Şimdi Ara

Bosch KDN56AW32N

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
5.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi forumlar. Forumda yaptığım uzun araştırmalar sonucu ve ustaların yönlendirmesi doğrultusunda 1 Mart ta başlıkta belirttiğim modeldeki buzdolabını aldım. İlk izlenimim harika, tam bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Bayiiden 1840 TL peşin aldım. Sorularınızı cevaplandırabilirim istekler doğrultusunda resim ekleyebilirim.

• Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Sesli mi çalışıyor?

Buz kırarken çok ses yaptığı konuşuluyordu...

Bunun haricinde eksi yönlerini ve artılarını kısaca özetlerseniz iyi olur...

Dizaynı ve özellikleri çok hoşuma gitti... Enerji tüketimi de öyle... Muadili yerli ürünlerle karşılaştırdım... Kağıt üzerinde (özellik, enerji tüketimi, dizayn) açık ara önde gözüküyor...
  • bende bu modele bakıyorum....
    Ankara'da şuan için aradığım bayilere göre en iyi fiyatı şöyle aldım...

KDN56AW32N : 1.900 TL
    KDN56AI32N : 2.240 TL

Peşin fiyat...
  • ust bolme sankı bana kucuk gıbı geldı yoksa benmı yanılıyorum?
  • azziizz A kullanıcısına yanıt
    hocam yeni evliyim hanımla beraber 2 kişiyiz. toplam 469 litre net hacimin 98 litresi derin dondurucu açıkçası bize yetmekte. Lakin bu konuda otoritelerin yorumu; "eğer kullanıcaksanız, ihtiyacınız var ise ayrı bir derin dondurucu alınız" şeklindedir. iyi forumlar.
  • hEro_ kullanıcısına yanıt
    İzmir Gaziemir'e yeni açılan bayiiden bi nevi tanıtım fiyatı gibi oldu hocam. zaten daha aşağı bi fiyat bulamadım. Memleketime selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evet, İsyan!

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Sesli mi çalışıyor?

Dizaynı ve özellikleri çok hoşuma gitti... Enerji tüketimi de öyle... Muadili yerli ürünlerle karşılaştırdım... Kağıt üzerinde (özellik, enerji tüketimi, dizayn) açık ara önde gözüküyor...

Hocam tüm samimiyetimle söylüyorum; "yahu bu çalışıyo mu acaba deyip kulağımı dayayıp dinlediğim oldu. Varın gerisini siz düşünün.

Buz kırma sesine şimdilik şahit olmadım. Eksi yönü şimdilik aklımda yok diyebilirim. Ama + yönler olarak size bir çok madde sıralayabilirim. Şu an iş yerinden yazıyorum. Gün içinde cevaplandırmaya çalışacağım sorularınızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evet, İsyan!

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Sesli mi çalışıyor?

iyi niyet dilekleriniz içim teşekkür ederim hocam. ses ve buz kırma meselesinden bahsetmiştim. artı ve eksi özelliklerine değinmek istiyorum. müsaadenizle artılarından başlayayım.

+mat bir beyaz değil simli ve parmak izi bırakmayan bir malzeme ile kaplanmış. "evet parmak izi bırakmayan"
    +kapak açık kalırsa eğer ısı seviyesinin ideal seviye altına düştüğünde sesli uyarı sistemi mevcut bu da enerji kaybının önüne geçmekte.
    +örneğin buzluğa hemen donması gereken bi'şey koyduk ya da uzun süre kapalı kaldıktan sonra misal tatilden döner dönmez buzdolabını çalıştırırken hızlı soğutma fonksiyonu var ve bu fonksiyon da normal soğutma süresini makul seviyede enerji tüketimi ile yarı yarıya kısaltıyor.
    +saplı olması kesinlikle olmazsa olmaz bir özelliktir, tavsiye ederim önceki dolabımda kapı tutacağı yoktu meğer ne büyük eksiklikmiş onu fark ettik.
    +LED aydınlatma sayesinde dolabı açtığınız anda bembeyaz bir iç aydınlatma size "hoşgeldin" demekte. her tarafa eşit ışık düşecek şekilde dizayn edilmiş.
    +kahvaltılık ve hava almayan sebzelik bölümü ile broşürdeki gibi tam 2 katı bekleme süresi oldu meyve ve sebzelerde. bu da bu malı sadece alırken değil kullanırken de tasarruf etmeye devam edeceğinizi gösterir.

