Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2865. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28632864286528662867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omer_k_izmir

Teşekkür ederim, 40. Yıl paketli 194 bine aldık.

hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin
    ÖTV alındı makbuzunda tutar ne görünüyor acaba? biz aralık ayında aldık ÖTV muafiyetli. en düşük fiyat veren balgat bayisi 129a verdi. o zaman araba 187.000 idi. şimdi ve o zaman da ÖTV %60 oldu hesaplayınca sizin araba 121.000 çıkıyor, ben ÖTV yasasından sonra aldım 187.000 / 1,45 = 129.000 gibi bir hesap çıktı. proforma faturada 216.000 yazıyordu. bu borusan neye göre hesaplıyor bunları çok merak ediyorum.

arabanıza hiç bişey yaptırmayın derim kaput koruma veya seramik kaplama gibi. kaliteli yıkama malzemeleri kullanın (bez, şampuan vs.) ve olabildiğince çift kova yöntemiyle yıkayın. harelenmeler başladıkça soft boya koruma yaparsınız. hatta bunu kendiniz bile becerebilirsiniz, hem eğlenceli olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatciftci2008 -- 11 Mart 2017; 15:13:17 >

• firatciftci2008 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Siz de iyi günlerde kullanın.

Elimde henüz asıl fatura yok maalesef. Üzerinde donanım listesi olan bir proforma var ancak orada yazılı olan liste fiyatı üzerinden indirim yaptı. Sözlü olarak anlaştık, banka hesabına kapora yatırdık. Aynı satış temsilcisinden aldığımız üçüncü araç olduğundan karşılıklı güven söz konusu. Bize uygun fiyat vermiş olacağını sanıyorum. Tüm servis ve bakımları onlarda yaptırıyoruz zaten.

Sıfırken kaplama vs. yaptırmadığım takdirde ileride sıkıntı çıkmaz değil mi? Aracı korumak adına gerçekten faydalı olacak bir işlem var ise yaptırmak istiyorum ancak sırf göz boyama amaçlı para harcamak da istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_k_izmir

Teşekkürler. Siz de iyi günlerde kullanın.

Elimde henüz asıl fatura yok maalesef. Üzerinde donanım listesi olan bir proforma var ancak orada yazılı olan liste fiyatı üzerinden indirim yaptı. Sözlü olarak anlaştık, banka hesabına kapora yatırdık. Aynı satış temsilcisinden aldığımız üçüncü araç olduğundan karşılıklı güven söz konusu. Bize uygun fiyat vermiş olacağını sanıyorum. Tüm servis ve bakımları onlarda yaptırıyoruz zaten.

Sıfırken kaplama vs. yaptırmadığım takdirde ileride sıkıntı çıkmaz değil mi? Aracı korumak adına gerçekten faydalı olacak bir işlem var ise yaptırmak istiyorum ancak sırf göz boyama amaçlı para harcamak da istemiyorum.

kaput koruma şahsi fikrim faydadan çok zarardan ibaret. ben boayyı koruduğuna inanmıyorum. izmirdeyseniz orası sıcaktır, güneşin altında o naylon parçası ne kadar kaliteli olursa olsun 2-3 sene sonra boyaya zarar verir. sökmek isterseniz ayrı bela.. seramik kaplama 8-10 yıkamadan sonra etkisini yitirir. kişiden kişiye tercihler tecrübeler ve fikirler değişir ancak şahsen ben kesinlikle yaptırmayın derim. seramik kaplamadansa yılda iki kez boya koruma (fazla boyayı inceltecek uygulamalardan kaçınıp yüzeysel çizik gidermek için) yapılabilir..
    fiyatınız hayet uygun ona sözüm yok :) ben sadece vergi dairesine ödenen ÖTV matrahını merak ettim. eğer o makbuzu görürseniz aracınızı teslim aldığınızda PM yoluyla bile olsa paylaşırsanız sevinirim, sadece merakımdan :) ben arabayı ÖTV muafiyetli aldığım için sormak istedim.. tekrardan allah kaza bela vermesin..

• hayalci07 H kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama 4.18i'nin performansı için benim söyleyeceğim tek kelime "yetersiz" olduğudur. Hele ki 3.20i ED ile karşılaştırılırsa "çok zayıf" bile denilebilir. Şuan 2014 1.16i kullanıyorum. 4.18i ile çıktığım testten sonra aracım acayip atak hissettirmişti.

