Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
68.893
Cevap
509
Favori
4.017.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2607
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 509
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21626 mesaj) Mobil (23967 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (960 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    75 Mesaj

hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Mühendis veya fren konusunda bilirkişi değilim fakat 2-3 yılda bir fren hidroliği değişimi bana da mantıklı gelmiyor, ticari bir durum olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1723 Mesaj
    Arkadaşlar merhabalar, bugün hırsızlar jant göbeklerimi çalmışlar namussuzlar.

18 inç lastik için jant göbeği nereden bulabilirim, orjinali nedir bunun, yan sanayinin orjinalle bir farkı var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1723 Mesaj

Merhabalar, aynı jantımız var, çift renk olfugu icin boyatılamıyor bilginiz olsun

|
    |
    Canefew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    75 Mesaj

tşk tahmin etmiştim ben de boyatılamayacağını.

|
    |
    Kongor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    136 Mesaj

Mrb, geçen hafta periyodik bakım, Fren hidroliği, antifiriz ve turbo oring değişimi yaptırdım.
    Hengst hava, yağ ve karbonlu polen filtresi 170 tl
    Ate 2x500 ml dot4 fren hidroliği 70 tl
    Shell mavi-yeşil antifriz 3 litre 50 tl
    Turbo oring 2 adet 40 tl
    Yağ valvoline synpower 5w-30 bmw ll-01 5 litre 225 tl
    İşçilik 250 tl ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökh@n 06 -- 6 Kasım 2020; 22:43:21 >
    |
    |
    acegod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1723 Mesaj

• Er
    5 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    yusuftonul_311903

Jant göbeği alırken dikkat etmeniz gereken iç ve dış çap uzunluğu, bunu kendi jantınızda ölçtükten sonra alın, aynı inch jantlarda bile bu ölçümler jantın özelliğine göre farklı olabiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin, kişisel görüşüm çok pahalı birşey almayın sonuçta çalınabiliyor malesef kolayca

|
    |
  • Çavuş
    75 Mesaj

Hocam çok geçmiş olsun, ilk defa böyle bir hırsızlık duydum. Kadıköyde mi yaşıyorsunuz? mm olarak bilmiyorum gün içinde ölçüp size bilgi vereyim.

|
    |
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Selamlar arkadaşlar
    F30 kasa 2015 model makyajlı aracımı satıyorum,42000 de m direksiyon sport plus,hiç-fi vs tertemiz bir araç.
    İlgilenenler olursa sarı sitede 876204671 nolu araç.

|
    |
  • Binbaşı
    1341 Mesaj

Replika onlar sondaki orijinal. Sondaki nin ozelligi jant giderken sabit durmasi gereksiz bir ozellik. Duz logo alcaksiniz en son gecen ay 600 e almistim 4 adet. Orijinal almaya dikkat edin ben sizi uyariyim. 2. Haftadan soyulur yoksa replika. Soyulmasa bile sekli yamur yumur zaten dikkatli bi kullaniciysaniz rahatsiz eder.

|
    |
  • Teğmen
    108 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. 2016 model 40th year 3.20i aracım video oynatmıyor. Dururken yada giderken. Video sekmesi hiç yok. Nasıl oynatabilirim? Normal mi böyle olması?

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

Herkese merhaba, 2014 model TechnoPlus F30 alarak aranıza katılmış bulunuyorum.Araçla ilgili bilmediğim çok şey var yavaş yavaş öğreniyorum.

Aracı aldığımda üstünde yeni alınmış Lassa Driveways Sport bulunmaktaydı hala da bu lastikler üzerinde internette bu lastik ile ilgili çok yorum göremedim yorumu olan var mıdır?

Yine internetten öğrendiğim kadarıyla bu lastikler RFT değil ve 4 lastik 245/45/18 olarak takılmış ayrıca stepne bulunmamakta.Jant ölçüleri farklı önler küçük arkalar büyük olduğu için arka jantlar hafif dışarda gözüküyor açıkçası hoş gözüktüğünü düşünüyorum ancak sanıyorum yol tutma vs konusunda negatif etkileri bulunuyordur.

Benim sorum;kışlık lastik almaya karar verdim.Aracın normal lastik ölçüleri araştırdığım kadarıyla jantlarda farklı büyüklükte olduğu için önler 225/45/18, arkalar 255/40/18 olmalı dediler.Öncelikle bu doğru mudur?Bu ölçülerde mi almalıyım?

