Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2868. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28662867286828692870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

Dediğiniz ruh olayına katılıyorum. Ama bazı 3.20ied sahipleri de f30 kasaların direksiyonunun hissiz vs eski heyecan yok diyorlar. Ben yeni kasa 150 hp audi a5 ile 40.yıl arasında kaldım. Audi a5 daha pahalı ama sizce lüks vw, bmw'den konfor anlamında üstün müdür? Bir abimiz audi de yol yapmaktan, bmw de araba kullanmaktan zevk alırsın dedi iyice kafamı karıştırdı :D

200 bandında 2.0 tdi quattro a4 aldı millet. Bayilerde 2016 kalmışsa fiyat sormak lazım ama 250+ olmuştur. İkinci el 5–10 kilometrede bulunabilir iyi fiyata.

Ben bu a4 teki 191 lik dizel motoru baya beğendim. Audi bu motorla alınmalı.

A5 ile 40. Yıl arasında aynı donanımda 50 bin fark var. O paraya hayatta alınmaz. Hatta 418i bence a5 yerine alınır. İkiside yürümüyor bari arkadan itiş olsun. O güçteki araba arkadan itse ne olur diyenler olabilir. Mesele güç değil. Daha dengeli, daha iyi dönüyor, daha iyi direksiyonu var, düşük hızlarda eğlenceli vs. Tasarım göreceli, a5in önünü beğenmedim. İç mekanıda bana hitap etmiyor. Sizin yerinizde olsam 1.6 arabaya hemde 140–150 beygir, 200+ para vermezdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    onu yapamiyorsak buraya 2-3 kez yazsak yeterli olacaktir. aktif uyeler mutlaka gorup isteyenler adini yazdiracaktir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

A5 test surusu de yaptim. 225 fiyat verdikleri sport donanimli a5 40.yila donanim olarak yaklasamaz bile. Dis gorunusu sportif hosuma gitti ama maalesef koltuguna oturdugunuz zaman bu sportifligi suruste ve icte hissedemiyorsunuz. 170 180 civari olsa dusunulebilirdi ama yakinda gelecek biraz daha donanimli araclara 270 fiyat cektiler ki bu paranin araci degil. Audi alacaksaniz quattro tercih edin.

a5 dediğiniz coupe bir arac, oturma pozisyonu oldukça yerde, f30 3 ise e90 dan sonra sportifliği gittikçe azaldığı için eleştirilen, gelmiş geçmiş en yumusak ve az sportif 3 serisi.

sizin yorumlar baya bi objektiviteden uzak, ha 3.20 ied nin performansı iyidir, ona bişey demiyorum, ama sağından da baksan solundan da baksan matematik değişmez, 3.16 nın yazılımı değiştirilmiş versiyonu diğerlerinden 14 hp ve audiden 20 hp farklıdır. su 1.6 arabaları ferrari sanmak sıkıyor bi süre sonra, dizel c yi de savunmam, ama bence 1.6 dizel bi araba 2.0 vergisi ödeyip o paraya araba alıp km. de 10-15 kurus az yakmasına takmaktan daha makul.

• C serisinin kronik sorunlari f30dan cok daha ciddi nette biraz arastirma yapmaniz yeterli. Bizim duydugumuz kapi fitili sesleri falan ki benim aracimda yok, cok masumane geliyor. 4 yildir f serisini kullaniyorum f20 ve sonrasi f30 herhangi bir sorunla karsilasmadim.Yasadigim tek sorun bazen soguk havalarda araci calistirmadan once sabahlari fren pedalinin sert olmasi o da sorun mu bilemiyorum.

• Ben marka fanatigi degilim kendim f30 sahibi olmama ragmen arkadasimi bmwyi bosver sen mercedes ya da a5 al diye be yonlendirdim arada degisir kullaniriz dedim cunku hem c serisi hem de yeni a5i begeniyordum ama detayli inceleme ve test surusleri sonrasi f30un daha ustun oldugu kanisina vardik ki dedigim gibi c serisini cok isteyen bmw dusunmeyen birisi bile bu kanaate vardi. A5 bu fiyatlarla piyasada tutunamaz eski a5 kesinlikle cok daha kaliteli bir aracti.
    3.20ye de kimse ferrari demiyor su an premium 1.6 araclar arasinda 7.6 hizlanmasi olan baska arac var mi?mercedeste bunun farkindaki 180 civari bir motor ve 9g tronic getirecek galiba. Getirsin surelim 3.20nin tadini verirse onu da overiz, bmw babamizin sirketi degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 13 Mart 2017; 0:27:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumeligrup

quote:

