Şimdi Ara

Bir Araç Kredi Olayı (2012 Model Hyundai Elentra)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır yazarım yazarım diye ertelediğim ve artık bana sorun olmaya başlamış bir konu hakkında sizlerin görüşlerini fikirlerini eleştrilerini almak için yazıyorum. Sizden isteğim konu hakkında bir bilginiz var ise bana çözüm yolunu göstermeniz.

Olay kısaca özetleyeyim. Mayıs 2012'de babamın üzerinden ticari bir iş yaptığımız firma sahibine kredi çekildi ve bir Hyundai Elentra Mode Plus satın alındı(tüm evraklar, kredi babamın üzerindne gerçekleşti ki babam hala imza atıp atmadığından emin değil her neyse devam edeyim). Firma iki ay sonra iflas etti. Bende arabayı kaptırmamak adına o dönem gittim kendilerinde geri aldım. Temmuz 2012'den bu yana arabayı biz kullanıyoruz ama kredisi filan artık yük olmaya başladı. Arabayı satmak istedik en fazla 38 bin TL gibi bir rakam verdiler(bu arada söyleyeyim araç alındığı dönemde 48 bin TL'lik bir etiket fiyatı üzerinden alındı ve tamamı kredili. geri ödemesi 5 yıl sonucu toplam 70 bin TL'cik). Haliye büyük bir kayıp olacağını düşünerek satmadık.

Aracın benzinli olması bi yana bana pekte performanslı bir araç gibi gelmedi nedense(belki de turbolu bir motora sahip olmadığı için olsa gerek). En son Manisa'dan Tekirdağ'a gittim ve geldim. Git - gelin maliyeti 370 TL oldu. Hesapladığımda araba 0,33 kuruş gibi bir rakam yakmış. Mevla büyük mü bilmme ama çalıştığım şirkette hep 1,5 dci renault araçlar kullandığım için bana biraz pahalı geldi

Neyse gelelim sadede. Nihayetinden ben bu arabayı elimden çıkarmak istiyorum ama Koç finans'ın rehini var üstünde. Acaba arabayı herhangi bir araç bayisine gidip dizel bir araçla takas etme imkanım var mıdır? yada ilgili kredinin takas edilecek araba kaydırılma ihtimali? ya da herhangi AKILLI bir çözüm çıkış yolu?

Lütfen yardım edin. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

Herkese iyi forumlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Arkadaşlar kimse konu hakkında bir fikir sahibi değil anladığım kadarı ile.

İşin genel özeti şu: banka ipoteği olan aracımı sıfır bir dizel araç ile takas etmek istiyorum. mümkün müdür? Örnek arabaya verilecek değer 37 bin'dir ben üstüne bir miktar daha para vereyim dizel arabam olsun gerekirse diğer borçta devam etsin olayındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisali16

Arkadaşlar kimse konu hakkında bir fikir sahibi değil anladığım kadarı ile.

İşin genel özeti şu: banka ipoteği olan aracımı sıfır bir dizel araç ile takas etmek istiyorum. mümkün müdür? Örnek arabaya verilecek değer 37 bin'dir ben üstüne bir miktar daha para vereyim dizel arabam olsun gerekirse diğer borçta devam etsin olayındayım

Dostum pek rastlanılan bir durum değil, en doğru bilgiyi koç finanstan alırsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leigh_hunt

quote:

Orijinalden alıntı: manisali16

Arkadaşlar kimse konu hakkında bir fikir sahibi değil anladığım kadarı ile.

Dostum pek rastlanılan bir durum değil, en doğru bilgiyi koç finanstan alırsın...

teşekkür ediyorum. dediğiniz üzere koç finans ile görüşsem iyi olacak

• arkadaşım kredi faizi aşırı yüksek gözüküyor, acil olarak yapılandırmanı tavsiye ederim
  • Kredi borcunu kapatmadan satış yapamazsınız ancak alıcıyla anlaşırsanız sizin kredi borcunuzu öder bankadan kağıt alıp trafiğe işletirsiniz ondan sonra satış yaparsınız tabi bunun için size güvenen biri gerekir, hiç bir bayi'ninde sizin adınıza para yatırıp takas'a gireceğini sanmıyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.