Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (251. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.549
Cevap
111
Favori
726.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yaman21

520i 2016 model aracımın 60 bin bakım zamanı geldi. Bakımı yetkili serviste mi yaptırmalı yoksa, dışardan iyi bir usta bulunup ona mı yaptırmalı. Bir de 60 bin bakımında değişmesi gereken ve mutlaka yapılması gereken ekstra bir şey var mıdır.
    Aldığım günden beri dışarıda kendi ustama yaptırıyorum. Bu bir tercih meselesi ama garanti bittiği için direk dışarıda yaptırabilirsiniz. İnternetten orjinal filtre setlerini alın (çok ucuz) götürün ustanıza yağ ve işçilik koysun yapsın bakımı.

60.000e özel bir bakım yok. Fren balataları değişimi geldiyse ekranda yazıyordur onu da netten alabilirsiniz. Balata+fiş şeklinde. Ayrıca bujileri de kontrol ettirin kararma ve eskime varsa değiştirin gitsin zaten 4 adedi 100 150tl arası maksimum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutu07 M kullanıcısına yanıt
    Fren diskleri yeni değişti hocam, sadece ekranda yağ ve fren yağı uyarısı veriyor. Dediğiniz gibi en mantıklısı dışarda yaptırmak.

• Executive plus ile executive luxury line arasındaki fark nelerdir?
    Farlar değişik olabilir mi? İki modelde de led far mı var yoksa bi-xenon mu?

Bilgisi olan var mdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maverick_77 -- 10 Ekim 2019; 14:29:44 >
  • Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar . Bende önceden executive plus vardı. Plus donanımda ilave olarak adaptive cruise control (trafikte stop-startlı), direksiyonda vites kulakçıkları, harman-kardon ses sistemi ve dakota deri döşeme geliyor. Luxury'de ne var açıkcası bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veceyis -- 10 Ekim 2019; 15:54:11 >
  • veceyis V kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için.
    Bugün incelediğim excetuve luxury de harman kardon , dakota deri vs vardı farları değişik geldi. Selektör yapınca o xenon patlaması olmadı, leddi sanırım farlar. Adaptive led farlar opsiyon oluyordu herhalde.

• Sene başında F10 520 m sportumu gayrimenkul alımı için satmıştım.
    Yine 520 ama bu sefer dizel f10 bakıyorum bakalım kısmet.
    Dizel g30 ları 400 binin altında kazasız bulmak şu an zor.
    Bir kere satınca hep yine 5 diyor insan malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Aldığım günden beri dışarıda kendi ustama yaptırıyorum. Bu bir tercih meselesi ama garanti bittiği için direk dışarıda yaptırabilirsiniz. İnternetten orjinal filtre setlerini alın (çok ucuz) götürün ustanıza yağ ve işçilik koysun yapsın bakımı.

60.000e özel bir bakım yok. Fren balataları değişimi geldiyse ekranda yazıyordur onu da netten alabilirsiniz. Balata+fiş şeklinde. Ayrıca bujileri de kontrol ettirin kararma ve eskime varsa değiştirin gitsin zaten 4 adedi 100 150tl arası maksimum.

Alıntıları Göster
    Hocam bu verdiginiz fiyatlar muhtemelen yan sanayi, ben 4 disk 4 balata fişler, bujiler ve 10 bin bakımı için sanayi ustasından orjinal parça için fiyat aldım, au borusan otomotiv yetkili servisinden de fiyat aldım, işçilik ve parça indirimi ile bı tık daha ucuza yaptılar sanayiden, 4 buji sanayi ustası 650 tl dedi, servis 700,disklerde aynı fiyatı aldım sanayi ve serviste, tabiki teecihim servis oldu, 100,150 tlye orjinal buji bulamazsınız.

• Arkadaslar selam aracinizin garantisi bittikten sonra periyodik bakimlara hangi servise goturuyorsunuz ? Borusana goturmenin bir espirisi kalmiyor garanti bittikten sonra diye dusunuyorum. Guzel isciligi olan guvenilir bir servis ariyorum tercihen avrupa yakasi ama anadoluda olur.
  • 2018 Ocakta 20.000km de 320i 40. yıl aracımı satmıştım Ev almak için. O günden beri Pejo 508 ile idare ediyorum, daha doğrusu edemiyorum. 2 yıldır kıvranıyorum resmen.

2020 Haziran gibi f10 520i Exec. Luxury (max 40.000 km) araç almayı planlıyorum. Böyle bir aracı olup satmayı düşünen varsa az beklesin lütfen 😄

• Bir soru sorayım. Elektrikli direksiyonlar hafızaya dahil mi arkadaşlar?

• IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    Evet dahil. Koltuğu da geçtim bence en kritik özellik bu, direksiyon ayarım bozulunca deli oluyorum çünkü. Ayrica kontak kapaninca direksiyon en yüksek pozisyona yukseliyor inip binmeye yardimci olmak icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

2018 Ocakta 20.000km de 320i 40. yıl aracımı satmıştım Ev almak için. O günden beri Pejo 508 ile idare ediyorum, daha doğrusu edemiyorum. 2 yıldır kıvranıyorum resmen.

2020 Haziran gibi f10 520i Exec. Luxury (max 40.000 km) araç almayı planlıyorum. Böyle bir aracı olup satmayı düşünen varsa az beklesin lütfen 😄
    Bende ev için 2016 20 bin km de exc. msportu satmıştım.
    Kadjar icon edc 2018 kullanıyorum şu an.donanımı iyi fena araç değil ama bir bmw değil yani:)
    Bende 520 dizel düşünüyorum 2015-16 f10 kısmet bakalım ekonomiyi ayarlarsak nasip.
    Bmw mercedes 5 ve E kullanan başka araca alışamıyor Allah başka dert vermesin tabiki

kardeşimde 40. yıl var 2015 çok güzel bir donanımda geliyor herşey var araçta.M donanım gibi bir tek vakum yok sanırım gerisi full.

• quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Hocam bu verdiginiz fiyatlar muhtemelen yan sanayi, ben 4 disk 4 balata fişler, bujiler ve 10 bin bakımı için sanayi ustasından orjinal parça için fiyat aldım, au borusan otomotiv yetkili servisinden de fiyat aldım, işçilik ve parça indirimi ile bı tık daha ucuza yaptılar sanayiden, 4 buji sanayi ustası 650 tl dedi, servis 700,disklerde aynı fiyatı aldım sanayi ve serviste, tabiki teecihim servis oldu, 100,150 tlye orjinal buji bulamazsınız.

Alıntıları Göster
    Filtre (hava-yağ) orjinal Mann veya Bosch
    Polen Filtresi Karbon filtre (yan sanayi veya Bosch)
    5litre Castrol 5/30 Partikül destekli

Toplam verdiğim para 400lirayı geçmiyor hocam.

Fren balatası olarak yan sanayi düzgün balatalardan kullanıyorum Bosch Trv gibi fişleri dahil 10.000kmden beri bende olan aracım şuanda 90.000kmye geldi ve performanslı da kullanırım ara ara. Fren konusunda hiçbir şikayetim olmadı. Ne ötme yaptı ne uzun frenlerde şişme. Fren balatalarını fiş dahil 200tlye bulabilirsiniz önleri arkalar da yine 200tl civarı.

Buji olarak ise 4 adet bujiyi yine bosch çift platin buji olarak aşağı yukarı 40-50.000kmde bir değiştiriyorum racechiple kullandığım aracımda ne bir performans düşüklüğü ne de bir bukide kararma yaşadım şuana kadar. Bu arada bujiler de 4 adedi 150 ile 200tl arası.

Ülkemizde bosch marka ürünlerin sahte olduğuna dair birsürü yorum ve şikayet olsa da açıkçası şuana kadar bir sorunum olmadı.

Herkesin kendi kararı saygı duyarım ama bujiye 600tl vermezdim. Atv sahibiyim aynı zamanda kendi bakımlarımı kendim yaparım motorumun. Arabayı senelerdin aynı ustama götürürüm aynı zamanda arkadaşımdır 50 100tl arası işçiliğe her işimi halleder kendisi sağolsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dmrngh

Evet dahil. Koltuğu da geçtim bence en kritik özellik bu, direksiyon ayarım bozulunca deli oluyorum çünkü. Ayrica kontak kapaninca direksiyon en yüksek pozisyona yukseliyor inip binmeye yardimci olmak icin.
    Duymak istediğim cevap buydu teşekkürler. Peki elektrikli direksiyon tüm Executive'lerde var mı, yoksa sadece Executive Luxury'de mi var, yada başka hangi paketlerde var?

Alacağım araçta bu özelliğin kesinlikle olmasını istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 16 Ekim 2019; 9:8:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Bende ev için 2016 20 bin km de exc. msportu satmıştım.
    Kadjar icon edc 2018 kullanıyorum şu an.donanımı iyi fena araç değil ama bir bmw değil yani:)
    Bende 520 dizel düşünüyorum 2015-16 f10 kısmet bakalım ekonomiyi ayarlarsak nasip.
    Bmw mercedes 5 ve E kullanan başka araca alışamıyor Allah başka dert vermesin tabiki

kardeşimde 40. yıl var 2015 çok güzel bir donanımda geliyor herşey var araçta.M donanım gibi bir tek vakum yok sanırım gerisi full.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam. BMW nin tadına birkez bakınca aşağıya düşmek çok koyuyor.

• IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    Elektrikli direksiyon tüm f10 larda standart. Manuel koltuklu hafızasız istisna f10 %1 belki çıkabilir onlar da muhtemelen makyajsiz olur, geri kalan hepsinde standart.

• merhaba , aracıma hayalet ekran taktırdım , sonradan farkettim ki yakıt göstergesi çalışmıyor.
    Depoyu full doldurmama rağmen , gösterge hiç değşmedi , yol bilgisayarı yakıtı doğru gösteriyor.
    Bu konuda yardımcı olacak birileri var mı ? Teşekkürler......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hburak -- 18 Ekim 2019; 9:55:0 >
  • hburak kullanıcısına yanıt
    Hocam, interface/donanım hatasına benzemiyor, büyük ihtimal kodlama tarafında birşeyler atlanmış olabilir. E-sys ile bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

Hocam, interface/donanım hatasına benzemiyor, büyük ihtimal kodlama tarafında birşeyler atlanmış olabilir. E-sys ile bakmak lazım.
    Büyük olasılıkla kodlama hatası...Kodlama işi ile uğraşanlar(gizli özellik işi ile uğraşanlar ) bunu çözebilir mi? Teşekkürler
  • tk152 T kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Araciniza android head unit taktiginizi okudum, hayirli olsun gule gule kullanin...
    Bende de f30 var, ayni sekilde guncel android9 id7 head unitlerden almayi dusunuyorum yurtdisindan... Siz nereden temin ettiniz acaba? Ozel mesaj istemiosunuz sanirim ama uygun oldugunuzda ozelden yazabilir misiniz bana? Yardkmci olursaniz sevinirim...

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.