A5 test surusu de yaptim. 225 fiyat verdikleri sport donanimli a5 40.yila donanim olarak yaklasamaz bile. Dis gorunusu sportif hosuma gitti ama maalesef koltuguna oturdugunuz zaman bu sportifligi suruste ve icte hissedemiyorsunuz. 170 180 civari olsa dusunulebilirdi ama yakinda gelecek biraz daha donanimli araclara 270 fiyat cektiler ki bu paranin araci degil. Audi alacaksaniz quattro tercih edin.

a5 dediğiniz coupe bir arac, oturma pozisyonu oldukça yerde, f30 3 ise e90 dan sonra sportifliği gittikçe azaldığı için eleştirilen, gelmiş geçmiş en yumusak ve az sportif 3 serisi.

sizin yorumlar baya bi objektiviteden uzak, ha 3.20 ied nin performansı iyidir, ona bişey demiyorum, ama sağından da baksan solundan da baksan matematik değişmez, 3.16 nın yazılımı değiştirilmiş versiyonu diğerlerinden 14 hp ve audiden 20 hp farklıdır. su 1.6 arabaları ferrari sanmak sıkıyor bi süre sonra, dizel c yi de savunmam, ama bence 1.6 dizel bi araba 2.0 vergisi ödeyip o paraya araba alıp km. de 10-15 kurus az yakmasına takmaktan daha makul.

Aynen 3 serisinin sürüş pozisyonu baya yüksek. A5 ten sonra iskembede oturuyormuş gibi hissettim. Bu arada siz 3 serine daha önce bindiğinize emin misiniz ? Yada a5 e. Ayıptır söylemesi 3 ün sürüş pozisyonu a5 ten daha alçakta.

• nallartingodzillasi kullanıcısına yanıt
    Hocam mercedes in o one koydugu tablet o kadar iğrenç ki sırf bu yuzden bu araçlar alınmaz..tasarım kalite görünüş ne dersen de ben anlamıyorum..çok çirkin..Çakma çin işi, isporta işi gibi duruyor o ekran ya..Hiç mi zevk yok arkadaş bu muhendislerde..İşin acı tarafı insanlar buna rağmen alıyor...aşağı resiim koydum..dışardan trafikte bakınca cok cirkin duran bir ekran..Bunu koymasa cok daha super bir tasarım olacak..
    bir diğer sorun ise bu c serisi araçların arka tasarımları içinde geçerli..MErcedes tasarımcısını acil değiştirmeli..Mercedes in arkasında logo olmasa fiat zennedecem trafikte..
     BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperxxxxx -- 13 Mart 2017; 0:43:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: rumeligrup

quote:

Aynen 3 serisinin sürüş pozisyonu baya yüksek. A5 ten sonra iskembede oturuyormuş gibi hissettim. Bu arada siz 3 serine daha önce bindiğinize emin misiniz ? Yada a5 e. Ayıptır söylemesi 3 ün sürüş pozisyonu a5 ten daha alçakta.

sen turkçe anladığından emin misin, a5 in coupe kasa oldugunu ve dolayısıyla spor oldugunu söylüyorum, oturma pozisyonu da 3 ten alçak belki 4 ten yuksektir. fakat 3 e sedan bir araç için yuksek demedim, sportiflik açısından bu forum dışında tüm dünyada bmw ruhu bakımından eleştirilen bir araç dedim.

hee bütün arabaalra sen bindin, sonra dünyada bile olmayan turkiyeye özel gelen über sportif 3 silindir 4.18 sectin, biz anlamıyoruz, doğrudur.

• Türkçe anlaşamadığımız aşikar. İngilizce, almanca yada fransızca denesek birde ?

Bu arada 418imin über klas ve dünyada tek olduğu doğrudur, teşekkürler.

• Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    ilginize çok teşekkür ederim..cok yardımcı oldunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Sorun çıkarsa 580 olmaz ki hocam, disk kısa sürede deforme olursa o balata da çöp olur.

Dün operasyonu yaptım, balatayı Jurid ve Diski Zimmermann Sport aldım.

