Şimdi Ara

Binamızda Türknet GIGAFIBER kutusu konuldu ne zaman aktif olur? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
0
Favori
13.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam hayırlı olsun kendime bağlanmış gibi sevindim. güle güle kullanın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bkmçvş B kullanıcısına yanıt

Çok sağol hocam <3 olabildiğince detaylı anlattım sorun varsa cevaplayayım :) En kısa zamanda darısı başınıza inş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferi56 -- 24 Mayıs 2022; 16:43:30 >
  • DGrayMan kullanıcısına yanıt

Cansın hocam çok sağol her şey için :) En kısa zamanda darısı başınıza inş. <3

• seferi56 S kullanıcısına yanıt

aslında merakım bina içi kablolamayı, mevcut telefon kablosunun geçtiği ankstre tesisattan yaparlar mı? 12 yılık bina, sonuçta kanallarda sorun yoktur diye düşünüyorum. Bina holünde ve daire içinde ortada kablo iyi durmuyor...

Bir de verilen modem marka modeli? Wi-fi çekim gücü nasıl? Kullandıkça tecrübelerinizi bekliyoruz hocam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkmçvş -- 24 Mayıs 2022; 16:52:21 >

Ben de soracaktım da sonradan vazgeçtim sormaktan çünkü bizim bina 20 senelik. Sizin binanız yeni, muhtemelen eski hat kablosunu takip ederek getirebilirler dairenize. Modem modeli ZYXEL VMG3625-T50B. Wifi 5 modem olduğu için çekimi çok iyi değil diğer odalarda baya düşüyor sinyal/hız. Modeme çok yakınken Macbook Air M1 ile yaptığım testlerde hızım 5G'de 300 MBPS, 2.4 GHZ'de ise 80-90 arası görünüyor.

MODEME ÇOK YAKIN MESAFEDE 5G BAĞLANTIDA FAST.COM VE SPEEDTEST SONUÇLARI

Binamızda Türknet GIGAFIBER kutusu konuldu ne zaman aktif olur?

Merhaba, hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir.
  • Öncelikle iyi forumlar, destek yetkilisi beyfendiye bir sorum olacaktı :) bugün okul dönüşü güzel bir sürprizle karşılaştım ve binama turknet gigafiber kutusunun yerleştirildiğini gördüm.Ancak internette biraz dolaştığımda aktivasyon süreci hakkında pek bilgi bulamadım,rica etsem bu sürecin işleyişi hakkında bilgi verebilir misiniz ? @TurkNetDestek Unutmadan belirteyim bölge istanbul gaziosmanpaşa

• FG_99 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tam adresi PM üzerinden paylaşır mısınız? Aktivasyon tarihi için proje ekiplerimizden bilgi alıp sizinle paylaşabilirim.

hocam son durumlar nasıl?

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Ben de dm attım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raiwulf kullanıcısına yanıt
    Merhaba, PM üzerinden dönüş sağladım

Selamlar hocam valla Speedtest GRIDTELEKOM en doğru sonucu veriyor dediler ama ben işin ehli değilim o yüzden hangisii en gerçekçi sonuç bilmiyorum tabi. Speedtest Turknet sunucusu, Nperf ve Fast.com sonuçları da aşağıda. Her serverda her test uygulamasında farklı sonuç çıkıyorBinamızda Türknet GIGAFIBER kutusu konuldu ne zaman aktif olur? 

• quote:

Orijinalden alıntı: seferi56

Selamlar hocam valla Speedtest GRIDTELEKOM en doğru sonucu veriyor dediler ama ben işin ehli değilim o yüzden hangisii en gerçekçi sonuç bilmiyorum tabi. Speedtest Turknet sunucusu, Nperf ve Fast.com sonuçları da aşağıda. Her serverda her test uygulamasında farklı sonuç çıkıyor 

Aslında vdsl den sonra gigafiber nasıl oldu? diye sormak istemiştim.
    Bu arada bizim sokağın son bölümünde çalışma durmuş, belediye ile görüşmeler devam ediyormuş. Sanırım sokak cadde ile kesilen bölümleri farklı noktalardan besleniyor. Ben sokağın son bölümündeyim ve şans o ki sokakta devam eden 2 inşaat var, telekom kabloları yerlerde. Hatta kazı yapılırken kabloyu koparmışlardı. BAkalım süreç inş uzamaz da biz de buradan hız testi sonucunu paylaşırız bir an önce.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• hocam valla süper oldu benim için VDSL'deyken sürekli internet kesintisi yaşıyordum. Kurulduğundan beri hiç şahit olmadım kesintiye arada 5g bağlantı kesiliyor o da modemden kaynaklı ama çözemedim problemi. Onun dışında her şey süper istediğim 4k videoyu anında oynatıyorum hatta bunu birden fazla cihazda aynı anda sorunsuz yapabiliyorum. Servera dosya uploadlarım hızlandı, PSN üzerinden oynadığım oyunlarda problem yaşamıyorum. Her şey harika diyebilirim. Umarım sorunsuzca bi an önce kavuşursun bu hizmete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferi56 -- 30 Mayıs 2022; 3:42:1 >
  • çok şanslısınız. bizim binaya kutu konulalı çok uzun zaman oldu (16 Mart 2021). iki gün önce aradılar gigafiber geldi kuralım mı diye. tamam kurun dedim. kuruluma gelen arkadaş binaya gelen hatta sorun olduğunu düzeltilince haber verileceğini söyledi. 1 yıl 2 ayı aşkın süredir olan bekleyiş devam ediyor.

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Merhaba bende PM den adresi attım kontrol eder misiniz

• 84Latifff8419 8 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, PM üzerinden dönüş sağladım
  • merhaba cevatpaşa mahallesi namık kemal caddesi no:15 bayramapaşa istanbul gigafiber kutusu takıldı ne zaman aktif olur?

• fatih001 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,https://turk.net/gigafiber-istiyorum adresimizden aktivasyon için bilgi alabilirsiniz. Siz adresi talep olarak iletin, ekipler aktivasyon tarhi için size bilgilendirme sağlayacak.
  • İsmetpaşa ne zaman aktif olacak?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.