Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2867. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.294
Cevap
511
Favori
4.414.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28652866286728682869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba faizsiz kredi avantajindan yararlanarak 2016 3.20i ED SPORT paket aldim ve aranizdayim. 167.000 tl ye aldim araci yaklasik 1 haftada 800 kilometre yaptim. Önceki aracim 2011 model 1.4 TSİ DSG Comfortline Golf idi. İkinci cocuk yolda oldugundan araci degistirme ihtiyaci duydum. Aracimi takasa verdim. İlk izlenimlerim konfor olarak beklentimi karsiladi koltular ve oturma pozisyonu guzel, motor zaten basarili ve 2017 lerde gelmeyecek olmasi benim icin bir avantaj icerisindeki luks hava bi mercedes degil tabi ki ama yinede fotograflara gore canlisi daha hoş c-class a gore arka koltuklar cok daha genis bas mesafesi yeterli ( boy 1.90) araci daha yeni oldugu icin cok zorlamadim ama sport modda araba gucten ilk saniyede ne yapacagini şaşiriyor gibi heyecanli bir surusu var yakit tuketimi 8.8lt gosteriyor ama bugun ort 85km/h hizla uzun yok denemesi yaptim sakin bir surusle esim gebe oldugu icin 5.7 lt/100 km lik bir tuketime ulastim. Gordugum eksiklikler saklama gozlerinin yetersizligi, cominghome leavinghome un kendiliginden olmamasi, kapi iclerindeki gozlerin tamamen keceyle kapli olmamasi, koltuk isitmanin olmayisi ki bence onemli bi eksi 100000 tl lik araclarda varken nasil olmaz dedirtiyor. Okuyup ogrenecegimiz cok sey var buralardan. Mercedes fanatigi biri olarak kismetimizde bmw varmis aldik kullandik mutluyuz Allah kaza bela vermesin kimseye insallah birgun mercedes sahibi oluruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dr.A.G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın. Bebekte analı babalı bmwki büyüsün. Limandaki son günler bunlar. Gemi kaçtıktan sonra aynı ayarda araçlar için 200+ lar ödemek gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 12 Mart 2017; 22:44:38 >
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ve analı babalı büyütsün çocuğunuzu : )

Araç için ise ben F30'ların C'lere kıyasla hem görünüş açısından hemde performans açısından fazlasıyla üstün olduğunu düşünüyorum. İşin konfor kısmı da tamamen kullanıcıya göre değişebilir çoğunluk bu konu da Mercedes diyebilir. Ben bir BMW F30 hayranı ve kullanıcısı olarak belki duygusal davranıyorum bilemem ama 10 tane C kasaya 1 tane F30 değişmem değişemem.. Aracın verdiği keyifi sürüş esnasında fazlasıyla yaşamanız belki de sizi bir BMW hayranı yapabilir : ) Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

Benim cinturatolar 25000 km de yol tutusuyla alakali bir sorun yasamadim su ana kadar hatta isindiktan sonra performansi gayet guzel diyebilirim. Bahsettiginiz durum gaza yuklendiginizde hafif arkayi sallamasi hepimizde olan bisey benim bildigim sifir lastik de olsa bazen guc fazla gelince esp lambasina goz kirptiriyor :)

Cinturato nun benim degerlendirmeme gore olumsuz yani sogukken yol tutusu zayif gibi geldi bana. Kis mevsiminde ozellikle ufak tefek önden ve arkadan kaymalar yasadim.

İste İrfan hocam lastik ilk alindiginda boyle degildi, cok cabuk tutunmayi kaybettigini dusunuyorum.

Sogukken onden kaymayi ben bir kere yasadim, o da dar ve yokus asagi bir viraj oldugu icin cok onemsedim yani normal geldi. Bugunlerde lastik cok kolay isinmiyor zaten hava hala soguk

Cinturato p7 ler benimde beklentimin üzerinde çıktı. 21.000 km şuan.

