M

Yüzbaşı
12 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar,

Hyundai Elentra Mode Plus 2012 model aracımız var. Niyetimiz belli aracı dizel yada daha farklı bir benzini araç ile takas etmek. Fakat araç satın alınırken Koç finans kredi sistemindne yararlanıldı. Dolayısıyla ipotek var üzerinde. Ne dersiniz ipotekli bir aracı takas etmek mümkün müdür? Derdim bir şekilde krediyi aktif kılmak ama aracı değiştirmek
Merhaba sevgili arkadaşlar,

Uzun zamandır yazarım yazarım diye ertelediğim ve artık bana sorun olmaya başlamış bir konu hakkında sizlerin görüşlerini fikirlerini eleştrilerini almak için yazıyorum. Sizden isteğim konu hakkında bir bilginiz var ise bana çözüm yolunu göstermeniz.

Olay kısaca özetleyeyim. Mayıs 2012'de babamın üzerinden ticari bir iş yaptığımız firma sahibine kredi çekildi ve bir Hyundai Elentra Mode Plus satın alındı(tüm evraklar, kredi babamın üzerindne gerçekleşti ki babam hala imza atıp atmadığından emin değil her neyse devam edeyim). Firma iki ay sonra iflas etti. Bende arabayı kaptırmamak adına o dönem gittim kendilerinde geri aldım. Temmuz 2012'den bu yana arabayı biz kullanıyoruz ama kredisi filan artık yük olmaya başladı. Arabayı satmak istedik en fazla 38 bin TL gibi bir rakam verdiler(bu arada söyleyeyim araç alındığı dönemde 48 bin TL'lik bir etiket fiyatı üzerinden alındı ve tamamı kredili. geri ödemesi 5 yıl sonucu toplam 70 bin TL'cik). Haliye büyük bir kayıp olacağını düşünerek satmadık.

Aracın benzinli olması bi yana bana pekte performanslı bir araç gibi gelmedi nedense(belki de turbolu bir motora sahip olmadığı için olsa gerek). En son Manisa'dan Tekirdağ'a gittim ve geldim. Git - gelin maliyeti 370 TL oldu. Hesapladığımda araba 0,33 kuruş gibi bir rakam yakmış. Mevla büyük mü bilmme ama çalıştığım şirkette hep 1,5 dci renault araçlar kullandığım için bana biraz pahalı geldi

Neyse gelelim sadede. Nihayetinden ben bu arabayı elimden çıkarmak istiyorum ama Koç finans'ın rehini var üstünde. Acaba arabayı herhangi bir araç bayisine gidip dizel bir araçla takas etme imkanım var mıdır? yada ilgili kredinin takas edilecek araba kaydırılma ihtimali? ya da herhangi AKILLI bir çözüm çıkış yolu?

Lütfen yardım edin. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

Herkese iyi forumlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.
Merhaba arkadaşlar,

Benim merak ettiğim bir konu var. Bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Şimdi bu cep telefonlarında T9 muhabbeti var hani otomatik olarak yazmak istediğimiz kelimleri tanımlayıp daha hızlı ve doğru mesaj yazmamısı sağlıyor. Aynı mantıktan Outlook 2007'de var mı öğrenmek istiyorum. İşimiz gereği düzgün aksanla e-posta yazmamı gerekiyor(resmi yazışmalar filan). Bazen ister istemez göz ardı edebiliyoruz. Bunu ben daha yazarken bana önereceği kelimeler ile düzeltmemi sağlayacak bir ayar / eklenti var mıdır?

Örnek vereyim; Hi, my name is Ömer diye başladım e-postaya ama hızlı yazarken bir kelimeyi yanlış yazmama karşı otomatik kontrol edecek aynı zamanda bende bileceğim hangi kelimeyi düzelttiğini..

Ne dersiniz işim çok mu zor yoksa basit bir kaç ayar ile bu gerçekleştirilebilir mi?
Merhaba arkadaşlar,

Ofisimizde kullanmak için aldığımız Oki Microline 5521 model nokta vuruşlu yazıcı mevcut. Yazıcıyı aldık almasına da ciddi bir sıkıntımız var. Netsisten fatura basmak içn yazıcıya talimat gönderiyorum. Buraya kadar herşey normal İLK sayfa için gayet güzel bir şekilde çatır çatır yazıyor ve kalıyor. İkinci bir fatura kesmek istediğimde 1. faturayı nerede bitirdiyse oradan devam ediyor. Yani ikinci sayfaya geçmek için baskı bittiken sonra bir kısım daha sayfayı çıkartıp kopartmamıza izin vermiyor. Direk kaldığı yerden talimat verdiğimiz gibi yazıyor.

