Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: muhlisnlc Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir (11 Mobil) - 11 Masaüstü12 Mobil1 iOS
5 sn
68.752
Cevap
512
Favori
3.991.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2602
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 512
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (976 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21516 mesaj) Mobil (23944 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (952 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
21 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    178 Mesaj
    Arkadaşlar aracın gösterge panelindeki hava sıcaklığı dış ortam ısısını gösteriyor değil mi ? Eğer öyleyse benim arabada bir sıkıntı var buz gibi havada 17 santigrat derece gösteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Merhaba araçlarımız için periyodik bakımlarda veya ağır bakımlarda neler değişmesi gerektiğini nasıl öğrenebiliriz.

Örneğin 100bin km neler değişmesi lazım 150bin vs....

Service Manual yada web sitesi var mıdır.

Teşekkürler

|
    |

arkadaşlar merhaba , aracımda soğutma sıvısı uyarısı verdi baba da servise götürmüş arabayı incelemişler böyle bi liste çıkarmışlar araç BMW 3.20 ied böyle birşey olabilir mi sizce ?

|
    |

2014 model 320ied aracımın geçenlerde turbo üst hortumu gevreyip çatlamış. Bir yedek parçacıdan tedarik edip kendim değiştirdim. Bugün kontrol ettiğimde turbonun altından bir yerden fazlaca yağ geldiğini farkettim. Daha önce başına gelen var mıdır?

Daha önceden soğutma için giriş çıkış yapan boruların oringlerini değiştirmiştim. O bölgelerde bir sıkıntı yok.

|
    |
    O ringleri nasıl değiştirdiniz remi yada videosu varmı ve parça numaraları varmı
    Sorunuzla ilgili şöyle bir videoya rastladım belki yağ kaçağı hakkında bilgi verebilir
    https://www.youtube.com/watch?v=Vf04NGJFzwk&app=desktop

Gökhan bey,

Yağ turbonun altından geliyor külbütör kapağı contası değil eminim 25000 km önce değiştirmiştik onu. Turboyu soğutan suyun giriş çıkış oringleriydi daha önce değiştirdiğimiz, onun yağ ile alakası yoktu.

|
    |
    gokhanforum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2012 3.20 d F30 aracım yolculuk esnasında kendi kendine sürüş modu değiştiriyor. Şöyle anlatayım D (comfort) modunda giderken bir anda aracın hızı ve devrine göre M1 M2 M7 ... yani manuel sürüş moduna geçiyor. Normalde vitesi yana aldığımız zaman geçilecek moda kendi kendine geçiyor. Şanzımanda mı bir sorun var yoksa yazılımsal bir şey mi bilemedim. Çok eski bir topic var ama çözüme kavuşmamış. Benden önceki sahibi çok lazımmış gibi sport + modunu açtırmış. Bir kaç gizli özellikte açık. Onunla mı alakalı bilmiyorum. Başına gelen var mıdır varsa nasıl çözmüştür maliyeti nedir ? Teşekkürler

• Yarbay
    2110 Mesaj

Yazılımsal diye biliyorum. Çok gazlarsanız otomatik geçiyor o moda.
    |
    |
    musician58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    143 Mesaj

Yok gazlamakla alakası yok. Normal şehir içi sakin kullanımda da yapıyor. Şehirler arası yolda çok nadir başıma geldi. Çoğunlukla şehir içi kullanımda, çok vites değişimi gereken anlarda oluyor. Birden bire M3 M4 oluyor bulunduğum hıza göre, biraz daha gidince yine kendi kendine D moduna geçiyor.

Gazlamakla sürüş modu değişmez, şanzımanda sıkıntı olabilir, İSTA ile şanzımanın arıza kodlarına baktırmak lazım.

|
    |
    musician58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Soğutma sıvısının 5 yılda değiştirilmesi öneriliyor.

Orijinal ürün shell radicool mavi.

Değiştirmeden önce radyatör temizleyici ekleyerek sistemi temizleyenlerin videoları var internette, gerek var mı bilmem.

|
    |
    yusufgonul_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ağır bakıma da yeni girdim sayılır. a dan z ye yenilendi hersey zincirler , turbo vs. O zaman bilgisara da bağlandı herhangi bir şanzıman problemi yoktu. Şikayet devam ederse sanırım bir servise gitmem gerekecek.

|
    |
    ferther kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Web Tasarım
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,654
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.