• Gecen c serisi test surusu yaptim oyle marka fanatikligi falan yapmayacagim arkadas alacakti benden objektif yorumlamami istedi. C200d amg 232bin ( saka degil dogru yazdim) c180 206bin fiyat verdiler son. Dizel olanina yorum bile yaayacagim o arabaya 232 verenin akli az parasi coktur bence. Simdi c180 amgyi 205e verirlerken, bmw 40.yil m pakete falan girmiyorum bile; 167ye satilan 3.20ied sportline bile surus zevki performans ,aracin icine oturdugunuzda size hissetiklerini acisindan bu arabanin iciden gecer . Konfor olarak amg cok daha sert bu arada. On konsolu vs oyle bahsedildigi gibi bmwden cok daha kaliteli degil surerken fordda opelde vs ne hissediyorsaniz onu hissettiriyor.

Neyse arkadas amg dizel alacakti bmwye goturdum ve sadece 10 dakikalik test surusunden sonra morali bozuldu cunku yukarida yazdiklarimin hepsini hissetti ve mercedesten vazgecti ama 1.6 dizel almak istiyordu benzinli istemese bile bmwye kaydi.

168e sportline 194e 40.yil varken gidip o ruhsuz arabaya 200bin vermek icin arabanin a'sindan daha anlamamak lazim. 3.18i icin konusursam ikisi de ayni fiyat olursa mercedes alirim marka algisi ve 2. Eli bmwden daha yuksek cunku. Bmw adam gibi motor getirmezse mercedesle rekabet edemez cunku insanlarin cogu yukarida yazdiklarimi kistas olarak almiyor yildiz yeter kafasindalar ama 170hp gibi surus zevkini on plana cikaran bir motorla kombine go cart havasi veren bmwye binince isler degisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 12 Mart 2017; 23:0:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Gecen c serisi test surusu yaptim oyle marka fanatikligi falan yapmayacagim arkadas alacakti benden objektif yorumlamami istedi. C200d amg 232bin ( saka degil dogru yazdim) c180 206bin fiyat verdiler son. Dizel olanina yorum bile yaayacagim o arabaya 232 verenin akli az parasi coktur bence. Simdi c180 amgyi 205e verirlerken, bmw 40.yil m pakete falan girmiyorum bile; 167ye satilan 3.20ied sportline bile surus zevki performans ,aracin icine oturdugunuzda size hissetiklerini acisindan bu arabanin iciden gecer . Konfor olarak amg cok daha sert bu arada. On konsolu vs oyle bahsedildigi gibi bmwden cok daha kaliteli degil surerken fordda opelde vs ne hissediyorsaniz onu hissettiriyor.

Neyse arkadas amg dizel alacakti bmwye goturdum ve sadece 10 dakikalik test surusunden sonra morali bozuldu cunku yukarida yazdiklarimin hepsini hissetti ve mercedesten vazgecti ama 1.6 dizel almak istiyordu benzinli istemese bile bmwye kaydi.

168e sportline 194e 40.yil varken gidip o ruhsuz arabaya 200bin vermek icin arabanin a'sindan daha anlamamak lazim. 3.18i icin konusursam ikisi de ayni fiyat olursa mercedes alirim marka algisi ve 2. Eli bmwden daha yuksek cunku. Bmw adam gibi motor getirmezse mercedesle rekabet edemez cunku insanlarin cogu yukarida yazdiklarimi kistas olarak almiyor yildiz yeter kafasindalar ama 170hp gibi surus zevkini on plana cikaran bir motorla kombine go cart havasi veren bmwye binince isler degisiyor.

altında 3.28 olsa dediğine imzamı atarım da, altı üstü 1.6 araba 14 hp fark için bunu yazmana yabancılar okusa bitaraflarıyla güler, ıkına ıkına aldıkları 1.6 arabayı modla 136 dan 170 e çıkıp 15 hp yuksek olunca ferrari sanıyorlar diye
    son dönem bmw imajı bu hazımsızlıktan çok düştü, ekşi vb yerleri takip edenler bilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dodiko

Arkadaslar bugun basima talihsiz bir kaza geldi. Sukurler olsun kimsenin canina bir sey olmadi.

Fotografta da goruldugu gibi sol camurluk ve sol kapidan darbe aldim. Camurluk degisim olmadan duzeltilebilir gibi duruyor ama kapidan pek emin degilim. Sizce iyi bir usta camurluk ve kapiyi degistirmeden duzeltebilir mi? Yoksa kapi sacinin degismesi mi gerekir?

