Şimdi Ara

Bu kablolar fibermi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TTnet aracı geldi apartmanın içine altyapı fln yaptılar sanırım Apartmanın su borularının olduğu boşluktan bazı kablolar geçiyor acaba fiber altyapısımı dösediler biri söylüyebilirmi Eğer fiber ise Hipernet i FTTH altyapısında alabilirmiyim ?

1 tane sarı-yesil 1 tane büyük bakır ve diğerleri sadece yeşil kablolar bunların fiber olup olmadıgı nasıl anlaşılır ?(11. kattan 0. kata kadar uzaniyor bu kablo dimdik)

Bu kablolar fibermi ?
     Bu kablolar fibermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre901 -- 2 Mayıs 2014; 19:01:10 >

• evet yeşil fiber kablo turuncu yada yeşil oluyor fiber kablolar dışarda turuncu kullanıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: talip68

evet yeşil fiber kablo turuncu yada yeşil oluyor fiber kablolar dışarda turuncu kullanıyorlar
    Evet fiber kablo bunlar ama hiper olarak verir büyük ihtimal
  • quote:

evet yeşil fiber kablo turuncu yada yeşil oluyor fiber kablolar dışarda turuncu kullanıyorlar

Bugün ttnet ofisine e gittim hipernet almaya,sordum orada eve kadar fiber çekiyormusunuz yok apartmana kadar dediler bizim apartmanda boyle boyle kablolar geçiyor her kattan dedim, ttnet kurdu hatta dedim inanmadılar bu fotoyu göstersem yeterli olurmu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre901

quote:

Bugün ttnet ofisine e gittim hipernet almaya,sordum orada eve kadar fiber çekiyormusunuz yok apartmana kadar dediler bizim apartmanda boyle boyle kablolar geçiyor her kattan dedim, ttnet kurdu hatta dedim inanmadılar bu fotoyu göstersem yeterli olurmu acaba

Alıntıları Göster
    hocam, tabi icini goremiyorum ama bu yesil kablolar fiber kablosu falan degil muhtemelen enerji kablosudur

• emre901 kullanıcısına yanıt
    fiber değil. Bu kadar kalın olamaz. Elektrik kablosu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

fiber değil. Bu kadar kalın olamaz. Elektrik kablosu sanırım.
    ttnet geldi kutu koydu ama kutunun olduğu bolum kilitli bakamıyorumda belki sizin dediginiz gibi elektrik kablosudur sorum ttnet e fiber yok dediler sanırım büyük ihtimal elektrik kablosu
  • emre901 kullanıcısına yanıt
    Bina yöneticisine, bu kabloların hangi hizmete ait olduğunu sorun. Bilme ihtimali olabilir.
  • quote:

ttnet geldi kutu koydu ama kutunun olduğu bolum kilitli bakamıyorumda belki sizin dediginiz gibi elektrik kablosudur sorum ttnet e fiber yok dediler sanırım büyük ihtimal elektrik kablosu

Onlar eve kadar çekmiyorlar apartmana kutu koyuyor ordan ankastreden sinyali veriyor aynısı bizdede var bunada hiper diyorlar mesela bizimkisi sarı fakat baktımda inceymiş
  • Kesinlikle fiber olmadığına eminim.
    1)Fiber kablolar turuncu olur.
    2)TT daireye kadar fiber çekmez.
    3)Bütün apartmana bir adet fiber kablo yeterlidir.Onlar fiber olsaydı bütün mahalleye 100mbit internet verecek bantgenişliği sunardı.
    Ayrıca 2.resimdeki kablonun üzerindeki sarı çizgide bir şeyler yazıyor.Onu okuyabilirsen büyük ihtimal ne kablosu olduğu anlaşılır.Tahminim onlar elektrik kablosudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Kesinlikle fiber olmadığına eminim.
    1)Fiber kablolar turuncu olur.
    2)TT daireye kadar fiber çekmez.
    3)Bütün apartmana bir adet fiber kablo yeterlidir.Onlar fiber olsaydı bütün mahalleye 100mbit internet verecek bantgenişliği sunardı.
    Ayrıca 2.resimdeki kablonun üzerindeki sarı çizgide bir şeyler yazıyor.Onu okuyabilirsen büyük ihtimal ne kablosu olduğu anlaşılır.Tahminim onlar elektrik kablosudur.
    kablolu tv kablosuda olabilir..
  • Sanirim elektrik kablosu onlar. Resme tersten bakinca yazi okunuyor.HES H07V-R mi ne. Sondaki R tam okunmuyor.

