Şimdi Ara

Bir akıllı telefonu kaç yıl kullaniyorsunuz? (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.746
Cevap
8
Favori
110.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En son 5 yıl 3 ay iPhone 7 kullandıktan sonra iPhone 13 modeline geçtim. Mümkün olduğunca kullanılabilirliğini yitirene kadar cihazlarımı kullanmaya devam etmeye çalışıyorum. Ortalama süre olarak 4 yıl+ gibi bir seviyede cihaz değiştiriyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 5 sene de bir değiştiriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıla kadar ortalama senede 1 kez değiştirirdim. En kötü garanti bitmeden satardım. Ama artık ekonomik koşulları nedeniyle 2 yıldan uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

• Son 1 yılda çok telefon değiştirdim normalde 2 sene kullanırım.
    Son 1 yılda; iPhone 12 kullandım sonra 14’e geçtim. 14’ü kullanırken bir de denemek için ikinci el s23 kiraladım 1 hafta onu da kullandım pek sarmadı iade ettim iPhone ile devam kararı aldım. 14’ten çok memnundum birkaç yıl kullanırım diyordum sonra 15 çıktı kayda değer yeniliklerle geldi dayanamadım 15’e geçtim şuanda kullanıyorum. Çok memnunum ama artık 6.1 inç küçük geldiğini düşünüyorum bir sonraki telefonum iPhone'un büyük ekranlı Plus veya Pro Max modelleri olur muhtemelen.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert titanium -- 2 Ocak 2024; 13:57:44 >
  • yenisi çıkınca değiştiriyorum.

• İphone 4s, iphone 7 plus, iphone 11 kullandım hepsini son modelken aldım.

yakın zamanda samsunga geçmeyi düşünüyorum s23 ultra gibi

• Son güncelleme +1 yıl olacak şekilde kullanırım, sonrasında iphone’un son modelini alırım. Toplamda 8 yıl gibi bir süreye tekabül ediyor.

• 3 sene gm discovery 2
    3 sene samsung note 4
    3 sene redmi note 7
    2 senedir s21 kullanıyorum gittiği yere kadar değişmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiralamayı nereden yaptınız

• Android 3,5 yıl yaklaşık ya bataryası biter ya uygulamalar güncelleme almaz.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

"gittiği yere kadar değişmem" diye yazmışsın emme bence sen yine âdeti bozmaz onu da diğerleri gibi 3. senesinde elden çıkarırsın...

• samsun__ S kullanıcısına yanıt

Bakırköyde bir telefoncum var ordan

• Bozulana kadar kullanıyorum. Şuan xiaomi mi 8 lite var arka camın yapışkanı zayıfladı hafif açılmaya başladı, iyice açılınca değiştiririm heralde. Daha hiç telefonu düşürüp kırdığım olmadı ama çok yeni değilse de kırılırsa değiştirirdim heralde amiral gemisi almadığım için.

Bu biraz tercih meselesi tabi ama, os sürümü vs bunları çok kafaya takanları anlamıyorum. Hala android 8 kullanıyorum. Mobil oyun geliştiricisiyim ama bunlar pek bi anlam ifade etmiyor benim için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung note 9.

6. yıla girdi sanırım.

Geçen bi uygulama yükliyim dedim. Android 10 kullandıgım için iizn vermedi. Üslerine izin verioyordu. Kuramadım.

Buraya yazanlar batarya durumunuda eklerlerse güzel bi çalışma olur. Ben normal kullanımda 1 günü hala çıkarıyorum sanırım ama tam olarak objektif nasıl ölçerim tecrübem yok. Ekran süresi falan diorlar nerden bakılır bilmem.

@hayloft   Bende buyuk ekrandan gına geldi. S23 gibi kucuge gecmek istedim ama çok pahalı gecemedim. Ustune kucuk ekran ucuz telefon yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 31 Aralık 2023; 13:12:57 >
  • jubeii kullanıcısına yanıt

tecno camon 20 pro 5g bakin hocam 11.300 e inmis guzel telefon

• 5-6 yıl kadar iphone 7, şuan 2 senedir iphone 13. İphone 15 proya geçme düşüncem var bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

5-6 yıl kadar iphone 7, şuan 2 senedir iphone 13. İphone 15 proya geçme düşüncem var bakalım.
    13 bozuk değilse boşa para harcama aynı cacık 12 den beri

• En fazla 4-5 ay

• TavukMemesi kullanıcısına yanıt
    Batarya 90 hocam zayıf geliyor. Birde zamlar gelecek gelmeden pro serisine geçersem gelecek için iyi olur gibi

• Asus zenfone 6(4 yıl)
    Huawei p20 pro(5yıl)
    İphone 14 pro max- mayıstan beri

Bir telefonu mümkün olduğunca uzun süre kullanmaya çalışırım. Elimdekini de herhangi bir arıza vs. çıkmazsa 6 seneden önce değiştirmeyi düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.