Şimdi Ara

Bu fotoğraf duvar kağıdı olarak ayarlandığında, birçok Android telefonun çökmesine neden oluyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefonlarla ilgili paylaştığı sızıntılarla tanınan Ice universe (@UniverseIce) isimli Twitter kullanıcısı, duvar kağıdı olarak ayarlandığı takdirde Samsung telefonların çökmesine neden olan bir fotoğraf keşfedildiğini bildirdi. 

Ayrıca Bkz.Instagram, akıştaki hikayelerin gösterimi için iki katlı bir görünüm test ediyor

Bazı kullanıcılar, uyarılara rağmen bu fotoğrafı duvar kağıdı yapınca da olanlar oldu ve birçok telefon geçici bir süre kullanılamaz hale geldi.

Başka telefonlar da etkileniyor olabilir

Sorunun neden kaynaklandığı bilinmezken, paylaşılan fotoğrafın Google Pixel 2'de de duvar kağıdı olarak ayarlandığında çökme sorununa yol açtığı gözlemlendi. Dolayısıyla Android işletim sistemiyle ilgili olabileceği düşünülen bu sorunun, tam olarak hangi cihazları etkilediği de net olarak bilinmiyor.

Güvenlik sebebiyle paylaşamadığımız bu fotoğraf, mevcut bir güvenlik açığından yararlanmak için özel olarak da hazırlanmış olabilir.

Kaynak:https://twitter.com/UniverseIce/status/1266943909499826176

• iPhone’a laf atanlar sessiz. 🤫

Apple olsa bu sorunu en geç bir hafta içinde güncelleme ile düzeltirdi ama Android tarafında üreticiler telefonlara normal güncelleştirmeyi bile vermiyorken bunu nasıl düzeltecekler merak ediyorum doğrusu.

Markaların fanboyu olmaktansa iyi yönlerini kabul edip kötü yönlerini eleştiririm. Size de öneririm.
  • Ollo ollo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haberin arka planına şunu açın, daha ezoterik oluyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=Vpqffgak7To

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 31 Mayıs 2020; 14:9:23 >
  • iPhone’a laf atanlar sessiz. 🤫

Apple olsa bu sorunu en geç bir hafta içinde güncelleme ile düzeltirdi ama Android tarafında üreticiler telefonlara normal güncelleştirmeyi bile vermiyorken bunu nasıl düzeltecekler merak ediyorum doğrusu.

Markaların fanboyu olmaktansa iyi yönlerini kabul edip kötü yönlerini eleştiririm. Size de öneririm.

• bende bir şey olmadı, note 8

• Belli ki bu sadece jpg uzantılı bir resim değil. Renk bitlerinin arasına adamlar bildiğin kod yazmışlar. İşin kötü kısmı çözebilmek için elinizde anahtar bit paterni olması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemesis-Prime

iPhone’a laf atanlar sessiz. 🤫

Ne kadar gereksiz bir yorum, ne kadar yaran var da gocunmuşsun bea. İlla gerçeğe takılmak istiyorsan Apple'da bu gibi şeyler çok sık yaşanıyor, Android'de çok daha ender yaşanıyor. Burada kimsenin bir şeyi kötülediği de yok akladığı da yok, ama bu yorum gerçekten gereksiz yorumlar konusunda anket yapılsa ilk 5'e girer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Merak ettim Iphone'un kötü yönlerini eleştirdiğiniz gönderilerinizden birini paylaşır mısınız?

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Yani gerçekten android telefonun un çökmesini göze alarak fotoğrafı nasıl duvar kağıdı yaptın merak ettim ??

• Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi sade bir fotoğraf değil anlaşılan, O kadar basit birşey olacağını sanmam vardır bir sebebi, Tabi böyle haberlerin çoğunda samsung'un adı geçmesi ayrı bir konu.
  • KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Sen resmi nereden buldun yukarıdaki haberdeki resim sadece resmin SS'i yani orijinal resim burada değil.

