Çavuş
30 Nisan 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Grup Alzaymır ; Tutuşur Dizelerim-Yaşamadın Sen-Ülke Ol-Dut Ağacı-...

Grup Abdal ; Pınar Başından Bulanır-Altın Yüzüğüm Kırıldı-Ervahı Ezelden-Yalancısın İnanamam-...

Sadık Gürbüz ; Demiri Toz Ederler-Nesini Söyleyim Canım Efendim-Zahit Bizi Tan Eyleme-...

Yeni Türkü ; Olmasa Mektubun-Fırtına-...

Cengiz Özkan ; Bir Ay Doğar İlk Akşamdan-...

Melihat Gürses ; Göçmen Kızı-...

Erkan Oğur ; Karşıda Görünen Ne Güzel Yayla-Bugün Ben Bir Güzel Gördüm-Seher Yeli-Yarim Senden Ayrılalı-...

Düş Sokağı Sakinleri ; Sevdan Bir Ateş-...

Selda Bağcan ; Adaletin Bu mu Dünya-...

Aşık Mahsuni Şerif ; Han Sarhoş Hancı Şarhoş-İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım-Bilmem Ağlasam Mı-...

İnce Saz ; Çok Aşığın var Diyorlar-sendeki Kaşlar-...

Anonim ; Ah Bir Ataç Ver--Çökertme Türküsü--Drama Köprüsü Bre Hasan--

Grup Orhun ; Almıla-...

Kendimce fazla bilinmediğini diüşündüğüm şarkıları yazmaya çalıştım sizde ekleyin güzel bir liste yapalım.
Çöp kutusundan haz mı etmiyolar anlamıyorum herhaltı yere atıyorlar.Geçenlerde başıma öyle bir olay geldi ki(aslında şişe) bin yıl düşünsem aklıma gelmez.Kaldırımda giderken o yere atılan maden suyu şişelerinden biri arabanın lastiğinden sekip tam kafamın arkasına çarptı yere düştü.Öyle sert geldi ki birkaç dakika kaldırımda yığılıp mal mal etrafa baktığımı hatırlıyorum.Yani uzun lafın kısası temizlik görevlileri işsiz mi kalsın diye gülerek yere çöp atan mahlukat,artık yapma.
Fahri enişte...(Babamın halasının eşi).Ben kızının ona baktığını sanırdım daha doğrusu annemler öyle derdi sonuçta biraz uzak akraba oluyor.Dün yanına gittik ziyarete gebzeye.Eşi öldükten sonra kızı bunu başka daireye taşımış hali perimperişan yatağından kalkıp kapıyı açması tam 7-8 dk sürdü,içeri girdikten sonra içime bir öküz oturdu ki anlatamam kızı ve onun da 4 tane kızı üst kattalar hiç umursamadan aç mıdır sırtı pek midir demeden yaşıyorlar vicdansızlar.Yemekleri parasıyla dışarıdan söylüyor.Temiz kıyafet falan hakgetire.Öyle ki sadece "Dede nasılsın deseler dünyalar benim oluyor açlığımı,sağlımı sormasalar da olur." dedi iyice yerin dibine girdim.36 doğumluymuş yalnız başına yatarak geçen ömür..Elinden tutup yardım ettirmeyecek kadarda halini kabulenmek istemeyen biri.

Şimdi ben ne yapmalıyım belediyeyi arayıp durumu izah etsem bunla ilgilenecek birimleri var mıdır ? Yoksa son çare Müge Anlıya başvurayım bari o aracılık yapabilir.Bildiğim kadarıyla 2 maaşı var 2000-2500 arası.Huzurevi başvurusu yapsam dicem ben dıdının dıdısı oluyorum.

Ne yapmalı bir yol gösterirseniz sevinirim.Teşekkürler şimdiden.
Şimdi 4 kardeşe 3100 metrekare hissedarlı arazi düşüyor.Biri babam ikisini ikna edip yerleri alırız fakat biri yeri satmak istemiyorum diyor.En son durumda babamın 2325 metrekare yeri oluyor diğer ikna edemediğimizin 775 metrekare yeri kalıyor.Şimdi toprak bütünlüğü açısından bizim bu sığıntı gibi kalan yeri almamız için hukuki bir durum var mıdır ?
Şimdiden teşekkür ederim.
Şimdi benim babamın halasının yeri var,öleli baya oldu 5 yeğeni dışında başka mirasçısı yok.Aslında yeri babama verecekti ona mütakıben eniştesine teslim vermişti tapuyu.Vasiyet olarak bu konuda bir belge yok sadece eniştenin şahitliği var bu sadece yerin babama direk geçmesini sağlar mı ?
Eğer sağlamaz ise 5 yeğene ortak paylaşırsa biz ücreti dahilinde mirasçıları nasıl çıkarıcaz ?

