Şimdi Ara

Bir akıllı telefonu kaç yıl kullaniyorsunuz? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
8
Favori
104.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • J7 pro var bende 3 yılı geçti hala canavar maşallah.gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sene 2004 Sony T630i

Sene 2007 Sony K790i ( Hala unutamadım)

Sene 2011 HTC EVO 3D

Sene 2014 Sony Xperia Z2

Sene 2018 Huwai Mate 10 Pro devam.

Not : Telefonların hepsi kullanılamayacak duruma geldikten sonra değiştirilmiştir. Keyfi model yükseltmesi kesinlikle yapılmamış. Teknoloji yakalamaya calisilmamistir.

• Sürekli cihaz değiştiren birisi değilim o yılıni en iyisini alıp 3 yıl kullanan kişilerdenim imzamdaki Huawei mate 10 Pro Brown modeli 2018 Nisan da aldım 2. 5 yıl oldu 2021 de değişim vakti hala ilk gün ki orası da ayrı ☺️

• Nerdeyse 1.5 yıldır aynı telefonu kullanmaktayım.
  • Hocam yaz beni, ortalık yeşillensin 😎
  • ilk defa bir yil uzeri mi8 kullanmaktayim bozulmadijtan sonra gittigi yere kafar jullanacagim nasip olursa eskidenmis o 6ayda bir model yenilemek akp boyle laik gordu bizi yapacak birsey yok neyazikki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 4s-5s-6 ve 6s kullandım 4 sene içerisinde. Yavaş yavaş ilerleyeceğiz böyle
  • 2015 martta aldığım telefonu daha yeni değiştirdim.her sene tel değiştiren psikolağa gitmeli.

• Sony Arc'ı 5,5 yıl kullandım.
    Şu an kullandığım Sony Z5C'yi ise 4,5 yıldır kullanıyorum.

• Cihazları garantisi 2 ay kala satıp garantili yeni cihaz alıyorum.

Garantisiz cihaz bomba gibidir ne zaman elinde patlayacağı belli olmaz.

• iPhone 11 kullanıyordum 4 sene filan götürür beni diye düşünüyodum ama malum maddi sıkıntılar yüzünden satıp Xiaomi Note 9s almak zorunda kaldım. Gerisi Allah kerim bu ekonomik şartlarda 9s'i baya bi kullanmam gerekecek gibi gözüküyor

• ilk akıllı telefonum : 2014 30 haziranda 800 tl ye aldığım Samsung Note 3 . Hala kullanıyorum 6. 5 yıl oldu.

Bataya yı 3 yıl önce deji markası olarak sıfırladım. Yine batarya değişimi istiyor. 32 gb hafiza hiç yetmiyor.

Para olursa bir 6 ay sonra Samsung Note 10 plus almayı düşünüyorum.

• Zorunluluktan (şimdilik) nereye kadar kullanabilirsem kullanıyorum. Ancak o zorunluluk kalktığında 2-3 yılda bir değiştirmeyi düşünüyorum.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    değiştirin hocam, çok fark ediyor. sağlığı düşürmemek için alabileceğiniz en basit önlem batarya seviyesi %20’nin aşağısına düşürmemek (%20 aşağısında kullanmak bataryaya daha fazla zarar veriyor)
  • Samsung A3 2017.

3.5 senedir kullanıyorum. Aldığımdan beri kılıf, koruyucu cam vs. hiçbir şey kullanmadım.

• İphone 7 dört sene kullandım. 5S iki sene kullanmıştım

• En ucuzundan operatörden taksitli şekilde alıyorum bozulana kadar kullanıyorum 2-3 yıl gidiyor, Bozulunca ülkemizde okadar nakit cepte olmadığı için gidip yine operatörden tasitle alıyorum. Böyle işte turkey taksitle yaşıyoz

• 4 senedir kullanıyom aynı telefonu bozulmazsa 2 sene daha kullanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo P2, 3 senedir kullanıyorum geçen ay 4. yılına ayak bastı. Normalde anca 7.0 a güncellendi (**** Lenovosu sadece 1 sene güncelleme verdi, 1.5 bile değil) ama custom rom ile şu an LineageOS 17, android 10 kullanıyorum çok memnunum. Zaten 5100 mah lık hayvani bataryası var, lineage os ile daha da arttı batarya ömrü. Bazen 12 saat ekran ömrü veriyor normal kullanımda.

Mutlaka ama mutlaka android telefonunuz varsa custom rom kurun.

• Bir kaç seferde bir telefonu %0'da kapanacak kadar tam bitirip kalibre edin ve %100'e şarj edin muhabbeti hatalı mı yani?  

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.