Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1981. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Archi33tect
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19791980198119821983
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz ramazan bayramı tatilinde kardeşim Yunanistan'a gitmişti. gümrükte yaklaşık 7,5 saat beklemişler. dönüşte ise 3 dakikada geçmişler. muhtemelen bayram tatiline denk geldiği için böyleydi. ben daha önce 2 kez araçla gittim ve hiç bir sorun yaşamadım. hatta arabanın içini kontrol bile etmeden geçirmişlerdi bizi.

yalnız başımıza şöyle üzücü bir olay geldi, Atina'da çok merkezi bir yerde arabamızı soydular. 34 plaka gördükleri her aracı yokluyorlarmış bilginiz olsun. çok büyük bir şebeke ve organize iş. 5 euro ödememek için otopark yerine ana caddeye park etmiştik ve arka kelebek camını kırıp bagajdaki bavulları çalmışlar. bilgisayarlar, tabletler, şarjı bittiği için bıraktığımız şirket cep telefonları, fotoğraf makinalarımız, parfüm gözlük saat ayakkabı ...
    4 kişiydik ve toplam 50bin tl'lik eşyamız çalındı. polise gittiğimizde karakolda bizim gibi 2 tane daha aile vardı 34 plaka araç sahibi. onları da aynı şekilde soymuşlar.

o nedenle aracınızı muhakkak güvenli gördüğünüz otoparka bırakın arkadaşlar. ve seyahat sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.
    epey konu dışına çıktım, diğer üyelerden özür dilerim.

• Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun, üzücü bir durum gerçekten. Ben de, daha önce haberlerde park halindeki tr plakalı bir aracın, oradaki milliyetçi bir grup tarafından ciddi şekilde zarara uğratıldığını okumuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovanni_

Geçtiğimiz ramazan bayramı tatilinde kardeşim Yunanistan'a gitmişti. gümrükte yaklaşık 7,5 saat beklemişler. dönüşte ise 3 dakikada geçmişler. muhtemelen bayram tatiline denk geldiği için böyleydi. ben daha önce 2 kez araçla gittim ve hiç bir sorun yaşamadım. hatta arabanın içini kontrol bile etmeden geçirmişlerdi bizi.

yalnız başımıza şöyle üzücü bir olay geldi, Atina'da çok merkezi bir yerde arabamızı soydular. 34 plaka gördükleri her aracı yokluyorlarmış bilginiz olsun. çok büyük bir şebeke ve organize iş. 5 euro ödememek için otopark yerine ana caddeye park etmiştik ve arka kelebek camını kırıp bagajdaki bavulları çalmışlar. bilgisayarlar, tabletler, şarjı bittiği için bıraktığımız şirket cep telefonları, fotoğraf makinalarımız, parfüm gözlük saat ayakkabı ...
    4 kişiydik ve toplam 50bin tl'lik eşyamız çalındı. polise gittiğimizde karakolda bizim gibi 2 tane daha aile vardı 34 plaka araç sahibi. onları da aynı şekilde soymuşlar.

o nedenle aracınızı muhakkak güvenli gördüğünüz otoparka bırakın arkadaşlar. ve seyahat sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.
    epey konu dışına çıktım, diğer üyelerden özür dilerim.
    Kızkardeşim Atina da yaşıyor, orada araç ihtiyacı olunca kendisi sıfır 2008 aldı. Daha 2 ay anca olmuştu başka bir yere gittiklerinde park yerinde kelebek camını kırıp içeri girmişler. Zaten araçta çocuk ıvır zıvırından başka birşey yokmuş ama çocuk arabası bozukluklar vs. alınmamış, sanıyorum kardeşim olayın başlangıcında gelmiş, gözcü haber verince kaçmışlar.

Türkiye plakalılara bir hareket mevcut ama Yunan plakalı olsa da kelebek camı kırmak orada rutin iş olmuş. Bende bir ara -araba alınmadan önce- araba ile Yunanistan-İtalya planlamıştım. ama sonra bu tür riskler yüzünden vazgeçtim. Şimdi orada araba var, benim için uçak daha basit/kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 16 Temmuz 2019; 11:15:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Evet, toz temizlemek için fazla uğraş :) Jant arası rahatsa oradan da silinebilir.
    İnşallah bu şekilde ses kesilip tekrarlamaz.
  • 2018 m sport turuncu kasa var bugün 20 bin bakımı için aradım 1.550 lira fiyat istiyorlar. şahsen 2.yıllık garantim var ama yağ bakımı için saçma bir ücret talep ettiklerini düşünüyorum. dışarı da yaptırsam mı diye düşünüyorum garanti dışı kalma ihtimali yok diyende var ama emin değilim.
  • A.B.D(azimBora) kullanıcısına yanıt
    Yağ bakımı için değişecek filtreler belli.
    Yağını ve orjinal filtrelerini al bir ustaya max 150 liraya değiştirirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A.B.D(azimBora) kullanıcısına yanıt
    Farklı servis noktalarını arayabilirsiniz. Bakım döneminde ilk 1800 TL ile başlayan maceram 1400 TL civarına son bulmuştu. Yine pahalı ama kötünün iyisi.
    Bilgi ve uyarı için teşekkürler, gözüm korktu açıkçası ama rezervasyonları yaptık, geri dönüş yok artık.
    Ancak şuna karar verdim ki; gittiğimiz yerlerde mutlaka otoparka bırakacağız ve şehirde artık mutad vasıtalarla gezeceğiz..Umarım bir sorun çıkmadan gider geliriz..
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Aynı rotayı araçla ben de düşünüyorum. Tecrübelerinizi bekliyoruz hocam. Şimdiden iyi tatiller, kazasız belasız yolculuklar dilerim

• Selamlar
    km.bakımım geldi. Araç 1.16d km'si 63.000 oldu.

