Şimdi Ara

Bu Arac Pert Olur mu? Yeni Arac Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cok sevdigim aracimla 65000 km, 2.5 yil sonra vedalasacagiz gibi gorunuyor. Serviste 59000 tl masraf cikti. Ekspert raporu bekleniyor. Sizce perte cikar mi? Cikarsa ne tur bir surec beni bekliyor. Tahmini odeme ne zaman ve ne kadar olur? Aracimi aratmayacak hangi araci onerirsiniz? Fikir verebilirseniz cok sevinirim, kafam allak bullak. Bu arada air bag acilmadi, bir islem yapmali miyim bununla ilgili? Bu Arac Pert Olur mu? Yeni Arac Tavsiyesi
     Bu Arac Pert Olur mu? Yeni Arac Tavsiyesi

• Pertoğlu pert olmuş.geçmiş olsun.Airbaglar açılması için sanırım arabayı daha ne yapmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz icin tesekkurler. Ilk basta kemerler takili degil miydi diye sordular, takili oldugunu belirttigimde sensorler alt kisimda, denk gelmemis dediler.
  • Geçmiş olsun. Arabanın piyasa değeri ne ki 59 bin TL masraf çıkmış?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç hakkı rahmetine kavuşmuş.Çok üzülüyorum böyle araçlar gördükçe onca yıl insana hizmet ediyor onu biyerden biyere götürüyor sonra bir kaza oluyor boom! araç kullanılmaz hale geliyor.Yerinizde olsam son kez selfie çektirirdim

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    arac 50000 TL civari olmasi lazim ikinci el olarak.
  • Geçmiş olsun, talihsiz bir olay. Öncelikle, hava yastığının açılmaması makul bir durum. Çünkü şasiye ciddi bir darbe gelmemiş. Üst kısımdan almış hasarı.

Yapmanız gereken şey, kaskoyu fiyatı yükseltmeye zorlamak. Yani aracın değeri 50.000 TL ise, size 42-43 önerecekler. Bu tür durumlar forumda çok yaşandı, araştırırsanız nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini görürsünüz. Verdikleri ilk fiyata razı olmayın yeter. Gerekirse Sigorta Tahkim Kurulu'na kadar yolu var işin.

• Aytürk kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Ben de bu durumu arastiriyordum. Sureci uzatip fiyati dusurmeye calisacaklarmis sanirim.
  • airbagler icin dava acin
    bunda acmayacak da ne zaman acacak?
  • Öncelikle geçmiş olsun. Sanırım daha yüksek bir aracın arkasından çarpılmış. Airbag sensorleri şase uçlarında bulunduğundan açılması için darbenin oradan ya da orayı etkileyebilecek sağlam bir noktadan alınması gerekir. Daha yukarlardan alınan darbelerde hava yastıkları açılmayabiliyor. Şöyle bir gezindim internette böyle kazalarda her markadan araç var yastıkları açılmayan. Şurda da detaylı bir yazı buldum konu ile ilgili.

http://www.theairbagblog.com/my-airbag-did-not-deploy-what-went-wrong/

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

Yorumunuz icin tesekkurler. Ilk basta kemerler takili degil miydi diye sordular, takili oldugunu belirttigimde sensorler alt kisimda, denk gelmemis dediler.

bence kesinlikle bir seyler yapmalısınız sensörler altta veya degil acılmalıydı ..
  • Hava yastıklarının açılmaması normal. Şase kolları ilk fotoğrafta sapasağlam duruyor, aynı şekilde otomobilin yaşam alanı da. Belki aynı şiddette kaza Bmw, Merc, Volvo ile yapılsaydı o zaman açabilirdi çünkü o araçlar boyun zedelenmesi vs... durumları da önleyebilmek için çarpışmanın şiddetine bağlı olarak da hava yastığı açabiliyor. Ama benim bu resimlerden anladığım hava yastığı açacak bir durum yok. Sigorta aracı perte çıkaracaktır daha sonra ihale ile satar. Bizim sanayicimiz de orasını çeker burasını iter 40.000tl'ye çıtır hasarlı diye ilana girer.
  • Vw airbag acmayinca normal, fiat, reno acmayinca lololo

• Sormanız bile abes.Pert oğlu Pert olmuş.

• Muhtemelen perttir.Tamir masrafı aracın değerinin %30 nu geçiyorsa genelde perte çıkıyor diye biliyorum.

Sizin bütceniz nedir hb mi bakıyorsunuz benzin-dizel?

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    Yine aynı sınıftan olur sanırım. Alacağım para ile bir şey bakarım. Dizele alıştık bir de. Benzin ağır gelir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.