Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1983. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
25 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19811982198319841985
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, lastikleri sokmeden direk sıktınız degil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Hadi ya, ben de yarim saat / kırk beş dakikaya hallederler en fazla diyordum :)

Çift taraflı bant çekmek için de diretmek mi gerekiyormuş ? :))

İlginç.
    Belki o kadar zamandır, bana öyle demişlerdir.

Forumda okumuştum;
    Bir test edelim
    Silikon sprey sıkalım bakın
    Olmadı mı! bi daha test edelim.
    Fitilleri değiştirelim, yine gelin.
    Olmadı mı, yine test edelim.
    Randevu verelim, sonra gelin bant çekelim...

vs. gibi süreçler okumuştum.

O yüzden oraları hızlıca atlayıp geçmek istedim, net istekte bulundum. Belki şimdilerde sıkıntı söylenince hemen bant işine girişiyorlardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 23 Temmuz 2019; 0:51:17 >
  • Arkadaşlar benim arabanın direksiyonda soyulma ve renk solma oldu arabanın garantisi var daha önce gittiğim zaman müşteri hatası dediler sonra bmw de tandık bulup garantiden değiştirdim garantiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karti K kullanıcısına yanıt
    Garanti bitimine 1 ay kaldı 3 yıl için 4.000tl istedi. Ama garantisi olmayan araca verilen fiyat farklı oluyormuş öyle söyledi yetkili arkadaş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yusuf89 Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar; evet, bu uygulama icin 4 lastiği sök-tak uğraşmak istemedim. Elimden geldiğince her aralıktan ürünü sıkmaya çalıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Caneroz1907 kullanıcısına yanıt
    3990tl ye yaptirdim ben de 3 yillik. %50 indirim varmis fakat icerigin iyi anlasilmasi gerekiyor. Butun parcalar, trim sesleri garantiye dahil degil. Sokme, takma isciligi bazi durumlarda istenebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

Faturada sadece yağ filtresi, cam suyu, hava filtre elementi mevcut.

Alıntıları Göster
    Bedava/hediye yapınca fatura böyle olmuştu.

• Arkadaşlar arka lastikte 245/40/17 yerine 225/45/17 kullanan var mı ? Sıkıntı yaşar mıyız ?
  • 1 serisi için garanti uzatımına aldığım fiyatlar aşağıdaki gibidir;

1 yıl --> 1560 TL
    2 yıl --> 3750 TL (2X1 yıldan daha uygun olması gerekiyordu sanki)
    3 yıl --> 4000 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

1 serisi için garanti uzatımına aldığım fiyatlar aşağıdaki gibidir;

1 yıl --> 1560 TL
    2 yıl --> 3750 TL (2X1 yıldan daha uygun olması gerekiyordu sanki)
    3 yıl --> 4000 TL
    Buradaki amaç, 3 yıla yönledirmek olsa gerek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Caneroz1907

Garanti bitimine 1 ay kaldı 3 yıl için 4.000tl istedi. Ama garantisi olmayan araca verilen fiyat farklı oluyormuş öyle söyledi yetkili arkadaş.
    Benim aracinda garantisi devam ediyor, demekki banada 4bin teklif edecekler, 3 kere daha servis demek bu nerden baksaniz 5bin tl de servise gider. Ama satarken buyuk avantaj.

• Demek ki fiyatlarda gerçek anlamda bir indirim yapılmış.

4000 tl karşılığı garantiyi 3 yıl uzatma hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? Tabi sözleşmeye de bakmak gerekir. Sözleşme genelinde dışarıda bırakılan bir seyler var mi ?

• Bu uzatılmış garantinin içeriği önemli, tam olarak öğrenmeden yaptırmamak lazım.

