Şimdi Ara

BU ET FİYATLARI NEDİR BÖYLE ???? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
0
Favori
15.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O pahalı bu pahalı :) Eti ucuz yaparsak Suriyeli din kardeşlerimizi nasıl besleyeceğiz? Yazık değil mi onlara bu kadar yartıma muhtaçken parayı düşünüyorsunuz. Az para vermek mi sevap işlemek mi?? Cevabınız birinci seçenekse sizi o özendiğiniz Avrupa'ya alalım :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: star scream

quote:

Orijinalden alıntı: sülözışık

ET VE SÜT KURUMU

ÜRÜN ADI SATIŞ FİYATI( ₺ )
    DANA KIYMA 28,75
    DANA KUŞBAŞI 31,00
    DANA BİFTEK-ROSTO 36,00
    DANA PİRZOLA 50,00
    DANA KONTRFİLE 50,00
    DANA BONFİLE 65,00
    DANA BİFTEK STRAGONOF 38,00
    DANA BİFTEK SOTE 38,00
    DANA GULAŞ 38,00
    DANA ŞİŞ 38,00
    GÖVDE TAVUK 6,70
    TAVUK SPECİAL BUT 8,55
    TAVUK BAGET 8,57
    TAVUK PİRZOLA (DERİLİ) 9,75
    SPECİAL TAVUK GÖĞÜS (MUZ) 7,45
    TAVUK KANATSIZ TÜM GÖĞÜS 7,55

http://www.esk.gov.tr/tr/12197/Satis-Fiyatlari

Sığır eti onlar, yani ithal et tatsız

GÖVDE KOYUN 21,50
    KOYUN BUT 23,25
    KOYUN KOL 22,00
    KOYUN GERDAN 19,50
    KOYUN PİRZOLA 28,50
    KOYUN GÜVEÇ (KABURGA) 18,00
    KOYUN BUT ŞİŞ 26,74
    KOYUN BUT FIRIN 25,00
    KOYUN BUT KÜLBASTI 26,74
    GÖVDE KUZU ETİ (KUYRUKSUZ) 32,50
    KUZU ÇATAL BUT 34,50
    KUZU KOL 31,40
    KUZU GERDAN 29,00
    KUZU GÜVEÇ 27,00
    KUZU PİRZOLA 50,00
    KUZU BUT FIRIN 36,92
    KUZU KOL KUŞBAŞI KEMİKSİZ 40,82
    KUZU BEYTİ-KIYMA 43,13
    KUZU BUT KÜLBASTI 43,13
    KUZU BUT ŞİŞ 43,13

http://www.esk.gov.tr/tr/12197/Satis-Fiyatlari?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Silinebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatih1905 -- 9 Mayıs 2017; 17:35:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sandstorm77

Çin -4 maaliyetini indirime mi sokuyor adamlar ;D ?

Simdi dikkat ettim de rakamlar aylikmis.

Mevsim degisimine gore ( Turkiye icin bahar, yaz aylari ) sebze, meyve uretiminin artmasi sonucu gida fiyatlarinin dusmesi normaldi eskiden. Ornekhttp://www.milliyet.com.tr/enflasyonun-imdadina-sebze-meyve/ekonomi/detay/2158034/default.htm

Cin'de de boyle olmus olabilir tahminimce.

• 1 ay kimse et almasın, hemen düşer. Fırsatçılar zam yapmış. Vatandaşı trollemeye çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkD

Sen bana cevap versene ?

Et balık kurumu her ilde var mı?

Tüm tüketiciler bu fiyata ulaşabiliyor mu?

Ulaşamıyorsa neden et balık kurumunun fiyatını baz alıp güllük gülistanlık göstermeye çalışıyorsun?

Cevap bekliyorum.

Bak ikinci kez yazdım.
    Ya savun , savunacak argümanın yoksa da belirt.

Bir çok şehirde var bunları paylaşmam neden zoruna gidiyor?
    Bazı süper marketlerde uygun fiyata et satıyor yeter ki nereden alacağını bil.
  • Almayanı dövüyorlar uyanın artık

• Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Ooo zengin dedektet.Bize hepsi ayni gibi gelio

• ben besiciyim buyuk bas hayvan yetistiriyorum ayni zamanda sutte var sutu benden 1.075krs aliyorlar bana maliyeti 1.00 tl etin kilosunu 28,5tl den kesiyorlar sana 90 tl ye ittiriyorlarsa hakkini ara burada degil sandikta

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

quote:

Orijinalden alıntı: herschell

quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

quote:

Orijinalden alıntı: herschell

Kofteci yusuftan 38 e aliyordum eti simdi 41 yapmis sanirim oda

bimde dana kuşbaş 500gr 20tl şimdi aldım.

Bulundugunuz yerde kofteci yusuf varsa ugrayin bir daha ucuza ve daha kaliteli bir et bulabilirsiniz

bakıcam sağol bimin eti okadar iyi değildi.

