Şimdi Ara

Biz Kayserililer cimri ve pinti insanlar değiliz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
5
Favori
12.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Göçmenleri unutmayın.Benim hayatımda gördüğüm en cimri insanlar.Tanıdığım iki kişi var. Her sabah iş yerinde kim poğaça börek alsa başına üşüşür bekler teklif etsin die.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falcao1905 -- 10 Mart 2013; 16:27:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende Kayseriliyim develiden kayserililerin %75 civarı cimri pinti olurken kalan %25'lik kesim gayet cömert eli açık insanlar oluyor . Kayserideki bakkallar resmen 10 kuruşun hesabını yapıyor adamlar
  • Bir arkadaşım kayserili.
    Kayseriden ayrılıp büyük şehire çalışmaya giden bir vatandaşa hemşerisi demiş ki;

- kaç yıldır işyerinde çalışıyorsun o iş yerinde
    - 10 yıl demiş
    cevap çok ilginç
    O işyeri daha satın alamadın mı? ( kayseride 10 yıl çalıştığın işyeri satın almazsan boşa çalıştığın düşünülürmüş )

bi tane daha

Kayseride ev almadan bir mutfağa, et girmezmiş
  • Ben de Kayseriliyim.Ne elimde para tutabiliyorum, ne de birilerini geri çevirebiliyorum.İnsanlar inanmıyor Kayserili olduğuma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YediyuzYetmisYedi

Kayserililer cimri degil diyene yemek ismarliom elmacioglunda :D

oooo ben de kayseriliyim gelirim sen ismarliyosan zaten elmacioglu super mekan yerim iskenderini

• 2x2 kaç?
  • o değilde niğdeliler mi akıllı kayserililer mi ne zaman niğdeli kayserili bir arada gorsem bu muhabbet donuyor sonundada kavga
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

2x2 kaç?

hesapmakinasi ile hesaplar soylerim birazdan

not: bu meseleyide herkes anlamaz simdi ama neyse anlıyan anladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbuzzedasabee

Anne tarafı Kayserili. Ben genelleme yapmayı sevmem ama harbi cimriler. Annemin teyzesi gelmiş 85 yasına milyonları var ama bayramda cıkartıp 20 tl vermez. 2 kurusun hesabını yapar. Mesela sıkıstıgımızda yardım etmez borc verir. Tutumlu degil cimriler.

lafa bak lafmi diye... haybiye para vermemiste borc vermis o yuzden pintiymis. bu senin belesciligin olmasin sakin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

En cömert insanlar Erzincandan çıkar. Erzincan Türkiyenin başkenti olmasa da cömertliğin başkentidir.

• Var mı itirazı olan hala?
  • Onu bunu bilemem de denizlililer cidden pinti.En azindan babamin cevresi ailesi oyle.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.