Şimdi Ara

Bu kablolar fibermi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiber veya cat6 olmasıyla ping kaybı olmaz. Sonuçta kapıya kadar fiber gelip içeride tekrar fiber olsa ne farkedecek verilen toplam kapasite aynı...
  • kablo tvi bence daha oncedende yazım normal anten olurmu çanakla antenle ttnetin işi ne kısaca bu..
    http://www.turksatkablo.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 3 Mayıs 2014; 15:41:48 >
  • Fiber ile ilgili Tüm Sorularınızı alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Fiber ile ilgili Tüm Sorularınızı alabilirim?

İyi günler... türk telekom tip7 genişbant erişim kabinlerinin içindeki adsl 2+ modem ne işe yarar sizce resim aşağida....
     Bu kablolar fibermi ?

• quote:

Fiber ile ilgili Tüm Sorularınızı alabilirim?

her ttnet kabini o bölgede hipernet yani vdsl olduğunu gösterir mi?
  • Evet Resimdeki Tip 7, ve vdsl2 desteklidir. içerisindeki modem alarm, sıcaklık fan, güç, vs değerleri görmek icindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 5 Mayıs 2014; 17:12:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flarex

her ttnet kabini o bölgede hipernet yani vdsl olduğunu gösterir mi?

Hayır göstermez, bazı kabinlerde ADSL2+ kartları vardır. Fakat çoğu kabinde VDSL kartları var. Hatta bazı lokasyonlarda çevir sesini santralden, internet hizmetini ise yakın kabinlerden çevir sesine bindirmek suretiylede verilmektedirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 3 Mayıs 2014; 17:12:10 >
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    kabin türünden veya yazısından anlamak mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre901

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

FTTB olmasının sana bir etkisi yokki. Sonuçta kalan kısmı cat5 yada cat6 ile devam edecek ve kayıp neredeyse sıfır.

FTTB de bir fiber kılını tüm apartman paylaşıyor FTTH da herkeze ayrı bir fibel kılı veriyorlar yani apartmanda 15 tane ttnetli var hepsi bir fiber kılından internete giriyor desek 10 u yuklense internete hız kaybı olmaz belki ama ping kaybı olur gibime geliyor

dostum kil olayini unut sen. onun faktörü yok. apartmana bir lif gelir o ya aktif cihaza baglanir yada optik bölücülerle killara ayrilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

dostum vdsl kartlar adsl sinyalide verebilir. en iyisi ttneti ara ben vdsl sinyali istiyorum de. alt yapi mumkunse gecis islemini talep et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 3 Mayıs 2014; 18:16:39 >
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    ben şundan soruyorum:

ttnetin sitesinde mahalleye hipernet verilmiş yazıyor.

bir ay önce başvuru yaptığım zaman elimde adsl2+ modem vardı ve "ultranet 16mbps" paketini talep ettim.
    başvurduğum yer ve eve kabloyu çeken servis elimdeki modemin uygun olmadığını söyledi.
    bunun üzerine bende vdsl modem almak zorunda kaldım.
    ama şu anda bana gelen sinyal adsl2+

ha vdsl sinyali de gelse yine 16mbps alacağım
    en nihai olarak hızımdan ve hizmetten memnunum.

ama adsl2+ gelen sinyal için neden vdsl modem aldırttılar onu anlamadım
  • halilka kullanıcısına yanıt
    o modem arıza kaydı bıraktığında senın portu söküp o modemi takıyorlar hız sorunu veya kopma sorunu dolaptan mı kaynaklanıyor ona bakıyolar daha detaylı olarak yani bir protokol yaptı türktelekom artık ankastreden kontrol yapılmıycak saha dolabından hat kontrolu yapılcak saha dolabına kadar düzgün geliyorsan sinyal sıkıntı yok saha dolabından sonra bakır kablo gittiği için hız kaybı oluyor türktelekomda üç kağıta vuruyor işi saha dolabına kadar fiber geldiği için orada sağlam diyip arıza kaydınızı kapatıyor :=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exileteam -- 3 Mayıs 2014; 19:23:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exileteam

o modem arıza kaydı bıraktığında senın portu söküp o modemi takıyorlar hız sorunu veya kopma sorunu dolaptan mı kaynaklanıyor ona bakıyolar daha detaylı olarak yani bir protokol yaptı türktelekom artık ankastreden kontrol yapılmıycak saha dolabından hat kontrolu yapılcak saha dolabına kadar düzgün geliyorsan sinyal sıkıntı yok saha dolabından sonra bakır kablo gittiği için hız kaybı oluyor türktelekomda üç kağıta vuruyor işi saha dolabına kadar fiber geldiği için orada sağlam diyip arıza kaydınızı kapatıyor :=)

Peki bu dolap larda alarm mevcutmu acaba kapaklarını saha görevlisinden başkası açınca ötuyomu bide modemin altindaki 3 tane cihaz ne işe yarıyo modem den o cıhaz lara kablo bağlantısı varda bide yan tarafında bi cihaz var markası alcatel lucent dikdörtgen şeklinde bi cıhaz... bide fiber neresi sine baglı bu kabinin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilka -- 4 Mayıs 2014; 12:24:14 >

• 32 portlu vdsl ve pstn kartlar onlar. birde güc ünitesi vardir. kapilar acilinca alarmlar calisir ama gelen olurmu o belli olmaz fiber alt tarafta sonlandiriliyor sonra 2 li, lc patckord ile boarda takiliyor.

