Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (278. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.549
Cevap
111
Favori
726.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.

EGR 2 kez geri çağırma ile değişti, yağ pompasına da zincir değişiminde gerek yok dediler. Sadece 3 zinciri değiştirdiler.

Ayrıca bana N47'den hemen kurtul diyen kişi, ballandıra ballandıra G30 5.30i'de bulunan B48 motorun süper olduğundan bahsetti :)

• tk158 T kullanıcısına yanıt

Gayet güzel. Bazı zincir kampanyası yapan ustalar da zincirin tekini değiştiriyor. siz doğrusunu yapmışsınız.

Yağ pompası da kendini belli etmeden birden bire bozulduğu için ben değişse iyi olur diyorum kendi kendime. sonuçta her malzemenin bir ömrü var. zincir için çok şey sökülmüşken motor inmişken o da değişse ne güzel diyorum.

Ama F10 520i'deki N20 motorla G20 ve G30'daki B48 motor gerçekten güzel. Bazen benzin beğenmiyor ama B48

• tk158 T kullanıcısına yanıt

Zincir Değiştirme işlemi yapılmışken yağ pompasını da değiştirseniz iyiydi.Yağ pompası ağır bakımda değişmeli bence.

Ayrıca yatak kontrolü yapıldı mı?

Aracınız kaç km de?

O Diyen kişi de halt etmiş.430 binde var bizde 90 bin km den bu yana kullanıyoruz.5.20 i b48 vardı bende.Üst kapak Yemiştim.şaşmaz da 1 ay yattı araba.Yağ Kütüğü,Kürbütör,Turbo Oringleri ve turbo,Selenoid Valfleri,Benzin Pompası,Subaplar vb. Haftalık Motor Kaputuna Abone eder ve Uğraştırır Adamı.Mavi dumanda atar zamanla.G Serilerine de aynı şikayetler Sirayet etmeye başlamış.Egr ve Soğutucudan bir araç motor mu yer.Paylaşmıştım ve Malesef oluyor. " Primecaregarage" isimli bmw Vlog Gurubu var youtube ve instagramda.Benzinli ve dizel tüm bmw motor İncelemeleri mevcut.80 Dakikalık bir Video.İzlemenizi Tavsiye ederim.Boşa Dizele Geçmedik.

• STRYKERRRR S kullanıcısına yanıt

218K km.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sorunsuz olan BMW motoru M57 kodlu Dizel 6 silindir motordur. Adamlar özelıle bu motoru arıyıp söküp OFF Road araclara Takıyorlar

Neden dıye sorucaksınız.Bu motordakı Yag pompası dişili pompadır zincire baglıdır En öenmlisi bu yanı yag pompası patladı catladı derdi yok. Araştırın görün . F10 kasa 525 XDrive 4 cekiş olan Bu arac Motorda bu M57 Kodlu motoru kulanır.en saglamı BMw Şimdiye kadar ürettigi en Dayanıklı motordur

E60 dizel 520 olanlardada bu m57 motor vardır

Birde Zf sanzıman Yetkılı servisi ankarada yok

istanbulda sultanbeylıde var

BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10aftermarket.zf.com
    Bize ulaşın - ZF Aftermarket
    https://aftermarket.zf.com/tr/aftermarket-portali/bize-ulasin

BUda türkiyedeki zf Yetkili servisler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 5 Nisan 2024; 14:32:43 >

525d Xdrive m57 motor kulanır

• N47T var hocam. M57 değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unixx U kullanıcısına yanıt

M57 motor 6 silindir E90 kasalarda diye biliyorum.F10 dizelllerde N47 kullanılıyor.

Aynen

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.