Şimdi Ara

Bursa'da Feci Kaza - Şoförün İfadesi Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
10.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.mynet.com/bursa-daki-katliam-gibi-tir-kazasinin-nedeni-belli-oldu-110106783946

Herkes birbirine suç atıyor. Frenler bakımsız, yasal sürüş süresi aşılmış, takografta eski plaka kayıtlıymış. Benim anlamadığım şey madem yasal sürüş de aşılmış neden bir sistem kurup bunu kontrol etmiyorlar? Polise bildirim gidebilir. GPS ile nerede olduğu belirlenip durdurulabilir.

Çok fena bir kaza olmuş detayları eklemiyorum bakmak istemeyen olur etkilenen olur bu yüzden linkler bırakacağım isteyen baksın.

https://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-katliam-gibi-kaza-1393298.html

https://eksisozluk.com/12-mart-2021-bursada-korkunc-kaza--6853630?p=1

Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Çok kötü bir ölüm biçimi gerçekten son durak senaryosunu aratmayan cinsten.

Benim yorumum bu kaza için yapılacak bir şey yok kaçabilecek yeriniz yok ama videolar izliyorum özellikle karda kışta adamlar kaza yapmış hala yol ağzında bekliyor. İmkan varsa fotoğraf çekin ve hemen aracı uzaklaştırın. İmkan yoksa ve araç gidebiliyorsa basın gidin ileride tekrar durursunuz. Sizden önemli değil. Buzlanmanın olduğu yerde virajda veya eğimini bittiği yerde araç bırakılmaz gelir bir daha çarparlar.

Bir kaza gördünüz yardım edin ama en önemli şey önce kendi güvenliğinizi sağlamaktır. Aracı 200-300 metre ileri bırakıp öyle koşun kaza yerine ve yardım edin. İnsanlar 5 metre ileriye aracı bırakıp olay yerine gidiyor kendi ailesini de tehlikeye atıyor böyle olmaz.

Edit: Olay yerini bilen insanlar Ekşi'de, tır şoförü için keşke direksiyonu sağa kırsaydın diyorlar ama tabi o psikoloji yaşamadan bilinmez yine de tercih edilmeli.

Şoförün ifadesi:Kazanın ardından TIR şoförü Faruk E. gözaltına alındı. Kedi kumlu taşıyan sürücü Faruk E.'nin emniyetteki ifadesinde, "TIR’ın frenlerinin boşaldığını fark ettim. Önümdeki araç sürücülerinin fark etmesi için selektör yakarak, kornaya bastım. O anda kırmızı ışık yandığı için araçlar yolda duruyordu. TIR’ın kontrolünü kaybettiğim için araçlara çarpmaya engel olamadım. Pişmanım” dediği belirtildi.

Faruk E.’nin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 14 Nisan 2021; 12:51:58 >

• Öğrencilikte petrolde çalışıyordum Adana-Pozantı'da.

Tekir rampası meşhurdur orada, kaçış rampaları felan yapıldı hep hani.

Tırcılarla iş gereği çok konuşurduk.

Ağır araba, durmaz. Fren patlarsa küçük arabaları takoz gibi kullanacaz naapacaz derlerdi.

Ailesi, akrabası vs tırcı olan varsa kusura baksın bakmasın umurumda değil. Bu kamyoncu tırcı tayfasının büyük çoğunluğu cahil, kendi canını düşünen, kafası çalışmayan kekolar.

Sinirden elim ayağım titredi izleyince videoyu, görüntüleri.

Direksiyonu kırsa telefat olmayacak bu kadar. Canı tatlı gelmiş o... çocuğunun
    Tirinin tekerine soptugumun tircisi hayvan gibi gidip balatalari şişirip fren patladı mi diye kurtulacak mi simdi bu isten ?
    Fren patlaması ne ?
    90 model tir mi bunlar da freni patlayacakmis
    Oh ne güzel otomobil gibi bas bas gel sonra yediğin bku milleti ezerek temizlemeye calis .
    Şerefsize bak
    Böylelerini direk asacaksin
    O düzlüğe gelene kadar 50 tane keskin viraj var, patlamadı patlamadı düzlükte mi patlayası geldi frenlerin. Ayrıca o saatte şehir içine tırların, kamyonlarin, otobuslerin girmesi yasak diye biliyorum. Bursaya giriş yapmadan büyük araçların zorunlu çevre yolu güzergahı var, o da kaza olan yerin 2 3 km gerisi.
  • Ölenlere Allah rahmet eylesin. TIR şöförü eline bıçağı almış, koyunları kovalayan kasap gibi araçların arasına dalmış. Be kardeşim o hız nedir öyle? Yazık değil mi insanların canına kıydın, çoğunu sakat bıraktın, araçları pert ettin. Bu kadar hızlı kullanmana değdi mi?

• Olmek maalesef bu kadar kolay.

• İzlerken ışidin avrupadaki eylemlerini anımsattı bana önünde ne varsa biçti. Bizim milletteki bu aşırı hız merakı olduğu sürece daha çok canlar yanar.

• Öğrencilikte petrolde çalışıyordum Adana-Pozantı'da.

Tekir rampası meşhurdur orada, kaçış rampaları felan yapıldı hep hani.

Tırcılarla iş gereği çok konuşurduk.

Ağır araba, durmaz. Fren patlarsa küçük arabaları takoz gibi kullanacaz naapacaz derlerdi.