Ozellikle dana nuar tavsiye ederim simdiden afiyet olsun xD

• et pahaliysa yeme katdesim makarna ye ekmek ye zorlami et aldiriyorlar sana

• et hani genel olarak bi pahalılığı vardı fiyatlar iyice uçtu onu geçtim zaten yemeğin içinde biraz kıyma olarak görüyoruz eyvallahda. ege de yaşayanlar bilir hiçbir zaman sebze,meyve fiyatlarından şikayetçi olmazdık ama son yıllarda sebze,meyve fiyatları filan saçma sapan rakamlara geldi.eti yeni yeni unutmaya çalışırken sebzeden de elimizi ayağımızı çekeceğiz bu gidişle.makarna edebiyatı yapmak istemiyorum ama kelebeklenmeyeceğini bilsem çuval çuval çeşit çeşit makarna stoğu yapardım.bi o kaldı çünkü rahatlıkla yiyebileceğimiz.

Allah sofrasında yılda bir kere et yedirip hala bu ortama peşkeş çekenleri islah etsin daha ne diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

ben besiciyim buyuk bas hayvan yetistiriyorum ayni zamanda sutte var sutu benden 1.075krs aliyorlar bana maliyeti 1.00 tl etin kilosunu 28,5tl den kesiyorlar sana 90 tl ye ittiriyorlarsa hakkini ara burada degil sandikta

bizde öyle sandık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

EBK da satılan etlerin ne şekilde kesildiği ve nereden geldiği belli değil.
    Bi kere alma gafletinde bulundum 3 ay et yiyemedik, bildiğin leş kokuyordu.

"Et balık kurumu leş et" yaz bakalım ne çıkacak.

• Kappa Face kullanıcısına yanıt
    Et ve balik kurumuda ithal et satiyor. Turkiye'de goruyoruz helal kesimleri hayvanlari oralarindan buralarindan asip kesiyorlar, surunduruyorlar. O helal kesim diye aldigin etlerin nasil kesildigini biliyor musun ki?

• Tavuk bonfilenin bile fiyatı 17 18 lira ne bekliyordunuz ki.Her gün ekmek arası patates yiyen adama koymuyor belki ama biz günden güne fakirleştiğimizi görüyoruz.
  • Sabredin arkadaşlar, 2019a az kaldı. AKP gidecek, çobanlar gelecek, çoban ikdarında et fiyatları 10 liraya düşecek. Hatta hepinizin birer koyunu olacak. İsteyenlere ücretsiz tarım çiftlikleri verilecek. Hepiniz çoban olabileceksiniz. Çobanlar sayesinde et ucuzlayacak. Çobanlara iki oy hakkı verilecek. Çobanların iktidarı yakındır. Az kaldı, sabırr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 9 Mayıs 2017; 18:43:49 >
  • sanki bu fiyatlar fazla pahalı, normalde bu kadar pahalı değil. Ha bu kadar pahalı değil dediğim hali bile pahalı ya neyse.
    Hadi hepsini geçtim öyle bir et satıyorlar ki hayvan ölmüş 2 yıl sonra kesmişler gibi kıpkırmızı. Bizim milletin huyudur kıpkırmızı et almak, aksine pembe et daha taze olur. Öyle bir et görmeyeli 5-6 yıl oluyor.
  • Et fiyatlari yuksek bu net.

Ama yorumlari okuyunca daha da morali bozuluyor insanin. Cunku kimsenin umurunda degil, millet makara yapmis.

Anlasilan etin parasini babalari oduyor.

Konuya donersek, et fiyatlarinin yuksek olmasinin nedeni, uretimin azligi ve uretim maliyetlerinin pahaliligi. Maliyetlerin yuksek olmasinin asil sebebi, hayvani eskiden oldugu gibi otlatmak yerine, ahirda bakmak ve ot uretiminin de az olmasi.

Bu ot uretimine ve hayvan uretimine cok ciddi destek var ama insanimiz bu isle ugrasmak yerine, asgari ucrete talim etmeyi tercih ediyor.

Peki devlet bu fiyatlari mudahale ile dusurebilir mi? Evet.

Zorla kimseye hayvan baktirip, ot yetistirtemeyecegine gore, ucuz olan ulkelerden et ithalati yapabilir. Ama bu durumda da, yerli ureticiyi tamamen oldurebilir.

Yapilmasi gereken, calisanlarin fabrika iscisi gibi sigortali calistigi buyuk ciftlikler actirmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

ben besiciyim buyuk bas hayvan yetistiriyorum ayni zamanda sutte var sutu benden 1.075krs aliyorlar bana maliyeti 1.00 tl etin kilosunu 28,5tl den kesiyorlar sana 90 tl ye ittiriyorlarsa hakkini ara burada degil sandikta

Gercekten besiciysen, seni tebrik ediyorum.

Benim gozumde senin gibi insanlar, yoneticilerden daha degerli.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.