10.000 km önce standart değişenler dışında yakıt filtresinide değiştirmiştir.

İstanbul / Anadolu yakasında özel servis önerilerinizi rica edecektim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmtgs -- 18 Temmuz 2019; 16:7:51 >
  • İlk bakım 1500 TL tuttu benim de. Ekstra bir işlem yok. Kapı fitilleri yağlanmış bir de sanırım gıcırtı için.
  • Garanti uzatma icin fiyat alan oldu mu? Ben form doldurdum arayacaklar %50 indirim varmis. Gorecez bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

İlk bakım 1500 TL tuttu benim de. Ekstra bir işlem yok. Kapı fitilleri yağlanmış bir de sanırım gıcırtı için.
    Gerçi ilk bakımda genelde çıkmıyor ama polen ve hava filtresi de fiyatın içinde mi?

1500TL standart bir bakım için çok fazla, ilk bakımı hediye almıştım o yüzden ödemem olmadı, 2. Bakım da km’yi geçemediğim için ay hesabından 08/2020. Garanti zaten 4 ay sonra bitiyor, o dönem de güzel bir indirim olmaz ise, malzemeyi alıp özel bir yerde yaptırırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 18 Temmuz 2019; 23:35:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Garanti uzatma icin fiyat alan oldu mu? Ben form doldurdum arayacaklar %50 indirim varmis. Gorecez bakalim
    %50 indirim iyiymiş.

Fiyat zaten € bazında belli değil mi? Farklı fiyat mı çıkartacaklar?

• Eğer sadece yağ ve yağ filtresi değişim ise 1500 TL çok yüksek bir rakam. Geçen sene kur 7,33 ken 750 TL ye ilk bakımı yaptırdım. Bu sene düşük satışların bedelini servis ücretlerinden çıkarmaya çalışacaklar anlaşılan.

Benim bakım da yaklaştı araç 28500 de.Bayram öncesi uygun fiyat alırsam araç garanti bitmeden teknik kontrole çağırıldığında serviste yaptıracağım yada malzemeleri alıp Ankara'ya gidince özel serviste yaptıracağım. Konu açılmışken Ankara yada Bodrum da daha önceden deneyip memnun kaldığınız önereceğiniz bir özel servis varsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Gerçi ilk bakımda genelde çıkmıyor ama polen ve hava filtresi de fiyatın içinde mi?

1500TL standart bir bakım için çok fazla, ilk bakımı hediye almıştım o yüzden ödemem olmadı, 2. Bakım da km’yi geçemediğim için ay hesabından 08/2020. Garanti zaten 4 ay sonra bitiyor, o dönem de güzel bir indirim olmaz ise, malzemeyi alıp özel bir yerde yaptırırım.

Alıntıları Göster
    Faturada sadece yağ filtresi, cam suyu, hava filtre elementi mevcut.
    Teşekkur ederim

• Serhend88 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Arkadaşlar yeni 1 serisi önden çekiş olmakla sınıfının ayrıcalığını yitirmiştir.Muadili olan önden çekişli a serisinin satış rakamları hem türkiye hem dünyada 1 serisine göre oldukça düşüktür.bu durumda önden çekişli 1 serisinin a serisi kadar satacağı audi a3ün ise bu durumda satış rakamlarını arttıracağı anlaşılıyor.bmwnin önden çekiş kararı stratejik hata mı yoksa isabetli bir karaır mı satış rakamlarından anlayacağız.(ancak ben asla önden çekişli bmw satın almam.hele ki donanım konusunda bu kadar fakir olan bir markayı; birakin 1 i 3 ü 4 serisinin cabriosuna bile hız sabitleyiciyi (cc) standard olarak sunmayan; en dandik kumaş dösemeyi standard pakette sunan bir markayı tetcih etmem.

• karti K kullanıcısına yanıt
    Senelik bakıma gittiğim zaman, garanti uzatmaya ilgili fiyat bilgisi almıştım. Fiyatlara baktığımda bu işe girilecekse 4 yıllık yaptırmanın daha “ekonomik” (!) olduğunu düşündüm. 3 yıllık garanti uzatmak ile 4 yıllık arasında makul bir fiyat araligi vardı. Zaten istenilen rakam ile 1 yıllık garanti uzatma yapmanın da hiçbir makul yanı yoktu. Ancak inanın tam olarak fiyatları hatırlamıyorum. Gece evde evraklara bakacağım. Eğer atmadıysam o kağıdı, burada paylaşırım.

** %50’ye varan indirim deniyor. Net %50 indirim olmayabilir :)

Edit : 4 yıllık degil 3 yıllık varmış. Yanlış hatırlıyormuşum.

26.01.2019 tarihinde garanti uzatma ile ilgili aldığım fiyat ( euro kuru : 6.0016’imiş. İnternetten baktim ) :

+1 yıl : 2884 tl
    +2 yıl : 7051 tl
    +3 yıl : 7581 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 21 Temmuz 2019; 1:13:9 >
  • 
Sayfa: önceki 19791980198119821983
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.