Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.516
Cevap
100
Favori
476.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen bende de burun eti var o da alınacak.

Bir tanıdık vasıtasıyla bulcaz doktoru sanırım, hayırlısı olur insallah.

kemikleri nasıl alıyolar? benim burnumun iç kıkırdağı yamuk zaten onu alırsa ne kalcak burnumda :D
  • fiyatları nedir ortalama bu ameliyatların bilgilendirirseniz sevinirim
  • 8 ay önce Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) ameliyatı oldum. Doktor ameliyatın basit olacağını, hemen taburcu edeceğini söylesede ameliyat sonrası 2 gün hastanede kaldım. Tamamen bünye meselesi, sonuçta vücuda narkoz giriyor.
    Tampon dışında bi sıkıntın olmasın. Tampon dönemini atlattın mı, bakımını düzgün yaparsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Ancak tampon hayli zor. İnsanı hayattan soğutuyor resmen.

Eğer kıkırdak kemiğini düzelteceklerse benim geçirdiğim ameliyatı olacaksın demektir. Kıkırdağın burnun sağ veya sol tarafına kaymasıyla oluşuyor rahatsızlık. Nefes alamıyorsun, geceleri ağız açık yatmaya sebep oluyor ve düzenli nefes almayı engelliyor. Emin olabilirsin ki ameliyattan sonra tamamen geçiyor. (Bakımını düzenli yaptığın ve yasaklara uyduğun takdirde)

Soracağın birşey olursa buradan yada PM'den sorabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

@Fenerbahçe

Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde herşeyiyle 1500 TL.'ye yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven -- 19 Ağustos 2010; 18:22:39 >
  • Ameliyatı ben de olacağım. Eskiden tampon işi baya zormuş. Ameliyatın en zor kısmıymış. Çünkü pamukla tıkıyorlarmış ve alınırken de pamuk yapıştığı için acayip acıtıyormuş. Ayrıca doktorlar pamuğu yerleştirirken de zorlanıyorlarmış vs. vs. Ama artık silikonla taktıkları için gayet kolaymış. O konuda sıkıntınız olmasın demişti doktor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToorJi

Ameliyatı ben de olacağım. Eskiden tampon işi baya zormuş. Ameliyatın en zor kısmıymış. Çünkü pamukla tıkıyorlarmış ve alınırken de pamuk yapıştığı için acayip acıtıyormuş. Ayrıca doktorlar pamuğu yerleştirirken de zorlanıyorlarmış vs. vs. Ama artık silikonla taktıkları için gayet kolaymış. O konuda sıkıntınız olmasın demişti doktor.

Geçen sene benim bir arkadaşımda bu ameliyattan olmuştu Ankara üniversitesi hastenesinde tampon olayı çok çok diyordu, umarım artık dediğiniz gibidir bir çok yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

8 ay önce Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) ameliyatı oldum. Doktor ameliyatın basit olacağını, hemen taburcu edeceğini söylesede ameliyat sonrası 2 gün hastanede kaldım. Tamamen bünye meselesi, sonuçta vücuda narkoz giriyor.
    Tampon dışında bi sıkıntın olmasın. Tampon dönemini atlattın mı, bakımını düzgün yaparsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Ancak tampon hayli zor. İnsanı hayattan soğutuyor resmen.

Eğer kıkırdak kemiğini düzelteceklerse benim geçirdiğim ameliyatı olacaksın demektir. Kıkırdağın burnun sağ veya sol tarafına kaymasıyla oluşuyor rahatsızlık. Nefes alamıyorsun, geceleri ağız açık yatmaya sebep oluyor ve düzenli nefes almayı engelliyor. Emin olabilirsin ki ameliyattan sonra tamamen geçiyor. (Bakımını düzenli yaptığın ve yasaklara uyduğun takdirde)

Soracağın birşey olursa buradan yada PM'den sorabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

@Fenerbahçe

Bendede kıkırdak eğriliği var sanırım.Bende olmayı düşünüyorum artık bu ameliyattan da ameliyat sonrası bakım dediğin nedir mesela ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

8 ay önce Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) ameliyatı oldum. Doktor ameliyatın basit olacağını, hemen taburcu edeceğini söylesede ameliyat sonrası 2 gün hastanede kaldım. Tamamen bünye meselesi, sonuçta vücuda narkoz giriyor.

