Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28642865286628672868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar oncelikle vermis oldugunuz oneriler icin cok tesekkur ederim. Dun once yetkili servis ile gorustum. Takribi 15bin TL tutacagini soylediler. Tramerde cok yuksek gozukecegi icin bir de Bostanci Sanayi'de gostermek istedim.

Hangi kaportaciya gosterdiysem hepsi kapi ve camurlugun degismesi gerektigini soylediler. Bir tane usta duzeltilerek yapilabilir ancak tam randiman alamazsin dedi.

Bir referans vasitasiyla iyi bir kaportaci ile her sey dahil 3bin TL'ye anlastik. Sol kapi ve camurluk orijinal cikma parca ile degisecek. Araci pazartesi teslim edip cumartesi geri alacagim. Yapildiktan sonra fotolari paylasirim.

Herkese kazasiz belasiz surusler dilerim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Migrostan aldım şimdi. Siyahıda var. Güzel geldi bana.

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

• alperxxxxx A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Servis rötuş için dış boyayı şişede veriyor ama jant için verirmi bilmiyorum.
    Sanayideki boyacılar renk koduna göre boyayı hazırlayıp veriyorlar. 400M jant real oem'de dekor silver 2 olarak geçiyor. Renk kodu B20 derseniz hazırlar verirler.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=8D51-EUR-03-2016-F30N-BMW-320i_ed&diagId=36_1985
  • freestyle_ kullanıcısına yanıt
    BMWnin önceki serileri konusunda tecrübem yok. F serisinde TRde satılan araçların bir kısmını kullanma şansım oldu. Ben kendi gözlemimi paylaşmıştım. Lütfen siz de test edip kullanım tarzınıza uygun beklentinizi karşılayıp karşılamadığına bakın.

Ben 1.16i den inip 4.18iye bindikten sonra aracın özellikle 80-110km/s arasındaki hızlanmasını beğenmedim. Sport modda bile tepkisi benim aracımdan "bariz" gerideydi.

3.20iEDyi anlatmaya gerek duymuyorum. Gerçekten harika bir motor şanzıman birlikteliği var. Efsane bir model bence.

• 3.18i 40.yılın 240 küsür bin , 3.20d 40.yılın 320 küsür bin , 3.20d xdrıve gt 40.yılın 420 küsür bin olduğu dönemde 3.20i ed 40. Yılllarını 2. Elde 150-170 bin bandında satanlara şaşarım o araçlar yerine nasıl konacak...

• mdurna M kullanıcısına yanıt
    Sattıktan sonra anlarlar araçlarıın kıymetini..BMW sitesini açıp incelemek yeterli..
    320i ed nin 1,6 lt de benzinli modellerde alınabilecek bir alternatifi yok..2000 motor almaya kalkarsanda zaten fiyat ucuyor..Dizelleri hiç anlatmayalım...2000 dizelle 2000 benzinli arasında 60 bin tl farklar var...Hatta bmw yi geçtim ne AUDİ ne de mercedes te 320i ed ye alternatif daha iyi bir model yok..Açın bakın aynı fiyat ve kalitede motor ve sanzımanda bir model varsa soyleyin bakalım...işin ilginci de şu, ben 3 serisinden sonra 5 serisi yada mercedes E serisi alırım diye dusunuyordum..Şimdi onu da dusun(emi)muyorum..
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Bende almak istiyordum beğendiyseniz alırım. Boyun ağrısız sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Merhaba, ben de servisten dış rötuş için boya alacağım. Kimle görüşeceğiz? Satış temsilcisi ile mi yoksa direkt olarak servis bölümü ile mi? Ücret talep ediyorlar mı?

Sanayide renk kodunu ver bir boyaciya 10 lira.Servis le ugrasmaya değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Renk iyi tutmuş 👍

Tam destekliyor mu boyunu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler bilgi için..bir sorum daha olacak..metalik mineral beyaz benim arabam..bunun rotus boyası nasıl oluyor? kodu vs. birde metalik oldugu için renk turar mı?? yani boyada bir iki yerde tas carpması var, buraara rotus yaptıktan sonra sırıtır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdurna

3.18i 40.yılın 240 küsür bin , 3.20d 40.yılın 320 küsür bin , 3.20d xdrıve gt 40.yılın 420 küsür bin olduğu dönemde 3.20i ed 40. Yılllarını 2. Elde 150-170 bin bandında satanlara şaşarım o araçlar yerine nasıl konacak...

