Şimdi Ara

Bu Arabayı Alsam Üzer Mi?(vazgecildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilandaki araçtan almayı düşünüyorum kilometreler genelde yüksek. Yürütme maliyetleri bakımından rutin bakımları yada olası arıza durumunda masrafı vs beni üzer mi?
    Genel olarak danıştığım birkaç kişi bunların 500-600binleri rahat devirdiğini söylüyor şanzumanda tam otomatik sıkıntı çıkarmaz diyorlar ama birde foruma sorayım dedim sizce alınır mı?

Link 1
    Link 2
    Link 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 4 Nisan 2016; 20:54:24 >

• Nispeten az sıkıntı çıkartan araçlar evet ama . Evvelki kullanımlarını bilmekte pek mümkün değil. Söz konusu araçların yürütme maliyetleride yüksek bana göre
  • Bence hiç atraksiyona gerek yok o kadar paranız varsa gidin sıfır araba alın. 2005 model ne olduğu, nasıl kullanıldığı belirsiz arabalara o kadar para verilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok beğendiğim bir kasa. İçlerinden en düzgünü link 3. Ama o fiyatlara 2011-2012 model c180 ler bana daha mantıklı geliyor.

• İlanı açmadan kesin e46 dır dedim ama mercedes çıktı. Güzel sağlam araçlar ancak tip olarak eski duruyor artık, bunların yerine 2-3 yaşında alacağını bi d segmenti araç daha iyi olabilir

• Annemin kuzeninde bir onceki kasa e serisi vardi zamaninda. Araca hayrandim resmen. Durumlari da iyiydi fakat araba yine de kulfet olmaya baslamisti. Satip megane aldilar 0 km. Eskisine nazaran cok mutlu ettiki bir tane de ogullarina aldilar.

Demem o ki; Megane oyle aman aman bir arac degil. Fakat sectiginiz gibi araclar gerek km'si gerek yasi arac yorulmus oluyor. Bu araclarin hic biri mercedes oldugu icin omurluk olmuyor. Bunlarinda bir omru var ve sikinti cikarmaya musait.

Hee ama meraklisinizdir hevesiniz vardir temizini bulur 1-2 sene binersiniz. Fakat kesinlikle uzun omurlu olmaz. Uzun omurlu olmasi icin aracin temizini bulup paraya acimadan orjinal parcalari ile yasi gelmis tum parcalarin degistirilmesi ve hatta motor ici acilip temizlenmesi gerekir.

En basitinden 2001 model bir boramiz vardi. Ne bir mercedesti ne de cin mali kiytirik bir arac. Sehirici kullanirdik hep 150 binde bagaj kapagi disardan acilmamaya basladi. Kablolarda oksitlenme ve haliyle kirilma/kopma baslamisti. Km az olmasina ragmen en cok kullanilan aksamlar yasi geregi eskiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2005 model bir arabaya o parayi vermek sacma olur bence 11 senelik yipranma soz konusu.

O para 2011 2012 c180ler daha iyi bence.
    Yada baska bir markanin 0 aracini aladabilirsin.

• Artık masraf acma yaşına girmiş ona verecegin + masraflarıda ekleyip sıfır baska marka almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxllsc -- 4 Nisan 2016; 20:53:12 >
  • Yorumlarınız için teşekkürker baya niyetlenmiştim ama korkuttunuz.Vazgeçtim en iyisi 1 yıl daha bekleyip yeni birşey almak.

• 2008 kasalari deseniz arkana bakma derdim ancak hem yas hem km olarak sıkıntı çıkarma ihtimalleri cok yüksek. Ayrica 2.linkteki arac arkadasimda niyetlenirsen yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar düsecek beklemek en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

2005 model bir arabaya o parayi vermek sacma olur bence 11 senelik yipranma soz konusu.

sen hiç hayatında dökükde olsa w211 kullandın mı ???

konu sahibi arkadaş w211 kasa gelmiş geçmiş seri üretim binek araçların içinde şaheserdir.

ikinci el araç alıyorsanız marka model farketmez;

akü
    lastik
    fren disk ve balata
    alt takım ve amortisörler
    takozlar
    contalar
    yağ ve filitreler
    triger-devirdaim

bu gibi bakımlardan kaçamazsınız bakımlısını almak istersenizde piyasanın üzerinde rakamlar isterler. bahsettiğim bakımlar yapıldıktan sonra siz bu arabayı 11 yaşında alıp 11 senede kullansanız eskitemezsiniz.

edit: önemli olan motor ve şanzıman sağlam olsun mümkünse kazasız belasız araç almaya çalışın. kenarada 5-10 bin bu saydıklarıma masraf yazın. sonra sorunsuz 100 binler kullanın. eğer o arabayı alacak bütçeniz varsa başka araba bakmakla zaman harcamayın. en iyisini bulmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 4 Nisan 2016; 22:02:55 >