Ailesi, akrabası vs tırcı olan varsa kusura baksın bakmasın umurumda değil. Bu kamyoncu tırcı tayfasının büyük çoğunluğu cahil, kendi canını düşünen, kafası çalışmayan kekolar.

Sinirden elim ayağım titredi izleyince videoyu, görüntüleri.

Direksiyonu kırsa telefat olmayacak bu kadar. Canı tatlı gelmiş o... çocuğunun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir tırın bu kadar hıza çıkmasına nasıl izin verilebiliyor yahu? yazık en az 10 kişi ölü gibi şeyler diyorlar giden can geri gelmiyor, bu saatten sonra tırcıyı kessen biçsen ne boşa...

• farklı yerde olmuş aşağıda resimleri var yol iki tarafta da dümdüz..// O mevkii den önceki yokuş dik evet araç hızlanıyor ama tır o hızla yokuşun sonundaki son iki virajı alamaz ,önce hafif sağ , sonra keskin sol sonra keskin sağ var

Mevki farklıymış alabildiğine düzlük yokuş yok iki yönde de ,kaza 1.resimin olduğu mevkide olmuş gibi

Çarpma öncesi onunla aynı hızda sağında bir araç var sanki ??

Kaldı ki aldı diyelim bir şekilde ışıklarla arası çok hiç gaz vermese o ışıklara varmadan durur

Sanki gaz takılı gibi son gaz trafiğe dalmış o kısım çok uzun düzlük ,fren patlaması gibi durmuyor

Sağda solda tarlalar var girse kendine de birşey olmaz başkalarının da canını yakmazdı , ağır yaralı çok , Allah korusun ,şifa versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 13 Mart 2021; 0:50:35 >

• Ekşide okudum öncesinde dik bi rampa varmış hızın artması o yüzden.

Tırın bağlı bulunduğu firma - bakımları yapılan yer hakkında soruşturma açılmalı.Şöför direk tutuklanmalı zaten.

• Hemen freni patlayan diye geçiyor haberde nereden biliyorlarsa belki adam sinirden daldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapılacak en doğru şey devletin normal bir arabayı lüks olarak görmemesini sağlamak.

Bu milletin güvenlikli arabalara uygun fiyata sahip olması lazım. Yoksa maaliyet nedeniyle çok ölüm yaşanmaya devam eder. Millet masrafları kısmak için canından feragat ediyor.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

6.0 audi A8 de olsa öyle bir kazada 6.0 motoru içeride bulursun.

• tırcı yaşıyorsa bile artık hayatı bitti

• Minicik cep arabalarının içinde bu olayla karşılaşmaktansa, 5 metrelik sedan limuzin 2010+ model bir araç içinde karşılaşmayı tercih ederim.

• Ben anlamıyorum ya. Dedem 40 yıllık şofördür. Hiç freni tutmamazlik etmedi. Ki Avrupa'da öyle yollar var ki kaç km boyunca yokuş iniyorsun. En az 3-4 tane belirli aralıklarla kaçış rampaları falan koyulmuş. Böyle yollardan kaç kere geçmiş. Ki firmanın arabaları da öyle ultra bakımlı falan değildi. Hatta kaplama lastik falan yapan bir şirketti.
  • Başları sağolsun mekanları cennet olsun fakat bu tır şoförlerini anlamıyorum. Aynı dolmuşçuların kafası gibi yolcu indirip bindirirken adam 60-70 le giderken boşa sallıyor frene öyle basıyor. Yav arkadaş hiçmi hayatında araba kullanmadın vitesteykenmi araç daha rahat duruyor yoksa boşa atıncamı bu kadar bilgisizlik olur. Hem fren mesafeni uzatıyorsun hemde hidrolik basıncın düşüyor frene daha çok asılıyorsun. Fren hidroliğinde ısına ısına frenin şişiyor ve patlıyor.

Bu tırcıların ne fren hidroliklerine nede frenlerine adam akıllı düzenli bakım yaptırdıklarını düşünmüyorum. Yoksa durduk yere bi aracın freni neden patlasın değil mi ? Kaynama noktası özelliğini çoktan yitiriyor fren hidroliği ısınıyor ve fren sıkmıyor. Yazık.

Çok geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O düzlüğe gelene kadar 50 tane keskin viraj var, patlamadı patlamadı düzlükte mi patlayası geldi frenlerin. Ayrıca o saatte şehir içine tırların, kamyonlarin, otobuslerin girmesi yasak diye biliyorum. Bursaya giriş yapmadan büyük araçların zorunlu çevre yolu güzergahı var, o da kaza olan yerin 2 3 km gerisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feanogs -- 12 Mart 2021; 19:49:10 >
  • Tirinin tekerine soptugumun tircisi hayvan gibi gidip balatalari şişirip fren patladı mi diye kurtulacak mi simdi bu isten ?
    Fren patlaması ne ?
    90 model tir mi bunlar da freni patlayacakmis
    Oh ne güzel otomobil gibi bas bas gel sonra yediğin bku milleti ezerek temizlemeye calis .
    Şerefsize bak
    Böylelerini direk asacaksin

• ALLAH ölümün bile hayırlısını versin.Ölenlere ALLAH rahmet eylesin.
  • Vicdanı olan biri bunu yapamaz.

Bilinci yerinde olmayabilir bir insanın bu kararı verip insanları ezmesine inanmak istemiyorum.

Sağ bariyere vursa ya aşağıya uçacaktı yada araç makaslayacak en azla 2-3 araba hasar alırdı oda az oranda

Tüyler ürpertici

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.