Daha dün bir arkadaş 320ied 40.yıl 194bin liraya aldım demişti yanlış hatırlamıyorsam. Dolayısı ile 2. el fiyatı da buna göre şekilleniyordur. Bence de satılmaz, yerine konmayacak araç ama herkesin şartları farklı.

Bizim komşunun oğluna 20 yaşında c180 exclusive aldılar, ertesi sene sıkıldı gidip 420d cabrio m paket aldılar. Herkesin keyfi ve parası farklı
  • firatciftci2008 kullanıcısına yanıt
    siz kaca aldınız
  • Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hasar bölümü ile görüşürseniz verirler. Ücret talep etmediler.
    Sanayiden de alınabilir. Boya kodunu verdikten sonra aynı boyayı alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uralatay

siz kaca aldınız

129.000 TL araba, ayrıca kasko ve trafik sigortası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperxxxxx

çok teşekkürler bilgi için..bir sorum daha olacak..metalik mineral beyaz benim arabam..bunun rotus boyası nasıl oluyor? kodu vs. birde metalik oldugu için renk turar mı?? yani boyada bir iki yerde tas carpması var, buraara rotus yaptıktan sonra sırıtır mı?

Merhaba,

Boya kodunuz A96.

Rötuş boyasının yüzeyindeki pürüzler ışığın açısına göre daha koyu veya açık görünür. Bu da sırıtmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için rötuş yapılan boya kuruduktan sonra dikkatlice su zımparası ile yüzey pürüzünü düzeltmek ve üzerine cila atmak gerekiyor.

Süreci hızlandırmak için yazın yapmanızı tavsiye ederim. Benim de 1-2 yer var, yazı bekliyorum.

Arşiv olması açısından ekleyeyim; aşağıdaki linkte 3 serisinde kullanılan boyalar ve kodları mevcut. Diğer seriler de mevcut.

http://paintref.com/cgi-bin/colorcodedisplay.cgi?make=BMW&year=2016&con=yk&model=3%20Series&rows=50

• melihcelik M kullanıcısına yanıt
    autolover A kullanıcısına yanıt
     BMW 3 serisi (F30)

Yandan böyle. Ben şimdiye kadar almadığıma pişman oldum.

Bazılarının kumaşı dokusu falan çok kötü oluyor ona dikkat edin. Bunun kumaşı rengi ve dolgusu tam istediğim gibi. Lastik bej olsa daha iyi olabilirdi ama sırıtmadı bana göre kapılarda siyah olduğu için.

Migrostan aldım ikili paket 16–17 lira bir şeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 12 Mart 2017; 20:12:29 >

• Gereksiz bilgi olsun.

Geçen gün otobana alış veriş merkezine gitmek için aynı gişeden girdim, aynı gişeden çıktım 16 lira para aldı. Böyle bir uygulama varmış. Aklınızda bulunsun.
    Hocam ayni giseden girip nasil yine ayni giseden cikabildiniz anlamadim? Hangi avm bu arada? Mall of istanbulun girisinde yapilan yeni yollarla birlikte o tarz bi tuhaflik olustu diye gordum gecen hafta

• yankımido kullanıcısına yanıt
    Bolu abant gişeden girip, Highway avm ye gidip, aynı gişeden çıktım. Otoyolda maksimum 2-3 dakika kalmışımdır o derece. Bu arada Ankara-İstanbul yapan arkadaşlar Bolu'da highway e uğrasın mutlaka. Fiyatlar uygun ve her şey var.
  • firatciftci2008 kullanıcısına yanıt
    anlasılan kar marjlarını baya dusurmusler tek acıklaması bu. birde sattıkları arablardan oldukca fazla kazandıkları bellı en az 30-40bın karla satıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 28642865286628672868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.