• Beni eleştiren arkadaşlar kötü bir şey mi dedim ben?
    Apple güncelleme konusunda diğer markalardan çok daha iyi bence. Bugün 5 yıl önce çıkmış iPhone 6s bile güncelleme alıyorken aynı yıl içerisinde çıkmış Samsung Galaxy S6 serisi veya diğer markaların telefonları güncelleme alabiliyor mu?

Çoğu amiral gemisi diye tabir edilen telefonlar bile en fazla 2 yıl güncelleme veriyor. Ondan sonra rom yüklemek zorunda bırakılıyor kullanıcılar.

iPhone kusursuz mu? Hayır tabiki. Ama en azından güvenebileceğim bir sistem var.

Dipnot: Güncel bir orta seviye Android telefon da kullanıyorum. Gayet iyi. Özellikle de pil performansı olarak çok çok iyi. Ancak konu yazılım güncellemesi olunca hiçbir marka Apple kadar başarılı olamıyor. Belki de Android ekosistemi birçok cihaza ev sahipliği yaptığı için böyledir. Sizden ricam yorumlarımı eleştirebilirsiniz ama eleştirirken hislerinize kapılıp acımasızca eleştirmeyin.

• CTF bilen şaşırmaz buna.
  • alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Eleştirmekle alakalı olan kısım sizinle alakalı değildi hocam. Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim. Bir önceki mesajıma cevap verdiğiniz için mesajımın sonunda sizi mentionlamıştım.

Konuyla alakasız olacağını düşündüğümden iPhone’ların olumsuz bulduğum yanlarını yazmadım. Daha önceden yazdıysam bulmam uzun sürecektir.
    Mesela örnek verecek olursam iPhone’larda dosya sistemine ulaşmak çok kolay değil. Harici programlar vasıtasıyla dosya sistemine erişilebiliyor ancak Android’teki gibi bilgisayara bağlayıp hemen dosya aktarımı yapayım durumu yok. İllaki iTunes veya benzeri bir program kullanma zorunluluğu var.

Reklam engelleyici uygulama politikaları epey sıkı. Bu sebepten AppStore’da düzgün çalışan birkaç reklam uygulaması kaldırılmıştı birkaç ay önce. Adguard hala var ama tam anlamıyla kullanılamıyor kısıtlamalardan ötürü. Android’te de bu durum pek farklı değil ama Android’te apk yoluyla reklam engelleyici yüklemek mümkün. iPhone’a AppStore dışında reklam engelleyici veya başka bir uygulama yükleyince kısa bir süre sonra(bazen birkaç gün, bazen bir hafta) uygulama engelleniyor ve uygulamaya giriş yapılamıyor.

Tüm bunlara rağmen her iki işletim sistemini de beğeniyorum. Android özelleştirmelere daha müsait bir sistem. iOS ise bozulması daha zor bir sistem. Çünkü iOS’ta kolay kolay özelleştirme yapamıyoruz.

Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir.

• Ilistirilmis renk profiliyle alakali. Virus kotu amacli birsey yok..

Renk Profili destegi sanirim Android 9 ile baslandi ...

Aman dikkat ..

Test amacli yine de denemek isteyenlere uyariyla paylasiyorum :
    https://drive.google.com/file/d/11rxzYvPcIOh_8GvS4XSC3YtbW3CecE-O/view

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    dedi zamanında Whatsapp'tan birkaç karakter yollanınca telefonu çöken 🤣🤣🤣

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Sen resmi nereden buldun yukarıdaki haberdeki resim sadece resmin SS'i yani orijinal resim burada değil.
    araştırıp buldum, ben resim ile alakalı olduğunu sanmıyprum muhtemelen resimin ismi ile alakalı olabilir. mesaj atınca çöken ve emoji ile çökertilen iphone misali gibi görünüyor, yoksa resimde keramet aramak mantıksız..

• quote:

Orijinalden alıntı: FoBç

Yani gerçekten android telefonun un çökmesini göze alarak fotoğrafı nasıl duvar kağıdı yaptın merak ettim ??
    internette buldum, tabi gerçek olup olmadığını bilmiyorum. meraktan ne gekdiyse başıma geldi içimden bir şey yap ulan ölümlü dünya dedi bende yaptım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.