4 serisi görüntü olarak çok iyi ama ülkemizdeki vergiler yüzünden 1,5 136bg dışındaki versiyonları çok uçuk fiyatlara geliyor.

Ben 4.18i'yi önermiyorum. Ama siz de bir teste çıkıp deneyin mutlaka. Herkesin beklentisi ayrıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Normal alıcıya etiket fiyatı üzerinden yapılan indirim ile ÖTV'den muaf alıcıya yapılan indirim aynı olmayabilir.

Geçen hafta 3 serisi için fiyat teklifi istemiştim, liste fiyatından %13 indirim olduğu belirtildi. Siz alırken bu indirim yüzdesi daha düşük tutulmuş olabilir.

• omer_k_izmir kullanıcısına yanıt
    Şuanki fiyatlara göre gayet iyi 318d bile 225.000 tlden başlıyor iyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Kusura bakmayın ama 4.18i'nin performansı için benim söyleyeceğim tek kelime "yetersiz" olduğudur. Hele ki 3.20i ED ile karşılaştırılırsa "çok zayıf" bile denilebilir. Şuan 2014 1.16i kullanıyorum. 4.18i ile çıktığım testten sonra aracım acayip atak hissettirmişti.

4 serisi görüntü olarak çok iyi ama ülkemizdeki vergiler yüzünden 1,5 136bg dışındaki versiyonları çok uçuk fiyatlara geliyor.

Ben 4.18i'yi önermiyorum. Ama siz de bir teste çıkıp deneyin mutlaka. Herkesin beklentisi ayrıdır.

4.18i gran coupe bile atmosferik 150 beygir e46 3.20i lerden daha performanslı değil mi? Düşük devirdeki yüksek torkuyla daha esnek ve her devirde yürüyecektir. Ne kadar çabuk değişti performan beklentilerimiz. Benim bakış açım bu.
    170 beygirlik atmosferik E90 3.20i lere yakın bir performansı olur.

Performans tamamen göreceli kullanınca sizi tatmin ediyorsa 4.18i alıp güle güle binebilirsiniz.

• Aslinda defalarca bunları detaylı yazan arkadaşlar oldu bu kiyaslamaya iliskin. Arac alirken en buyuk etken performans ise gti lar var hem daha uyguna mal olur. 4 serisi tip olarak acik ara öndedir çoğunluk ta bunu kabul eder tek sikinti guc farkı. Gucle isim Yok selektor yapana yol vermekten gocunmam diyene 4 serisi gayet güzel gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

USB bağlantısına göre ne artısı var? (Bilmediğimden soruyorum.) Bir artısı varsa ve gerçekten ihtiyacınız ise alıp takın. Ama telefonu USB ile bağladığınızda müziklere erişim ve şarj edebilme mümkün olduğu için bence gereksiz bir donanım. Ayrıca yer kaplayışı da bir dezavantaj.

Bu donanimin en onemli artısı arabanin antenini kullandigindan zararli sinyallerden ailece muafsiniz.

Birde kablo ivir zivirla ugrasmadan telefonu tak diye yuvasina oturtuyorsunuz ve bitiyor , yeride kol dayamanin icinde. Ortalikta telefon olmuyor.Opsiyonel bir donanimi bmw nin.

Fiyati biraz pahali tabi. Amazon da 200 usd ye universal olani var. Her telefona uyumlu.Turkiye ye direkt getirtmeye kalksam gümrükte kalabilir. O yuzden arkadaslarimin yurtdisi adreslerinden birine gondertmeyi planliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben nedense 4 kasayı 3 e kıyasla beğenmiyorum. Belki ilginç gelecek ancak tercih meselesi işte bana daha cazip geliyor F30'lar. Keza performans olarak o bu şu demeyeceğim çünkü iki kasanında kendine ait bir tarzı var. Madem 4 kasa seviyorsun güçlü istiyorsun alacaksın 428 ya da 3 kasa seversin alacaksın 3.20'yi bakacaksın keyfine. Maliyet farkı var tabii ancak bu arabalara biniyorsak üç beş fazla dokunmayacaktır. Tabii benim gibi istisna durumlar da vardır benim aracım 3.16i performans olarak çok zayıf kalıyordu ancak yazılım attırdım araca beklediğim performansı misli misli almaya başladım çok şükür bir sıkıntım da olmadı. Hep hayalimdi bir F30 sahibi olmak ve oldum da inşallah sizlerde hayaliniz olan arabalara binersiniz ve keyfini çıkarırsınız. Herkese kazasız belasız sürüşler dostlar..
  • freestyle_ kullanıcısına yanıt
    1.5 136 hp motoru biliyorum. İstekli, canlı bir motor ve kesinlikle hantal hissettirmiyor. Dediğiniz gibi önemli olan performans beklentisi. Ancak bir aracın marka, görünüm, donanım ve performansının az çok uyum arz etmesi gerektiğine inanıyorum.

