Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: zed Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (6 Mobil) - 7 Masaüstü6 Mobil
5 sn
68.882
Cevap
509
Favori
4.017.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 2607
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 509
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21619 mesaj) Mobil (23963 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (960 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    74 Mesaj

Hocam önlerin ikisi de böyle, şimdi kış lastiği taktıracağım bu hafta yine çizecekler ne yapmalıyım bilemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    muhlisnlc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    61 Mesaj

Bunlar ufak kaldırım sürtmeleri. Lastik değişiminde iyi aletle ve işçilikle yapılırsa çizilmez. Bu çizikler için de cnc + boya gerekir biraz masraflı olur ama cillop gibi olur. Bende çiziklerden çok şikayetciydim M jantı var ferric gray renge boyattım çok güzel oldu.

|
    |
    Canefew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    74 Mesaj

anladım tşk ederim bilgi için, sizce ne civarda olur maliyeti?

|
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj

Hocam yerine ve işçiliğine göre değişiyor. İzmirde jant konusunda isim yapmış biyerden fiyat almıştım 1600 TL demişlerdi. Cnc olursa artar demişlerdi. Ben güvendiğim birinin boyacısına boyattım 1000 TL’ye boyadılar ve gayet memnunum. Bunlar tabi 4 jant içindi. Ve 6 ay oldu boyatalı fiyatlar değişmiştir.

|
    |
  • Yarbay
    2539 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

Merhaba,

Yakın zamanda periyodik bakımını malzemeleri kendisi alıp işçilik karşılığı yaptıran var mıdır ?

Maslak BMW tavsiye eder misiniz ?

• Çavuş
    74 Mesaj
    Selam tekrar, ağustos sonu yetkili serviste periyodik bakım yaptırmıştım. Ogün fren hidroliği değişimine gerek yok dediler. Fakat şimdi uyarı verdi. Sizce ne kadar elzem? Eski kullandığım araçlarda 4-5 yıl hç böyle bir ihtiyaç olmamıştı.

• Çavuş
    61 Mesaj

Eski araçlarınızda uyarı vermediği için ihmal edilmiş olabilir fakat fren hidroliği fren performansına etki eden bir sıvı ve özelliğini kaybettikçe fren performansı da kaybolacaktır. Tavsiyem değiştirmeniz yönünde. Frenleme araçtaki en önemli güvenlik unsuru

|
    |
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

2 seneyi geçirmemek gerekiyor

|
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj
    @muhlisnlc @acegod teşekkürler bilgi için özel bir servise sordum gerekmeyebilir uyarıyı silelim dedi ilginç, yetkili servise sordum ort 500₺ dedi.

• Çavuş
    61 Mesaj

Uyarıyı siz de silebilirsiniz gayet basit bir işlem. Ama tavsiye edilen fren hidroliğinin 2 yılda bir değişmesi

|
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj

Yine de nasıl silindiğini söyleyebilir misiniz? Kullanım kitapçığında var mıdır? Ben denedim silemedim.

|
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj

Göstergenin sol altındaki tuşa basılı tutunca servis menüsü geliyor. Oradan fren hidroliği kısmına gelip basılı tutup sıfırlamanız gerekiyor. Böyle yaparsanız sistem hidroliği değiştirdiğinizi düşünüp 2 yıl ileriye atar.

|
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj
    Castrol dot4 bizim araçlar için uygun sanırım, kendim alıp özel serviste yaptırtayım diyorum.

• Çavuş
    74 Mesaj

Son olarak bilen varsa aydınlatabilir mi? 500ml bir kutu yeterli mi F30 lar için?

|
    |
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

bildiğim kadarıyla 700 ml civarı alıyor ama teknik kitapçığında doğrusunu bulabilirsiniz.

|
    |
  • Çavuş
    95 Mesaj

2 yılda bir Fren yağı Değişimi ile İlgili Yazılanlara Bakınca Kafamda Bir Soru işareti oldu.Sabah Özel Serviste Fren balata-Disk ve Yağı Kontrol ettirdim.

Benim 2013 Çıkışlı F30'un fren Yağı Hiç değişmemiş.Kapağını bile Açmak 5 dk sürdü zordu.Hiç Açılmamış.fren Balataları en son 87.000 Km'de.Tekerler 18 Spor Jant.Araç şu An 160 binde.

O zamandan Bu yana Uyarı vermediği gibi Frende Bir Problemde yok.Hatta LAstik değişimi Sonrası Dahada bir Güçlü Fren Performansı Elde ettim.

Diskte biraz İncelme var başkada bir sorun yok.Yaz Ayına Balata İster ama.Yağ da gayet Seviyesinde ve Rengi-İçeriği-Özelliğinden Bir Kayıp yok.Ustamızın 11 yıllık Antalya'da Yetkili Servis Tecrübesi var.

2 yılda bir Fren Yağı Değiştirmek işi bana Uydurma Geliyor.(Ustada Saçma Diyor.)

6-7 Senedir Bindiğimiz i20 ve Passat araç var.Hiç Değiştirmedik.Fabrika çıkışı Fren yağı ve Antifiriz Var.

Onlarda da Böyle Bir durum duymadım.

Aşırı Pahalı olan bir Yağ ayrıca.Değiştirmeyeceğim de.

Kayseri İnciroğlu Borusan Yetkili Servisine Sordum.Her 50 Bin Km'de bir sefer yağ Değişimi Tavsiye ediyoruz dedi.

Servisin Para kazanma Amaçlı bir oyunu olduğunu düşünüyorum.Borusan bu.her türlü adama kitlerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 5 Kasım 2020; 12:18:45 >
    |
    |
    acegod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    91 Mesaj

Hocam aşırı pahalı demişsiniz ama 500 ml fren hidrolikleri 50-60 TL bandında. Başka bir şeyle karıştırıyor olabilirsiniz.

|
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1428 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acegod

2 seneyi geçirmemek gerekiyor

Benim arabada 3 yıl sonra uyarı vermişti serviste değiştirdim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

dot4 fren hidrolik yağları gayet uygun aşırı bir pahalılığı yok acaba bahsettiğiniz yetkili servis fiyatı olabilir mi ?

|
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
ankara gülüş tasarımı
Webtures SEO;SEO Nedir?
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,464
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.