Bu sorunu nasıl aşabiliriz değerli dostlar. Bir yardım edin elimizde patlamasın şu yazıcı . Oki'nin sitesinden Türkçeleştirme ayarlarınıo gerçekleştirdim. Onlarda filan bir sıkıntım yok fakat şu fatura olayında tıkandık...
Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım kendi bilgisayarında bir takım iyileştirlemeler yapıyor. Kendisi oyun ve film tutkunu oluduğu için kaliteyi ön planda tutmak istiyor. 3D olayına girmek için şimdiden 3D monitörünü aldı bile

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-s23a700d-23-2ms-dvihdmi-3d-120hz-wide-screen-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd57013&categoryId=3002879 monitör bu

Sorum çok kısa ve net bana çok aşırı fiyatı olmayan ve 3D desteği olan ekran kartı önerebilir misiniz?(Limit 300 TL'yi geçmemek kaydıyla)

Bir de alakası olur mu bilmiyorum ama bilgisayarın ana kartı Foxconn G41 MXE. Ekran kartı slotu PCI-Expressmiş


Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler..
Merhaba arkadaşlar,

3 yıl önce Codegen Slim 500 GB taşınabilir disk almıştım. Son bir aydır bu HDD bir sorun var ve ben ne olduğunu çözemiyorum. Öncelikli olarak belirteyim HDD'ye ulaşımım 1 aydır mümkün değil. Hangi bilgisayara takarsam takayım sonuç değişmiyor. Bilgisayar HDD'yi tanıyor(!) fakat hiç bir şekilde içeriğine girmeme izin vermiyor.

3 yıllık birikimlerimin yüklü olduğu HDD elimde böylece kalmış oldu. Verileri kurtarmak öncelikli görevim olmakla birlikte en olmadı 3 yılın üstüne soğuk bir su içim bu HDD'yi kurtarmak istiyorum. Disk yöneticisini açıp, taşınabilir diski bilgisayara taktığımda orada ilk etapta görebiliyorum. Fakat üzerinde herhangi bir işlem yapmama izin vermiyor. En basit haliyle böyle bir disk yoktur tarzında hatalar ile karşılaşıyorum biçimlendirmek istediğimde.

Diski bilgisayarıma girdiğimde de görebiliyorum fakat orada da hiç bir işlem yapmama müsade etmiyor sadece orada var olduğunu görüyorum kullanıma, girişe vs... izin yok. Her defasında bilgisayarı kilitliyor. Böyle olunca da mecburen USB bağlantısından çıkartıyorum diski normale dönüyor.

Denediklerim arasında kurulum CD'side mevcut(format cdsini kast ediyorum). Örnek vermek gerekirse windows 7 kurulum cdsini takıp bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Tabi disk bu haliyle bilgisayarda takılı durumda. İlk kurulum ekranı geliyor. İleri diyorum taki lisans sözleşmesinin olduğu yere kadar. Taşınabilir disk bilgisayarda takılı olduğu süreç içerisinde "Kurulum için hazırlanıyor" ibaresinden öteye geçmiyor kalıyor bilgisayar. USB'den ne zaman çıkartırsam o zaman kaldığı yerden devam ediyor ve Lisans Sözleşmesini getiriyor karşıma.

Evet ben yaptıklarımı kısaca özetledim. Ne dersiniz arkadaşlar verileri kurtarma imkanımız var mı? Hadi verileri geçtim bari diski kurtaralım. 6 ay önce de 1 TB'lık Maxtor taşınabilir diskim vefat etti zaten 6 senelik emeğim gitti onunla bari bu sefer ben kazanayım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim...
Merhaba arkadaşlar, (çok basit bir soru detaylı anlattım yardımlarınızı bekliyorum)

Çoğunuzun bildiği bir gerçekte var ki artık ülkeler insanlarının internette eskisine nazaran çokta özgür olmasını istemiyorlar. Bununla birlikte bir takım kısıtlamalar, filtrelemeler getiriyorlar. Ülkemizde uygulanan filtreleme ne derece etkili işin açıkçası hiç bilmiyorum benim daha çok ilgilendiğim İran, Sudan gibi ülkelerde bulunan internet filtreleri sorunu. Şimdi bu nerden çıktı diye soran arkadaşlarıma kısaca bu konuyu açma sebebimi belirteyim. Çalışmakta olduğum firmada müdürlerimiz ABD'den tutunda İran, Çin, Pakistan, Sudan, Özbekistan, Avrupa ülkeleri ve bilumum yerlere iş sehayati yapmaktalar. Onlar için en önemli iletişim aracı internet. Özellikle söz konusu e-postaları kontrol etmekse.

