Şimdi Ara

Biz Kayserililer cimri ve pinti insanlar değiliz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
5
Favori
12.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tanıdığım ve yanında çalıştığım tüm Kayseri'liler böyle valla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Biz adanalilar napsin ?

Ne yapmamı istiyorsun soyle kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayseri merkezde arada bulunan bi dürümcüde arkadaşımın rastladığı olay:
    kadın:dürüm ne kadar?
    dükkan sahibi:3 tl abla
    kadın:neee?3 tl mi!!! bu kadar pahalı neymiş bu
    2 kayserili yan yana geldiğinde mutlaka arada para konuşması oluyor.3 yıldır kayserideyim 2 kayserili arasında para lafı geçmeyen bir konuşmanın olmadığını hatırlamıyorum.

özet:çok cimriler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chirico

Değilsinizde benim kuzen evlendi gelinin babası çeyrek altın taktı ayıptır.

aynen teyzem evlendi enişte beyden 70 lik rakı istedik elin de 2 tane birayla geldi cimri poşet bile almamış
  • Aman aman benden uzak olsunlar. Kayserili deyince gerçekten kaçıyorum.
  • Kayseri 1
    Urfa Suruç 2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulluyum Kayseride okuyorum öyleler...
  • Bir arkadaşın öğrenci evinde kayserili bir çocuk vardı. Biz ne zaman içsek bu çocuk az içer ne zaman bir şey yapsak az yapardı bu çocuk. Paso etrafta dolanırdı.
    Bizde işkillenmiyoruz iyi saf temiz çocuk neyse böyle biri filan diye.
    Adamların evine ne zaman alış veriş yapıp gitsek malları masanın üzerine yığar parayıda yana koyardık.
    Ama beyler her zamanın mı paranın üzerindeki 1-2 liralar bozukluklar kaybolur.
    Lan düştü heralde yada döküldü yerde filan ev sahipleri bulurlar.
    Neyse yemek yaptık bizim kayseriliği çağırıcam odasına gittim , adam tuvalete gitmiş kapısıda açık(normalde hep kitler) lan odaya girdim adamın masasının yanında dev bir kavanoz içi bozuk para bir liralar elli kuruşlar dolu. Namussuz adam tüm bozuklukları topluyormuş bizim biriktiriyormuş. Odasınıda neden hep kitli tutuyor anladık işte .
    Adam 1 hafta gittiğinde kavanozunu patlattık yedik içtik oradaki parayla bebede ayrıldı arkadaşların yanından başka eve taşındı bu olaydan sonra

• SINIFTA KAYSERİLİ ÇOCUK VARDI. 2 SENE BOYUNCA FOTOKOPİ PARASI VERDİĞİNİ GÖRMEDİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

Kayseri 1
    Urfa Suruç 2

Aa , Mustafam Yaşıyor Muydun Sen?

Geçenlerde Kayserili Bir Hocamı Ziyarete Gittim , Gel Bir Yemek Ismarlayayım Diye Çok Israr Etti Ama Kabul Etmedim.
    Keşke Etseymişim.
  • Bende doğu tarafında çok yaşadım, nedense o taraftakiler çok eli açık oluyorlar, abi öyle böyle değil çok fena çok eğer maddi durumu orta düzeyde ise hiç hesap kitap yapmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal-Sol

quote:

Kayseri 1
    Urfa Suruç 2

Geçenlerde Kayserili Bir Hocamı Ziyarete Gittim , Gel Bir Yemek Ismarlayayım Diye Çok Israr Etti Ama Kabul Etmedim.
    Keşke Etseymişim.

Kaan bu ne süpriz seni gören hacı oluyor

Davetlere icabet et kırma hocalarını

• Öylesiniz hiç inkar etmeye gerek yok. Kayseri'li ne kadar tanıdığım varsa cimri, pinti insanlar. Ha yukarıda yazmış arkadaş biz Çorum'lular yobaz değiliz diye... Ne kadar yobaz insan tanıdıysam Çorum'lu çıktı, lanet ettim o derece. Bu iki ilden uzak durucaksın arkadaş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal-Sol

quote:

Kayseri 1
    Urfa Suruç 2

Keşke Etseymişim.

Kaan bu ne süpriz seni gören hacı oluyor

Davetlere icabet et kırma hocalarını

Seni Görmeyeli Pek Uzun Zaman Oldu Be Mübarek , Hasretinle Prangalar Eskittim.

O Gün Diğer Hocalarımıda Ziyaret Etmem Gerekiyordu , Bir Sonraki Davetini Kabul Ederiz Be Mustafam.

• hadi len kayserililer harbi cimri pizzacıda kola pahalı diye elinde kolayla gidenlerin yarısı kayserilidir
  • Kayserili arkadaşım var. Hiç cimri falan değil. Bişey alırken genelde hep o ısmarlar. Zerre kadar cimriliğini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhaaaat

quote:

Orijinalden alıntı: Chirico

Değilsinizde benim kuzen evlendi gelinin babası çeyrek altın taktı ayıptır.

5 parmağın 5 de bir değil bende kızına ev alan gördüm düğününde ne olacak şimdi ?

bırakta alsın kızı yani birader . bu kadar da cimri olunmaz.Benim üniversitede kayserili bir arkadaş var samimiyetimle söylüyorum cocuk acıkmamak için zçmıyo
  • quote:

Kayseri 1
    Urfa Suruç 2

haaaaaarrrikaaa bir tespiiitt yok harbiden ötesi hocam
  • kayserili arkadaşım var gayet cömert biri ailesinide tanıyorum gayet eli açık insanlar
  • Kayserili müşterime bir iş için 160.000 tl fiyat verdim.
    Ertesi gün telefon açtı ......çiğim ben bankadan para çektim sözleşmeyi hazırla geliyorum dedi.
    Bankadan 100.000 tl çekmiş elimi tuttu kurban pazarlığı gibi sallıyor 160.000 liralık işi 100.000 liraya yaptıracak para çekmesinin sebebide paranın yüzü sıcaktır hesabı
    1000 lira iskonto yaparım 159.000 e bu iş biter deyip kestirip attım.
    İşi başkasına verdi 4 ay sonra bu makina çalışmıyor gel düzelt dedi Sonuç:Aldığı makina baştan sona hatalı 159.000 lirada bize bayıldı uyanık Kayserili

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.