Şimdi Ara

BURADA NEDEN 'OPEL' DÜŞMANLIĞI VAR? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
7.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kesbi

Chevrolet'in amcaoğlu olduğu için chevroletle birlikte giydiriyor herkes. Forumdan tavsiye isterseniz VW'den başka araba alınmaz. VW alamayan başka araç alır gibi bir intiba var. Bir de opelin dedikleri gibi çift kavrama otomatik, 1.6 dizel motor gibi eksikleri var. Onlar da olsa deli gibi satar. Tasarımları çok güzel araçların. GM gamma 2 ve delta 2 paltformlarına geçiş yaptı. Yeni araçların hepsi birbirinden oturaklı ve güzel tasarımlı.

Bunu rica ediyorum siz söylemeyin. En az 5-6 tane konu hatırlıyorum alakasız alakasız çıkıp aveo al dediğiniz. Kusura bakmayın ama birkaç arkadaşın her konude aveo demesi üzerine çıktı bahsettiğiniz chevy düşmanlığı. Ciddi ciddi aveo mu astra mı sorusuna bilinen 4-5 kişi gelip kesinlikle aveo diyorsa birçok insan benim gibi düşünüp anlam veremiyor doğal olarak. Tamam beğenirsiniz aracı saygı duyarım ama naçizane fikrim astra aveo ya göre çok daha üstün bir araç. Bu gibi nedenlerden dolayı bir çok insan antipati besledi chevy e.

• Adam Opel Aktiengesellschaft Maalesef 20.yüzyılın tamamlanmasıyla beraber bitmiştir.

90'ların ortalarindan sonra ekonomik anlamda iyice can çekişmeye başlayan firma, 95'te başa gelen yönetim ile birlikte tasarruf amacı ile kaliteyi iyice düşürmüş, 2000 lerin ilk yıllarından itibaren de bayrağı asmıştır.

Son 15 yıldır kullandığınız Opel marka otomobiller gerçek Opel ile uzaktan yakından alakası olmayan, günü kurtarmak,firmayı ayakta tutmak için üretilmiş devşirme araçlardır.

Gerçek Opel hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler 1924 -1990 tarihleri arasındaki tarihçesini okuyabilirler.

20nci yüzyılın sonlarına kadar olan başarılı sektör hayatından birkaç önemli detayları maddeleyecek olursak;

-1899 yılında System Lutzmann isimli ilk Otomobilini üretmiştir.

-1901 yılında Heinrich von Opel’in Königsstuhl zirvesini kazanmasıyla Opel, motor sporlarındaki ilk zaferini elde etmiştir.

-1907 yılında özel olarak üretilen 60 Hp’lik otomobilde Opel test sürücüsü ve şirket yarış arabası sürücüsü Carl Jörns, Taunus bölgesinde Kaiser Ödüllü Yarışı'nı kazanmıştır. Opel de, en iyi Alman otomobili olarak Kaiser Ödülünü kazanmıştır.

-1919 yılında, Rüsselsheim’in güneyinde Almanya'nın ilk yarış ve test pistini açmıştır. Bu pist beton kaplı, virajlı oval yol yarış ve testlere yönelik Almanya'daki ilk kalıcı pisttir. Berlin AVUS ve Nürburgring gibi diğer iyi bilinen yarış pistlerinin yıllarca ilerisindedir.

-1924 yılında bir milyon DEM'lik bir yatırım ile Almanya'nın ilk seri üretim otomobil hattını kuran ilk Alman otomobil üreticisi olmuştur.

-1928 yılında gelindiğinde ise yüzde 37.5’lik pazar payı ile Opel açık ara en büyük Alman otomobil üreticisi konumuna gelmiştir.

-1929 yılında Opel, sigorta şirketi kuran ilk Alman üreticisidir. Bir diğer ilk ise Opel Bank'ın otomobil satın alımlarını finanse etmesi ve ödemeleri taksitlere bölüyor olmasıdır.