Mesela 2 serisi active tourer'da o motor hiç sırıtmıyor. Aracın tarzına, kullanım amacına, hedef kitlesine baktığınızda uygun düşüyor. 2.0d koysanız o da olur. Ama mesela 4 litre v12 motorla gelseydi "altı kaval üstü şeşhane" demez miydik?

Bu açıdan bakınca 4 ve 18i de tuhaf kaçan bir kombinasyon. Sürüş keyfi odaklı bir marka tarafından üretilmiş, her şeyiyle yüksek performans için dizayn edilmiş bir premium spor otomobilden bahsediyoruz ve 0-100'ü 9.6 saniye. Bence bu kadar eleştiri almasının altında yatan sebep bu.
  • Performans olayı tamamen göreceledir, hayatı boyunca 70-80 hp araçlar kullanmış birine 4.18i uçak gibi gelebilir, aynı şekilde ömrü boyunca corvette,amg c63,m5 gibi araçlar kullanmış birine 4.40i bile yavaş gelecektir. Herkesin kendi deneyip karar vermesi lazım.
    merhabalar bnde kasım ayında aldım otvsiz 120bıne almıstım kur 3,25ten hesapalanmıstı,ya borusan bu araclardan cok buyuk paralar kazanıyor ya da zararına satıyo! bu kadar ındrım yapılabılmek sasırtıcı! hem otv oranları degısıyo hem de kur yukselıyo ama kasım ayındakı aynı fıyata gelıyo nerden baksanız 20bın fark var
  • Ne zamandır foruma bakamadım. Bugün okumaya çalışacağım.

Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bu sırada citroen yetkili servisinde c3 1.4 otomatiğin bakımını yaptırdım.

4 litre 5w30 yağ total

Hava, polen ve yağ filtresi.

Toplam işçilik dahil 200 tl. Bmw nin kar hesabını siz yapın.

• uralatay U kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi ötvsiz düşününce aynı fiyata geliyor ama

1. Ötvsiz satışlarda daha az indirim yaparlar.
    2. 2017 yılı 3. aydayız ben 2016 model bir araç alıyorum.
    3. Aracın girişi kimbilir kaçıncı ayda yapıldı, Borusan alım yaparken kur kaçtan hesaplandı. Borusana maliyeti muhtemelen sizin araçtan pek farklı değil.
    3. Aynı bayiden 3. aracımız ve 2012 yılından beri tüm bakımları onarımları onlara yaptırıyoruz. İyi bir bayi indirimi almış olmam gerekir diye düşünüyorum.

Burada çok tuhaf bir fiyat durumu söz konusu olduğunu sanmıyorum.
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, hep beraber kazasız belasız inşallah.
  • autolover A kullanıcısına yanıt
    Arabalar için aynı mıdır bilmem ama bir markanın genelde farklı fabrikalardaki üretim kalitelerine göre derecelendirme yapılarak ürünleri de buna göre farklı coğrafi bölgelere gönderdiğini biliyorum.

Ayreten:

Örnek1:başıma gelen bir olay; bilgisayar ekran kartımız bozulmuş ve garantiden değişime vermiştik. Ürün yurt dışından yenisi ile değişti. Kutu vs herşey aynı ama kart üzerindeki ram ler çok iyi bir marka ve kaliteydi. Çok güzel oynanıyordu hızları ile eskisine göre.

Örnek 2:Renault meganın o tuhaf basamak görünümlü kasasından sonra gelen ilk güzel tasarımlı kasasına bakıyorduk. Satıcı alacaksak şayet acele etmemizi lakin yeni parti üretimin türkiyede olacağı; panoramik cam tavan yerine sunroof, digital ekran yerine analog ekran ve üst tavan kısmının tek kaynak olmayacağını(ne dediğini anlamamıştım) belirtmişti ama fiyat aynı olacaktı

Örnek 3: Amerikada belli süre ikamet ederken Amazondan sipariş ettiğim kamera, laptop japon üretimi olarak gelmişti. Aynı modeller farklı kodlama ile türkiye de çin üretimiydi. Yıllardır hiç kapanmadan çalışıyor laptop ve bana mısım demiyor...