Arkasından montajcıya gittim ve Jurid balatanın yanlış ölçü olduğunu öğrendik.

Parçacı yeniden stokları kontrol etti, Jurid bulamadı, sonra 1-2 saat bekledik benim artık sabrım kalmadığında gitti Textar getirdi. Tamam dedim ve taktık.

Dolayısıyla kader kısmet diyip Textar ve Zimmermann Sport ikilisi takarak devam ettim

Balata da 160 lira tuttu.

Güle güle kullanın hocam.Foto alabilir miyiz delikli disk nasıl durmuş bakalım.

fotoyu cektim.

dedigim gibi jant guzel olsa cok daha sportif gozukurdu.

BMW 3 serisi (F30)

Çok iyi olmuş bu disk ya. Uğraştın uğraştın sonunda sonuca vardın, çok sevindim. Bu diskler benim über klas 418imede uyumlu mu biliyor musun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark.Knight

Bugün aracı Kış lastiklerini söktürüp yazlıkları taktırmak için gittim. BMW işte 4 lastik değişimi + Balans = 250TL.

Yamyamlığın böylesi.

Bizde geçen arkadaşın arabaya mercedesten tek(1 adet) lastik sorduk, sök tak için 80 tl dediler. Lastik alırken bu para alınmaz ayıp dedik, premium lastik değiştiriyoruz dediler. Bizde continentaldan aldık lastiği para vermeden değiştirdiler balans yapıp. Birde lastik daha ucuz geldi.

• 4 serisi m paket tasarim olarak rakipsiz bir arac bence, soyle 1. 6 adam gibi motor koysalar baska arac binmem malum 2.0 motorlara vergiden dolayi bimemiyoruz ama o goruntuye sportiflige disaridan bakinca 100 kaplan gucunde duran araci kediye ceviren motor olmamis iste. Bir ara borusan ugrasti en azindan chipleyip garantili getirelim araci diye ama almanya kabul etmedi.4.18 tam hayaller ve gercekler araci olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

android kullaniyorum
    0-100 olcen bir program var mi?
    ya da en saglikli nasil olculuyor?

Bunu bende merak ediyorum. Video çekip pcden bir programla bakmak zor iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Türkçe anlaşamadığımız aşikar. İngilizce, almanca yada fransızca denesek birde ?

Bu arada 418imin über klas ve dünyada tek olduğu doğrudur, teşekkürler.

evet türkçe anlaşamıyoruz, ingilizce almanca fransızcadan önce türkçe öğrenelim, bir de'nin de si ayrı yazılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

arkadaşlar tartışmayın. Audi meselesine gelecek olursak ikinci el 2.0tdi quattro 190hp a5'lerde radarıma giriyor ama kullanılmış araç alma riskini göze alamıyorum, belki bir arızası vs. çıkarda pahalıya patlar diye. 3.20ied yide kullandım şu anki aracım 160 hp vw ve ondan çok da atik gelmedi bana. Yani 170 hp nasıl giderse öyle gidiyor ama arkadan itiş hoş bir duygu.

Benzer durumu ben de yaşıyorum aslında. 40.yıl sıfır fiyatını fazla bulduğum için ikinci el bakıyorum ancak kullanılmış araç aldığımda kafam rahat stres olmadan binebilir miyim emin olamıyorum.

En sonunda faizsiz krediyle 194 bine alcakmışım gibi geliyor da bakalım hayırlısı :)

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Borusan çalışanları papyonla lastik degisimi yapıyor sanirim, agizda da pipo

• Daha önceden sormuştum ama kararsızlığım sürüyor.

3.18i TR paketi + Prestige için 154bin tl fiyat verildi. 70bin 0 faizli kredi kullanacağım.

Daha fazla para maalesef veremiyorum. 10-12 bin daha koy şunu al önerilerine yanaşamıyorum yani. Faiz kampanyası da cazip şuan için.

Bu motor ve donanım için fiyat yüksek mi sizce?

Yaza kadar aracımı değiştireceğim. birkaç ay sonra daha da yüksek fiyatlara almak durumunda mı kalırım?

Yoksa 3.20i'ler tükenince 3.18i ile ilgili daha uygun fiyatlar olur mu?
     BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 13 Mart 2017; 10:51:17 >

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Röpteşambır ve puro kombini de olabilir :)

• alperxxxxx A kullanıcısına yanıt
    + 1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 28662867286828692870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.