Şimdi Ara

Bitcoin Hakkında Her Şey [ANA KONU] (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
886
Cevap
150
Favori
90.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musap1956

Tabi ki satarsın. Ama 3 ay sonrasında ne olacağını bilemezsin. Belki %100 kar edersin belkide paranın tamamını kaybedersin. Yatırdığın para senin için önemliyse bu işe hiç bulaşma.

Herkezin parası değerlidir kardeşim ama benim şahsi görüşüm bitcoin dip yapcaksada altın fiyatını geçtikten sonra yapar yani 35 bin doları görür gibime geliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paribu'da al/sat için emir verdiğimiz değere geldiği gibi anlık olarak alınıp satılıyor mu? Alış ve satış süresinde hesaba geçiş süresi ne kadar?
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Site cortlamazsa 3-5 saniye. Ama panik anlarında büyük sıkıntı.
  • quote:

Site cortlamazsa 3-5 saniye. Ama panik anlarında büyük sıkıntı.

BTCTurk'de BTC değeri için panik anında 69 lira yazdığının görüntüsünü alanlar var. Paribu'daki alış ve satışları takip ettiğimde eğer değerler doğruysa milyonlarla işlem yapanlar mevcut.

Riske atabileceğim para ile al/sat yapacağım tam bilmediğim konular olduğu için soruyorum ve cevaplıyorsun hocam sağol.
  • Arkadaşlar şimdi benim mantığıma göre taş çatlasın bitcoin alan dünyada 10 milyon insan varsa dünya nüfusunun 1000/1 ne denk geliyor şuan 65 bin tl ise bitcoin mantığıma göre 200 milyon insan bitcoin alırsa ortalama en az 100 kat yani bir bitcoin 400-450 bin tl olması lazım mantık bunu gerektiriyor sizce yanlış mı düşünüyorum?

ve en önemli soru sizce dünyada kaç kişide bitcoin vardı? bir kişide 10 bitconun olsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

quote:

Paribu'dan onaylı hesap açıp yatırım yapmaya başladım. Uzun süre dokunmayacağım sadece para yatırıp bitcoin alacağım. Başka sitede önerebilir misiniz, yabancı sitede olur.

Bende aynı durumdayım hocam, bahsettiğiniz site güvenli mi, bana da bi bankacı koineks diye bi site önerdi, vergi numarası falan var yasal bi site falan dedi bakalım alıcam yakın zamanda

Paribu, BTCTurk'e göre daha basit ve kullanışlı olduğu için onu seçtim hocam. Biraz bunda kalsın olmadı söylediğiniz siteyi de denerim. Bu site hesap onayı için ne istiyor acaba? Paribu'da bayağı kolaydı.

Arkalı önlü kimlik fotokopisini dijital olarak yüklemeni istiyorlar, bir de açık adres. Cumartesi günü yapmama rağmen 15 dakika içerisinde onayladılar

Not: Koineksten bahsediyorum. BTCTürk en kasıntısı sanırım üyelik onaylamak için. Paribu hesabı da açmıştım fakat bir hafta onay süresinden falan bahsediyordu. Zaten bir tek btc var orada. Koineks en fazla çeşidi barındıran sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 10 Aralık 2017; 16:29:37 >

• quote:

Bitcoin dünyasını 2 senedir takip etmeme rağmen yatırıma yeni başladım.
    Yatırım yapmadan önce yaklaşık 2 ay deli gibi araştırma yaptım (keşke bu kadar beklemeseydim). Nereden alınır nasıl satılır, btc, etc, iota, cüzdan vb. konularda. 5 bin tl ile 3 gün önce başladığım bitcoin macerası yaklaşık 2000 tl kar getirdi. Yatırım tavsiyesi kimseye vermem ama bitcoin hakkında soruları olanlar varsa kısaca yardımcı olabilirim.
    Genel tavsiyelerim ise şunlar:
    1-Yatırıma sizin için risk teşkil etmeyen miktarlarla başlayın.
    2- Zengin değilseniz kısa yoldan zengin olamazsınız.
    3- ucuzken alıp, pahalıyken satın ama aç gözlülük yapmayın. Bunun için kendinize reel kar oranı belirleyin.
    4- Eğer bu işe gün içinde ayıracak en az 4 saatiniz ( gece gündüz aralıklarla) yoksa hiç başlamayın. 10 dakikada hayatızı karı kaçabilir veya büyük zarar edebilirsiniz.
    5- İngilizceniz yoksa yabancı sitelere bulaşmayın.
    6- Yeterince bilgi sahibi olmadan alt coin olayına girmeyin.
    7- Al sat yaparken komisyonları hesaplamayı unutmayın.
    8- Bitcoin almak dışında hiçbir aracı kuruma güvenmeyin. Btc aldığınız kurumunda hiçbir garantisi olmadığını bilin.