Ama şunu da belirteyim BMW nin üretim yeri tek bir fabrikada ise kalite farkının olacağını düşünmem.

• omer_k_izmir kullanıcısına yanıt
    indirim konusu soyle hesaplanır once guncel fıyatından pazarlık yapılır sonra otv sı dusulur kı kazancları zaten aynı seni benı farketmıyo, benım aldıgım yerde turkıye genelı en iyi fiyatı veren yerdı
    sizede hayırlı olsun bu arada kazasız belasız kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: uralatay

merhabalar bnde kasım ayında aldım otvsiz 120bıne almıstım kur 3,25ten hesapalanmıstı,ya borusan bu araclardan cok buyuk paralar kazanıyor ya da zararına satıyo! bu kadar ındrım yapılabılmek sasırtıcı! hem otv oranları degısıyo hem de kur yukselıyo ama kasım ayındakı aynı fıyata gelıyo nerden baksanız 20bın fark var

Ben 3,49dan aldım sanırım, size göre yüksekti de, bu satış fiyatları konusunda anlamadım gitti hocam valla neyse diyip geçiyorum... acayip film fırıldak dönüyo da anlamak için işin içinde olmak gerek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihcelik

Arabalar için aynı mıdır bilmem ama bir markanın genelde farklı fabrikalardaki üretim kalitelerine göre derecelendirme yapılarak ürünleri de buna göre farklı coğrafi bölgelere gönderdiğini biliyorum.

Ayreten:

Örnek1:başıma gelen bir olay; bilgisayar ekran kartımız bozulmuş ve garantiden değişime vermiştik. Ürün yurt dışından yenisi ile değişti. Kutu vs herşey aynı ama kart üzerindeki ram ler çok iyi bir marka ve kaliteydi. Çok güzel oynanıyordu hızları ile eskisine göre.

Örnek 2:Renault meganın o tuhaf basamak görünümlü kasasından sonra gelen ilk güzel tasarımlı kasasına bakıyorduk. Satıcı alacaksak şayet acele etmemizi lakin yeni parti üretimin türkiyede olacağı; panoramik cam tavan yerine sunroof, digital ekran yerine analog ekran ve üst tavan kısmının tek kaynak olmayacağını(ne dediğini anlamamıştım) belirtmişti ama fiyat aynı olacaktı

Örnek 3: Amerikada belli süre ikamet ederken Amazondan sipariş ettiğim kamera, laptop japon üretimi olarak gelmişti. Aynı modeller farklı kodlama ile türkiye de çin üretimiydi. Yıllardır hiç kapanmadan çalışıyor laptop ve bana mısım demiyor...

Ama şunu da belirteyim BMW nin üretim yeri tek bir fabrikada ise kalite farkının olacağını düşünmem.

Farkli Fabrikalarin kalitesi cok bariz zaten.

Burada esas konu ayni yerde uretilen malin disariya satilanla ic piyasaya suruleni arasindaki fark. Bu fark cok fazla degil ama 1 tik diye tabir ettigimiz sekilde var.

Dusunun mesela on konsolde kullanilan plastigin kalitesini veya kapi fitillerini istedigi kalitede yaparlar.

Bu avrupalilar bu konuda cok uc kagitcilar hatta Çinliler den beterler. Orda en azindan parana gore kalite var ama Avrupada oyle degil.

Hatta ilginc bir ornek vereyim; Bundan 6 yil once premium araba yeni satan Kadikoyde meshur bir galericiye araba bakmaya gittik. Ayni marka model 0 km Mercedes E serisi vardi , biri bayi cikisli digeri ithaldi ve 3 arkadas ithalin daha bi kaliteli oldugu kanisina vardik . Birlesim yerlerindeki iscilik, kapilarin mentese kisimlari ve arka plastik aksamlarindaki kalite farki gözümüze carpmisti.

Bizde de tekstilin, çayın, turk rakisinin vs kesinlikle kalitelisi ucuza disari gider , 2. Kaliteyi ic piyasaya daha yuksek fiyata (vergilerde etken) verirler. Bu da cok bariz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 28632864286528662867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.