Şimdi Ara

Bu ''adam öldürmeye teşebbüs'' değil de nedir?(Savcılığa suç duyurusunda bulundum) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
6
Favori
39.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu makas atanlardan daha çok bu makas videolarının inanılmaz bir hayran kitlesinin olması ve bunu iyi bir şey sanmaları daha üzücü . İnstagram'da 3-5 beğeni alıcam diye insanların hayatını tehlikeye atıyorlar. Yaptıkların da hiç bir anormallik görmüyolar bu çok üzücü. Makas atarken büyük kazalara sebep olan çok araba var, videoları da mevcut.

Tabi bana kalırsa bu video'da ki hareket makastan da başka, daha tehlikeli, resmen önünüze kırıp canınıza kastetmiş. Zaten kendisi de zor toparlamış .
  • Bu ''adam öldürmeye teşebbüs'' değil de nedir?(Savcılığa suç duyurusunda bulundum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Gençlik bir başka, çok zevkli geliyor o yaşlarda en iyi benim adamım afferin bana diyorsun ama karşıdaki adamı çoluğunu çocuğunu düşünemiyorsun..
    Hocam avrupa'lının genci genç değil mi neden bu taraklarda bezi yok? Gelişmemişlik göstergesi bunlar hep 1 kere yapana 10 bin TL indirimsiz ceza ver ikinciyi yapanın ehliyetine 2 sene el koy bakalım yapılıyor mu?!

• Şikayet edin gerisini karakol da o yaşasın.. Bunları şikayet etmediğimiz sürece böyle daha çok zarar vermeye kalkarlar artı devlet yani artık emniyet sıkı kurallar uygulayacak sıkı denetimler gelecek.. Vatandaş şikayet etsin üzerine düşeni yapsın yeter ki..
  • Cezası gelse kimse yapmaz. Geçen bi arkadaşım ile otururken biri geldi eskiden tanışıyoruz işte anlattı of şöyke makas atarım böyle makas atarım (altımda araba var falan da demek istiyor burada) sonra arkadaşım sordu ya cezası yok mu bu işin o kadar milleti tehlikeye atıyorsun dedi cevap bi kaç yüz lira bir şey ya cezası nolcak ki dedi. Yapsalar cezayı 3-5 bin ve ehliyete el koyma yapamazlar

• Kimse şikayet etmediği için ceza almıyor bunlar. Sesimizi kimseye duyurmadığımız için.

Kesinlikle gidin ve şikayetçi olun. İnsan hahatını tehlikeye atmak kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boss Boost

Hocam avrupa'lının genci genç değil mi neden bu taraklarda bezi yok? Gelişmemişlik göstergesi bunlar hep 1 kere yapana 10 bin TL indirimsiz ceza ver ikinciyi yapanın ehliyetine 2 sene el koy bakalım yapılıyor mu?!

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki biz 3.sınıf ortadoğu ülkesiyiz. Avrupaya bakarak yüz sene geriden geliyoruz, umarım düzelirler demekten başka çare yok.

• "adam öldürmeye teşebbüs" değil.

Motorla sakin giderken, büyük motor olmasina rağmen günde 10'dan az bu tarz adamlara rastliyorsam o gün mutlu oluyorum.

Kendinizi gaza getirmeyin, bu yapılan suç, tehlikeli araç kullanma ve Trafik duzenini bozma.

Boşuna boyle düşünüp siz de ona uyup tepki vermeyin.
    Mesela dün orman yolunda arka arkaya hatali sollamaya cikan 3 arac ile burun buruna geldim. Öyle ki adamin aynasi motor koruma bari'na carpti.

Çaylak biri olsa muhtemelen ölmüştü. Çaylak olmasina gerek yok hatta ben şuan şansa yasiyorum.
    Senelerdir kask kamerası almayi cesitli bahaneler bulup erteliyordum. Dun gece siparis ettim.

Hadi diyelim ki bu kadar şanslı olmayaydim. Aranizda olmayacaktim, isterse ömür boyu hapse girsin adam bana ne faydasi olacakti...

Tck 179/2

quote:

Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Uygulansa trafikte 80% oraninda azalma olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 17 Eylül 2018; 8:5:50 >

• Malesef cezalar caydırıcı değil. Bu şekilde makas atan beyinsiz aptal sürülerinin ehliyetine en az 2-3 yıl el koyup, mahkemede hakim karşısında çıkartıp. Aylık gelirine göre, en az 6 aylık para cezası vereceksin. Bak ondan sonra nasıl kuzu oluyorlar.

Ha bana kalırsa direk 2 yıl hapis cezası verilmesi taraftarındayım. Ben neden kendi veya sevdiklerimin canını bu pislikler yüzünden kaybetmek zorunda kalayım ki.
  • Egitimsiz kör cahil bir toplum iste apaci kilikli herifler surusu birde bu kertenkele ler makas atinca kizlarin onlara asik olacagini saniyor

• Bizim millet makas atarak kendini bir halt sanıyor işte Allah akıl fikir versin.

Tam araç makasa başlarken de oh oh canıma da değsin diye şarkının gelmesi garip olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Yurtdışındaki işleyişi de biliyorum; hollandada elinde şu video ile git; sürücünün ehliyetine süresiz el konulur, üstüne çok büyükte bir ceza yazılır. Ya burda? Şu ......ya 235 lira ceza yazdırabilmek için gece gece uğraşıyorum. Onu bile yazdıramadım!
    Euro truck simulator mp de bile türkiyedekinden daha çok adelet var.

• Anadolu adliyesinde trafik mahkemesi diye biryer yok. Görüntüyü cd'ye aktarıp savcılığa şikayet edeceğim. 235lira ceza yazdırabilmek için 235 liralık iş yaptırıyorlar, sonra bu ....lar tabi böyle davranır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 20 Eylül 2018; 5:58:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Çare 3.48'deki beyaz ticari araç.

Alıntıları Göster
    Videodaki Turkishdrifting va amazingmakas sayfaları bize ait , anılarım depreşti :)

Sayfalarımızdan biri kapandı

• tv kanallarına da gönderin. akşama haberlerde çıkar.
  • Görüntüyü çeken aracın önünde bir motosikletli olsaydı muhtemelen şu an hayatta değildi. O pozisyonda mümkün değil göremezdi ve duramazdı. Nefret ediyorum bu adamlardan, trafikten men edilmeleri gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Type55

Videodaki Turkishdrifting va amazingmakas sayfaları bize ait , anılarım depreşti :)

Sayfalarımızdan biri kapandı

Alıntıları Göster
    Ben o sayfaların çoğunu denk geldikçe internetten emniyete şikayet ediyorum. Keşke video atanları da bulsalar.
  • bu işin tek bir çözümü var,bütün sürücüleri fahri trafik polisi kabul edeceksin.herkesin çektikleri kuralsızlıkları video ve resim olarak yollayabileceği bir departman kurulmalı.resim ve videoları delil olarak kabul edip ceza kesersen herkes korkar uzak durur.düşünsene 2 dk makas atıyorsun emniyet şeridinden gidiyorsun yandaki 50 araçtan birinde video çeken olsa durup dururken 250tl vermek adamı düşündürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

tv kanallarına da gönderin. akşama haberlerde çıkar.
    Aklıma gelen tüm haber kanallarının whatsapp ihbar hatlarına durumu kısaca açıklayıp gönderdim.

• plakayı aldıysanız direkt cimer'e şikayet...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.