• exileteam E kullanıcısına yanıt
    o modem dedigin sey icin degil cevabi yazmistim.

• quote:

o modem dedigin sey icin degil cevabi yazmistim.

BOARD derken nedemek istedin aççarmısın peki bu kartlardan çıkan grı kablolar nereye gidiyo arkaya doğru dönmüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilka -- 4 Mayıs 2014; 14:49:19 >
  • quote:

quote:

dostum vdsl kartlar adsl sinyalide verebilir. en iyisi ttneti ara ben vdsl sinyali istiyorum de. alt yapi mumkunse gecis islemini talep et.

Merhabalar. Bu yazınızı okuyunca sıkıntımı anlayabileceğini düşünürek durumumu anlatayım.

1- Mahallemizde T7 denilen mahalle dolapları yok. bana yakın 2 sitede tek binaların altında T11 dediğiniz bodrum katında siteye özel Fiber dolaplar var. Bana uzak 3 sitedede durum aynı T11 bodrum dolapları var. T numaraları yanlış biliyor olabilirim.

2-Bizim apartman (4 kat 8 daire toplamda 3 daire internet abonesi) direk santralden hat alıyoruz. Arada mahalle başında eski tip saha dolabı var. Tahmini kablo olarak Santrale olan uzaklığımız 1600 metre civarı. ve bu santral normalde geçen sene kapanacağından yatırımda yapmıyorlar. Ödenek gelmediği için kapatılamamış. Kos koca binada 1 güvenllik görevleisi ara sırada 2 çalışan uğruyor. Başka çalışan yok.

3-TTnet fiber Harita sorgulamada Ultranet, Telekom fiber harita sorgulamada Yüksek hızlı internet, TTnet telefon Müşteri hizmetleri ile Adres sorgulamada fibernet, Fixnet site üzerinden Telefon no sorgulamada Fibernet sonuçları çıkıyor. modem arayüzünden modemin gösterdiği max hız 18-19 Mbit gösteriyor. (Hat zayıflama 24dB, SNR 11dB, 16383kbps/1020 kbps)

4- Fixnet ten 16Mbit ADSL sıkıntısız alıyorum.

Gelelim olaylara;

Fxnet te VDSL ile 2Mbit upload aynı ücret olmasından dolayı 16/2 Mbit VDSL talep ettim. Fixnet firması sistemde Hattımın VDSL desteği görüntüğünden işlemi onayladı. Telekom çalışanlarına iletildi. telekom VDSL olmadığını ve mümkün olmadığını belirtti. fixnet Baskı yaptı üsteledi sistemde var görünüyor vs.. Hattıma 16Mbit /1Mbit VDSL sinyali verildi. Ama uploadım 2Mbit değil. fixnet yetkilisi siz hala ADSL bağlı görünüyorsunuz. VDSL değil dedi.

Zyxel modemden VDSL sinyalinin geldiği ama Trafik türünün ATM olduğunu gördüm. Normalde VDSL ler PTM modda bağlantı sağlıyorlar diye biliyorum.

Yabancı sitelerde Hat değerlerime benzer olan ların PTM bağlatıdan olsa gerek upload hızlarının 5Mbit civarlarına çıkabildiğini gördüm.

Neyse eldeki imkanlar dahiline artık mecburen 16/1 Mbit ADSL-VDSL kullanıyorum. (Modem mod ayarlarında ister VDSL ister ADSL seçiyorum bağlantı kuruluyor)

Soru1: modem arayüzünde görülen Hattın max hız değerleri PTM, ATM ile ilgili olarak değişirmi?

soru2: Hat trafiğim PTM olmadığı için mi uploadım 1Mbit üzeri çıkmıyor

soru3: TTNent adres sorgulama sisteminde fiber göründüğü için Ankara merkezden burada nasılsa fiber var deyip fiber/VDSL uzunca bir zaman hayal olarak kurmaya devam edermiyim? (Not Telekom Fiber görevlisi Yatırım için talepte bulunduk koca bir liste var elinde site ismi var. çıkabilirde çıkmayabilirde dedi. görünen bu olaylarda benim pek umudum kalmadı)

Bu konuda zamanınız olursa yorumlarınızı almak isterim.

• halilka kullanıcısına yanıt
    alarm mevcut değil dolabların kapaklarına demir kitil veya kendiğinden kilit özelikli geliyor alarm gerek yok o dolaplar için çünkü o dolaplar açılacak kadar hassas değil adamlar herşeyi düşünüyor genelde kamera olan yerlere koyuyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: exileteam

alarm mevcut değil dolabların kapaklarına demir kitil veya kendiğinden kilit özelikli geliyor alarm gerek yok o dolaplar için çünkü o dolaplar açılacak kadar hassas değil adamlar herşeyi düşünüyor genelde kamera olan yerlere koyuyolar

alarm devreside var

• Tip7 ler vdsl ve adsl verecek sekilde tanimlaniyor, fakat tip11 ler fttb kapsaminda degerlendiriliyor ve cakma fiber ile vdsl adi aldinda satiliyor. tip11 de adsl sinyalini vermezler o yuzden modem degisimi zorunlidir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.