@Fenerbahçe

Hacı soledklernn hepsı bnde war ins bnde olup snn gibi olurum tamamen gecr ins ya oldktan snra ne gbi farkları oldu mesela okdgnu daa cbk anlama gbi mesela...
  • Bende et ve hafif kemik yamuklugu var ben bunun üstüne estetikte olmak istiyorum biraz laz lığım var.
    Araştırıyorum Devlet hastanesınde estetik operasyonlarda yapıyolar mı ? arkadaşlar
  • @Zeen

Yapılıyor kardeşim ama estetik için fark ödemen gerekiyor 500 liraydı en son.
  • ameilyat öncesi iyi oldu bu konu ben de seneye olacağım bu ameliyatı
  • teşekkürler bu fiyata razıyım
    quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

@Zeen

Yapılıyor kardeşim ama estetik için fark ödemen gerekiyor 500 liraydı en son.
  • Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Benim gibi ameliyat olcaklar için faydalı bir topic oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 19 Ağustos 2010; 20:58:58 >
  • çok aydınlatıcı konu olmuş fırsat ve para durumunu ayarlarsam bende olacağım
    estetik hariç burun ameliyatı masraflarını emekli sandığı karışılıyor mu?
  • Annemin emekli sandığı var. Ameliyatı falan karşılamıyorsa işimiz zor.
  • SSK karşılar herhalde ?
  • bnce emekli sandgı karsılaması lazm ya
  • Arkadaşlar pazartesi günü rinoplasti ve septum deviasyonu ameliyatı oluyorum Allahın izniyle. 1 gün hastanede yatıcam sonra taburcuyum inşallah. Deneyimlerimi paylaşırım burada
  • Burun kemiği eğriliği ameliyatı olmayı bende çok isterim.17 yaşında lisede maç sırasında top mu tekme mi geldi hatırlamıyorum ama burnum kırılmıştı.Küçük bir ameliyat yapmışlardı eski tekniklerle tam olarak düzeltilmemişti.2 hafta burnumda alçıyla evde oturmuştum o fitiller burnumdan çıkarılırken canım çok acımıştı.Burnu hem eğri hemde yüzüme göre büyük.Sürekli burnum tıkanıyor, ağızdan nefes alıyorum.Ameliyatta düzeltme,biraz küçültme ve nefes yollarını açma hepsi bir arada olur mu?
  • 3 yıl sonra ben de olacağım. Gerçekten çok zorlanıyorum burnum yüzünden. Babamda da varmış. Ameliyattan sonra bir nefes aldım bayılıyordum demişti.

Küçükken doktora gitmiştik. 1 burun deliği tamamen nefes almıyor 1 burun deliğinde ise %75 nefes kaybı varmış. Yani burnumdan nefes alırken normalde olandan %87,5 daha az nefes alıyorum burnumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein -- 21 Ağustos 2010; 17:07:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Burun kemiği eğriliği ameliyatı olmayı bende çok isterim.17 yaşında lisede maç sırasında top mu tekme mi geldi hatırlamıyorum ama burnum kırılmıştı.Küçük bir ameliyat yapmışlardı eski tekniklerle tam olarak düzeltilmemişti.2 hafta burnumda alçıyla evde oturmuştum o fitiller burnumdan çıkarılırken canım çok acımıştı.Burnu hem eğri hemde yüzüme göre büyük.Sürekli burnum tıkanıyor, ağızdan nefes alıyorum.Ameliyatta düzeltme,biraz küçültme ve nefes yollarını açma hepsi bir arada olur mu?

aynı benim durumum gibi. hepsi oluyor aynı anda. fakat burnu küçültme işlemi estetiğe giriyor. normal ameliyattan daha tuzlu oluyor doğal olarak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.