Şimdi Ara

Bu hafta alınacak Qashqai mi Passat mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
11.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Qashqai alındı değerli yorumlarınız için teşekkürler

2016 Qashqai 1.6 dizel 130bg otomatik vites Platinum premium pack (en dolu model)

diğer araç ise;

2016 Passat 1.6 dizel 120bg dsg comfortline paket + sunroof

İkisi için de hemen hemen aynı fiyatı aldık bu iki araçtan hangisi tercih edilmeli sebepleriyle açıklarsanız sevinirim..
    Bu hafta alınacak Qashqai mi Passat mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 23 Şubat 2017; 19:35:36 >

• Qashqai işçilik kalitesi olarak Passat'tan 2 gömlek aşağıda, camı açıyorsunuz kapı üstündeki plastik neredeyse 1 cm dışarı esniyor. Trim sesleri konusunda Passat'tan daha vukuatlı, süspansiyon konforu kendi segmentinde en kötülerden, yalıtımı da çok iyi değil, 1.6 dCi otomatik kambinasyonu 7 litre civarı yakıyor şehirdışıda 4.5 litrenin altına düşmez.

Otobanda 110-120 giderken X-tronic şanzıman manuel moda almayınca aracı 2.000 devir üzerinde tutabiliyor, pek düzgün kararlar verdiğini söyleyemiyorum. Performans olarak Passat'tan iyi değil. Tüketim olarak Passat yarım litre daha az yakar. Passat'ta iç hacim ve bagaj hacmi daha iyi, multimedya sistemi arayüzü daha iyi, süspansiyon konforu daha iyi, ikinci eli oldukça hareketli.

İkisi arasından Passat alınır, Qashqai yerden yüksek + dizel otomatik olduğu için yüksek fiyat istenen balon bir araçtır. + 10 binde bir bakım için serviste minimum 800 tl ücret ödersiniz. Passat'ta filtrelerin değiştiği 30.000 bakımında bile 750 tl'yi geçmez kolay kolay. Passat'ta çok övülecek bir araç değil, fakat piyasası oturmuş, satmakta pek zorlanmayacağınız, ve birçok özelliği Qashqai'den iyi olan bir araç. DSG'li alacağınız için aracın garantisini uzatın. Tavsiyem Passat'ı cam tavanlı almak yerine aynı fiyata led far ekletin, cam tavan ses yapıyor + gövde ağırlığını arttırıyor bu da beygir kaybı ve tüketim fazlası anlamına geliyor.
  • C sınıfı SUV ve d sınıfı otomobil karşılaştırmasını yapmak ne derece mantıklı bilemem. Arabayı almakta beklentiniz nedir? İkisi de güzel araçlar fakat herkes mutlak ki dsg sorunundan bahsedeceği için cevaplar Qashqai şeklinde olacaktır. Ben alacak olsam ben de Qashqai derdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazaryazarokur

C sınıfı SUV ve d sınıfı otomobil karşılaştırmasını yapmak ne derece mantıklı bilemem. Arabayı almakta beklentiniz nedir? İkisi de güzel araçlar fakat herkes mutlak ki dsg sorunundan bahsedeceği için cevaplar Qashqai şeklinde olacaktır. Ben alacak olsam ben de Qashqai derdim.

Aile arabası olarak alınacak suv veya sedan olması pek farketmiyor. Sınıf farkı var ama qashqai en dolu model birçok donanımı var ama passat pek de dolu bi araba degil. Qashqai seçme sebebiniz sadece dsg mi?
  • Dsg+donanım+yüksek oluşu+ SUV imajı + daha sorunsuz olur düşüncesi.

Ve kendi düşüncem Passat yüz olarak çok düz Qashqai ise hem SUV hem de tasarım olarak daha hos.

• Sınıf farkı var hocam, bence beklentiniz ne yönde ona göre şekillendirin.