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Ben Dökük demedim iyi oku yıpranma söz konusu dedim. Onun yerine 2011 c180'ni tercih edebilirsin yazdım. Okadar para verip niye yıpranmış araba alayımki okadar masraf yapacagıma linkteki araçlari alırım hiç masraf yapmadan 11 yıl binerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ilk-sahibinden-2010-hatasiz-c180-panaromik-cam-tavan-boyasiz-288287401/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ilk-sahibinden-c180-amg-gece-paket-sadece-57-bin-km-de.cam-tavan-287334363/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

2005 model bir arabaya o parayi vermek sacma olur bence 11 senelik yipranma soz konusu.

sen hiç hayatında dökükde olsa w211 kullandın mı ???

konu sahibi arkadaş w211 kasa gelmiş geçmiş seri üretim binek araçların içinde şaheserdir.

ikinci el araç alıyorsanız marka model farketmez;

akü
    lastik
    fren disk ve balata
    alt takım ve amortisörler
    takozlar
    contalar
    yağ ve filitreler
    triger-devirdaim

bu gibi bakımlardan kaçamazsınız bakımlısını almak istersenizde piyasanın üzerinde rakamlar isterler. bahsettiğim bakımlar yapıldıktan sonra siz bu arabayı 11 yaşında alıp 11 senede kullansanız eskitemezsiniz.

edit: önemli olan motor ve şanzıman sağlam olsun mümkünse kazasız belasız araç almaya çalışın. kenarada 5-10 bin bu saydıklarıma masraf yazın. sonra sorunsuz 100 binler kullanın. eğer o arabayı alacak bütçeniz varsa başka araba bakmakla zaman harcamayın. en iyisini bulmaya çalışın.

tamam alıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• W211 efsanedir. Bakımlısını bulursanız kaçırmayın derim. Bu araçtaki zevki çoğu araçtan alamazsınız.
  • hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    ikinci el araba alıpda masraf yapmadan 11 yıl binmek

yıpranma derken neyi yıpranıyor onuda merak ettim biraz açıklasanız ?
    Dediginiz parcalar işte , 2005 model arabamı daha cok yıpranmış olur 2011-2012 model arabadamı daha cok yıpranmış olur ?

Birde 2005 modeli aldın varsayalım,3-5 yıl binicen araba ordan burdan masraf acıcak yaptırmak zorunda kalıcaksın ama aynı parayı verip 2011-2012 model al hiç masraf yapmadan 5-7 yıl bin.
  • quote:

Dediginiz parcalar işte , 2005 model arabamı daha cok yıpranmış olur 2011-2012 model arabadamı daha cok yıpranmış olur ?

Birde 2005 modeli aldın varsayalım,3-5 yıl binicen araba ordan burdan masraf acıcak yaptırmak zorunda kalıcaksın ama aynı parayı verip 2011-2012 model al hiç masraf yapmadan 5-7 yıl bin.

orada yanlışsınız 2010 model araba alırlar adam binmeyi sever 6 yılda 200 bin yapar 11 yaşındaki araba 150 bin yapar bu iş değişir ve en önemlisi bu kmlerin nasıl yaptığıdır. 50 bin yaptı diye temiz diyemeyiz canı çıkana kadar 50 bin yapan arabadansa temiz ve düzenli bakımlı 250 bindekini tercih ederim. 86 bin km olan araba linki paylaşmışsınız bu değişimi muhtemel olabileceklerden hangisinin zamanı gelmemiştir ? sonucu ben söyleyeyim hiçbiri :S ha e serisi 20 bin km de bak adam sıkışmış fırsat aracı olabilecek bir araç var derseniz bunu anlarım ama 80 bin km üstü veya 50 bin km ama çarpışan arabaya dönmüş araba tavsiyesinde bulunursanız bunu anlamam neden mi?

bunlar tamamen doğal ve normal kullanımda anormal kullanımla kıyaslamayın

amortisör ömrü 50-60 bin km dir
    lastik ömrü 40-50 bim km dir
    akü ömrü aracın start stop genelde şehir içi klima ısıtma gibi fonksiyonları kullanıp akünün şarj olma süresinin olmaması
    triger zincir ömrü 120-140 bin km
    devir daim trigerle bir değişir
    fren balatası 30-40 bin km feredo brembo gibi markada
    disk 50-60 bin km tabi bunlar ortala kullanım sadece şehiriçi kullanım bu süreleri kısaltır performanslı kullanım aynı şekilde
    motor difransiyel ve amortisör takozları 100 ile 150 bin km arası değişir
    motor conta set trigerle değişmesinde yarar görüyorum
    konjektör genelde 150 binde değişir
    yağ ve filitreler tam sentetikte ortalama 15 binde değişmesini tavsiye ederim.

şimdi buradan yola çıkarsak bahsettiğiniz c serisinde 1 yıl sona bu masraflar yapılır sadece avantajı bu olur ama bir yanda efsane araba bi yanda c serisi.

Ben o ilanlar temsili olarak paylaştım bu gibi araçlar alınır misalinden.

İkiside güzel araçlar keyfe kalmış hangisi daha iyi gelirse o alınır konfor bakımından.

Dediginiz gibi fırsat aracı olabilir o paralara yani w211 degildi daha guncel araclara bakarım 50.000km altı bulursa cok daha iyi bir tercih olur w211den.
  • E60 5.20 alınır bence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.