Şimdi Ara

BU ET FİYATLARI NEDİR BÖYLE ???? (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
0
Favori
15.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en son kurbanimi ordan almistim. tanesine 150 avustralya dolar mi ne vermistim. yol cok suruyor yalniz :)
  • forumu kullanıcısına yanıt
    dogru tespit ve aciklama.. calistigim yerde cay servisi yapan akli selim bir genc vardi. doguda anasi babasi uc bes buyukbas hayvan bakiyor ondan geciniyor,tabi ona gecinmek denirse.. cok sordum neden hayvancilik yapmiyorsun diye, adam karda kista sogukta tum gun inek pesinde kosmak yeine sicak ofiste asgari ucret karsiligi cay dagitmayi daha mantikli buluyor, baktiginda hakli sayilir.. bu is artik bagimsiz uretici yoluyla olacak is olmaktan cikti.. siz yerli uretim et bulamazsiniz artik, o eti verecek hayvana bakacak adam ya cay dagitiyor ya beton dokuyor su an.. bu hukumetin belki yaptim dedigi iyi seyler kadar bu ulkeye verdigi agir tahribatkarda var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akpli mode on

yaw kardesim bunun da mi suclusu hukumet. aracilar cok kar koyuyo ondan boyle oluyo

akpli mode off

Turk Lirasi son 3 yilda deli gibi deger kaybediyo. Dolar 1.9lardan once 2.80'e ordanda 3.60lara cikti yani 7-8 sene icinde paramizin degeri %50 oraninda dustu yari yariya. CB istedigi kadar yok altinla yok TL ile alisveris yapalim desin. Dunyada herseyin fiyati dolar uzerinden hesaplandiktan sonra senin ne uzerinden alisveris yaptiginin bir onemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 10 Mayıs 2017; 7:28:54 >
  • Et gavur icadı

• Esk 'dan arada kıyma alırdım çekili hazır tutuyorlar yasak olmasına rağmen güvenimi kaybettim.
    Bu konuda ki görüşlerim bu konuda :

https://forum.donanimhaber.com/eti-onlar-yiyor-kemik-ve-kalintilar-bize-kaliyor-boyle-gitmez--125086126

Et severler zulüm altında , ahırlarımızı apartman yaptı bu iktidar :(
  • Her yazına katılıyorum. Bu refaeandumdan sonra bu ülkede ne yapılsa hiç bir insana acımıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Esk 'dan arada kıyma alırdım çekili hazır tutuyorlar yasak olmasına rağmen güvenimi kaybettim.
    Bu konuda ki görüşlerim bu konuda :

https://forum.donanimhaber.com/eti-onlar-yiyor-kemik-ve-kalintilar-bize-kaliyor-boyle-gitmez--125086126

Et severler zulüm altında , ahırlarımızı apartman yaptı bu iktidar :(

Beton yiyin.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş siz iktisada yeni yorum getirdiniz herhalde

• geçen ay angus eti getirdim amerika kıtasından. masrafflarıyla birlikte kafa kafaya geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Et ve Balık kurumunda orta yağlı güzel et. 30tl.

Kuşbaşılık et 35tl.

Ordan alın.

çok akıllısın.
  • bu durumun savunabilirliği yok asla devleti savunmuyorum fakat şöyle bir durum söz konusu gıda tarım ve hayvancılık bakanı nın son açıklamalarında herzaman aracılarla ilgili konusmaları var devlet sırf o aracıları aradan cıkarmak için ithal et alıyor ve birşeyleri dengelemeye calısıyor cünkü aracı firmalar ellerindeki eti resmen stok yapıp piyasanın en yüksek olduğu anlarda piyasaya sürüyorlar piyasa düştüğünde ise hiç ellerinden cıkarmıyorlar ve çiftçiden tüketiciye etin ulaşmasında çok fazla bir zincir olduğu için fiyatlarda bu derece artıyor et ve süt kurumunun fiyatları aslında olması gereken fiyatlar fakat bu işte aracılar bukadar çok aç gözlü olursa ve çiftçilerde çok fazla desteklenmezse biz daha az et yemeye devam edicez. birde şöyle birşey var bizim tükettiğimiz et sayısıyla bir orta asya ülkesindeki tüketilen et sayısı bir olmaz çünkü adamlar köpek eti bile yiyor adamlar hayvan ayırt etmiyorlar resmen bu cok normal.

• kurban is coming.
  • Ot yeyiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

quote:

Orijinalden alıntı: TheStarBox

Et ve Balık kurumunda orta yağlı güzel et. 30tl.

Kuşbaşılık et 35tl.

Ordan alın.

çok akıllısın.

Çözüm önerileriyorum kabul etmiyorsun. Konu kilit amacının ne olduğunu da belli ettin şuan.

• Yagli guzel antrikotun kilosunu 8€ ya aliyorum dandikleri 5 euroya kadar almak mumkun sac kavurmada iyi oluyorlar

• Gidin 3.köprünün direklerini kemirin pis fakirler

• En iyi cevabı size kesimlik et üreten kişi verecektir gidin sorun konu sahibi yapabilir mesela.. Bu kesimlik hayvanlar daha ağır kilo bassın diye sürekli yem veriliyor.. Mera kavramı azaldı.. Kısacası 😁

Et pahalı = yem çok pahalı

Yem verilmesin ot yesin = adamın tarlası yok başkasından yıllık kiralıyor tekrar masraf

• Yol yiyin sizde(!)

• quote:

Orijinalden alıntı: bugralioglu

bu durumun savunabilirliği yok asla devleti savunmuyorum fakat şöyle bir durum söz konusu gıda tarım ve hayvancılık bakanı nın son açıklamalarında herzaman aracılarla ilgili konusmaları var devlet sırf o aracıları aradan cıkarmak için ithal et alıyor ve birşeyleri dengelemeye calısıyor cünkü aracı firmalar ellerindeki eti resmen stok yapıp piyasanın en yüksek olduğu anlarda piyasaya sürüyorlar piyasa düştüğünde ise hiç ellerinden cıkarmıyorlar ve çiftçiden tüketiciye etin ulaşmasında çok fazla bir zincir olduğu için fiyatlarda bu derece artıyor et ve süt kurumunun fiyatları aslında olması gereken fiyatlar fakat bu işte aracılar bukadar çok aç gözlü olursa ve çiftçilerde çok fazla desteklenmezse biz daha az et yemeye devam edicez. birde şöyle birşey var bizim tükettiğimiz et sayısıyla bir orta asya ülkesindeki tüketilen et sayısı bir olmaz çünkü adamlar köpek eti bile yiyor adamlar hayvan ayırt etmiyorlar resmen bu cok normal.

et bulamıyosan beton ye.

• Osmanlı'yı yeniden kuruyorlar sıkın dişinizi, dünya hepimizden tir tir titreyecek, her köşeyi mehter marşları inletecek. Yunansitan, Almanya kendilerine sığınmış darbecilere kucak açamayacak, ABD teröristleri alenen destekleyemeyecek, evlerde her odada bir inek, bir sığır, bir de koyun olacak hiç ses etmeyecek, kokmayacaklar.

1 kg et 1 lira, 1 lira 1 dolar, 1 litre benzin de 1 lira olacak.

Herşey bir liraya sabitlenecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.