Şimdi Ara

Binamızda Türknet GIGAFIBER kutusu konuldu ne zaman aktif olur? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
0
Favori
13.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün kurulum için geldiler, GIGAFIBER (OFDK) kutusuna sinyal ölçüm cihazını (sanırım adı bu) bağladı görevli. Sonrasında da "Sinyal çok yüksek geliyor, bu şekilde sağlıklı çalışmaz, gelip düzeltmeleri için kayıt oluşturuyorum daha sonra kurulum yapacağız" dedi. Ortalama 1 hafta sürermiş daha kısa da sürebilirmiş bunu düzeltmeleri. Yine beklemeye çekildik :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferi56 -- 23 Mayıs 2022; 13:3:44 >
  • seferi56 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hattın sağlıklı bir şekilde çalışması için fiber ekibi çalışma yaparak size bilgi verecektir.
  • teşekkürler evet beklemedeyiz

ne kadar şansızsınız hocam valla sürekli konunuzu takip ediyorum umarım çözüme kavuşur. çözüldükten sonra testleri bekliyoruz.. :)

• DGrayMan kullanıcısına yanıt

Valla hocam bu yaşıma kadar hayatım hep şanssızlıklarla geçti bunlar da tuzu biberi artık :d bu arada çok sağolasın hocam hallolur hallolmaz atacağım. Yalnız bendeki masaüstü pc eski bir şey ethernet adaptörü gigabit desteklemiyordur muhtemelen, acaba macbooka "type-c'den ethernete dönüştürü" taksam yeterli verim alır mıyım doğru hızı görmek adına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferi56 -- 19 Mayıs 2022; 20:20:41 >

Eğer yeni bir model macbook var ise 5 GHz bağlantı tipini destekler yani 1300 Mbps'e kadar hız alabilirsiniz. Ama ben kablo istiyorum diyorsanız dönüştürücü de gigabit destekliyse sorun olacağını zannetmiyorum.

2020 MBA 8/512 var bende hocam wireless üzerinden tam hız alınmıyor dedikleri için kabloyla test edeyim dedim

yani hocam kayıpsız 800 Mbps alacağınızı düşünüyorum tabi Türknet'in verdiği modem de önemli. Böyle bir nimete erişemediğim için test edemiyorum  

fark yok hocam ikimiz de erişemiyoruz ahahaha  

öyle demeyin hocam siz yakınsınız yine hatta binanızda kutu bile var çözülmesi gereken ufak bir sorun kaldı. Ama bana gelmesi için belki bir 10 sene geçecek ha binamızda fiber altyapı var ama telekom ve çok düşük hızlar..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Merhaba, en kısa sürede sorunu çözümleyeceğiz. PM üzerinden ayrıca konuyu takip ediyorum.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Merhaba istanbul zeytinburnu için ileride planlama var mı acaba?

• Charaznable kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Zeytinburnu için şu an planlı çalışmalar bulunuyor. Mahalle bilgisi iletirseniz kontrole derek bilgi verebilir ve talepte bulunabilirim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Merhaba sümer mahallesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charaznable kullanıcısına yanıt
    Sümer mahallesini talep olarak ekiplerimiz ile paylaşacağım.

inş en kısa sürede kavuşursunuz hocam sebebini bilmiyorum ama bu gop çevresini çok hızlı dönüştürdüler bir anda kısa süre içinde size de uğrar bence

inş çözülür bi an önce de kullanmay başlarız beklemedeyim ben de:d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

vay arkadaş sinyal seviyesi yüksekliği ne oluyor yahu ilk defa duydum. Peki bu sinyal seviyesi yüksekliği sorununu çözebiliyor mu ekip ve şuan hangi interneti kullanıyorsun türknet'in VDSL internetini mi ?

• valla belli bir aralıkta olması gerekiyormuş sinyalin -8 ile -27 miydi neydi yanlış olmasın, ODFK kutusna gelen kabloyu mu ucunu mu ne değiştiriyorlarmış bir şeyler yapıyorlarmış öyle düzeliyormuş. Henüz gelen giden olmadı tabii. Aynen hocam TT altyapısıyla Turknet VDSL kullanıyorum. Benim bu VDSL'den çektiğimi kimse çekmedi ilk 3-4 ay 90-95 mbps kullandım stabil sonra 15-20 mbps'e düştü durup dururken :D iç tesisat problemli bizde sorun yok dendi. Ben de aylar sonra 20 metre cat6 aldım doğru söyleyip söylemediklerini anlayayım diye tam kabloyu döşeyecekken iç tesisata bölgeye GIGAFIBER geldiğini duydum döşemedim. Neredeyse 1 senedir altyapımın 1/10u internet kullanıyordum  Ve bahsettiğim hız düşüşü durup dururken oldu.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.