Şimdiden teşekkür ederim.
Bizim ülkemizde kanımca idam cezası olmalı fakat uygulanışı farklı olmalı.Biz birinin canını idam ederek alırken başka birisine hayat vermeliyiz.İdamı onanmış sağlıklı suçluluların organlarını ihtiyaç sahiplerine nakletsek daha iyi olmaz mıydı ? Bir insanı daha sevdiklerine armağan edebilseydik kötü mü olurdu ? Kaç zamandır düşünüyorum bir paylaşayım dedim.

!!! Kötü insanların kalpleride kötüdür diye yaklaşanlar olabilir hala kaldımı bilmiyorum fakat insanı ayıran en önemli özellik beynidir klişesinden yola çıkarak iyi,kötü kavramlarının kalple alakasız olduğunu düşünüyorum.
Geçen bir bilim insanının sözünü yayınlamışlardı "Matematik seviyesi düşük ülkelerde adaletsizlik vardır" doğrudan olmasada dolaylı yoldan bu söze katılıyorum fakat mesele adamın altına "Helal 2 lira haram 5 liradan daha fazladır" sözü.Beni herzaman ki gibi çıldırttı tamam kimse sana matemetik bilmiyosun diye hakaret etmiyoda ne sallıyosun işkembeden "Helal ve Haram diyerek zaten sayıları farklı kümelerde tanımladın" dedim dinsizlikten girdiler hala çıkmadılar.Hep bir Dindarlık kisvesi altında sözlü saldırılar,vicdan kabileyeti olmayanlar bu sözü anlamazmış falan.Bıktım artık şu toplumdan ye ben soyutlanayım ya siz.
Sokaktaki adamın bile "miras hakkı"na dokunulamaz iken... Atatürk'ün
vasiyetini çiğneyerek, Türk Dil ve Tarih Kurumlarını devletleştiren,
Atatürk'ün miras gelirlerini, devletin aldığı memurlara dağıtan "beş
general" suçsuzdur!

Burda ki 5 general diye hitap edilenler kimlerdir ?

"Ben Atatürkçüyüm ve laikim" diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü
anayasaya koydurtan, Alevi'nin, Hristiyan'ın, Yahudi'nin, "Sünni inancı"nı
öğrenmesini zorunlu hale getiren Marmaris'teki emekli adam suçsuzdur!

Burdada Marmaris'teki emekli adam denilen kişi kimdir ?

Biraz bakındım fakat cevabı bulamadım o yüzden konu açtım şimdi google varken burda ne işin var diyenler çıkabilir.Saygılarımla...
Bilinen tüm tarayıcıları kullanmışımdır Chromeda 3 ay Firefoxda 6 ay kadar kasmadan kullanabildim(Diğerleri daha beter bi Opera idare eder.) o kadarda kayıtları silmeme rağmen bir performans kaybı yaşanıyor.Fakat Maxthon diye bir tarayıcıyı indirene kadar :)
1.5 yıl gibi süredir kesintisiz kullanıyorum ne bi yavaşlama ne bir donma ekstra özellikleride kaymağı.
Arşiv yapmak için Seagate Momentus XT750GB modelini aldım(ikinciel). Önce kendi harddiskimi çıkarıp onu taktım ve USB flash belleğe boot ettiğim linux'u kurmaya çalıştım fakat ext4'e biçimlendiremediğinden başarısız oldu. Aynı işlemi windows içinde denedim bu seferde NTFS'ye biçimlendirilemiyor hatası aldım ve biçimlendir seçeneği de aktif değildi. Harddisk'e dokunduğumda mekanik olarak stabil çalışıyor. Büyük ihtimal RAW formatında ben nasıl biçimlendirebilirim bunu ?
Saygılarımla.
Hakkında
İlgi Alanları: Elektronik,Yazılım,Makine
Forum İmzası:
Atatürk'ün Nesli;
Bilim Ve Akıl Neslidir.Ona Layık Olacağız.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 196
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.266 (Bu ay: 49)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.