Şimdi Ara

Boğaza balık kılçığı kaçması?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
156.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne olduysa dün balık yerken oldu.. şu sıralar zaten bir pişmiş tavuk olma durumu var, başa gelmeyen şey kalmadı. Neyse dün balık yerken büyük bir kılçık boğaza takıldı ve çıkmak bilmedi ordan.. Ekmek vb gibi şeyler yedim ama gitmedi bir türlü.

Bugün Kızılay'da kulak-boğaz-burun bölümüne attım kendimi. Doktor şöyle kameraya benzer uzun bir çubuk soktu ağıza ama bir şey keşfedemedi.. Bademcikte değil, Yemek borusunun oralarda takılmıştır yapacak bir şey yok gibi bir şeyler dedi. Andorex diye de bir rahatalatıcı sprey verdi.

Ben tabi yutkunurken işkence çekmeye devam ettiğim için burda bir sorup danışmak istedim. Ne yenir, ne içilir şu kılçık lanetinden kurtulmak için?

Var mı bir tavsiye?

• Berbat bir histir Sırf bu yüzden balık yemem Hocam Kola gibi asitli şeyler için İçerkende yutkunun. Başka çözüm yok diyebilirim Allah sabır versin
  • Patates püresi ye, maden suyu iç.
  • up belki lazım olur damagımın oraya battımı ne olduysa durdu az kesinlikle kola işe yarıo özellikle pipetten çekilecek seri bi şekilde . bogaz için özellikleri çok seri olunacak.
  • kılçık batması kadar kıl olduğum bişi yok ağzıma parmak sokup kusarım ben genelde işe yarar
  • bencede patates işe yarar zaten gittiğimiz lüks restoranlarda verirlerdi anlamazdım bi kere başıma gelince garson yut abi dedi çiğnemeden boğazda ne var ne yok kalın bağırsağa kadar indirdi vallahi ama püre değil haşlanmış olsun çiğnemeden kalınca yut ohh yarasın aslanıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: snnoslm

bencede patates işe yarar zaten gittiğimiz lüks restoranlarda verirlerdi anlamazdım bi kere başıma gelince garson yut abi dedi çiğnemeden boğazda ne var ne yok kalın bağırsağa kadar indirdi vallahi ama püre değil haşlanmış olsun çiğnemeden kalınca yut ohh yarasın aslanıma

Abi şu patates olayını merak ettim baya ama önemli bir detay vermemişsin.ne kadar büyüklükte yutçaz patates.hepsini yutmucaz ya :)
  • Kusmayı dene.Kusarkende çıkabilir.Yemek borusundan aşağıya inerken takıldığı için geri yönlü hareketle çıkması daha muhtemel.Gerçi benim boğazıma kemik takılmıştı.Biraz daha büyük olduğundan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Kusmayı dene.Kusarkende çıkabilir.Yemek borusundan aşağıya inerken takıldığı için geri yönlü hareketle çıkması daha muhtemel.Gerçi benim boğazıma kemik takılmıştı.Biraz daha büyük olduğundan olabilir.

kemik boğazına kaçtı ? ve siz çıkarmak için uğraştınız ? yani hala yaşıyosun ?
  • Boğazınıza kılçık kaçarsa ve çok derinde değilse parmağınızla dokunabiliyorsanız parmağınıza çiğnediğiniz sakız geçirin ve kılçığı çıkarın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornrulez

Boğazınıza kılçık kaçarsa ve çok derinde değilse parmağınızla dokunabiliyorsanız parmağınıza çiğnediğiniz sakız geçirin ve kılçığı çıkarın

Ters teper ve sakiz bademciklere yapisirsa al basina belayi
  • Gastroenterelojiye git

• ÇOK İLGİNÇMİŞ DOKTOR
  • ben kılçıkları ayıklamadan yiyorum hiçbirşey olmuyor. ayıklasammı bundan sonra tırstım lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşYoksaDüşersin

ben kılçıkları ayıklamadan yiyorum hiçbirşey olmuyor. ayıklasammı bundan sonra tırstım lan

ÇUPRA yı ayıklamadan yiyemezsin;) ayrıca sakız parmağınızda şapka gibi durursa bi sıkıntı olmaz:) ben 6 saat ekmek,haşlanmış patates,soda,kola ne yediysem fayda etmedi sonunda böyle çıkardım sadece fikir vermek istedim

• Kusmayı denedinmi ?
  • Kılçık benimde boğazıma takılmıştım, ekmek, mandalina yedim fakat daha çok batmasına sebep oldu. 5-6 bardak su içtim fakat geçmedi. En son banyoda gargara yaptım, öyle çıktı, bence boğazınızı bolca su ile çalkalayın.
  • Bir daha balık yemem korktum.

Geçmiş olsun.
  • Aynı durum geçen hafta oldu bende. İstavrit yerken (zaten balıkta kötüydü böyle ağır metalik koku vardı yiyemeden çöpe attım) boğazıma takıldı kaldı. 2-3 gün hiç gitmedi ekmek falan yedim kar etmedi.
    Nasıl olduysa 3. gün sonrasında kendi kendine kayboldu.

Sanırım oradan gidiyor ama açtığı yara nedeniyle bir süre daha varmış gibi hissediyorsun.

Diyeceğim o ki hemen kendinizi doktora atıp da (hele özele giderseniz idrar tahlilinden, akciğer röntgenine kadar hazırlayıp da maaşınızı yatırmayın) paranızı kaptırmayın bu basit durum için, bekleyin bir kaç gün vücut kendi kendine halletsin.

Kurban olduğum yaratıcı ne güzel yaratmış, vücut anormal durumlara karşı tepkiyi koyuyor ve kendi tedavisini anında başlatıyor.

• Alfren kullanıcısına yanıt
    sirkeli şeyler ye turşu gibi, kılçık yumuşarsa düşebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.