Şimdi Ara

(Bitti) Kosta Rika Filtre Kahve 500gr 19,90 (20 tl Üzeri Kargo Bedava)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.036
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diğer indirimli ürünlerin de fiyatı uygun geldi. Firmayı yeni duydum, n11 de mağazası varmış, merak eden oraya da bakabilir.
    https://askurukahvecisi.com/urun-kategori/yeni-yil-firsatlari/

https://askurukahvecisi.com/urun/aspresso-costa-rica-filtre-kahve/ 500gr 19,90
    https://askurukahvecisi.com/urun/gold-hazir-kahve/ 350gr 19,90
    https://askurukahvecisi.com/urun/aspresso-sahlep/ 1kg 15,90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 1 Ocak 2018; 22:33:29 >

• tat konusu kişiye göre değişir. onun için kişisel deneyimimi paylaşabilirim. kahve presiyle başladım, makineye mecburiyetten geçtim, tekrar kahve presine döndüm. çünkü makinelerde aroması belirgin kahveler bile düz bir tatla çıkıyordu. preste ise aroma yeterli seviyede çıkıyor. makinede yüzde 10 dersek preste yüzde 70 diyebiliriz.

yüzde 100 aroma için filtre kahveden bir üst levela geçmek gerekiyor. bu da basınç altında demleme yani espresso. aroma çıkartırken mecburen kafeini de artırıyor. aroma çok, kafein çok, miktar az. bir demlemede bir fincan sert kahve. bu tarz da herkese uymayabilir. bir de ateşle ısıtılan basınçlı cezveler var, moka cezvesi diye. sert bir kahve çıkartsa da aromada başarısız buldum diyebilirim. en fazla yüzde 30.

ben denemediysem de orta yol olarak aroma butonlu filtre kahve makineleri var. sıcak suyun kahve üzerine damlama süresini uzatarak aromayı artırdıklarını iddia ediyorlar. büyük bir teknoloji değil ama sadece markaların üst segment ürünlerine koyulduğu için daha pahalılar.

sonuç olarak en pratiği ve ucuzu kahve presi. iyi kahve kullanırsan tatmin edici aroma alırsın. 4 dk yerine 6 dk beklersen daha fazla aroma alırsın mesela. bir de kişi başı 2 çorba kaşığı deniyorsa sen 4 çorba kaşığı kullan. yani anahtarı iyi kahve, çok kahve, uzun bekleme süresi.

tavsiye edilebilecek aromalı filtre kahve makinesi:

tchibo.com.tr/delonghi-icm-15240

kullandığım espresso makinesi:

Delonghi ECO311.R

tadı hafif buruk olsa da yumuşak içimli yoğun aromalı bir filtre kahve:

tchibo.com.tr/feine-milde

üstte linkini verdiğim sitedeki kahvelerin hepsi hafif acı. çünkü tek seçenek olarak orta kavrum var. yumuşak içim için hafif kavrum gerekiyor. çekirdek olarak hafif kavrumlu alıp kendin öğüteceksin. bunu da denedim, bu sefer de aroma azalıyor. hem yumuşak içim hem bol aroma dediğinde bu tchibo'daki feine milde kahvesinin ayarını tutturabileni ben görmedim. dünyada bu kadar insan niye kahveye süt ya da krema ekler? tam olarak bu sorunu çözmek için. aroma yerinde kalsın, tadı da yumuşasın şeklinde.
    kahve preslerinde özel bir durum yok. hepsi aynı tadı veriyor. sadece sıcak suya temas eden yerler yumuşak renkli silikon olmasın. bunlar 1 yılda falan renk atıyor. sıcak suyla çözülen boya mideye. malzemesi dayanıklı ve sağlık açısından güvenilir olsun derseniz en bilineni bodum. ben ikea kullanıyorum.

sadece çekirdek olarak bulabildiğim kahvelerde evet kendim çekiyorum. kahveyi vakumlu ambalajda alıp, kullanımdan geri kalanını kapağı silikonlu, hava geçirmez bir kapta tutmak yeterli ve pratik geliyor. amaç taze içmekse, tazeliğe daha çok etki eden çekilme değil, kavrulma tarihi aslında. en ideali çiğ alıp kendin kavurup, hemen öğütüp, hemen içmek. hiç denemedim. bu kadar uğraşamam açıkçası.