Örneğin Sudan'da ve İran'da ciddi yasaklar olduğu için ABD'de bulunan e-posta sunucularımıza bu ülkelerde ne yazık ki erişim yok . Araştırmalarım sonucunda Open VPN Gui programını buldum. İnternet üzerinde hakkında yüzlerce makale yazılmış çizilmiş. Anladığım şudur ki bu programcık aracılığıyla alacağım Sanal bir IP adresi sayesinde farklı ülkelerden internete erişip tüm yasakları delebiliyoruz. İşte benim sorumda tam bu nokta da deveye giriyor

Arkadaşlar Open VPN sistemini kullanmamda bana yardımcı olabilecek güvenilir bir firma var mı? Bu firmadan hesap alınıp bilgisayarlara Open VPN aracılığyla tanımlanacak ve bahsini ettiğim ülkelerde oalsı ziyarette internetteki tüm sınırları kaldıracak bir firma/şirket arıyorum. Hani derler ya "parası neyse vereceğiz kardeşim" diye işte aynen böyle bir durum. Maliyet şirket tarafından karşılanacak. Bu hizmeti alabileceğim güvenilir bir firma arıyorum. Hatta şöyle sağlam paket tarifeleri olan(limitsiz kullanıcı olma özelliğinden bahsediyorum) fiyatları uygun olan bir firma . Araştırmalarım sonucunda bulduğum AceVPN var mesela ama buna alternatif şirketler de vardır diye düşünüyorum.

Ne dersiniz bu Open VPN kullanımında nasıl bir yol izlemeliyim ki ülkeler de bulunan internet yasaklarını delip geçebilelim Yardımcı olan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,(çok sağlam bir proje el atarsanız sevinirim)

HP Office 8500A Plus yazıcımızın markası. Bu modelin bilen vardır mutlaka. Modelin kendi üzerinde ethernet girişi mevcut. Benim yapmak istediğim şey basit buraya bir rj45 takıp bi tanede modemim deki boş bir yere rj45 takıp yazıcıyı doğrudan ağ üzerinden yayın verdirmek.

bunu yapmak için bir yol arayıp duruyorum. başka bir forum sitesinde bir kullanıcının şu işlemleri yaptığını gördüm:

quote:

Eveeet, konuyu anlatmaya başlıyorum. İnşallah anlaşılır bir şekilde yazabilirim. Yazıcım modeme şu an bu şekilde bağlı ve ağa bağlı ikinci bir bilgisayardan da sorunsuz bir şekilde yazdırabilmekteyim. Üstte de belirttiğim gibi kullandığım modem adsl şirketinin verdiği modem olduğundan sizdeki değişik marka veya modellerde çalışacağını garanti edemem.

Başlarken Yazıcımızı modemimizin USB portuna bağlayıp açıyoruz. Başlat menüsünden sırasıyla Ayarlar, Yazıcı ve Fakslar'ı tıklayın. Buradan 'Yazıcı ekle' tıklanarak 'Yazıcı Ekleme Sihirbazı' açılır. 'Bu bilgisayara bağlı yerel yazıcı' seçilir ve İleriyi tıklayın. 'Yeni bağlantı noktası oluştur'dan Standard TCP/IP Port'u seçin. Yeni bir sihirbaz penceresi açılacak. İleri deyin. 'Yazıcı Adı veya IP Adresi' kısmına yazıcınızın bağlı olduğu modemin Varsayılan Ağ Geçidi IP numarasını yazın. Bağlantı noktası Adı kısmı otomatik olarak doluyor, değiştirmeyin. İleri tıklayın. Aygıt Türü kısmında 'Standart' tıklayın ve 'Generic Network Card' seçin. İleri ve Son'u tıklayarak sihirbazı tamamlayın. Bundan sonra sıra Yazıcınızın sürücüsünü yüklemeye geldi. Yazıcınızı mevcutlardan seçebilir veya Disketi Var diyerek uygun konumdan yükleyerek tanıtmayı bitiriyoruz.

