Şimdi Ara

Bu ülkede bir zamanlar festival bile yapılırdı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Frekans (Şafak Ongan) - 2002
    https://www.youtube.com/watch?v=BFXrky-ZuJI

Vay be ülkenin içinden geçmişler...

• Iyyy üçüncü dünya ülkesi.

THEMAJESTIRIUM1youtube
    HERE YOU WILL SEE UNITED STATES ARMY SOLDIERS PARTICIPATING IN TODAY'S VETERANS DAY PARADE ON 5TH AVENUE IN THE MIDTOWN AREA OF MANHATTAN IN NEW YORK CITY. A HEART FELT THANK YOU TO ALL OUR VETERANS PAST, PRESENT AND FUTURE FOR THEIR SERVICES AND SACRIFICES INCLUDING ALL THOSE IN MY FAMILY. GOD BLESS ALWAYS!
    https://www.youtube.com/watch?v=unHaJLuFNfA&feature=youtu.be

İç piyasada malum partiye yakın sanatçılara ve gruplara yasak gelmiyor.Genelde muhalif görünen sanatçılar ve gruplar hedef alınıyor.Yabancı sanatçı ve gruplarda çağrılmadıkları için gelemiyorlar.Çağrılsalar gelirler diye düşünüyorum..Sonuçta Suudi Arabistanda bile artık festivaller yapılıyor.Yeter ki ülkeyi yöneten zihniyet buna hevesli olsun.

Öte yandan şöyle bir geçmişe dönüp bakınca Türkiye'de gerçekten insanlar sanat,festival ve müzik alanında daha mutluymuş.Hadi pop ve rock müzik şimdiki zihniyet için anlamsız ve hatta 'günah' ancak milli bayramların dahi coşkuyla kutlanması direk yasaklandı.En son milli bayramlar sanırım 10 yıl önce 2012'de stadyumlarda kutlandı.2012 öncesinde her 23 Nisan,19 Mayıs,30 Ağustos ve 29 Ekim tarihlerinde stadyumlarda öğrencilerin katılımıyla gösteriler yapılır,milli marşlar okunur,halk oyunları oynanır ve geceleri belediyenin düzenlediği konserler olurdu...Son 10 yıldır ise Türkiye'de bunları yapmak yasak...Milli bayramlar sadece devlet erkanı tarafından kutlanan,televizyonlarda yayınlanan bir iki sönük programla geçiştirilen etkinliklere dönüştürüldü...Doğrudan halkın katılabildiği etkinlikler belediyelerin zihniyetine göre değişmeye başladı...

Mesela eskiden milli bayramları stadyumlarda kutlamak zorunlu olduğu için en muhafazakar ve PKK terörünün sınırları içerisinde kalan kentlerde bile stadyumlarda kutlamalar yapılır ve böylece o şehirlerde de milli bayram coşkusu öyle ya da böyle hissedilirdi.Ancak şimdi o şehirlerde milli bayram coşkusu diye birşey kalmadı.

Gerçektende 'kara' zihniyetin egemen olduğu topluluklarda ne sanat ne müzik ne festival...Kısaca insanı mutlu eden hiçbir şey kalmıyor...

İstisnasız hepsini yok edip,insanların yaşama sevincini yok ediyorlar...

• ŞİMDİ YASAK. AKAPE TIRSIYOR.

• Emo değil mi yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özgürlük ne güzel

• O değilde eskiden çok iyi gruplar gelirmiş şimdi gelmiyorlarda hakikatten demokrasi aslında insan hayatının heryerine etki ediyormuş bunu yaşayarak anlıyabiliyoruz

• Ot bitmez. Yağmur düşmez. Bırak festivali.
    Kırk yılınm başı aerosmith gelecekti.
    O da olmadı.
    Dolar euro almış başını gitmiş.

• ankara hipodromda cumhuriyet kutlanırdı...uçaklar askerler tanklar insanların önünden geçerdi yürüyüş yapılırdı vs....stadyumda 23 nisan kutlanırdı

konserler olurdu , bu yasakçı akp hepsini yasakladı

• İç piyasada malum partiye yakın sanatçılara ve gruplara yasak gelmiyor.Genelde muhalif görünen sanatçılar ve gruplar hedef alınıyor.Yabancı sanatçı ve gruplarda çağrılmadıkları için gelemiyorlar.Çağrılsalar gelirler diye düşünüyorum..Sonuçta Suudi Arabistanda bile artık festivaller yapılıyor.Yeter ki ülkeyi yöneten zihniyet buna hevesli olsun.

Öte yandan şöyle bir geçmişe dönüp bakınca Türkiye'de gerçekten insanlar sanat,festival ve müzik alanında daha mutluymuş.Hadi pop ve rock müzik şimdiki zihniyet için anlamsız ve hatta 'günah' ancak milli bayramların dahi coşkuyla kutlanması direk yasaklandı.En son milli bayramlar sanırım 10 yıl önce 2012'de stadyumlarda kutlandı.2012 öncesinde her 23 Nisan,19 Mayıs,30 Ağustos ve 29 Ekim tarihlerinde stadyumlarda öğrencilerin katılımıyla gösteriler yapılır,milli marşlar okunur,halk oyunları oynanır ve geceleri belediyenin düzenlediği konserler olurdu...Son 10 yıldır ise Türkiye'de bunları yapmak yasak...Milli bayramlar sadece devlet erkanı tarafından kutlanan,televizyonlarda yayınlanan bir iki sönük programla geçiştirilen etkinliklere dönüştürüldü...Doğrudan halkın katılabildiği etkinlikler belediyelerin zihniyetine göre değişmeye başladı...