Gece gece can skintisi yaziyi okumaya calistim.

HES H07V-R TR diye gidiyor. Gerisi bulanik tam okuyamadim. O da enerji kablosu diye geciyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 3 Mayıs 2014; 1:08:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D4E48676

Sanirim elektrik kablosu onlar. Resme tersten bakinca yazi okunuyor.HES H07V-R mi ne. Sondaki R tam okunmuyor.

Gece gece can skintisi yaziyi okumaya calistim.

HES H07V-R TR diye gidiyor. Gerisi bulanik tam okuyamadim. O da enerji kablosu diye geciyor.
    Elektrik kablosu onlar.
  • Sari yesil olan elektrik kablosu. Sanirim toprak hatti gibi bir sey. Diger yesil borular da su borusuna benziyor. Emin degilim ama hicbiri fiber degil.

Ayrica birkaç düzeltme yapacagım;

- fiber kablolar sadece turuncu olmaz. Sokaklarda turuncu, kalın olan kablo kullanılır. Dis etkenlere karsı korumalıdır ve icinden daha cok fiber kıl gecer. Apartmana kadar bu kablo geldikten sonra dairelere sarı renkli ve incecik fiberoptik kablo cekilebilir. Bu kablonun icinden cok daha az sayıda (belki 1 adet bilmiyorum) fiber kıl gecer. Maliyeti daha dusuk muhtemelen ama performansı aynı. Daha esnek, ince bir kablo. Daire icine döşemeye uygun.
    - ttnet daireye kadar fiber çeker. Bahsettigim sarı kablo yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Sari yesil olan elektrik kablosu. Sanirim toprak hatti gibi bir sey. Diger yesil borular da su borusuna benziyor. Emin degilim ama hicbiri fiber degil.

Ayrica birkaç düzeltme yapacagım;

- fiber kablolar sadece turuncu olmaz. Sokaklarda turuncu, kalın olan kablo kullanılır. Dis etkenlere karsı korumalıdır ve icinden daha cok fiber kıl gecer. Apartmana kadar bu kablo geldikten sonra dairelere sarı renkli ve incecik fiberoptik kablo cekilebilir. Bu kablonun icinden cok daha az sayıda (belki 1 adet bilmiyorum) fiber kıl gecer. Maliyeti daha dusuk muhtemelen ama performansı aynı. Daha esnek, ince bir kablo. Daire icine döşemeye uygun.
    - ttnet daireye kadar fiber çeker. Bahsettigim sarı kablo yani.
    Güneş enerjisi borusu la onlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeoMatrix

yeşil cat 6 onlar internette arat hatta....
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilka

quote:

Orijinalden alıntı: GeoMatrix

yeşil cat 6 onlar internette arat hatta....

Alıntıları Göster
    Evet cevap veren herkeze teşekkürler,apartman yöneticisine sordum doğru cevap anten kablosuymuş,sonuçta fiber değilmiş :( o kadar heveslendim FTTH(eve kadar fiber) altyapısı yaptlar diye.. Bizim apartmandaki altyapı FTTB oluyormuş.

Bu kablolar fibermi ?

• quote:

Evet cevap veren herkeze teşekkürler,apartman yöneticisine sordum doğru cevap anten kablosuymuş,sonuçta fiber değilmiş :( o kadar heveslendim FTTH(eve kadar fiber) altyapısı yaptlar diye.. Bizim apartmandaki altyapı FTTB oluyormuş.

Bu kablolar fibermi ?

şekle göre fttb gpon olmuyor mu ?
    fttb ile ftth arasında fark yok nerdeyse satılan 100mbit ve altı çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Bu kablolar fibermi ?

şekle göre fttb gpon olmuyor mu ?
    fttb ile ftth arasında fark yok nerdeyse satılan 100mbit ve altı çünkü

Alıntıları Göster
    FTTB olmasının sana bir etkisi yokki. Sonuçta kalan kısmı cat5 yada cat6 ile devam edecek ve kayıp neredeyse sıfır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

FTTB olmasının sana bir etkisi yokki. Sonuçta kalan kısmı cat5 yada cat6 ile devam edecek ve kayıp neredeyse sıfır.

FTTB de bir fiber kılını tüm apartman paylaşıyor FTTH da herkeze ayrı bir fibel kılı veriyorlar yani apartmanda 15 tane ttnetli var hepsi bir fiber kılından internete giriyor desek 10 u yuklense internete hız kaybı olmaz belki ama ping kaybı olur gibime geliyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.