-üst kapıdaki gösterge paneli hiç şık değil aslında şık ama ne bileyim pek hoşuma gitmedi açıkçası
    -rafa sabitlenebilir kahvaltılık hiç kullanışlı değil. çıkardım koydum bi kenara bari dolabı daraltmasın
    -raflarda kırılmaz cam kullanılması aslında çok iyi bi özellik değil diye düşünüyorum. sonuçta çok ağır bi yük koyduğum zaman ya camlar kırılacak (ki o da kırılmaz özellikli) ya da camları tutan iç plastik kısım. ve bu plastik kısımın kırılması daha yüksek bi onarım maliyeti demek. Fakat şu da bi gerçek ki: cam olmasından mütevellit hava alışverişi dolabın hakikaten havasını etkiliyor. yani her rafta ayrı bi koku yok. her tarafta eşit ve aynı koku.

teşekkürler iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan6110 -- 11 Nisan 2014; 10:12:26 >

• erhan6110 kullanıcısına yanıt
    unlu buz kırma sesı bu modelde de varmı:D
  • Hocam buz kirma sesine sahit olmadim rahatsiz edici bi sesi yok bazen calisiyo mu diye kontrol ettigim oluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buz kırma sesine şahit olmaya başladım günde 1 ya da 2 kez olduğu oluyo kimi günler denk gelmiyorum haftasonu evde olmam nedeniyle 2 kez şahit oldum rahatsız etmeyecek bi ses sanki mutfakta biri su içmişte bardağı mermer tezgahın üstüne bırakmış gibi bi ses geliyo. buz kırma sesi olduğu bilinirse bi sıkıntı ve rahatsızlık vereceğini düşünmüyorum.
  • Bu buzdolabını gerçekten çok merak ediyorum.
    Almayı planladığım bir üründü ama okuduğum yorumlar beni kararsız bıraktırdı.
  • hocam 2 aydır kullanıyorum. sonnuçta kullanıcıyım satıcı da değilim reklam olmasını ya da sizin fikrinizi değiştirmek istemem ama açıkçası ben çok memnunum diyorum hanımla beraber iyi ki bu buzdolabını almışız diyoruz keşke bu dolabı değil de şu dolabı alsaydık dediğimiz hiç olmadı. ha mesela evimde samsung bulaşık makinem var onun için keşkelerim oldu bunu da şunun için söylüyorum kimileri malını kötülemek istemez ama bu paralar kolay kazanılmıyo insanlar burada tecrübelerini bilgilerini paylaşırken bazı şeyleri abartmamalı. uzun bi cevap oldu farkındayım kısaca özetlemek gerekirse "maşallahı var hiç başka dolaplara imrendirmedi"
  • Erhan hocam bu buzdolabında buz kırma olmasına rağmen eşimin seçimi nedeniyle 1800 lira gibi bir fiyata bosch bayisinden aldım. Ancak dondurucu kısmı sanki biraz daha büyük olsaymis gibime geldi. Ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zfrbyndr Z kullanıcısına yanıt
    hocam tabii ki ebatlar kullanım ihtiyaçları doğrultusundadır. Ben yeni evliyim evde 2 kişiyiz bize yeterli (şu an dolduramadık güze doğru inş.) fakat forumdaki araştırmalarımda şöyle bi kanıya vardım "eğer ihtiyaç varsa ayrı bir derin dondurucu en mantıklısı"

güle güle kullanın iyi günlerde olsun ;)
  • erhan6110 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sayın erhan 6110.. Ben de evime bu marka buzdolabı almayı düşünüyorum.. En son attığınız yorumdan bu yana yaklaşık 1 ay geçmiş.. Değişme var mı fikrinizde.. Gözünüze çarpan bi problem var mı dolapla ilgili.. Hala memnun musunuz ve tavsiye ediyor musunuz?
  • Fikirlerimde herhangi bir değişim söz konusu olmadı hocam. hala sorunsuz kullanmakta olduğumuz dolabımıza her baktığımızda "iyi ki" diyoruz. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Şimdiden hayırlı olsun.
  • bu buzdolabından aldım daha gelmedi ama bende merak ediyorum. daha öce arcelik vardı 2009 yılında aldım ve hiç verimli kullanamadım. yorumlarınızı begendim bu sefer olacak galiba :)
  • hocam üstünde arçelik yazan hiç bir ürünü evime koymam derdim. başlarında olmadığım için kayınvalidem ve eşim arçelik elektrikli süpürge ve fırın aldılar. şu an kullanmaktayız süpürge fena değil fakat fırın için aynı şeyi düşünmüyoruz. bi zararı yok ama ekstra olarak tatmin edici bi özelliği de yok diğer tüm arçelikler gibi :) tofaştan inip volkswagen e binmiş gibi olacaksınız ;)
  • İzmir - Gaziemir de Siemens ile Bosch bayii yan yana idi. (Siemens taşındı şimdi) hanıma çok dedim Siemens alalım daha uygun olur fiyatı diye ama ille de Bosch dedi :) Siemens den 1700 küsur fiyat almıştım ;)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.