-1937 yılında Opel, Kapitan ve Admiral modelleri ile Almanyada ilk defa E ve F segmentinde araç üreten firma olmuştur. (Full size luxury car, E Classe:1953, S Classe:1954, 5 Series:1972, 7 Series:1977)

-1972 yılında Modifiye edilen Opel GT yeni Opel dizel motoru ile Dudenhofen’de iki dünya rekoru ve 28 uluslararası rekor kırmıştır.

-1985 yılında her model hattına katalitik konvektörlü bir araç dahil eden ilk Alman üreticisidir.

-1989 yılında çıkardığı Calibra modeli, 0,26CW lik sürtünme katsayısı ile Dünyanın En Aerodinamik Seri Üretim Otomobili ünvanını kazanmıştır ve 10 yıl boyunca bu ünvanı korumuştur.

-1990 yılında çıkardığı 3.6 Bi-Turbo Opel Lotus Omega Modeli ile "Dünyanın En Hızlı Seri Üretim Sedanı" ünvanını BMW e34 M5'in elinden almıştır.

vs vs gibi bir sürü ilkleri ve başarıları olan köklü bir firmadır. Bugun günümüzde revaçta olan birçok firmanın (Volkswagen, Audi, BMW) sektörde daha ismi bile yokken arkasına GM'in mali desteğini alan Opel resmen sektörde tek başına at koşturmuştur. O günlerdeki tek rakibi Mercedes-Benz dir. Fakat günümüzde tarihin tozlu sayfalarında "bence" yerini çoktan almıştır...

• Yeni opellere karşı acayip bi ilgim var benim bence son yılların en dikkat çekici tasarımlarını yaptı Opel...

Yeni kasa İnsignia ve Astra lar çok iyi.

Eski kasalardan şu Astra twinport gri renkler çok hoşuma gidiyor. Yani opele laf yok
  • @The Division Bell

Hocam tarihin tozlu sayfalarında yer aldı diyebilmek için bu markanın artık satılmamasını gerektirir
  • Opel sevilmez mi ya Yeni Astra-Insignia-Meriva-Zafira-Astra GTC canavar gibi araçlar.
  • Kullanmayanlar düşmanlık yapıyorlar, kullanan dostları da servisi, arızası vs düşman ediyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

opel düşmanlığı falan yok bence. Hatta forumda çok tavsiye ediliyor. Sebebi de forumun yaş ortalamasının düşük olması, opelin daha çok gençlere hitap etmesi. Benim düşünceme göre mazda toyotaya varken opele ne gerek var?

opel alman arabası olduğu için gerek olabilirmi

Alman olunca ne oluyor ki?
  • burada opel düşmanlığı yapanların 90 . 00 yıllarda büyük çoğunluğunun opelinin olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997

Genel olarak alman araçlarına düşmanlık var zaten.
    Bir yanda vw bir yanda opel.

BMW'nin yeri başkadır.
  • Düşmanı olunmayan marka yok ki bu forumda..
  • 2001 opel vectra comfortun tadı paha biçilemez
  •  BURADA NEDEN 'OPEL' DÜŞMANLIĞI VAR?

bizde bundan vardı, 1997 model. 2000 yılından 2004 yılına kadar hata vere vere gitti, elektronik bir bilgilendirme ekranı vardı ona kalsa her şey arızalıydı ama bir şeyin arızalı olduğu yoktu. ayrıca defalarca elektronik tasarımdan kaynaklanan abuk abuk hatalar verdi.

ayrıca o ekran 2000 lerden sonra silindi de sonunda öyle bir hale geldi ki yarısı okunmaz hale geldi.

defalarca yolda kaldık yok bilmemne mili bozuldu yok rolanti sansörü bozuldu kaç defa yolda kaldık o araba ile.

opel servislerinde de kendimizi perişan ettik...

lanet olsun opel gibi bir firmaya, hiç bir konuda opeli kötülemem babamın malı değil sonuçta ama zütseniz almayız opel mopel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 21 Ocak 2012; 20:29:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

@The Division Bell

Hocam tarihin tozlu sayfalarında yer aldı diyebilmek için bu markanın artık satılmamasını gerektirir

Mecazi anlamda söyledim tabiki. Bu benim kendi görüşümdür, katılmamakta özgürsünüz.

