Şimdi Ara

BioShock 2 Türkçe Yama YAYINLANDI! (Normal Sürüm ve Remastered Uyumlu) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
22
Favori
60.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VulonViing

Oyunu bu yamayla oynadım ve sorunsuz bitirdim. Hiçbir şekilde atma, crash vb hatayla karşılaşmadım. Yamada emeği geçenlere çok çok teşekkür ederim. Minerva's Den DLC'sini de çevirmeyi düşünür müsünüz acaba? Kısa diyorlar zaten

Zaten Minerva's Den çevirisi yamaya dahil ki. Konuda da yazıyor.
  • Geçen gün yamanızla bitirdim teşekkürler.
    Arada oyundan atıyordu ama çok sık olmadığından problem olmadı.
    İlk sayfadaki link faydalı olmadı bu arada...
  • Arkadaşlar merhaba,

Türkçe yamayı kurdum fakat daha ilk bölümde robotu hacklerken oyun çöküyor. Siz de yaşadınız mı bu sorunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmed Sütçüoğlu

Merhaba oyunu yeni steamden yükleyip kurdum yama sorunsuz çalışıyor remastered ver. unda fakat oyunun başlarında uçan robotlardan ilkini hacklerken ve tahmini 3. bölümde trene binip yükleme ekranına geçtiğinde çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.Robotu ellemeden geçiyorum ama trendeyken hata mutlaka geliyo. Yardımcı olursanız sevinirim

ya bu arkadaş ve bir üstteki arkadaşın yazdığı gibi yok mu bunların bir çözümü? son 2 saatimi bu sorunları çözmeye harcadım ve elde var sıfır. güncelleme ile gelmiş bir şey bu. ilgilenebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: walküre

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmed Sütçüoğlu

Merhaba oyunu yeni steamden yükleyip kurdum yama sorunsuz çalışıyor remastered ver. unda fakat oyunun başlarında uçan robotlardan ilkini hacklerken ve tahmini 3. bölümde trene binip yükleme ekranına geçtiğinde çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.Robotu ellemeden geçiyorum ama trendeyken hata mutlaka geliyo. Yardımcı olursanız sevinirim

ya bu arkadaş ve bir üstteki arkadaşın yazdığı gibi yok mu bunların bir çözümü? son 2 saatimi bu sorunları çözmeye harcadım ve elde var sıfır. güncelleme ile gelmiş bir şey bu. ilgilenebilir misiniz?

aynı sorunu bende yaşıyorum küçük helikopterleri hackleyince oyundan atıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Arkadaşlar merhaba,

Türkçe yamayı kurdum fakat daha ilk bölümde robotu hacklerken oyun çöküyor. Siz de yaşadınız mı bu sorunu?

Ben bu sorunu çok önce dile getirdim. Arkadaşlar bana agrasif şekilde cevap verip kurulum notunu okumadığımı söylediler. Bende çocukça tartışmalara girmemek için üstelemedim.
  • hayır arkadaş mükemmel bir iş çıkarmış tebrik ediyoruz kendisine ama şu soruna bir bakalım lütfen.

Evet kurulum notları tabii ki okundu doğru yere kuruldu ve flashmovies klasörü silindi. yamayı silip bölüme tekrar bakacağım sonraki bölüme geçebilecek miyim diye.
  • çok teşekkürler hocam keltozor olarak oynucam youtube'a da koyucam bioshock serisini :)
  • Remastered sürümde ilk başlarda kapıyı hackleyip içeri girdikten sonra yerdeki güvenlik robotunu hacklemeye çalışınca oyun çöküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.ekin

Remastered sürümde ilk başlarda kapıyı hackleyip içeri girdikten sonra yerdeki güvenlik robotunu hacklemeye çalışınca oyun çöküyor.

Evet biz de bunu diyoruz
  • @luganoguz Verdiğim linkten başka bir çözümüm yoktu maalesef, oyunun iki sürümü de yeterince sorunlu, en çok remastered sürümü sorunlu.

Remastered sürümünü kimisi hiç sorunsuz oynayabilirken kimisi sık sık oyundan atmalar yaşıyor. Buna benim yapabileceğim bir şey yok. Eğer remastered sürümüne gelen son güncelleme font dosyalarını bozduysa bahsedilen botu hackledikten sonra atması yamadan kaynaklanıyor olabilir.

@Mr.Legend @a.ekin @walküre @ovarlord
    Öncelikle remastered sürümünden vazgeçip normal sürümünü oynamanızı tavsiye ediyorum. Normal sürüme göre remastered sürümünde daha fazla hatayla karşılaşma şansınız daha yüksek.

