Şimdi Ara

Nokta büyüklüğünde böcekler evi bastı Kaşıntıdan Ölüyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
30
Cevap
2
Favori
104.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evin her tarafına yayılmışlar. Her odada varlar. Nokta kadarlar gerçek anlamda. Bocek ilacı alıp eve sıktık ama bir fayda etmedi.
    Çok kaşıntı yapıyorlar. Tüm evi ilaçlamaktan başka çaresi yok mudur bunun ya?
    Ne tür bi böcek olabilir bunlar sizce?

7 yıl sonra edit: Basf'ın fendona ilacını sıkınca sorunlar düzelmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzcana -- 26 Temmuz 2020; 11:57:3 >

• Bende ne zamandır konu açıcam unutuyorum. Aynı şekilde yalnızca benim odamın tavanında duruyorlar. Bir sürü. Pc ekranına geliyorlar, üstüme geliyorlar. Böcek ilacı fayda etmiyor. Çok kötü bir şey ya Babam tavana kireç sürelim geçer dedi ama uğraşmak istemiyorum.
  • Bizde de hamam boceginin bi alt modeli vardi bi isirigi avucum yarisi kadar sisiriyordu ilaclattik evi 1 haftaya kadar yok oluyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahta kurusu onlar. Kurtulmanın tek yolu ilaçlama firması. Evde çocuk varsa yer bitirirler onu. Allah yardımcınız olsun. Ayrıca kurtulmak çok zordur. Elbiselerin çantaların içlerine üzerlerinde gezerler. İlaçlatırsanız ve o bulaşan çantalardan giysilerden tekrar eve gelirlerse yşne evinizi sarar. Dediğim gibi kurtulmak çok zor. Komşularınıza bulaştırmamay dikkat edin. Bütün mahalleyi sarabilir öylede tehlikelidir. Okulda birisinin evinde varsa ondan bile sizin evinize bulaşır öyle birşey bu tahta kurusu.
  • allah evi böcek basması derdi vermesin kardeş. bi arkadaşın evini böcekler basmış nokta kadar, söylediler işte ne yapalım böcek ilacı sıktık fayda etmedi kaşıntıdan ölüyoruz diye.

cevabım onlara çok yanlış kişileri kaşındırdıklarını burada patronun siz olduğunu göstermeniz gerektiğini söyledim sana da söyleyim. ya da olmadı em onları
  • quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Tahta kurusu onlar. Kurtulmanın tek yolu ilaçlama firması. Evde çocuk varsa yer bitirirler onu. Allah yardımcınız olsun. Ayrıca kurtulmak çok zordur. Elbiselerin çantaların içlerine üzerlerinde gezerler. İlaçlatırsanız ve o bulaşan çantalardan giysilerden tekrar eve gelirlerse yşne evinizi sarar. Dediğim gibi kurtulmak çok zor. Komşularınıza bulaştırmamay dikkat edin. Bütün mahalleyi sarabilir öylede tehlikelidir. Okulda birisinin evinde varsa ondan bile sizin evinize bulaşır öyle birşey bu tahta kurusu.

hocam peki ne yapmak lazım sence, çantaları giysileri falan ilaçlatacak mıyız atacak mıyız kaynar suda yıkayacak mıyız?
  • Ilaçlatıcaksın arkadaş. Başka yolu yok. Birçok eşyanızıda ilaçlanan bölgede bırakıcaksınız. Yani işiniz zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eviniz nasıl bi yer Bahçeli falan mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evi yakin

• quote:

Orijinalden alıntı: Mikacan

Eviniz nasıl bi yer Bahçeli falan mı

Bir apartmanın 3. katı
  • no ss no güven.
  • ev orjinal mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzcana

Evin her tarafına yayılmışlar. Her odada varlar. Nokta kadarlar gerçek anlamda. Bocek ilacı alıp eve sıktık ama bir fayda etmedi.

noktanin tanimi yoktur. Ne kadar buyuk nokta? Capinin uzunlugu kac?

• quote:

Orijinalden alıntı: alicosgun

ev orjinal mi hocam?

yok crysis

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih54102

quote:

Evin her tarafına yayılmışlar. Her odada varlar. Nokta kadarlar gerçek anlamda. Bocek ilacı alıp eve sıktık ama bir fayda etmedi.

noktanin tanimi yoktur. Ne kadar buyuk nokta? Capinin uzunlugu kac?

sayfaya herhangi bir şekilde zoom yapmadıysan ya da ekran çözünürlüğün ekranının piksel sayısıyla aynıysa,

..............................
    bu noktaların büyüklüğünde.