Mesela eskiden milli bayramları stadyumlarda kutlamak zorunlu olduğu için en muhafazakar ve PKK terörünün sınırları içerisinde kalan kentlerde bile stadyumlarda kutlamalar yapılır ve böylece o şehirlerde de milli bayram coşkusu öyle ya da böyle hissedilirdi.Ancak şimdi o şehirlerde milli bayram coşkusu diye birşey kalmadı.

Gerçektende 'kara' zihniyetin egemen olduğu topluluklarda ne sanat ne müzik ne festival...Kısaca insanı mutlu eden hiçbir şey kalmıyor...

İstisnasız hepsini yok edip,insanların yaşama sevincini yok ediyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 25 Ocak 2023; 1:57:12 >

• deniz006 kullanıcısına yanıt

Allah aşkına dünyada askeri törenler bayram kutlama mı kaldı ?

Hangi çağdayız ! Varsa varsa Kuzey Kore'de flan kalmıştır heralde. Resmi tören ile tanklar askeri araçlar askerler ordu sokaklara çıkıp geçiş yapacak ! Ne oldu bayram kutluyoruz.

• hadi git özür dile şimdi

en.wikipedia.org
    Bastille Day military parade - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bastille_Day_military_parade
  • deniz006 kullanıcısına yanıt

Herifler ümmetçi milli bayram kutlamakta neymiş.

• Rajeesh kullanıcısına yanıt

Neyin özürünü dileyecem ?

Dünyada 200'e yakın ülke var Fransada olması bu işi doğru mu yaptı ?

Ben yanlış buluyorum diyorum. Devletin askerini askeri envarterini yılda 3-4 kere sokaklara dökmeyi yanlış buluyorum. 3. dünya ülkesi gibi. Kime neyi ispat etmeye çalışıyoruz askeri törenler ile !

Bu kadar basit. Yoksa bayram kutlanmasına karşı değilim ki ! Orada o tankları yürütmek uçakları uçurmak hep bir maliyet. Ayrıca insanlara yük. Günlerce provalar çalışmalar yolları kapatmalar insanları kitlemeler sırf orada yürünecek diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 25 Ocak 2023; 3:40:25 >
  • Bu ülke 50 yıl geriden geliyor avrupayı yakalaması imkansız.

• Hayırdır zoruna mı gidiyor sokakta asker görmek ? PTSD krizi falan mı yaşıyorsun asker görünce ? Hewallerinle yaşadığın unutulmaz anlar falan mı aklına geliyor ?

• Ben hayırlıyorum, çocukken stada gitmiştim bayram için. Her okulun bandosu olurdu. Bandolar geçerdi, halk oyunları oynanırdı. Okulda camları süslerdik. Bayramı hissederdik. Şimdi bunlar olmayınca milli bayramlar normal günden farksız hale geldi.

Milli olan herşeye düşman olanlar milli bayramalardan rahatsız oldukları için tabiki de kötüleyecekler.

Güzel günlerdi.

Üni hayatımda hiç milli bayram görmedim. Pakistan günü bile yapıldığını gördüm okulda ama milli bayram görmedim.

İşin ilginç tarafı hayatımıza renklilik katıyor diye pakistan gününe giden tiplerin milli bayramları eskide kalan, günümüze uygun olarak görmemesi. Bu tiplere baktığımızda ya cumhuriyet düşmanı gruptandırlar ya da sol gerici.

• Özkan ne güzel kıvırıyorsun  .

• O zamanlar akp denen örgüt ülkenin başına musallat olmamıştı çünkü. Ve ülkenin şu durumuna rağmen hala o aday olursa oy vermem bu aday olursa oy vermem diyen muhalifler var.

• Az mı çayır çimene festival ayağına çadır kurup günlerce sevişmiştik...

• Çocukken çok mutlu oluyorduk.

Gemlik taraflarına filo demirlerdi bayramlarda, isteyen çocuklara gemileri hatta denizaltı gezdirirlerdi.

Içinde ülke sevgisi olanlar mutlu olurdu.

Çağ ile ne alakası var bunun?

Kurban Bayramı'nda da çoluk çocuk oturur kesimleri izlerdik.

Içinde Allah sevgisi olanlar mutlu olurdu.

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt

Iyyy üçüncü dünya ülkesi.

THEMAJESTIRIUM1youtube
    HERE YOU WILL SEE UNITED STATES ARMY SOLDIERS PARTICIPATING IN TODAY'S VETERANS DAY PARADE ON 5TH AVENUE IN THE MIDTOWN AREA OF MANHATTAN IN NEW YORK CITY. A HEART FELT THANK YOU TO ALL OUR VETERANS PAST, PRESENT AND FUTURE FOR THEIR SERVICES AND SACRIFICES INCLUDING ALL THOSE IN MY FAMILY. GOD BLESS ALWAYS!
    https://www.youtube.com/watch?v=unHaJLuFNfA&feature=youtu.be

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.