İkinci olarak yamayı türkçe karakterler (Ş,ş,Ğ,ğ,İ,ı) olmadan güncellemeyi düşünüyorum. Eğer bilgisayarında yüklü olan birisi varsa bana mesaj atsın. Türkçe karaktersiz halini test edelim.

• eayurdaer kullanıcısına yanıt
    Türkçe yamayı kaldırıp botu hack'lemeye çalışınca bir sorun çıkarmıyor oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ekin -- 15 Şubat 2018; 14:9:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eayurdaer

@luganoguz Verdiğim linkten başka bir çözümüm yoktu maalesef, oyunun iki sürümü de yeterince sorunlu, en çok remastered sürümü sorunlu.

Remastered sürümünü kimisi hiç sorunsuz oynayabilirken kimisi sık sık oyundan atmalar yaşıyor. Buna benim yapabileceğim bir şey yok. Eğer remastered sürümüne gelen son güncelleme font dosyalarını bozduysa bahsedilen botu hackledikten sonra atması yamadan kaynaklanıyor olabilir.

@Mr.Legend @a.ekin @walküre @ovarlord
    Öncelikle remastered sürümünden vazgeçip normal sürümünü oynamanızı tavsiye ediyorum. Normal sürüme göre remastered sürümünde daha fazla hatayla karşılaşma şansınız daha yüksek.

İkinci olarak yamayı türkçe karakterler (Ş,ş,Ğ,ğ,İ,ı) olmadan güncellemeyi düşünüyorum. Eğer bilgisayarında yüklü olan birisi varsa bana mesaj atsın. Türkçe karaktersiz halini test edelim.

Evet yüklü bende, nasıl yardımcı olabilirim?

• @Mr.Legend Sorunu hallettik, yine de teşekkür ederim.

@a.ekin arkadaşımıza yardımcı olduğu için teşekkür ederim.

Bot hackledikten sonra hata alanlar aşağıdaki bağlantıda bulunan dosyayı kursun. Kurulum talitmatları arşiv içinde yazıyor.
    Oyununuzda türkçe fontlu yamanın kurulu olmadığına emin olun ve kayıt dosyanızın fontlu yama varken oluşturulmadığına emin olun. Eğer fontlu yama ile oluşturulmuş kayıt dosyasını kullanırsanız oyun yüklenirken çökme yapabilir.

İNDİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eayurdaer -- 15 Şubat 2018; 15:15:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eayurdaer

@Mr.Legend Sorunu hallettik, yine de teşekkür ederim.

@a.ekin arkadaşımıza yardımcı olduğu için teşekkür ederim.

Bot hackledikten sonra hata alanlar aşağıdaki bağlantıda bulunan dosyayı kursun. Kurulum talitmatları arşiv içinde yazıyor.
    Oyununuzda türkçe fontlu yamanın kurulu olmadığına emin olun ve kayıt dosyanızın fontlu yama varken oluşturulmadığına emin olun. Eğer fontlu yama ile oluşturulmuş kayıt dosyasını kullanırsanız oyun yüklenirken çökme yapabilir.

İNDİR

Merhabalar,

Deneme şansım olmadı ama sorun neymiş merak ettim. Teşekkürler bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Remastered sürümünde türkçe fontu çalıştırabilmek için 207 tane sistem dosyasının düzenlenmesi gerekti. Boyutunun 566mb olmasının sebebi bu aslında.
    Normal sürümde font için gerekli dosyalar sadece 49 tane.

Çok büyük ihtimalle son güncellemede bu 207 dosyadan bazıları değişmiş.
    Yayınladığım güncellemede font dosyalarını çıkarıp dil dosyasından da Ş,ş,Ğ,ğ,İ,ı karakterlerini kaldırdım.
    Hocam kötü bir haberim var. İri kıyım yarmayla dövüşürken oyun çöküyor.Türkçe yamayı silince sorun düzeliyor.Oyunda sadece bu elemanla dövüşürken sorunla karşılaştım onun dışında sorun yok şimdilik.
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    Son paylaştığım dosya sadece dil dosyasını içeriyor. Sistem dosyalarına herhangi bir müdahale yok.
    Eğer bir ihtimal dil dosyasında da bir değişiklik oldu ve bu yüzden çökme yapıyorsa, üzgünüm bunun için güncelleme yapamam. 222 tane dil dosyası var, hepsini tek tek kontrol edemem.

http://steamcommunity.com/app/409720/discussions/

Steam forumlarına bakın, tam sayfa "oyun çöküyor" başlıklarıyla dolu.
    Aynen hocam oyun stabil değil. Ellerinize sağlık bu kadarı da yeterli, sizlik bir durum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ekin -- 17 Şubat 2018; 21:3:15 >
  • Benim sorunum, oyunu açıyorum fakat altyazı senkronu problemli. Oyundaki konuşmalar başka gelen altyazı başka. bir çözümü var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.