Şimdi Ara

BU ET FİYATLARI NEDİR BÖYLE ???? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
0
Favori
15.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haketti evetçiler.

Hele siz daha durun..😎

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya'da 4 euroya alıyor adam, zehir zıkkım olsun tüm aracı ve vergicilere !
  • Ver Meheteri..

Bu memleket böyle geldi böyle gider.

• Haftasonu 1,5 kilo küşleme aldım 145 TL kuzunun sırteti özel birşey değil. Önceden bu paralara ooo ziyafet çekilirdi.

• Greencarda bu sene 7. kez kendim başvurmuşum, yine çıkmadı ama denemeye devam...

Gelirim ara ara 20yi bulsada iki yakam bir araya gelmiyor..

Markete girdin çıktın hooop 50TL-100TL. Kasaba girdin çıktın hoop 50TL-100TL.

Benzini, faturası, kdvsi ötvsi dünyada TEK.

Greencard olmazsa son çare Almanyaya iltica başvurusu düşünüyorum.

Zaten olacağımız kadar keriz olmuşuz, bari çocukarımı kurtarabilirsem onları kurtarayım.

Mevcuttakilerin yediği önünde, yemediği arkasında vuruyor kırbacı..

Eğer hakkım varsa - ki verdiğim o kadar vergiden dolayı vardır sanıyorum -

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 9 Mayıs 2017; 22:40:9 >
  • Biz 3 aşağı 5 yukarı durumu orta halli olanlar olarak azda olsa et yiyebiliyoruz. Ağrının dağında köyde oturupta İstanbulda yapılan köprüye sevinen asgari ücretle çalışan çoban düşünsün.

• Kardaş sen bunları alıyorsun ki fiyatları yazmışsın bu türde et alan 3'e 5'e bakmaz zaten git normal koyun ya da dana kuşbaşı al bu lüks et alma hevesi fiyatları böyle tavanlandırır. Et benim olduğum yerde 30-33 arasıdır şuan.

• yakında sokaktan geçen inekleri ısıracaz
  • Yahu ülke olarak eti de hayvanın yemini de dışardan temin ediyorsun, tarım arazilerine inşaat yapmayın diye kamu spotu çekip tokiye ona buna tarım arazilerine ev yapılmasına izin veriyorsun, ovalar her yer ev dolmuş... Et fiyatları, süt ve süt ürünü fiyatlarının artması tabiki normal. Bu sene sebze ve meyve de çok pahalı ve pahalı olacak. Domates hala ucuzlamadı örneğin.

Et neden mi pahalı ? Önce şunu sormak lazım aslında, eskiden tarım, hayvancılık ve sanayi üzerine güzel bir ekonomimiz varken neden millete hiç bir yararı olmayan inşaat sektörü aldı başını gitti ?
  • Uzun zamandır et yemiyorum. 3 ay öncesine kadar hayatımı makarna + ekmek ile idame ettiriyordum. Ekmeği ve şekeri kesince yiyecek birşey bulamamaya başladım. Sağlıklı yaşam çok pahalı malesef. Hergün tavuk yiyorum malesef. Tavuk bile çok pahalı.
  • Halk oylarda memnun olduğunu açıkça belli ediyor. E o zaman müstehak bu halka.

• İnönü ovasına çimento fabrikası yapılıyor. Yerel halk paralandı yapmayın pancar, buğday ekiyoruz. Küçükbaş hayvan ve mandacılık var. Biter ölür diye kimse oralı olmadı. Üretmek önemli sanayi önemli ama nelere rağmen bunun dengesi olmalı.

• güçlerbirliğinde 1 kilo kıyma 34 lira kardeşim durumumuz oldugu halde hep 20 tl lik alıyoruz 600 gram anca geliyor sanki kıyma ucuz?
  • Şu ilkay zaman nedir abi ya. Kekomudur nedir, saçma sapan espriler garip garip konuşmalar. Tanıtacaksan bişeyi adam gibi tanıt be adam. 172k takipçisi var birde onaylı hesap. Millet resmen kafayı yemiş yeminlen yaa. Bu sunuma 172k neyi takip ediyorsun be arkadaş.
  • _Discovery_ kullanıcısına yanıt
    üzüldüm hocam üniversite okuyan bir insan olarak ben geleceğimi düşünüyorum kurlar almoş başını gidiyor iş yerleri kapanıyor ekonomik kriz var kimse söylemese de hak veriyorum paranın değeri yok burada eve malzeme alırken bakıyorsin ki elindeki para ile bir de aldıklarına yok cidden allah yardımcınız olsun ama kimsenin şikayet ettiğni görmüyorum herkes memnun halinden kimse çıkıp da şikayet etmiyor ama durumumumuz hiç iyi değil
  • O.R.A.C.L.E O kullanıcısına yanıt
    hocam aldıgımız inek yurtdısından geliyor
    üreticinin aldıgı yem maddesinin hammaddesi yurtdısından geliyor
    veteriner hekimin uyguladıgı ilam yurtdısından geliyor biz sadece besliyoruz üretim yok arge yok
    yazık birileri de uyuyor türkiye gelişiyor diye
  • Bu saatten sonra 100 lira olsa dahi şaşırmam şu duruma.
  • Gatetrans kullanıcısına yanıt
    ben bayadır takip ediyorum eskiden güzel video çekerdi şimdi bozdu 1 milyon enes batur denen arkadaşı takip insanlar varken ilkay zaman a laf atman enteresan
  • Ulan kendimi satılığa çıkarsam kiloma bu fiyatları vermezler.Danası bile bizden değerli ülkede.
  • Ben 50 tl lik alıyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.