Hocam 4. maddeyle ilgili bir şey sormak istiyorum. Küçük kârlar belirlesek ve hemen ona göre bir satış emri versek, sürekli izleemesek, kasada bir ilerleme olur mu? Çünkü bu senaryoda fazla zaman kaybı yok sanki. Ya da mesela şu mümkün mü: Belli mobil araçlar vardır (umarım), coin belli bir miktara gelince ya da anı artış olunca bildirir?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 10 Aralık 2017; 16:47:35 >

• Panik anlarında 20 dakika içinde neler oluyor bir bilsen. normalde al satlarla küçük karlar elde edebilirsin ama piyasa çok oynak 1 saatte çok üzülebilirsin.
    Bu piyasayı ya devamlı takip edeceksin ya da yatır unut moduna gireceksin.
    Herşeyden önemlisi sakın üzüleceğin miktarlarla bitcoin işine girme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qnzxt00w

quote:

quote:

quote:

Paribu'dan onaylı hesap açıp yatırım yapmaya başladım. Uzun süre dokunmayacağım sadece para yatırıp bitcoin alacağım. Başka sitede önerebilir misiniz, yabancı sitede olur.

Bende aynı durumdayım hocam, bahsettiğiniz site güvenli mi, bana da bi bankacı koineks diye bi site önerdi, vergi numarası falan var yasal bi site falan dedi bakalım alıcam yakın zamanda

Paribu, BTCTurk'e göre daha basit ve kullanışlı olduğu için onu seçtim hocam. Biraz bunda kalsın olmadı söylediğiniz siteyi de denerim. Bu site hesap onayı için ne istiyor acaba? Paribu'da bayağı kolaydı.

Arkalı önlü kimlik fotokopisini dijital olarak yüklemeni istiyorlar, bir de açık adres. Cumartesi günü yapmama rağmen 15 dakika içerisinde onayladılar

Not: Koineksten bahsediyorum. BTCTürk en kasıntısı sanırım üyelik onaylamak için. Paribu hesabı da açmıştım fakat bir hafta onay süresinden falan bahsediyordu. Zaten bir tek btc var orada. Koineks en fazla çeşidi barındıran sanırım.

Şu an sadece bitcoine yatırım yapmak istediğim için orada üyelik açtım hocam. Önlü arkalı kimlik fotoğrafını istiyorlar onay için o kadar. 1 günde onayladılar.

• 0MG90 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar sabah 61k şu anda 66k civarı oldu. Yatırım yapanlar bu gece ve yarın akşam çok dikkatli olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Qnzxt00w

quote:

quote:

quote:

Şu an sadece bitcoine yatırım yapmak istediğim için orada üyelik açtım hocam. Önlü arkalı kimlik fotoğrafını istiyorlar onay için o kadar. 1 günde onayladılar.

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Ben aslında iotaya girmek istiyordum fakat yurtdışına açılmak istemiyorum şimdi.

Ben de muhtemelen bitcoin ve litecoinle uğraşacağım. Henüz tecrübem yok bakalım, yeniyim. Küçük rakamlarla deneyeceğim, gelecek kâr bir şeye değmeyecek belki ama elimdeki %kaç artar azalır görmek istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• musap1956 M kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam. Çok teşekkür ederim. Öyle yapacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://buy.bitcoin.com Bu siteden bitcoin alan var mı veya cex.io haricinde kredi kartı ile alabileceğimiz Türk borsası hariç bir yer var mı bildiğiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

https://buy.bitcoin.com Bu siteden bitcoin alan var mı veya cex.io haricinde kredi kartı ile alabileceğimiz Türk borsası hariç bir yer var mı bildiğiniz

Tam bu soruyu sormaya gelmiştim. Bu kadar olur. Acil cevap bekleniyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

https://buy.bitcoin.com Bu siteden bitcoin alan var mı veya cex.io haricinde kredi kartı ile alabileceğimiz Türk borsası hariç bir yer var mı bildiğiniz

Tam bu soruyu sormaya gelmiştim. Bu kadar olur. Acil cevap bekleniyor :)

benim bildiğim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rarels

https://ibb.co/eV33cw

balonlar listelenmiş en büyük balon btc gözüküyor

• 30.000₺ yatırım yapacağım kafam karıştı kime güvensem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Herkese geçmiş olsun.

https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiyede-bitcoinden-para-kazanan-gelir-vergisi-ve-kdv-odeyebilir?utm_content=bufferbb1c7&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Yabancı sitelerden alırsak öyle bir şey yapamazlar. Türk sitelerden bir an önce yabancı sitelere atın coin'lerinizi. Bunlarla uğraşılmaz.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.