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

BURADA NEDEN 'OPEL' DÜŞMANLIĞI VAR?

bizde bundan vardı, 1997 model. 2000 yılından 2004 yılına kadar hata vere vere gitti, elektronik bir bilgilendirme ekranı vardı ona karsa her şey arızalıydı ama bir şeyin arızalı olduğu yoktu. ayrıca defalarca elektronik tasarımdan kaynaklanan abuk abuk hatalar verdi.

ayrıca o ekran 2000 lerden sonra silindi de sonunda öyle bir hale geldi ki yarısı okunmaz hale geldi.

defalarca yolda kaldık yok bilmemne mili bozuldu yok rolanti sansörü bozuldu kaç defa yolda kaldık o araba ile.

opel servislerinde de kendimizi perişan ettik...

lanet olsun opel gibi bir firmaya, hiç bir konuda opeli kötülemem babamın malı değil sonuçta ama zütseniz almayız opel mopel.

Vectra B kasalar, 1995'te yeni yönetimle beraber yürürlüğe konan, şirketin içerisinde bulunduğu ekonomik darlıklar nedeni ile maliyeti düşürerek karlılığı arttırma stratejisinden nasibini alan ilk parti araçlardandır.

Özellikle elektronik aksamları sınıfına göre çok kalitesizdir. Bu yüzden arıza vermeye meğillidir.

Zaten artık bu saatten sonra bugüne kadar çıkan her model kendi içinde ayrı sorunlar yaşatmış, bugunlere miras kalan "opel, sanayicinin ekmek kapısıdır" lafını günümüze taşımıştır.

• quote:

quote:

quote:

opel düşmanlığı falan yok bence. Hatta forumda çok tavsiye ediliyor. Sebebi de forumun yaş ortalamasının düşük olması, opelin daha çok gençlere hitap etmesi. Benim düşünceme göre mazda toyotaya varken opele ne gerek var?

opel alman arabası olduğu için gerek olabilirmi

Alman olunca ne oluyor ki?

bişey olmuyor sen böyle devam et kardeşim
    alman arabaları çok sevilir ve dayanıklıdır bunu bilmiyormusun?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Adam Opel Aktiengesellschaft Maalesef 20.yüzyılın tamamlanmasıyla beraber bitmiştir.

90'ların ortalarindan sonra ekonomik anlamda iyice can çekişmeye başlayan firma, 95'te başa gelen yönetim ile birlikte tasarruf amacı ile kaliteyi iyice düşürmüş, 2000 lerin ilk yıllarından itibaren de bayrağı asmıştır.

Son 15 yıldır kullandığınız Opel marka otomobiller gerçek Opel ile uzaktan yakından alakası olmayan, günü kurtarmak,firmayı ayakta tutmak için üretilmiş devşirme araçlardır.

Gerçek Opel hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler 1924 -1990 tarihleri arasındaki tarihçesini okuyabilirler.

20nci yüzyılın sonlarına kadar olan başarılı sektör hayatından birkaç önemli detayları maddeleyecek olursak;

-1899 yılında System Lutzmann isimli ilk Otomobilini üretmiştir.

-1901 yılında Heinrich von Opel’in Königsstuhl zirvesini kazanmasıyla Opel, motor sporlarındaki ilk zaferini elde etmiştir.

-1907 yılında özel olarak üretilen 60 Hp’lik otomobilde Opel test sürücüsü ve şirket yarış arabası sürücüsü Carl Jörns, Taunus bölgesinde Kaiser Ödüllü Yarışı'nı kazanmıştır. Opel de, en iyi Alman otomobili olarak Kaiser Ödülünü kazanmıştır.