• Nissanın cvt si de sorunlu. 40000 tl lik fatura çıkarmışlardı. konusu vardı. dsg de de mekatronik arızaları azalsada sonuçta eninde sonunda kavrama bitiriyor. Ve baya pahalı. Hangini alırsanız alın garantiyi uzatın.
  • karşılaştırma çok mantıklı değil çünkü farklı segmentte araçlar..

bence alın 1'er gün kiralayın, uzun yola çıkın, dağ taşa vurun kendinizi..

kendiniz test edin, o kadar para veriyorsunuz, beğendinizi alın..
  • kodiaq bekleyin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: hfguler

Nissanın cvt si de sorunlu. 40000 tl lik fatura çıkarmışlardı. konusu vardı. dsg de de mekatronik arızaları azalsada sonuçta eninde sonunda kavrama bitiriyor. Ve baya pahalı. Hangini alırsanız alın garantiyi uzatın.

Yaklaşık 10000 kişilik QQ kullanıcısının olduğu gurupta 2014 Yeni kasa QQ x-tronic için hem benzin hem dizel de bir tane bile CVT sorunu yok. Kaldı ki bir kaç tane olsa bile problemsiz demektir.
  • dsg şans işi biraz da. alacağınız passat tamamen sorunsuz da çıkabilir. ama highline olmayacaksa passat tercih etmem ben de. cam tavanlı qq kullanmıstım kiralık oldukca guzel bir aractı :)
  • Kesinlikle Passat. DSG arızası çıkmazsa iyi ki Passat almışız dersiniz, QQ alırsanız ne koşul olursa olsun keşke Passat alsaydık dersiniz...
  • İkisi arasında passat. Dsgye laf söyleyecek millet fakat bildiğim kadarıyla dci cvt ikiliside sıkıntılı. Hatta bir ara bu yüzden motorun torku yazılımsal olarak düşürüldü falan gibi haberler vardı

• qashqai al geç, şehiriçinde daha rahat sürersin
  • Passat gibi piyasanın kralı varken Qashqai düşünmem bile.
  • Passat hocam düşünmeden alın

• qashqai derim passat görmekten gına geldi
  • Tucson

• Passat.

Konfor önemliyse her zaman bir üst sınıf iyidir.

• Sanırım passatın boş versiyonu qasqainin en dolu versiyonuna denk geliyor.Yerinizde olsam sadece D sınıfı diye boş bir araç almazdım.Qasqai alın geçin hem yerden yüksek hemde içi geniş ferah bence tam bir aile arabası

• Qashqai işçilik kalitesi olarak Passat'tan 2 gömlek aşağıda, camı açıyorsunuz kapı üstündeki plastik neredeyse 1 cm dışarı esniyor. Trim sesleri konusunda Passat'tan daha vukuatlı, süspansiyon konforu kendi segmentinde en kötülerden, yalıtımı da çok iyi değil, 1.6 dCi otomatik kambinasyonu 7 litre civarı yakıyor şehirdışıda 4.5 litrenin altına düşmez.

Otobanda 110-120 giderken X-tronic şanzıman manuel moda almayınca aracı 2.000 devir üzerinde tutabiliyor, pek düzgün kararlar verdiğini söyleyemiyorum. Performans olarak Passat'tan iyi değil. Tüketim olarak Passat yarım litre daha az yakar. Passat'ta iç hacim ve bagaj hacmi daha iyi, multimedya sistemi arayüzü daha iyi, süspansiyon konforu daha iyi, ikinci eli oldukça hareketli.

İkisi arasından Passat alınır, Qashqai yerden yüksek + dizel otomatik olduğu için yüksek fiyat istenen balon bir araçtır. + 10 binde bir bakım için serviste minimum 800 tl ücret ödersiniz. Passat'ta filtrelerin değiştiği 30.000 bakımında bile 750 tl'yi geçmez kolay kolay. Passat'ta çok övülecek bir araç değil, fakat piyasası oturmuş, satmakta pek zorlanmayacağınız, ve birçok özelliği Qashqai'den iyi olan bir araç. DSG'li alacağınız için aracın garantisini uzatın. Tavsiyem Passat'ı cam tavanlı almak yerine aynı fiyata led far ekletin, cam tavan ses yapıyor + gövde ağırlığını arttırıyor bu da beygir kaybı ve tüketim fazlası anlamına geliyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.