Ayrica islemi yetkili serviste mi yaptirmaliyim yoksa sanayide kasko anlasmasi olan iyi bir ustaya mi gotureyim? Istanbul'da degisim yapmadan onarabilecek iyi bir usta oneriniz varsa iletisim bilgilerini paylasabilirseniz sevinirim.

Acikcasi yetkili servis bu tip islemlerde ugrasmamak adina direkt degisim isteyecektir diye tahmin ediyorum. Haliyle degisimden dolayi tramerde hasar kaydi da bir hayli yuksek cikacaktir. Nasil bir yol izlemem hususunda onerilerinize simdiden tesekkur ederim.

BMW 3 serisi (F30)

Merhaba, çok geçmiş olsun. Can sıkılacak bir şey yok. Kaporta parçası şeyler. Bunları değiştirmek içinde kaskoya bir dünya para ödüyoruz her sene. Hasarın fotoğraflarını saklarsanız satarken rahat edersiniz.

Ben yetkili serviste yapılmasını öneririm. Dünya kadar kaporta işçiliğindense değişim daha temiz iş olur. Maalesef kapı ve çamurluk değişecek. Tahmini hasar 8.000 lira tutar. 1 hafta ikame araç kullanırsınız. Eğer sanayide yaptırırsanız 2.000–3.000 civarı çıkar. Anlaşması yoksa beyan gerekir.

Hem sanayi hem servisle görüşün hangiis içinize sinerse artık.

Arabayı yaptırdıktan sonra moral bozukluğunuz gidecek ve kazayı unutacaksınız. İnsan değil neticede iz kalmıyor. Aslında astar macun ve işçilikten dolayı boya farkı olursa iz kalmış sayılır. Onun için yaptırmadan önce garantisini veren bir yeri tercih etmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: rumeligrup

quote:

Gecen c serisi test surusu yaptim oyle marka fanatikligi falan yapmayacagim arkadas alacakti benden objektif yorumlamami istedi. C200d amg 232bin ( saka degil dogru yazdim) c180 206bin fiyat verdiler son. Dizel olanina yorum bile yaayacagim o arabaya 232 verenin akli az parasi coktur bence. Simdi c180 amgyi 205e verirlerken, bmw 40.yil m pakete falan girmiyorum bile; 167ye satilan 3.20ied sportline bile surus zevki performans ,aracin icine oturdugunuzda size hissetiklerini acisindan bu arabanin iciden gecer . Konfor olarak amg cok daha sert bu arada. On konsolu vs oyle bahsedildigi gibi bmwden cok daha kaliteli degil surerken fordda opelde vs ne hissediyorsaniz onu hissettiriyor.

altında 3.28 olsa dediğine imzamı atarım da, altı üstü 1.6 araba 14 hp fark için bunu yazmana yabancılar okusa bitaraflarıyla güler, ıkına ıkına aldıkları 1.6 arabayı modla 136 dan 170 e çıkıp 15 hp yuksek olunca ferrari sanıyorlar diye
    son dönem bmw imajı bu hazımsızlıktan çok düştü, ekşi vb yerleri takip edenler bilir.

Bir amerikalının bunlara güleceği konusunda hemfikirim. Yalnız her iki aracıda kullanan bir türkte c180 ile 320i ed arasında çok fark yok denmesine gülebilir.

Hayırlı uğurlu olsun bence güzel bir tercih yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

bizim bi bulusma tanisma isi vardi noldu o?
    simdi baslasak mayisa anca karar veririz

Önce bir tahmini katılım listesi ve şehir belirlemek lazım

Birde şu konunun başlığının kontrolü falan bizde olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 12 Mart 2017; 23:35:26 >
  • mercedes forumundan postaladilar buraya mi geldin :)
  • quote:

M tamponlar , m performance cift cikis difuzor ,m spoiler ve akrapovic uclarim tamamdir . Sirada jantlar var

Akıyorsun bu aralar maşallah. Fotoğraf bekliyoruz. M tamponları çıkma mı ayarladın yan sanayi mi ? Birde sportline tamponları satma derim. İleride çok işine yarar. Eş dost birinin deposu vardır illaki.

