Şimdi Ara

Bu hafta alınacak Qashqai mi Passat mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
11.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Qashqaiyi gömelim okey de passatın da masum bir araç olmadığını bilelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Passat'ta övülecek bir araç değil diye yazdım zaten, çünkü gerçekten değil ama dediğim hususlarda Qashqai'den daha üstün olduğunu düşünüyorum şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

quote:

Passat'ta övülecek bir araç değil diye yazdım zaten, çünkü gerçekten değil ama dediğim hususlarda Qashqai'den daha üstün olduğunu düşünüyorum şahsen.

Ama konu sahibinin alacağı passatın boş modeliymiş.Boş model bir Passat dolu qasqaiden nasıl daha iyi olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

quote:

quote:

Ama konu sahibinin alacağı passatın boş modeliymiş.Boş model bir Passat dolu qasqaiden nasıl daha iyi olabilir?

Ben donanımları göz önünde bulundurarak Passat daha iyi demedim ki zaten Ne demişim bakalım;

Passat yarım litre daha az yakar. Boş model ile dolu model araçtaki motorlar aynı. Qashqai manuel ya da 1.5 dci olsa yakıt konusunda avantajı olabilirdi ama otomatik versiyonu yakıt konusunda pek ekonomik değil, ekonomi konusunda daha akıllı çalışan dsg sayesinde passatın yarım litre daha az yakacağını düşünüyorum.

Passat'ta iç hacim ve bagaj hacmi daha iyi, multimedya sistemi arayüzü daha iyi, süspansiyon konforu daha iyi.

Gidin iki aracın içine oturun diz mesafesine bakın gerekirse ölçün, bagajını açın bakın hangisi daha büyük kestiremiyorsanız ölçün, dokunmatik ekranlarını iyice kurcalayın, sürüş yapın, çukurlara girin, bozuk yolda sürün, bu dediğim hususlarda daha iyi olduğu konusunda bana hak vereceksiniz. Süspansiyon konusunda 17 jantlı qashqai de pek masum değil, ki söz konusu araç platinum versiyonu 19 jantlı, comfortline passat ise 17 jantlı, mevcut durumda da passatın süspansiyon konforu daha başarılı.

Comfortline donanımının da halojen farlarını saymazsak son derece yeterli olduğunu düşünüyorum.

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Comfortline+cam tavan en çok rağbet gören diyorlar hocam 2.elde.Bizim millete led far falan yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Comfortline+cam tavan en çok rağbet gören diyorlar hocam 2.elde.Bizim millete led far falan yaramaz

Sen sus bakayim büyüklerin işine karışma

• quote:

quote:

Sen kimsin arkadaşım?Kaç gündür görüyorum seni boş beleş mesajlar atıyorsun.Post mu kasmaya çalışıyorsun anlamıyorum.
    Araçların sınıfları farklı değerlendirmek yanlış biri C7 Suv biri D segmenti o açıdan saydığınız baxı temel farklılıklar zaten D segmentinde olmazsa olmazdır.Ama şunu da söylemeden geçemicem Passatın arıza çıkarma olasılığu daha yüksrk.

• quote:

quote:

quote:

Sen kimsin arkadaşım?Kaç gündür görüyorum seni boş beleş mesajlar atıyorsun.Post mu kasmaya çalışıyorsun anlamıyorum.

Ne alaka

• ben olsam kesinlikle passat alırdım. ancak en az 5-6 yıl binecekseniz Qashqai de alınabilir.
  • Bilmiyorum nekadara alcaksiniz ama diceksiniz ki ben bu passata niye bukadar para verdim nesi varmis yazik ettim parama diye. Aha buraya yazıyorum 14 subat saat 20.37. Rapor falan almiyorsaniz ikinci el alabiliyorsan git kesinlikle 3.20 ed al. Ben passt 1.6 dizel dsg highline aldim 13 aralik 2016 da rapor ile bin pismanim kafami duvarlara vurdum. Vallahi billahi arkadasim arkada otururken 120 km hizda cam mi acik dedi iceri gelen sesten. Bmw al mercedes al. Bak en fullnünu aldim.diyorum size. Yazik o parayaya. Mutsuzum arkadaşım yanimdan 3.20 ed geçince üzülüyorum ya suratim asılıyor. Yakitda az değil 3.20 ile arasinda km de 10 yada 15 kuruş fark.ediyor. Buda demekki 10bin km de bin yada bin500 lira fark eder. Passat aldim.pismanim daha nedim arkadasim. Git bir gün kirala passati ya ve 150 km hızı geç daha iyi anlarsin. Hatta suan 2016 model 3.20 varsa bayilerde 150bine falan alinabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetarıkan06 -- 14 Şubat 2017; 20:53:59 >
  • quote:

Araçların sınıfları farklı değerlendirmek yanlış biri C7 Suv biri D segmenti o açıdan saydığınız baxı temel farklılıklar zaten D segmentinde olmazsa olmazdır.Ama şunu da söylemeden geçemicem Passatın arıza çıkarma olasılığu daha yüksrk.

