Yüzbaşı
27 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Mevcut sistemim imzamdaki gibidir.2009 dan beri 4.0 da kullanıyorum.Daha üzerlerine de çıkabilirim fakat şuana kadar ihtiyacım olmadı.Ekran kartımı değiştireceğim yalnız bu kez darboğaz olayı işin içine giriyor.Bu işlemci için forumda bu durumla ilgili birkaç konu var fakat kesin olarak bir cevap bulamadım.

Bütçe sınırı olmaksızın bu işlemcide kullanabileceğim ekran kartı en fazla ne olur?Konu hakkında bilgilerinizi bekliyorum.
Konu yanlışlıkla açılmıştır.
Merhabalar.

Çalıştığım şirkette sürekli müşteri ziyaretlerinde bulunuyorum.Ve tablet bilgisayara ihtiyacım oluyor.Müşteriye ürün kataloglarını gösterebileceğim,word ve excelde tablo oluşturup mail gönderebileceğim bir tablete ihtiyacım var.Yani laptopla ne yapabiliyorsam bunda da yapabilmem lazım.

Fiyatı önemli değil.Yeterki beni yarıyolda bırakmasın ve laptop ihtiyacı göstermesin yeter.Nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
2 gün önce Phenom 955 işlemciyi 4.4te 1.59v ile primeda yüke bindirirken 20 dk. sonra kasadan koku geldi.Ütü yapınca bir koku olurya aynı o koku.Hemen fişi çektim biraz bekledim ve fişi takıp açmaya çalıştım fakat nafile.Daha açılmadı.Fişi takıp açma tuşuna basıyorum mosfetlerin ordan dzzt diye bi ses geliyo ve açmıyo.Bende kutulayıp aynı şekilde Mascom Bilgisayara gönderdim.Şimdi sormak istediğim ürün garanti dışı bırakılırmı kullanıcı hatası denilip?Daha 10 günlük anakart nasıl olur böyle bişey anlamadım.Sorun ne olabilir acaba?Kullandığım Power vs. bileşenler imzamda yazıyor.

Başka biryere voltaj vermedim.Acaba mosfetlermi yandı?Çünkü üzerlerinde soğutucu yok.Böyle birşey olsa kullanıcı hatası denilirmi acaba?
Merhabalar.iPhone pcye bağlıyorum itunes da müzikler görünüyor fakat bunları pcye atamıyorum.Acaba nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı olabilirmisiniz?
Başlıkta belirttiğim gibi arkadaşım için 300liraya bu kartı alıyoruz.Taksitle alıncak ve kartın limiti 350lira çünkü.Bu kartın yerine alternatif olarak önerebileceğiniz başka bir kart varmı?

AMD Phenom 925
650w LC Power PSU

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3441
İşlemciyi aldığımdan beri uğraşıyorum bir türlü Prime95te stabil kalamadım.Alalı 1 yıl oldu neredeyse.İlk oc yaptığımda;

Cpu: 1.38125v

IMC:1.37v Verdiğimde primeda 1buçuk saat bled sonunda hata vermiyodu.Ama dün bi prime açayım dedim daha 3. dkda 1 çekirdek hata verdi.Ondan sonra ne yaptıysam daha prime tamamlıyamadım.İşlemciye 1.4 IMCye 1.4 verdim ramler 1.65v yine olmadı.Sıcaklıkla ilgilide bir problem yok.Boşta bu voltajlarla 32-33 yükte en fazla 71 gördüm.Daha önce "leop"(berk) ile bayağı uğraştık sağolsun çok yardımcı oldu ama yinede başaramadık.Sonunda işlemciye teşhisi koyduk heralde işlemci"ULTRA TAKOZ"

Asıl ilginç olan bu voltajlarla beraber Prime hata vermiyo direk donuyo pc.Hani hata verse diycemki Voltaj yetersiz ama pc prime95 başladıktan 2 dk sonra donuyo.Acaba sorun nerde?Lütfen bir yardımcı olun.Yoksa değiştirecem işlemciyi böyle giderse.
4 portlu adsl switch den komşuma internet vereceğim.53M kablo aldık Cat6.Kabloyu 4 portlu modeme taktım ve pcye baktım ağ adresi alınıyor diyo bağlantı kesiliyo defalarca aynı şey oluyo.3 tane switchle denedim yine aynı.Kabloların renk sırası doğru.Acaba sorun nerde?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu arada kablonun markası HCS .
i5 750 işlemcim var ve işlemci soğutucusu almak istiyorum..Bana bir işlemci soğutucusu önerebilirmisiniz?Bütçe önemli değil.Yurtdışından getirme imkanımda var bu aralar.Yurt içi yurt dışı ve bütçe farketmez.Yeterki bana su soğutmanın performansına yakın performans versin işini yapsın.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Yada aşağıda benim yazdıklarımdan en iyisi hangisidir?

Thermalright Ultra 120 Full bakır TIKLA Bunun 1156 uyumu varmı?Çok dikkatimi çekti.

THERMALRIGHT True Black TIKLA

Prolimatech Megahalems TIKLA

Thermalright Venomous X
Merhabalar dfi 790fxb m2rs anakartım var fakat bu ram çarpanını nerden değişcem bi türlü bulamadım.Yardımcı olurmusunuz
Hakkında
Meslek: Kimyager
İlgi Alanları: Otomobil,Retrofit,PC Donanım
Forum İmzası:
X3440 @ 4.0Ghz With Prolimatech Megashadow 2XAkasa Apache Asus P7P55D Pro Patriot Viper 3 Black Mamba 2X4Gb 1600Mhz CL9 Sapphire Radeon HD5850 Stock Crucial MX100 256GB SSD 2X500GB+Samsung Spinpoint F3 RAID0+1TB Samsung Spinpoint F3 High Power ABSOLUTE 750W Cooler Master HAF922+4 x NANOXIA FX12 Fan Sunbeam Rhebous Extreme Fan Controller Logitech Z5500
Forum İkinci El İmzası:
sboz_61@hotmail.com
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Performance Pc
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Trabzonspor
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 971
İkinci El Bölümü Mesajları: 160
Konularının görüntülenme sayısı: 41.865 (Bu ay: 158)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.