kullandığım ve en çok tavsiye edilen öğütücü:

delonghi-kg79
  • endero E kullanıcısına yanıt
    hocam sen yetkili birine benziyosun bu filtre kahve makinelerine gerek var mi en hoş yumuşak orta arasi aromali.kahve hangisi nasil bir yontem.izliyorsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatansever Müslüman Türk kullanıcısına yanıt
    tat konusu kişiye göre değişir. onun için kişisel deneyimimi paylaşabilirim. kahve presiyle başladım, makineye mecburiyetten geçtim, tekrar kahve presine döndüm. çünkü makinelerde aroması belirgin kahveler bile düz bir tatla çıkıyordu. preste ise aroma yeterli seviyede çıkıyor. makinede yüzde 10 dersek preste yüzde 70 diyebiliriz.

yüzde 100 aroma için filtre kahveden bir üst levela geçmek gerekiyor. bu da basınç altında demleme yani espresso. aroma çıkartırken mecburen kafeini de artırıyor. aroma çok, kafein çok, miktar az. bir demlemede bir fincan sert kahve. bu tarz da herkese uymayabilir. bir de ateşle ısıtılan basınçlı cezveler var, moka cezvesi diye. sert bir kahve çıkartsa da aromada başarısız buldum diyebilirim. en fazla yüzde 30.

ben denemediysem de orta yol olarak aroma butonlu filtre kahve makineleri var. sıcak suyun kahve üzerine damlama süresini uzatarak aromayı artırdıklarını iddia ediyorlar. büyük bir teknoloji değil ama sadece markaların üst segment ürünlerine koyulduğu için daha pahalılar.

sonuç olarak en pratiği ve ucuzu kahve presi. iyi kahve kullanırsan tatmin edici aroma alırsın. 4 dk yerine 6 dk beklersen daha fazla aroma alırsın mesela. bir de kişi başı 2 çorba kaşığı deniyorsa sen 4 çorba kaşığı kullan. yani anahtarı iyi kahve, çok kahve, uzun bekleme süresi.

Delonghi ECO311.R

üstte linkini verdiğim sitedeki kahvelerin hepsi hafif acı. çünkü tek seçenek olarak orta kavrum var. yumuşak içim için hafif kavrum gerekiyor. çekirdek olarak hafif kavrumlu alıp kendin öğüteceksin. bunu da denedim, bu sefer de aroma azalıyor. hem yumuşak içim hem bol aroma dediğinde bu tchibo'daki feine milde kahvesinin ayarını tutturabileni ben görmedim. dünyada bu kadar insan niye kahveye süt ya da krema ekler? tam olarak bu sorunu çözmek için. aroma yerinde kalsın, tadı da yumuşasın şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endero -- 30 Aralık 2017; 4:26:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: endero

tat konusu kişiye göre değişir. onun için kişisel deneyimimi paylaşabilirim. kahve presiyle başladım, makineye mecburiyetten geçtim, tekrar kahve presine döndüm. çünkü makinelerde aroması belirgin kahveler bile düz bir tatla çıkıyordu. preste ise aroma yeterli seviyede çıkıyor. makinede yüzde 10 dersek preste yüzde 70 diyebiliriz.

Delonghi ECO311.R

hocam onerdıgınız fıltre kahve makınesını gördüm. acaba french press ıcın be dusunuyosunuz? bende cok anlamam ama anlamaya çalışıyorum.

birde çekirdeği kendiniz mi çekıyosunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kozlulum67 K kullanıcısına yanıt
    kahve preslerinde özel bir durum yok. hepsi aynı tadı veriyor. sadece sıcak suya temas eden yerler yumuşak renkli silikon olmasın. bunlar 1 yılda falan renk atıyor. sıcak suyla çözülen boya mideye. malzemesi dayanıklı ve sağlık açısından güvenilir olsun derseniz en bilineni bodum. ben ikea kullanıyorum.

sadece çekirdek olarak bulabildiğim kahvelerde evet kendim çekiyorum. kahveyi vakumlu ambalajda alıp, kullanımdan geri kalanını kapağı silikonlu, hava geçirmez bir kapta tutmak yeterli ve pratik geliyor. amaç taze içmekse, tazeliğe daha çok etki eden çekilme değil, kavrulma tarihi aslında. en ideali çiğ alıp kendin kavurup, hemen öğütüp, hemen içmek. hiç denemedim. bu kadar uğraşamam açıkçası.

kullandığım ve en çok tavsiye edilen öğütücü:

delonghi-kg79

teselkurler kardesim aydinlatici bilgiler icin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    biley daha sormak istiyorum hocam. hangi kahveleri onerirsiniz french press için. yine zahmet olmazsa link de paylasırsanız cok memnun olurum. vaktını cok aldım affola

• quote:

kosta rika, ithalatçısına göre gerçekten kiloda 5 lira ucuz. kosta rika dışındaki kahvelerde başka site önereceğim. çünkü burası 2 kata yakın pahalı. bütün türleri denedim, düzgün sorunsuz bir satıcı:

www.sanalbaharat.com

Bu sitede kargo ücretsiz olayı yok herhalde, sepeti 100 tl de yapsam 6 tl kargo ücreti koyuyor.