Bu iki araç zaten normalda kıyaslanmaz, fakat konuyu açan arkadaş seçenekleri ikiye düşürdüğü için, biri diğerinden belirli hususlarda iyiyse onları belirtmek gerekir diye düşünüyorum, iki aracı bu yüzden mukayese ettim, yoksa biri at biri deve ben de farkındayım

Arıza konusunda iki araçta masum değil, dsg sorunları malum, sağır sultan bile biliyor, fakat bu durumlar biraz da şans işi, arkadaşımın amcası 3 senedir golf 7 tdi dsg'ye biniyor 100 bin kmyi geçti, dediğine göre şimdiye kadar hiçbir dsg arızası yaşamamış, fakat başka bir komşumuzun 3 senedir bindiği, A5 kasa Skoda Octavia'sı dsg arızası verdi ve aracın garantisi de bitmişti komple şanzımanı değiştirmişler, 10 bin lirayı geçik bir masrafla karşılaşmış.

Nissan Qashqai ve X-Trail'de de X-Tronic şanzıman arızalarından şikayet eden çok kişi mevcut.

• Passat.

Quasqai ilk 1 hafta 10 gun zevkli gelir yuksek oldugu icin.Ama genel konfor guvenlik derseniz bence passat on plana cikar.

135200 kmdir dagli arac kullaniyorum. 115000de kavrama degisti.Bence o kadar da kotu bir sanziman sayilmaz.Ki zaten 2+2 yil garanti uzatma ile dsg sorununu da ortadan kaldirmis olursunuz 4 yil icin

• mondeo da düşünebilirsiniz

• Bizde sizin gibi iki araç arasında kalmıştık aslında direk vw e gidip passat siparişi verecektik 1.6 Tdi manual comfortline + sunroof sonra dan 1 ay araç gelmesini beklememek icin Nissana geçtik sonuçta yıllardır satış rekorlari kırıyor kötü bir araç olamaz diye . Su anda 1.5 Dci Skypack QQ sahibiyiz ve araçtan memnunuz . Yakıt olarak şehiriçi 5.5 civarlarında geziyor şehirdışı ise 4 litreye kadar iniyor. 1.5 dci motor bizim beklentilerimizi karşıladı performans bakımından ama tabiki performans göreceli bize yeterli gelen size yetersiz gelebilir ancak kesinlikle otoyolda sollamalarda yokuslarda bizi yarı yolda bırakmadı.Bence sizde vw ne de nissana da gidin test sürüşü yapıp karar verin.Içinize sinecek bir araç olsun aldığınız araç.

Bende 2011 QQ 1.6 Tekna var ama dedikleriniz coguna katilmiyorum.Esneme sorunu olsun suspansiyon olsun.Ha bak trim sesine katilirim ama passati oveyim derken QQ'yu gomussunuz.Zaten klasman farki da var :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat almışken highline paket alın.
  • quote:

Qashqai işçilik kalitesi olarak Passat'tan 2 gömlek aşağıda, camı açıyorsunuz kapı üstündeki plastik neredeyse 1 cm dışarı esniyor. Trim sesleri konusunda Passat'tan daha vukuatlı, süspansiyon konforu kendi segmentinde en kötülerden, yalıtımı da çok iyi değil, 1.6 dCi otomatik kambinasyonu 7 litre civarı yakıyor şehirdışıda 4.5 litrenin altına düşmez.

Otobanda 110-120 giderken X-tronic şanzıman manuel moda almayınca aracı 2.000 devir üzerinde tutabiliyor, pek düzgün kararlar verdiğini söyleyemiyorum. Performans olarak Passat'tan iyi değil. Tüketim olarak Passat yarım litre daha az yakar. Passat'ta iç hacim ve bagaj hacmi daha iyi, multimedya sistemi arayüzü daha iyi, süspansiyon konforu daha iyi, ikinci eli oldukça hareketli.

İkisi arasından Passat alınır, Qashqai yerden yüksek + dizel otomatik olduğu için yüksek fiyat istenen balon bir araçtır. + 10 binde bir bakım için serviste minimum 800 tl ücret ödersiniz. Passat'ta filtrelerin değiştiği 30.000 bakımında bile 750 tl'yi geçmez kolay kolay. Passat'ta çok övülecek bir araç değil, fakat piyasası oturmuş, satmakta pek zorlanmayacağınız, ve birçok özelliği Qashqai'den iyi olan bir araç. DSG'li alacağınız için aracın garantisini uzatın. Tavsiyem Passat'ı cam tavanlı almak yerine aynı fiyata led far ekletin, cam tavan ses yapıyor + gövde ağırlığını arttırıyor bu da beygir kaybı ve tüketim fazlası anlamına geliyor.

Hocam konuyla alakam yok ama çok güzel anlatmışsınız. Hakkınızı vermek istedim. Sade, tarafsız, objektif. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmcena

Bende 2011 QQ 1.6 Tekna var ama dedikleriniz coguna katilmiyorum.Esneme sorunu olsun suspansiyon olsun.Ha bak trim sesine katilirim ama passati oveyim derken QQ'yu gomussunuz.Zaten klasman farki da var :)

Hocam 2011 model, eski kasa oluyor. Bahsettiğim güncel Kasa 2014'te piyasaya çıktı bilindiği üzere. Passatı övdüğüm felan yok, dediğim hususlarda Passat qashqaiden daha iyidir, Qashqai sahibi olmayan birçok kişi de bu konuda hemfikir olacaktır.

@loutrec_ Sağolun hocam teşekkürler.

• Passat ile qq kiyaslamakta DH a özgü. yakında aynı para diye Navara ile Golf kıyası bekliyorum. 😒

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.