Eğer sizde de çalışırsa kurulumla ilgili resimler oluşturup eklerim. Selamlar.


bende buna benzer bir işlemi USB porttan değilde ethernet girişinden gerçekleştirmeyi düşünüyorum. sizce işe yarar mı? yada daha farklı bir yöntem bilen var mı? amaç evin her köşesinden yazıcıya çıktı göndertebilmek. üstelik eve kaç tane pc gelirse gelsin(dizüstünü kast ediyorum) benim kablosuz yayın yaptığım modeme girdikleri anda bu yazıcıyıda kendi bilgisayarlarında yazıcı ekleden eklyerek çıktı alabilmeliler.

sizce bu adımları gerçekleştirirsem başarılı olur muyum? çok önemli bir konu benim için. lütfen pc'Ye tanıt oradanda paylaşıma aç gibi şeyler yazmayın. böyle yapınca mecbur pc'ye bağımlı kalıyor yazıcı. oysa modem üzerinden olursa hangi pc ile bağlandığının hiç bir önemi olmaksızın yazıcı bilgisayarda ağdan tanımlıysa çıktı alabilmek benim amacım.
Merhaba arkadaşlar, (Yardımcı olacak değerli arkadaşlara sabırlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.)

Fabrikamızın deposu içerisinde el terimanelleri ile stok takibi vs... işlemleri gerçekleştirilecek. depo 3 bölümden oluşmakta 20 mt en 60 mt uzunluğa sahip her bir depo ve birbirlerinden sadece 1,5 cm saç plaka ile ayrılıyorlar.

el terminallerinin aldığı verileri server'a iletebilmek adına her bir depoya 2 şer adet AP yerleştirilecek. Aslında tüm plan çıkartıldı. Sorun burada başlıyor. A, B, C depolarında sadece A deposunun bir köşesinde internet mevcut. Çıkış kapısı burası.

A'da bulunan modeme bir adet 8 portlu switch bağlanacak. modemin olduğu yerde duracak switchden 6 adet Cat 6 UTP kablo çıkacak. Bu 6 adet kabloda AP'lerin konulacağı bölgelere çekilecek.

Aslında buraya kadar gayet normal değil mi? İşte pürüzler. Mecburen Cat 6 kablolar elektrik kablolarının bulunduğu yerden geçecek. Bunu engellemenin bir yolu yok sanırım. Diğer bir sorun ise mesafe. Altıncı kablo switchden çıkıp C deposunda 6 AP giderken katedeceği mesafe 110 mt. 80/90 mt'den sonra bildiğim kadarı ile tam randıman alınamıyor. Bu yüzden 65/70'lere gelindiğinde araya bir switch çekmem gerekebilir.

Evet böylesine bir proje var. İki gün içerisinde kabloları çekmiş olmam gerekiyor. İstanbul'dan el terminalleri için ekip gelip kurulumları yapacak. Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var. Kullanılacak Malzemelere gelince:


- ÇEKİLECEK KABLO CAT 6 UTP. Toplamda 400 mt'lik kablo çekilecek. Kaliteli bir kablo markası önerebilir misiniz rahatça bulabileceğim. Bununla birlikte Cat 6 Konnektörlere ihtiyacım olacak.

- A çıkışında bulunacak 8 portlu switch ve aralara konulacak switcler içinde tavsiyenizi istiyorum.


- AP'ler için, MOTOROLA AP 6521 Access Point - 6 ADET
- Ne amaçla kullanılacağını bilmediğim "AP 6521 Poe Injector" - 6 ADET
- AP'lere destek için AP 6521 Anten - 12 ADET


Fabrikanın kabataslak planıda aşağıdaki gibi1 ile 6 arasındakiler AP'ler
7 ile 9 arasındakiler ise depoların aydınlatmak için kullanılan lambaların bulunduğu hatlar. Ayrıca bu hatlarda elektrik kabloların geçtiğini söylememe gerek yoktur sanırım

Ölçüleri de tekrardan belirtiyorum Uzunluk 60 metre, Genişlik 20 metre sadece bir depo içindir.


Hakkında
Konum: Manisa
Forum İmzası:
Grand Theft Auto V

ASUS N53SV-SX065V | i5 2410M | 4GB DDR3 | Nvidia GeForce GT540M | 500 GB HDD

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masa Üstü
Otomobil
Hyundai
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Klima
Sharp
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Piranha
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 262
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 269
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 86.202 (Bu ay: 243)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.