliyatıdır ve acaip zahmetli bi iştir.bende genel anesteziyle uyuşturuldum acaip tatlı bişey :) korkucak bişey yok kolay ameliyat doktorona göre de değişir tabi.işin en zevkli yanı da 2 3 gn sonra tamponların alınmasından sonra ki rahatlık.san ki beyin kıvrımlarını çekiyor burnundan bi an öyle hissediyorsun
  • Acı ve ağrı vardır bence... Diş ameliyatı bile mahfetti beni, 1 hafta geçti hala ağzımı eskisi gibi açamıyorum... Burun ameliyatımı en az 1 yıl ertelemeyi düşünüyorum artık... Yaz vakti günlerce uykusuzluk ve duş yapamamak çekilmez. Kışın ameliyat olmanızı tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-32C8C730A -- 22 Ağustos 2010; 21:59:22 >
  • sırf maddiyat yuzunden bu yıl olamadım ameliyatı bende trafık kazası geçirdim 8 yasında araba vurunca yuzumu yere vurmusum burnum kırılmıs ve yamuk sekılde kaynamıs bu yıl istınye dvlet hastanesınde bı doktorla gorustum cok iyi ve tecrubelı bır doktordu 1600lira ya patlıycaktı ameliyat babamın durum sıkısık bu yaz o yuzden olamadım ve bu sene üni bu şekilde gıdıcem bende biraz özgüven eksıklıgı yapıyor bu durum inş bir dahakı yaza olurcam artık nefes problemı gercekten cok zor bır durum
  • Benim de olmam gerek ama yıllardır geçiştiriyorum bakalım nereye kadar gidecek...
  • ben 1 sene önce rinoplasti ameliyatı oldum.soruların varsa sorabilirsin.konuyu takip etmediğim için direk yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vekz

bende egri kemigi aldıranlardanım lakin burun ameliyatım 20dklık bir zamanda gerçekleşti ve hiç bir sıkıntı yaşamadım içerden burnun egri olan kısmı sola ya da saga dogru solumayı güçleştirdiginden alınır ama burnunun şeklinde bi degişme olmaz.o estetik ameliyatıdır ve acaip zahmetli bi iştir.bende genel anesteziyle uyuşturuldum acaip tatlı bişey :) korkucak bişey yok kolay ameliyat doktorona göre de değişir tabi.işin en zevkli yanı da 2 3 gn sonra tamponların alınmasından sonra ki rahatlık.san ki beyin kıvrımlarını çekiyor burnundan bi an öyle hissediyorsun

Aynı durum bende de var.Şu an 34 yaşındayım ve açıkçası gidip ameliyat olmaktan tırsıyorum.Eskiden bu kadar değildi ama son yıllarda kapalı mekan/hastane fobim iyice debreşti.Geçen sene mr ı bile çektiremeyecektim neredeyse kalkıp gidiyordum Burun deliklerimden biri tıkalı gibi.Bazen sağ bazen de sol tıkanıyor.Bazen tıkanıklık hafif oluyor arada sırada da hava akışını güçleştirecek kadar tıkanıyor Normal hayatımı etkileyen olumsuz birşey değil şu an için.Doktorun birisi ameliyat olman gerek demişti bir diğeri ise o kadar ciddi birşey değil falan dedi ...
  • Up
  • Bende de et ve eğrilik var lanet birşey burnumdan gram nefes alamıyorum resmen durum çok kötü benim sonumuz hayır olsun.

Ameliyattan da korkuyorum en sonunda olacağız artık kış yada sonbaharı mevsimi içerisinde olmayı planlıyorum sıcak havalarda hiç çekilmez şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 23 Ağustos 2010; 13:26:44 >
  • Yukarıda bir arkadaş 500 lira demiş ancak ben 1 Eylül'de hem kemik eğriliği hem de et için ameliyat olacağım.

Hastahaneyi arayıp "Estetik de ekletirsem ne kadar fazla ücret öderim?" diye sorunca 2500 lirayı suratıma yapıştırdı.

Edit: Bu arada hastahane : Çapa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuanoM -- 23 Ağustos 2010; 14:00:18 >
  • arkadaslar, bugun ameliyatı oldum sonunda. 3,5 saat surdu.doktor tahminimden daha kotuymus içerisi, akordiyon gibiydi dedi. Bir ton kıkırdak cıkmıs, resmini cektim yarın evden atarm resmlesi. Hiç ağrım kanamam vs olmadı Allaha sukur
  • @_conscript_

Çok geçmiş olsun, hadi hayırlısı kurtuldun.

@QuanoM

Ben haseki hastahanesinde oldum orda bana 500 lira olduğunu söylediler. Ama araya tanıdık sokunca para vermedim muyane oldum ertesi günü ameliyat mis gibi. Bu ülkede ya paran olacak ya arkan işini temiz ve hızlı yapacaksan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazamsar -- 23 Ağustos 2010; 19:51:56 >
  • Ben kemik eğriliği ve et için sigorta + 300 lira ödeyeceğim. O kadarını yaptıktan sonra estetiğe neden 2500 dediler anlamadım açıkçası.
  • @QuanoM

Estetikde olmaya çalış yoksa burnun görüntüsü kötü olabilir baya. Ben geçen aralıkta oldum estetik + deviasyon.. 2 hafta cok kötü geçiyo hele ilk 2 gün ameliyattan 24 saat bile geçmeden cıktık hastaneden doktor taburcu olabileceğimi söyledi eve geldik burun baya kanamaya basladi geri gittik mesafede baya vardı trafikte olunca 1 saatimi yolda peçeteyle geçirmiştim en sonunda vardık tamponları falan değiştirdiler feci kötü bişey. Bide benim burunda dikiş vardı en kötü en falza acıtan yerler oraydı.. Bi daha başıma gelmez inş. :D
  • bu tampon olayını hala daha eski usul mü yapıyorlar..hani makasın ucuna bezi sarıp burnun içine kanırtmak mı...

seneler evvel trafik kazası geçirdim..o tampon hayatımın en kötü acısı idi...o korkudan estetik olamıyorum..hani ameliyat kolay..anestizi yersin ameliyat biter..ee sonra alırken falan, yada kanarsa yine mi tampon lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

bu tampon olayını hala daha eski usul mü yapıyorlar..hani makasın ucuna bezi sarıp burnun içine kanırtmak mı...

seneler evvel trafik kazası geçirdim..o tampon hayatımın en kötü acısı idi...o korkudan estetik olamıyorum..hani ameliyat kolay..anestizi yersin ameliyat biter..ee sonra alırken falan, yada kanarsa yine mi tampon lan

Çok önemli bir soru aslında.
    Hangi hastanede hangi yöntemle tampon yapılıyor merak ediyorum
  • Ben hasekide oldum belirtiğim gibi gazlı bez şu bu yoktu. Plastik tampon kullanılıyor içi boş boru diyeyim çıkarması da çok kolay.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.