• Benzer büyüklükte bir canlı koltukta otururken telefon ekranında gördüm çok hızlı yürüyen ve siyah renkli nokta boyutunda gözle görüp detaylandırmak mümkün değil.

Son bir haftada bundan 2 veya 3 adet öldürmüştüm ve şimdikini yakalayıp bir şeffaf poşet içine hapsettim.Yalnız neden ise hep aynı
    koltukta otururken farkediyorum.

Elimdeki örnekle ilaçlama firmasına mı gitsem?

Özellikle bu sorunu yaşayan arkadaşlarım nasıl çözüm bulduğunu paylaşırsa sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 28 Temmuz 2015; 12:10:51 >
  • systemexp kullanıcısına yanıt
    Annem de aynısını yapıp Ankara Üniversitesindeki bi böcekbilimciye göstermişti. Kadın bunlardan kurtulması imkansıza yakın tüm kıyafetlerinizi boraxla yıkayın, evi ilaçlayın, olmazsa mobilyalarınızı yakmanız gerekir dedi
    Evi iki defa profesyonel ilaçlamacıya ilaçlattık, kıyafetleri boraxla yıkadık, mobilyaları profesyonel yıkamacılara yıkattık, sorun çözülmedi.
    Sonra ziraat ilaçları satan bir yerden ben BASF'ın bir ilacını aldım, ismini hatırlamıyorum. Suya karıştırıp sıkıyorsunuz eve. Onunla sorunlar çözüldü. Sorun büyümeden bu sonuncu dediğimi yapmanızı öneririm. Aylarca sıktığınız yerde etkisi devam ediyor.
    Basf firmasının ürettiği, üzerinde su damlacıkları fotoğrafı olan mavimsi bir kutuda satılıyordu ilaç. Eğer büyük bir şehirdeyseniz ziraat dükkanındaki adamların size başka bi marka ilaç satmasına izin vermeyin arayın bulun ya da internetten sipariş edin.

• quote:

Annem de aynısını yapıp Ankara Üniversitesindeki bi böcekbilimciye göstermişti. Kadın bunlardan kurtulması imkansıza yakın tüm kıyafetlerinizi boraxla yıkayın, evi ilaçlayın, olmazsa mobilyalarınızı yakmanız gerekir dedi
    Evi iki defa profesyonel ilaçlamacıya ilaçlattık, kıyafetleri boraxla yıkadık, mobilyaları profesyonel yıkamacılara yıkattık, sorun çözülmedi.
    Sonra ziraat ilaçları satan bir yerden ben BASF'ın bir ilacını aldım, ismini hatırlamıyorum. Suya karıştırıp sıkıyorsunuz eve. Onunla sorunlar çözüldü. Sorun büyümeden bu sonuncu dediğimi yapmanızı öneririm. Aylarca sıktığınız yerde etkisi devam ediyor.
    Basf firmasının ürettiği, üzerinde su damlacıkları fotoğrafı olan mavimsi bir kutuda satılıyordu ilaç. Eğer büyük bir şehirdeyseniz ziraat dükkanındaki adamların size başka bi marka ilaç satmasına izin vermeyin arayın bulun ya da internetten sipariş edin.

Merhaba siz yazmışsınız ama baya zaman geçti aradan öncelikle cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Ben önce çamaşır sularıyla her yeri 3 gün boyunca temizlettim sonra bir örnek alarak zirai ilaç satan mağazada gösterdim,
    tam da sizin dediğiniz ilacı vermiş bana , sulandırarak her yere uyguladım ve çok şükür işe yaradı.

İlacı aldığım yer bunun kuş biti olduğunu söyledi ama biz evde kuş beslemiyoruz dedim.Tabi kumrular sürekli gelip
    pencere kenarına pisliyorlar deyince tamam işte buradan bulaşıyor dedi,çözüm olarak cd koymamı önerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 17 Ağustos 2015; 20:32:36 >

• Konutu hortlattim kusura bakmayin benden1 haftadir görüyorum bu nokta boyutunda böcekleri telefonumun 3ds imin laptopun ekranında gördüm 1-2 kerede benim uzerimdeydi ve bastırınca direk oluyolar kuş biti dediğiniz böle birseymiydi @systemexp

• güpdüşendir kardeş onlar.
  • Nedir o biraz bilgi verir misin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.