Şimdi Ara

Tuvturk Fren oranları en az kaç olmalı*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
20.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cuma günü bir zincirleme kazaya karıştım ve en son çarpan ben oldum. önümdekilerin çarpıştığını görünce frene bastım fakat frenlemede geç kaldım. yaklaşık 15 -20 gün önce muayeneden geçirdim aracımı. fakat frenlerimde problem olduğunu biliyordum. düşük hızlarda gıcırdama sesi yüksek hızlarda ise geç cevap verme sorunu vardı. Muayenede aşağıdaki gibi çıkmış. Bu oranların normali kaç olmalı?
    1.aks sol 163 sağ 163 sapma 0
    2.aks sol 68 sağ 61 sapma 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristonunpsikologu -- 30 Eylül 2018; 14:23:48 >

• Sadece sapmaya bakıyorlar, sapma %30’un üzerinde ise ağır kusur diye biliyorum hocam. Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltirler zaten.
  • furkan2942 F kullanıcısına yanıt
    Anladım, peki bu akslardaki değerin bir önemi yok mudur? akslarda değer 30 da çıksa problem olmuyor mu?
  • aristonunpsikologu A kullanıcısına yanıt
    Hocam araştırdığım kadarı ile fren etkisi düşük veya yüksek olması da problem yaratıyormuş. Bir de dediğim gibi aynı akstaki frenler arası oran %30’u aşmaması gerekiyormuş. Ama fren etkisi aralığını kaç olarak alıyorlar onunla ilgili bir kaynak bulamadım. En iyisi mi tüvtürk müşteri hizmetlerini arayıp sormak.
  • Teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.