Şimdi Ara

Bu yiyecek fiyatları ne böyle ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
2
Favori
19.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
304 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu yiyecek fiyatları ne böyle ! neyse ki cennete gidicez icim rahat

bu sefer olmadiBu yiyecek fiyatları ne böyle ! 

• Alıyoruz , alıyorsunuz.

Bugün ekmek arası getirdim.Avrupa'da genelde herkes öğle yemeğini getiriyor diyorlar :D

• O zaman katık değil, atık yiyeceksin yegenim… Sen şu telefonunu çıkar hele bi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülkeyi bitirdiler maalesef. umarım gelecek iktidar düzeltebilir.

• Almanya bizi kıskanıyor.

Bunlar hep dış güçlerin oyunu .Yiyecek sektörünü Amerigha ele geçirdi.Reyize komplo guruyorlar.

Gel bizim kahveye anlatalım böyük oyunu.

• Bunların oy kitlesinin kendi beslediklerini hariç tutarsak çoğunu zaten alt tabaka oluşturuyor. Makas iyice açılsın AVM'lere herhangi bir dürümcüye bile adım atamayacak hale gelsinler hakediyorlar. Çoğunun işini zaten Suriyeliler Afganlar Özbekler vs aldı zaten. Bir kuru soğana muhtaç kaldıkları günleri de görürüz inşallah. Bu kitleye bundan sonra gün ışığı bile haram.

Maalesef kurunun yanında yaş da yanıyor.

• Bulgur - turşu yiyip şükredin yoksa dinsiz olursunuz Bu yiyecek fiyatları ne böyle ! 

• Yemeksepeti ve benzeri tüm uygulamaları sildim,dışarıdan yemek yemeyi bıraktım
    oturduğum bölgede yemek sepeti üzerinden bir tane tesadüf hamburgerci bulmuştum. 3-4 ay önce 2 adet dana burger,alabildiğine patates ve içecek 30 liraydı. Şimdi sadece 1 tane burger 35 lira olmuş soruyorum abi her şeye akıl almaz zam geldi ne yapayım Allah aşkına sen söyle diyor.
    Dün 3 liraya aldığım malzeme 2 gün sonra 5-6 lira oluyor diye yemin ediyor.

Kısacası ekonominin ipi kaçtı gidiyor.Kontrol yok,korku yok isteyen istediği gibi her şeye zam yapıyor.
    Bıktım ben artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tavuk dürüm ve kolaya 23₺ ödedim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • investing kullanıcısına yanıt

Bunlar gidince de bir şey değişmeyecek söyleyeyim sana. Türkiye'nin makus kaderidir bu yüksek enflasyon, yüksek kur, yüksek faiz. Bunlar gidince daha demokratik, daha çağdaş, daha laik, insan haklarına saygılı, doğru düzgün bir iktidar gelebilir. Ama ekonomik sorunları çözemezler. Daha mülteciler ne yapılacak o belli değil. Ben kendimi bildim bileli Türkiye krizde, geçim derdi, alım gücü zayıflığı hep var. Var olmaya da devam eder. Bir halt olmaz bu ülkeden. İnsanlarımız kirli bir kere. Ahlaken, vicdanen kirli. Böyle toplumla olmaz.

• 6 ay önce adananın en lüks semtinde yediğim ciğer yanında içecekle beraber 32 idi
    şimdi 43 ondan da 5 ay öncesinde 27 ye yiyordum aradan 3 sene değil 1 sene bile geçmeden 5 senelik zam geldi haftada 3 kez fix ocakbaşı yapardım şimdi ayda 2 kere
    durumum elveriyor ama ilerisini göremediğimden bazı sosyallik ve alışkanlıklarımı azaltmak zorunda kaldım gerçekten çok etkiliyor herşeyi bu yüksek fiyatlar psikolojimizi bozdu
    şu alttaki fotograf kazbaşı 2019 sonu 32 idi içecekle beraber şuan ise 80 küsür Bu yiyecek fiyatları ne böyle !
    eski market fişlerini atmıyorum baktıkça çıldırıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 14 Eylül 2021; 13:33:11 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz" açıklaması yaptı.

19 Haziran 2018

39 ay olmuş söyleyeli.

• bu tip kaderci, olanı biteni kabullenmiş düşünce tarzı tehlikelidir. sizi depresyona sokar. hiç bir gelişmiş ülke , o şekilde var olmadı. ne badireler atlattılar. önce memlekete bir adalet, hukuk, çağdaşlık gelsin, ekonomide yavaş yavaş düzelecek. bu bir umut etme değil, realite.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Almanya bizi kıskanıyor.

Bunlar hep dış güçlerin oyunu .Yiyecek sektörünü Amerigha ele geçirdi.Reyize komplo guruyorlar.

Gel bizim kahveye anlatalım böyük oyunu.

Almanya'nın bizi kıskandıgı dogrudur. Siyasetçileri kıskançlıktan napacagını şaşırmıştır. Merkel'in "keşke bizde de böyle halk olsa" diye iç geçirdigine yemin edebilirim.

• Denetimin olmadığı ve adalet sisteminin tıkır tıkır işlemediği bir ülkede yaşıyoruz. Millet kafasına göre fiyat belirliyor, üreticinin 2₺ kar ettiği ürünü halden alıp 10₺ kar koyuyor. Sadece ilçeler arası taşıma yaparaktan bütün bir sene o ürüne alın teri döken çiftçiden 5 kat fazla kazanıyorlar. Bunları devlet denetlemezse, ceza alması gerekene caydırıcı ceza vermezse bu devran böyle devam eder.

• Kelise kullanıcısına yanıt

hurma da pahalı

• Çıkar, cebindeki telefonu çıkar...

• Ekonomimizin şahlanışına an be an tanıklık ediyorsun, nankörlük etme. Her nesle nasip olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05BCBF09E

Bunlar gidince de bir şey değişmeyecek söyleyeyim sana. Türkiye'nin makus kaderidir bu yüksek enflasyon, yüksek kur, yüksek faiz. Bunlar gidince daha demokratik, daha çağdaş, daha laik, insan haklarına saygılı, doğru düzgün bir iktidar gelebilir. Ama ekonomik sorunları çözemezler. Daha mülteciler ne yapılacak o belli değil. Ben kendimi bildim bileli Türkiye krizde, geçim derdi, alım gücü zayıflığı hep var. Var olmaya da devam eder. Bir halt olmaz bu ülkeden. İnsanlarımız kirli bir kere. Ahlaken, vicdanen kirli. Böyle toplumla olmaz.

hocam ülkenin suçu yok, seçilmişlerin suçu çok maalesef. Tabii seçenlerin de suçu çok fazla. Ülke insanı dediğiniz gibi temiz değil, geçmiş, mazi kirli.

Düşünceler değişmeden iktidarların değişmesi çok fazla etki eder mi göreceğiz ama başlangıç için çok önemli. yetkililer iyi yönlendirebilmeli

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.