-1919 yılında, Rüsselsheim’in güneyinde Almanya'nın ilk yarış ve test pistini açmıştır. Bu pist beton kaplı, virajlı oval yol yarış ve testlere yönelik Almanya'daki ilk kalıcı pisttir. Berlin AVUS ve Nürburgring gibi diğer iyi bilinen yarış pistlerinin yıllarca ilerisindedir.

-1924 yılında bir milyon DEM'lik bir yatırım ile Almanya'nın ilk seri üretim otomobil hattını kuran ilk Alman otomobil üreticisi olmuştur.

-1928 yılında gelindiğinde ise yüzde 37.5’lik pazar payı ile Opel açık ara en büyük Alman otomobil üreticisi konumuna gelmiştir.

-1929 yılında Opel, sigorta şirketi kuran ilk Alman üreticisidir. Bir diğer ilk ise Opel Bank'ın otomobil satın alımlarını finanse etmesi ve ödemeleri taksitlere bölüyor olmasıdır.

-1937 yılında Opel, Kapitan ve Admiral modelleri ile Almanyada ilk defa E ve F segmentinde araç üreten firma olmuştur. (Full size luxury car, E Classe:1953, S Classe:1954, 5 Series:1972, 7 Series:1977)

-1972 yılında Modifiye edilen Opel GT yeni Opel dizel motoru ile Dudenhofen’de iki dünya rekoru ve 28 uluslararası rekor kırmıştır.

-1985 yılında her model hattına katalitik konvektörlü bir araç dahil eden ilk Alman üreticisidir.

-1989 yılında çıkardığı Calibra modeli, 0,26CW lik sürtünme katsayısı ile Dünyanın En Aerodinamik Seri Üretim Otomobili ünvanını kazanmıştır ve 10 yıl boyunca bu ünvanı korumuştur.

-1990 yılında çıkardığı 3.6 Bi-Turbo Opel Lotus Omega Modeli ile "Dünyanın En Hızlı Seri Üretim Sedanı" ünvanını BMW e34 M5'in elinden almıştır.

vs vs gibi bir sürü ilkleri ve başarıları olan köklü bir firmadır. Bugun günümüzde revaçta olan birçok firmanın (Volkswagen, Audi, BMW) sektörde daha ismi bile yokken arkasına GM'in mali desteğini alan Opel resmen sektörde tek başına at koşturmuştur. O günlerdeki tek rakibi Mercedes-Benz dir. Fakat günümüzde tarihin tozlu sayfalarında "bence" yerini çoktan almıştır...

opeli kıskananlar böyle eleştiri yapar
    eskileri kurcalar bilmemne
    2008'de opel aldım hala duruyor
    2011'de gittim yine opel aldım

• Opel'in gerçek Opel olduğu dönemlerden kareler.

Admiral 1937 - F Segmenti/Full Size Luxury Car

Admiral A 1964 - F Segmenti/Full Size Luxury Car

Admiral B 1969 - F Segmenti/Full Size Luxury Car

Senatör B 1987 - F Segmenti/Full Size Luxury Car

Opel Diplomat 5.4 V8 Coupe 1965 - F segment Coupe

Opel Omega A 1986 - E segmenti/Mid Size Luxury Car

Opel Lotus Omega 1990 - E segmenti/SportsSaloon (1998 yılında E39 M5 çıkana kadar Fastest Saloon Car ünvanını korumuştur.)

Opel Omega B 1994 - E segmenti/Mid Size Luxury Car

Opel Omega B FL 1999 - E segmenti/Mid Size Luxury Car

Opel Monza GSE 1983 - Fastback Coupe

Opel GT 1968

Bu modeller Opel'in Opel olduğu dönemlerdeki demirbaş modellerinden birkaçıdır. Şimdi ürettikleri araçlar ile kıyaslanması bu modellere hakarettir.

• quote:

Kardeş bunu söyleyeceğin son kişiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Kardeş bunu söyleyeceğin son kişiyim.

neden acaba buarada eminmisin?
  • @ The Division Bell

Hocam şimdiki modeller nedir o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

@ The Division Bell

Hocam şimdiki modeller nedir o zaman?

+10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.