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    google docs kullanilabilir bunun icin
  • Yorumlarim sadece performans uzerine degil emin ol ki 3.18 bile c180den cok daha eglenceli bir arac. Biz amerikada vs yasamiyoruz kendi ulkemiz gercekleri dogrultusunda yorum yapmak zorundayiz . Senin o renault motou arabaya 232bin verdigini duyan amerikali o parayla m3 m4 biniyor artik bu duruma neresiyle guler sen ellerinle secebilirsin. Senin ulkende 2.0 ve uzeri motorlara binemiyor insanlar o yuzden 170hplik bu motor bir cok insani performans icin tatmin etmeyi basardi . Milletin kiciyla ne yapacagi uzerine yogunlasmak yerine c180 ile f30u kiyasla biz de okuyalim deneyilerini. Performansi yetersiz surus zevki olmayan bir otomobile sirf yildiz diye o paralari verdiysen sana kiclarla mutlu bir hayat dilerim.
    Bu arada eksi dedigin yer altinda bisikletli ergen kayniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 12 Mart 2017; 23:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın. Bebekte analı babalı bmwki büyüsün. Limandaki son günler bunlar. Gemi kaçtıktan sonra aynı ayarda araçlar için 200+ lar ödemek gerekecek.

Allah razi olsun. Kesinlikle otv zammi oncesi 164.000 tl gibi bir fiyata satiliyordu fiyat kesinlikle avantajliydi.

• Ben de aynı ikilemi yaşamıştım. :)

40. yıl paketine yakın bir donanımla (led farlar, ısıtmalı koltuk, cam tavan, 18 jant, ses sistemi vs) 240 bin fiyat aldım. Virtual cockpit ve navigasyon yok tabii, onları ekleyince tam anlamıyla uçuyor. Fiyat ve güç avantajı ağır bastı, değmez dedim ve 40. yıl aldım. Ama A5 güzel mi güzel. tercih sizin. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: rumeligrup

quote:

Bir amerikalının bunlara güleceği konusunda hemfikirim. Yalnız her iki aracıda kullanan bir türkte c180 ile 320i ed arasında çok fark yok denmesine gülebilir.

14 hp fark var, ağırlığı daha az, sürücülerin cogu sıkıştırmadan gelen 3.16 3.20 ied farkını bile çok kolay hissetmez ki 35 hp fark var, 3.18 de bitanede silinir çalmışlar o hissedilir, 4.18 de ağırlık a biniyor fizibil sınırı geçiyor.

kimse c180 3.20 ied den hızlı demez, ama 2 tane 1.6 araba arasındaki 14 hp fark var, ha parası olan gider babalar gibi 2.0 3 yaşında traktor gibi ötüp rezil rüsva olan bmw de değil, gider 3.28 alır ötekiler araba mı der, eyvallah haklısın derim de 14 hp için yazınca baya bi komedi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4F4C99EC4 -- 13 Mart 2017; 0:0:21 >

• A5 test surusu de yaptim. 225 fiyat verdikleri sport donanimli a5 40.yila donanim olarak yaklasamaz bile. Dis gorunusu sportif hosuma gitti ama maalesef koltuguna oturdugunuz zaman bu sportifligi suruste ve icte hissedemiyorsunuz. 170 180 civari olsa dusunulebilirdi ama yakinda gelecek biraz daha donanimli araclara 270 fiyat cektiler ki bu paranin araci degil. Audi alacaksaniz quattro tercih edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

google docs kullanilabilir bunun icin

Kağıt kalements yeterli benim için. Sadece başlığa yazmak lazımki herkes görsün.

• Oncelikle tesekkurler

Arabayi satin alma islemini gerceklestirirken telefonda ki satis danismani hocam hayalinizde ki araba degil mi dedi ben de hayir hayalimde ki araba mercedes deyince biraz bozulmustu. Sonra arabayi teslim aldim 100 km gitmeden beni aradi dayanamadi nasil kafanizda ki algiyi yikabildik mi diye? Sürüş dinamikleri cok keyifli virajlar hizlanma yavaslayip tekrar hizlanma vites tikir tikir isliyo ben tatmin oldum. 10' a 1 biraz abarti tabi de 200 bin verilipte c de alacagima yine olsa yine f30 alirim gercekten keyif aldim aractan ama 5 senelik bmw ile merciyu yan yana koyunca hangisi dipdiri duracak orasi?? :)
  • 
Sayfa: önceki 28652866286728682869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.