• Arkadaşlar merhaba,aranıza 118i 2015 sonu çıkışlı arabayla katılıyorum aracı bugün aldım, araçta alırken expertiz e soktum airbag hata kodu gibi bir kod verdi ne olduğunu göremediklerini söylediler,bizde Bmw Borusan a gittik aracın geçmişine Baktık orda böyle bir arızanın şimdiye kadar vermediğini ilettiler,arıza kodlarını araştırmaları için saatli 400 tl den bir gün alıp bakmaları araştırmaları gerektiğini belirttiler,çok para çıkabileceği düşüncesi ile ve bizde açıkcası universal Obd kablosu vs kullandıkları için olabileceğini düşünüp karşılıklı güven içinde aracı aldım,şimdi aklımda soru işaretleri var sizce buna baktırabileceğim biryer var mı, birde yolcu kemer uyarısı vermiyor bununla bağlantılı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim,iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonEyes -- 24 Temmuz 2019; 8:0:55 >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Bir yıllık tecrübemi paylaşayım.. Geçen sene dediğiniz gibi sağolsun arkadaşlar tecrübelerini paylaşınca serviste durumu belirttim ve bant çektiler ve fitilleri yağladılar. Aradan geçen süre boyunca gerçekten sesler kesildi ancak bu aralar bayramda araba uzun yolda esnedikten sonra artık bozuk yolda gidince ses yapıyor ancak eski haline göre baya iyi yinede. Bugun servise garanti öncesi teknik kontrole götüreceğim ve alttaki başlıklara baktırmayı planlıyorum.

El freni pek iyi tutmuyor. Araç orta seviye el freni çekik zorlanmadan gidebiliyor.
    Kapılara çekilen bantların ucları kavlamış birazda kapılardan ses geliyor.
    Ruhsat gözünden yine trim sesleri geliyor.(Daha önce balgat borusanda silikon sprey sıkmışlardı ama uzun ömürlü olmadı)
    Son olarak da aracı lifte kaldırtıp yine arkadaşlar sağolsunlar diferansiyel keçelerinde yağ kaçağı var mı ona baktırmayı planlıyorum.

Birde sevis fiyat teklifi alalım onun bilgisini paylaşırım.

• LeonEyes L kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanınız. Hata kodu hakkında özel servislere danışabilirsiniz ama teknik detayı hakkında bir şey diyemeyeceğim. Yolcu kemer ikazı opsiyonel gibi bir saçmalık var. Bizim araçlarda da yok merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhend88 -- 24 Temmuz 2019; 11:5:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanınız. Hata kodu hakkında özel servislere danışabilirsiniz ama teknik detayı hakkında bir şey diyemeyeceğim. Yolcu kemer ikazı opsiyonel gibi bir saçmalık var. Bizim araçlarda da yok merak etmeyin.
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için,özel servis var mı tavsiye edebileceğiniz sanırım sadece Bmw bakan servisler anlar bu işten die düşünüyorum varsa bildiğiniz bir yer çok iyi olur, yolcu kemer ikazı zor olsada bir yerde opsiyonel olduğunu yazmışlardı biraz içim rahatladı ama çok komik bir durum en dandik araçlarda bile var yine de iyi tarafından bakıp yanımdaki arkadaşı uyarmak zorunda kalmayacağım die düşünüyorum😂

Arkadaşlardan bakım için daha önce tecrübe ettikleri özel servis tavsiyesini Ankara için istemiştim ama yazan çıkmadı malesef. Hangi şehirdeyseniz onu yazın isterseniz öneriler gelir. İstanbul da ikamet edenler daha çoğunlukta gibi.
  • Serhend88 kullanıcısına yanıt
    Ok hocam teşekkürler konuyu 2-3 aydır takip ediyorum aslında biraz cansız bir konu olsada paylaşımlar yapılıyor saolsun arkadaşlar. Bende İstanbul dayım İSTANBUL da önerilecek arıza kontrolü yapan yer bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim arkadaşlar.iyi forumlar

Hayırlı olsun aracınız, iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim. Keske aklınızda en ufak soru işareti kalmayacak şekilde notere gitmiş olsaydınız. Satıcı taraf ile anlaşıp, orta yolu bulacak bir anlaşma yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Ülkedeki ikinci el piyasasının durumu belli. Sonuçta satıcı tarafından da giderilmesi gereken bir konu. Herkes sizin gibi bir karar vermeyebilirdi.

Mert Oto Elektronik var Bostancı Oto Sanayi’de. Gidip, bir hizmet almışlığım yok. Ancak sosyal medya üzerinden yapmış oldukları işlerin videoları vardı.
    Elektronik üzerine çalışıyorlar gördüğüm kadarıyla. Bilmiyorum böyle bir hizmetleri var mı ? Ama telefon açıp sorulabilir.

Avrupa Yakası olarak, Maslak’ta Mekanik Garaj var, özel servis. Yine kendim bir hizmet almamış olsam da iyi yorumlara denk geldim. Telefonla bu tarz bir hizmet alıp alamayacağınızı sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 24 Temmuz 2019; 14:4:49 >
  • 
Sayfa: önceki 19811982198319841985
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.