İkinci olarak;Michelin kış lastiği 245/45/18 için sorduğumda tanesi 1600 dediler bu fiyat nasıldır veya önereceğiniz f/p bir kış lastiği var mıdır?

Yeni olduğum için çok bilgim yok yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f8/18/c4/f818c455e9bb0b92a957587a0919ab89.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Çavuş
    75 Mesaj

Hocam hayırlı olsun, ben daha yeni kış lastiği taktırdım. Karar sizin tabiki fakat kış lastiği için bence Rft zorlamayın. Benim de arka ve ön ebatlar farklı epey zor buldum açıkcası. Ben goodyear ultragrip performance gen-1 aldım. Rft yazlık bridgestone lardan sonra okadar konforlu olduki anlatamam, keşke hep kışlık kullanabilsem dedim. Aracın aslında konfor kapasitesi iyi ama bu rft lastikler yüzünden sürüşü çok sertleşiyor. Ben 4 adet goodyear a 4800₺ ödedim, arkalar daha büyük olduğu için fiyatı biraz daha yüksekti sanırım. Yabancı forum sitelerinde okuduğum kadarıyla kış için continental TS860 ve pirelli sottozero lar da oldukça iyi. Michelin i bilmiyorum fakat muhakkak iyidir.

|
    |
    AeroDynamic34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2539 Mesaj
    |
    |

• Teğmen
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Canefew

Hocam hayırlı olsun, ben daha yeni kış lastiği taktırdım. Karar sizin tabiki fakat kış lastiği için bence Rft zorlamayın. Benim de arka ve ön ebatlar farklı epey zor buldum açıkcası. Ben goodyear ultragrip performance gen-1 aldım. Rft yazlık bridgestone lardan sonra okadar konforlu olduki anlatamam, keşke hep kışlık kullanabilsem dedim. Aracın aslında konfor kapasitesi iyi ama bu rft lastikler yüzünden sürüşü çok sertleşiyor. Ben 4 adet goodyear a 4800₺ ödedim, arkalar daha büyük olduğu için fiyatı biraz daha yüksekti sanırım. Yabancı forum sitelerinde okuduğum kadarıyla kış için continental TS860 ve pirelli sottozero lar da oldukça iyi. Michelin i bilmiyorum fakat muhakkak iyidir.

Yorumunuz için teşekkür ederim.Dediğiniz lastiklere de bakacağım.Size verdikleri fiyat iyiymiş.Ben de tekrardan bir araştırma içerisine gireyim.Teşekkürler  

|
    |

• Binbaşı
    1723 Mesaj
    Arkadaşlar merhabalar,

Ne yazık ki çok severek kullandığım arabamı ev alma sebebiyle satıyorum, sarı site ilan no 876359772

Link vermek yasak mi bilmiyorum, yoksa linkde verebilirim

Kolay gelsin

|
    |
  • Yarbay
    5253 Mesaj

Arkadaşlar merhaba,aracımın 4.(40 bin) bakımını yaptıracağım önümüzdeki ayda,yetkili servis fiyatları uçuk olduğu için dışarıda yaptıracağım,bu bakımda neler değişiyor bilen var mı?

Bu arada aracım 2016 model 320ied

• Çavuş
    91 Mesaj

Hocam yağ ve filtreler(polen-yağ-hava) değişiyor fix. Fren balatalarınıza da baktırın, azalmışsa onu da değiştirirsiniz. Durumuna göre bujiler de değişebilir belki.

|
    |
    Sevinckan_216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5253 Mesaj

teşekkürler.

|
    |
    vieri32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    5 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    yusuftonul_311903

Herkese iyi akşamlar, 2014 model 3.20d aracım var, aldığımda mavi renk antifriz vardı içinde, eksiltme yada başka bir sorun ile karşılaşmadım, ancak ne kadar eski bilemiyorum değiştirmeyi düşünüyorum, onay kodları vb bilgiyi araştırdım bulamadım, antifriz için böyle birşey mevcut mu, kullandığınız memnun kaldığınız yada önerdiğiniz bir marka var mı, değiştiren bu konuda bilgisi olan var mı aramızda, değiştirmeye gerek var mı (kışın -25/-30 derece görülebilen bir bölgede yaşıyorum)
Reklamlar
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Cancer Clinical Trials
ankara gülüş tasarımı
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,000
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.