• paylasim icin tesekkurler. ilginc urunler var. bitter sicak cikolata, cilekli turk kahvesi filan😊

• Asriell kullanıcısına yanıt
    maalesef doğru. 500 liralık 15 kg. kahve bile alsan ilginç şekilde 6 lira kargo sabit. "tonajlı" alımda ücretsiz demişler.
    bu kişisel zevke bağlı ama iş yerinde hep beraber içtiğimiz 7-8 kişinin çoğu guatemala kahvesine geçtiğimde değişikliği ilk içişte fark edip çok beğenmişti. ben hepsini içiyorum ama kişisel tercihim yukarıda da verdiğim feine mild.

sanalbaharat.com/guatemala

• quote:

bu kişisel zevke bağlı ama iş yerinde hep beraber içtiğimiz 7-8 kişinin çoğu guatemala kahvesine geçtiğimde değişikliği ilk içişte fark edip çok beğenmişti. ben hepsini içiyorum ama kişisel tercihim yukarıda da verdiğim feine mild.

sanalbaharat.com/guatemala

davidoff nasıldır peki? aromalısı da var. tat olarak cok fark edıyomu bunlar? şu anda indirimdeymiş tchıboda o yuzden sordu

• davidoffu bende merak ediyorum
  • haber veren arkadaşa teşekkürler denemek için kosta rika aldım. tchibo kahvelerini hafif diye sevemedim bunu denemek istedim. tchibo nun en iyisi guetemala galiba. brezilya hafifti mesela.
    denemedim ama denemekte fayda var tabi. tat fark eder. örneğin davidoff, nikaragua ve etiyopya karışımı kullanmıştır, öbürlerinde olmayan hafif bir meyve tadını bunda alırsın. bu arada davidoff, sigarasından tanıdığımız davidoff. puro üretiminden dolayı güney amerika piyasını iyi tanıyan bir firma. muhtemelen kahveleri güney amerika harmanıdır.
  • quote:

Delonghi ECO311.R

sizin delonghi espresso makinası basınçlı sepet kullanılıyor basınçsız sepet alıp bu şekilde shotlar alınabilinir bol kremalı, ama burada öğütücü çok önemli yoksa akışı tuturamaya bilirsiniz tat farkıda çok oluyor basınçsız sepeti kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim kullanıyorsanız zaten biliyorsunuzdur
    (Bitti) Kosta Rika Filtre Kahve 500gr 19,90 (20 tl Üzeri Kargo Bedava)

buda shot viseosu video resimler fatihgh3 aittir
    https://streamable.com/bsj8d?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    yok hocam duymadım. ilk başta köpüksüz geliyordu. sepeti bir kaç kez söktüm taktım. derken köpük bu kadar artmadıysa da buna yakın seviyeye geldi. şimdi sizin verdiğiniz bilgiye göre jeton iki yıl gecikmeli düştü bende. farkında olmadan lastik contaları falan gevşetip yarı basınçlı bir sepet icat ettim galiba. bilgi için teşekkürler. amazon'da basınçsız sepet bakıyorum. bu arada arkadaşlar sağ olsun uzman muamelesi yaptı ama değilim. sadece fiyat performans çerçevesinde uzun süredir çok fazla kahve tüketen birisiyim.

ekleme: baktım basınçsız sepetlere, bu zaten cihazla beraber verilen 2 sepetten birisi ve benim kullandığım sepet. benim modifiye ettiğim zaten -tek duverlı, çok delikli- basınçsız sepetmiş. yenisine gerek kalmadı ama fotodaki köpük oranı için biraz daha kurcalamam gerekecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endero -- 30 Aralık 2017; 22:55:24 >
    Senin ilacın aeropress

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Aslında syphon ama onun detayı çok fazla. Armayı en fazla hissettiğim demleme yöntemi syphon oldu, hatta Starbucks reservede geçen yıl Etiyopya içtim hayatımda ilk defa syphon demleme yöntemiyle, o kahveyi kupaya döktükten sonra çıkan yasemin kokusunu hala unutamam,baska hic bir demleme yöntemi bunu yaşamadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.