Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (249. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.549
Cevap
111
Favori
726.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yazıkıma dokunmayın derim orjinali bozöanın illaki zararı vardır bence az da olsa çok da olsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tk152 T kullanıcısına yanıt
    BMW'de opsiyonel ses sistemsiz araba alınmaz bence. Tabii benim müzikle işim yok tungırdasın diyenleri tenzih ederim.

Hatta abartmıyayım ama opsiynel ses sistemi olmayan hiç bir arabayı kolay kolay almam. Ford bu konuda iyiydi. Zamanında Focus, C-Max, S-Max ve Mondeo'da Ghia/Titanium donanımında Sony standart geliyordu. Şuan yanlışım yoksa Titanium donanımında Mondeo ve Edge'de Sony standart geliyor.

• iyi günler arkadaşlar 2014 model premium araç almak için görüşüyorum 62.000 km deki aracın triger kayışı ne zaman değiştirmek gerekir ve tahmini ücreti ne kadardır acaba? expertizde küçük taş vurukları haricinde hatasız bu araca 195000 versem çok olur mu sizce?araçta hayalet gösterge,vakumlu kapı, ısıtmalı koltuk var elektrikli bagaj yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2013 model 525d modeli aracım için kışlık sade jant arıyorum benim için önemli olan orjinal olması ve 18 inc düşünüyorum, internet üzerinden güvenli online sipariş verebileceğim yerler var mı ?
  • ~Onur~ kullanıcısına yanıt
    Borusan kışlık lastik-jant seti satıyor bu zamanlarda. Ekim gibi başlıyor genellikle. Onu değerlendirin isterseniz.
    Yanlış hatırlamıyorsam 18” olanı geçen sene 1200€+KDV gibi bir fiyattı. Basınç sensörleri de geliyor setle beraber. Ben F10 kullanıcısı değilim ama F20 ve F48 araçlarımda set aldım. Hem lastik sök-takla uğraşmamış oluyorsunuz, hem de farklı tipte jantınız oluyor

• Merhaba arkadaşlar. Bende 2012 model F10 var (525xd) ve geniş ekran, bluetooth falan var. Haritası da en az 5-6 yıllık. Bunun haritasını güncelleyebilir miyim? Donanımını kurcalamadan orjinal olarak Carplay yükleyebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • TuGhAn kullanıcısına yanıt
    Harita güncellemesi içiinhttps://forum.donanimhaber.com/tum-bmw-2018-navigasyon-guncellemeleri--103948762 forumuna bakabilirsiniz.

CarPlay için ek donanım taktırmanız lazım maalesef. En son kasa 5 serisi hariç CarPlay desteklenmiyor standart sistemde benim bildiğim.
  • F10 525xd den sonra uzun bir arayış sonunda mercedes e250 coupe ile yola devam ediyoruz dostlar dışı siyah içi kırmızı koltuk soğutma harici full bir araç en kısa zamanda fotoğraflarını paylaşmak dileğiyle

• Toxicated kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız, keyifle binmeyi nasip etsin İnşallah.

Hocam ses sistemi olarak ne var yeni aracınızda?

Yalnız ben bir sonraki aracınızın da Mercedes olacağını düşünüyorum. Gerçi hiç Mercedes aracım olmadı ama tadını alan bir daha bırakmaz diyorlar.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Harman kardon + comand mevcut araçta soğutma ve keyless start harici full bir araba insallah hocam perşembe devir işlemleri tamamlanacak plakayıda alınca bizim diyebileceğiz.
    Daha önce de c200d vardı f10 dan önce gitmiyor diye vermiştik onu ondan önceki bmw de yakıp gitmiyor diye bmw dizel olacak da mercedes de benzinli ilk deneyimimiz hadi hayırlısı bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 25 Eylül 2019; 2:20:43 >
    Hocam F10'da Harman var mıydı?

Tekrardan hayırkçlı olsun.

Hi-fi ses sistemiyle birlikte nbt mevcuttu. Harman hiç deneyimleyemedim f10 da

Peki hocam şimdiki Harman ile kıyaslarsanız nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Eylül 2019; 16:13:56 >
    5 kalem üstü en az hi-fi de tizler çok netti ama basslar bariz yetersiz sönük kalıyordu. Bunda aracın da kompaktlığıyla beraber salon müzik sisteminde dinler gibi comand ekran da ekstra sağlıyor tabi

O zaman BMW'deki HI-FI da çok matah değil demek ki.

Gerçi D ve E segmentinde ses sistemli araç bulmak da çok zor.

Passat - Opsiyon dahi yok
    Talisman - Opsiyon dahi yok
    Insignia - Opsiyon bose var (haliyle bulmak zor)
    Mondeo - Full donanımda Sony standart geliyor
    Superb - Opsiyon Canton var bulmak zor
    Citroen - DS serisinde opsiyon Denon var (DS5 bulmak başlı başına iş zaten)
    -Mazda 6 - Bose standart olması lazım
    -S60 - Opsiyon olarak çok çok nadir Harman Kardon bulunabiliyor
    -A4 Opsiyon olarak Bang Olufsen var ama nadir
    -3 serisi - Opsiyon Harman Kardon ve Bang Olufsen var, Harman bulmak nisbeten kolay
    -C serisi - Opsiyon Burmester var (sıfır almak bulmaktan daha kolay
    -A6 - Opsiyon Bang Olufsen var çok çok nadir
    -5 serisi - Opsiyon Harman ve B&O var ama ilginç ki ikisini de bulmak oldukça zor
    -E serisi Burmester var ama C serisi ile kaderi aynı maalesef.

Mesela benim F10'da çok arayıp tarayıp Harman'lı bulmuştum. Diyorum ki 5.20d'ya da 5.25d'ye geçeyim. Yok arkadaş yok, olanlar olsa istediğim başka donanımlar yok. Müzik zevkiniz varsa ülkemizde ya sıfır alacaksın ya da aldığın arbaya ölene dek bineceksin.

Hocam araç coupe olduğu için dolu dolu getirmişler aracı tek eksiği soğutması onu da başka bir araçta denedim anca alırken ve satarken soğutma var dedirtir yani bir olayı yok ahım şahım soğutma yapmıyor

Hocam bırakın soğutması eksik olsun. Bu donanıöda araba bulmak mucize zaten

Hayırlı olsun tekrardan, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Bu arada hocam aileyle kullanılabilir mi sizce E segmenti olması sebebiyle?

Aile 3 kişilikse kullanılır hocam rahatça 4 biraz konforsuz olur 5 zaten bu arabalık değil. Ama aracın yolda duruşu hissiyatı bambaşka gözlerin üstünüzde oldugunu hissediyorsunuz

Normalde hocam coupe'leri sevmesem de E-coupe başka duruyor gerçekten. Tekrardan hayırlı olsun

• Selam

2015 ve 2016 F10 lar arasında görsel bir fark var nı(facelift vs)
    Ayrıca bu iki yıl arasındaki donanım seviyeleri farklı mıdor? Ya da donanım seviyelerinin adları mı değişmiitir?

F10 donanım comfort ile başlayıp exclusive işe mi son buluyor?
    Donanım seviyesi dizilişi nasıldır?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.